Šta je novo?

Project Ultima [Build log]

Vreme je za mali update (najzad malo dobrih vesti) :D

Ponovo sam kontaktirao EKWB i odlucili su da mi posalju, bez obzira na njihovu situaciju, jedan deo stvari koje mi trebaju do kraja ove nedelje! Tako da ocekujem da mi stignu do kraja sledece, eventualno pocetkom naredne i cim stignu, mocicu da narucim Bitspower stvari, koje ce biti odmah poslate i najjjzad cu ponovo moci da radim na build-u :)

U medjuvremenu, narucio sam nesto RGB LED traka i kontrolera, nasao staklo za gornji deo stola i nasao shop gde cu naruciti mat crne samolepljive folije za prekrivanje iverice.. Tako da sada samo cekam da to sve stigne i onda krecem sa ozbiljnijim radom i preuredjenjem moje sobe :D
 
Vozdra ljudi :D

RGB LED Trake su prve stigle ! I malo sam se poigrao sa njima :D A vi mozete i da se pretplatite na moj YT channel i nastavite da pratite moj rad i tamo :)
(Jos uvek nisam imao vremena da ga sredim, ali odradicu i to uskoro!)

 
Da li si narucio od kineza ili preko nekog drugog sajta?
 
Predpostavio sam. Bas sam planirao da narucim :) da li si dobio i napajanje ili si kod nas uzeo?
 
Ne, uzeo sam pakete bez napajanja.. Racunam "sta oni kinezi da mi uvale neko koje ne radi, pa mora opet da kupujem", a na kraju je ispalo da su ove trake daleko kvalitetnije od bilo kojih koje sam kod nas video do sada, pa sam se pokajao sto nisam uzeo i ta napajanja od njih..
 
Jos slika malo kasnije :D

20141101120515hdr.jpg
 
Evo par slika otkutijavanja :D

I jos jedna stvar.. Da li zelite da vidite klipove montiranja blokova za vodeno hladjenja za GPU i MOBO? Mogao bih da odvojim malo vremena da napravim ta 2 klipa..
Pa ako hocete da vidite tako nesto, napisite u komentarima :)

Prvo, odlicno pakovanje EKWB-a, prosto obozavam ove vazdusne jastucice :D

20141101121034.jpg


I ovo su delovi koje sam dobio:

20141101121145hdr.jpg


20141101121248hdr.jpg


Full G1.Sniper 5 motherboard block

20141101121940hdr.jpg


Dve D5 PWM pumpe

20141101122401hdr.jpg


Kit za savijanje i secenje tuba

20141101121506hdr.jpg


Jeste da nije sve ono sto sam se iz prve dogovorio sa njima, ali s obizrom na njihovu situaciju i ovo je dobro sve u svemu.

Bice jos slika ovih delova, ili klipova ako budete komentarisali da vise volite taj format :)
 
Renderovace se tokom noci i Srpska verzija otkutijavanja GPU bloka i tutoriala kako ga montirati ce oziveti sutra ! :D
Engleska verzija ce takodje biti u narednim danima :)

Sub te se na moj novi kanal i cekajte nove i uzbudljive klipove: https://www.youtube.com/user/IMCustomsIgor :)

untitled.jpg
 
Zdravo drustvo,

Imao sam nekih problema sa uploadom klipa juce, ali je on sada najzad tu ! :D
Pa bih Vas zamolio da bacite neki like i subscribe da bi podrzali moj rad ako Vam se video svidi i ocekujte jos uskoro!

Engleska verzija ce uslediti u narednih par dana, jer sam odlucio prvo da napravim Srpsku verziju, jer mislim da nema ovakvih klipova na nasem jeziku na netu, pa ce ovo biti lepa promocija pravljanja high-end PC racunara kod nas i uopste u okolini, odnosno Balkanu :)

 
Nova Godina je vec dosla kod mene ! :D

Ali moracu malo da odlozim postovanje ovog dela sponzorstva, dok ne zavrsim klipove za GPU i MOBO blokove :)

20141120113408.jpg
 
Mother of god
 
sta ce ti posebno napajanje za LED? Izvuci sa računarskog napajanja i smanjićeš jednu elektroniku/uređaj
 
^Jer cu najverovatnije staviti i led trake u celoj sobi po ivici plafona, pa ce za to trebati malo vise struje i zelim ih naravno kontrolisati nevezano od compa, a i da ne opterecujem njegovo napajanje tim glupostima :)
 
To je druga prica. Ormaric/kuciste nisu problem nikakav.
Samo mala preporuka, nemoj da uzmes ona jeftina rupicasta napajanja. To su sve kopije napajanja kao sto je Meanwell. Ovi kinezi kostaju duplo manje, ali traju jako kratko, dok je Meanwell neunistiv.
 
Jos nisam odlucio koje cu napajanje za to da koristim, a i kad se odlucim, to ce ici na testiranje pre koriscenja, koje god bude bilo :)
 
Uploaduje se i engleska verzija, pa recite da l' bi i ovo moglo da prodje :D

cam008001.jpg
 
I evo ga najzad LIVE !

E sad, voleo bih od vas da dobijem neki feedback sto se tice i nase, a i ove verzije (ako je neko odavde uopste bude odgledao :d ) da bih znao sta bih trebao da promenim ili ostavim tako kako jeste pri snimanju narednih klipova kao sto su otkutijavanje i tutorijali cpu, ram i motherboard blokova itd itd :)

 
Zdravo drustvo,

Napravio sam IMCustoms Facebook Stranicu! Pa upadnite tamo i lupite koji Like podrske :)

Tamo cu takodje postovati buildlogove svih mojih projekata, kao i neke ekskluzivne stvari koje nece biti na forumima.. I takodje cu napraviti i Instagram account sa opet razlicitim slikama od foruma :)

LIKE => https://www.facebook.com/IMCustoms

Inace, ocekujte Bitspower CPU block otkutijavanje ;)
 
Evo jos jednog Eng videa :)

Upravo obradjujem Srpsku verziju, pa se nadam da ce do veceras i ona da se izrenderuje i upload :)

 
Malo moddinga da povezem ove diodice na ATX napajanje (koje ce verovatno i do kraja projekta da ostane za te sitnice) i poceli su da pristizu delovi, ali jos uvek cekam cekam jos dooosta njih.. Tako da ce za sada samo da lete klipovi dok sve ne stigne :D

I da vas podsetim da se sub na moj YouTube Channel i da Like i follow moju Facebook Stranicu!

Sub => https://www.youtube.com/user/IMCustomsIgor
Like => https://www.facebook.com/IMCustoms

20141201220101.jpg

20141203131239.jpg

20141203131458.jpg

20141203131709hdr.jpg
 
Pa kad ih vec izmisljas,mozes sta hoces :D
Recimo otvaranje, otpakivanje...

ali OTKUTIJAVANJE... vo imja oca...
 
To je rec koju koriste vecina youtubera koji se bave tim stvarima sa Balkana, tako da sam se samo prikljucio sali tog bukvalnog prevoda reci unboxing :)
 
Ja imam vise od toga samo na mojim klipovima, lose pretrazujes :)
 
@ivicanikolic34 Tu rec je prvi "izmislio" Alen iz TechXPose-a a kasnije su i ostali jutjuberi prihvatili (cile, komsije, nixazizu, balkantech... ) :D
@IMCustoms Matori ovo je odlicno! Samo tako nastavi ;)
 
Nazad
Vrh Dno