Šta je novo?

Project Ultima [Build log]

IMCustoms

Poštovan
Učlanjen(a)
14.08.2014
Poruke
136
Poena
69
Pozdrav ljudi,
Verovatno me znate kao JA90, ali sa ovim novim projektom sam promenio nick i ajde da predstavim ovo novo cudoviste :)

Project Ultima ce biti vecim delom sponzorisan build od strane 4 proizdodjaca IT opreme i par lokalnih firmi.
I na prvom mestu, jedno ogromno Hvala svim sponzorima, a trenutno najveci od njih su:

1. DOO EKWB



2. Bitspower International Co., Ltd.



3. Cooler Master Technology Inc.




4. DOO Potez



5. Icemodz


A sada, kraci opis projekta..

U jednoj recenici, Project Ultima ce biti zidni sistem na obe strane zida, zatvoren i potpuno vodeno hladjen sa 2 odvojena toka vode sa savijenim tvrdim tubama.

Posto znam da jako mali broj ljudi voli da cita dosadne duge opise, prezentovacu vam projekat kroz screenshot-ove iz Sketchup crteza koji sam napravio za ovaj build !
(Ne obracajte previse paznje na moje umece modelovanja, ja nisam dizajner i crtez je napravljen samo da bi meni olaksao zivot sa ovim komplikovanim build-om i takodje na crtezu nema svega sto ce na kraju biti, pa ostanite uz projekat)


PA DA KRENEMO !​

Pocecemo sa par slika bez objasnjenja, pa cu kasnije detaljnije objasniti sta je sta..

projectultima.jpg


projectultima1.jpg


projectultima2.jpg


projectultima5.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
projectultima7.jpg


projectultima9.jpg


projectultima16.jpg


Sto se tice detalja... Dugmici za paljenje i restart sistema ce biti na donjoj-desnoj strani stola, sa USB 3.0 externim hub-om. I takodje na toj strani ce biti custom napravljen drzac za headset.

projectultima3.jpg


Sa donje strane se vide 2 ventilatora (ulaz i izlaz vazduha) da bi malo vazduha cirkulisalo kroz sistem, a ti ventilatori ce biti sa filterima.

projectultima4.jpg


Na zadnjoj strani zida ce stajati prvenstveno ventilatori i radijatori (sa drain portovima), da bi se toplota i buka "izbacila" iz sobe u kojoj ce biti sistem (sto je i poenta projekta), i pored njih ce tu biti i modem, ruter, NAS, kontroler ventilatora (ili Corsair link), itd.
Ne obracajte paznju na crvene linije na slikama, to sam obelezio kable u zidu, da bi ih uzeo u obzir prilikom projektovanja, da ne bih izgubio glavu dok busim..

projectultima15.jpg


U donjoj komori glavnog dela ce se nalaziti napajanje, 4 ventilatora (levi uvlace vazduh, desni izbacuju; donji ce se vrteti brze), sve kable (rucno pravljeni produzeci koji ce ici iza skidljivog panela za maticnu plocu i SSD-ove) i drain ventili za oba vodena toka.

projectultima12.jpg


U gornjoj komori glavnog dela ce se nalaziti custom napravljeni rezervoari sa fill portovima, a iznad njih ce ici lako uklanjajuci gornji panel, radi lakoce pristupa.

projectultima14.jpg


I najzad, glavni deo u celosti.
Panel za maticnu plocu i 2-4 SSD-a, lako uklanjajuc, sa custom secenim plexi drzacima pod 45 stepeni, dva odvojena toka vodenog hladjenja, prvi za CPU, MOBO, RAM, i drugi samo za graficke karte.

projectultima6.jpg



Vise detalja o build-u i svim custom stvarima koje cu napraviti, ce biti objasnjeni tokom rada koji cu postovati u ovoj temi, i jos jedna stvar koju nisam pomenuo je konfiguracija..

Trenutno, delovi koje posedujem za ovaj projekat su:
1. Gigabyte G1.Sniper 5;
2. Intel 4770k;
3. 4x4GB Corsair Dominator GT 2133MHz;
4. 2x MSI 7970;
5. 2x120GB Intel 330series SSDs (cekam odgovor od Corsair-a za 2x GTX Neutron 240GB );
6. Silverstone Strider+ 1000W;
7. Cooler Master Aluminium series periferija;
8. Corsair link i ventilatori;
9. Mnogo EKWB i Bitspower blokova, pumpi, radijatora, fitinga, tubi itd.

I to je to za sada, uskoro cu postovati i kako napreduje rad na projektu (jer sam ga vec zapoceo), pa mi dajte sto vise feedback-a i sugestija, na koje cu rado odgovoriti i uzeti u obzir ! :)
 
Dobrodosao ponovo! :) :wave:
Prethodni mod je bio vrhunski, tako da ne ocekujem nista manje ni od ovog ;)
 
sta ce biti kad budes krecio stan?
 
Па биће нови project :D
Иначе, са ових слика делује да ће баш бити супер :)
 
Auuuuu!!!!! Hrabro! Samo napred!

P. S. A pored riga roknesh neki old-school fliper za starije drushtvo :)

Savet: Gledaj da se ne za**besh kad je izbor materijala za policu, tj. sto u pitanju, da ne izgleda bezveze. Nemoj da stedish na tom delu. Pozz
 
Poslednja izmena:
Hvala svima! :)

Mislio sam malo kasnije da otkrijem jedan deo vezan za projekat, ali illidan ga je vec primetio, pa evo odmah :D

cam00006.jpg


cam00007.jpg


cam01064.jpg


Soba je vec odradjena da se slaze uz build (koji nadam se da necu "uskoro" menjati :d ), a on ce ici na ovaj crni zid pored vrata :)
(I iznad vrata cu zalepiti IMC logo sticker, a ne ovo sto je na slici)

@Pega,
Sve ce biti odradjeno od iverice koju cu prekriti samolepljivim mat crnim auto folijima.. Stay tuned :)
 
Radis mod od 1000e otprilike lupio sam,i radis ivericu ??? o_O soba je "fantasticna" ...
 
Samo hladjenje ce da izadje oko 2000e :d

A mod je krenuo tako sto sam ja rastavio neke police koje sam imao i resio da uposlim taj visak iverice, nacrtao ono sto sam ja zamislio kao ultimate build, to se svideo sponzorima i tako... :)
 
preko kojeg programa si nacrto ovo, izgleda vrh
 
Inace, svi sponzori ovog projekta su bili prilicno dobri i ljudi sa kojima sam komunicirao su bili totalno profesionalni i laki za ostvarivanje dogovora..

Ali, hteo bih posebno da se zahvalim Cooler Master-ovim timovima iz Holandije i Srbije, jer sam ja tim ljudima prisao sa ponudom, oni su je prihvatili, koordinirali su NL i SR timove i poslali mi stvari koje sam trazio za samo nekoliko dana, cak i pre nego sto sam poceo neki ozbiljniji rad na projektu!

Njihova brzina me je ostavila bez komentara, kao i naravno kvalitet proizvoda koje sam dobio.. Njih koristim sada vec neko vreme i samo mogu da vam kazem da su apsolutni vrh..
I zaboravio sam da napomenem, za ovaj build sam im trazio periferije i to Cooler Master Aluminium Series:
1. Mech Keyboard
2. Reaper Mouse
3. Pulse-R Headset

A sada je vreme za slicice !

cam00182.jpg


cam00199.jpg


cam00200.jpg


cam00205.jpg


cam00265.jpg


cam00271.jpg


cam00221.jpg


cam00216.jpg


cam00214.jpg


cam00224.jpg
 
Hvala, nece biti 25L vode, prema proracunu tih rezervoara sa slika, svaki ima oko 5L, ali stanjicu ih dok ta zapremina ne padne na oko 1-2L :)
A sto se tice pozicije, pri vodenom hladjenju je dobro staviti rezervoare negde visoko, a pumpe u dnu sistema, da ne objasnjavam sad zasto sve, jednostavno je bolje.. :D
 
Svaka cast! I ovaj projekat pomno pratim :)
 
@knele,
Ne ne ne... Nego cu ih stanjiti samo :) I ako idem sa nekom obicnom bojom za vodu, onda cu iza njih staviti svetla da probijaju kroz njih i osvetljavaju prednju opal plexi, a ako idem s pastelnim, onda ispred :)

@Draka,
Hvala :)
 
I najzad da krenemo sa radom na buildu :)

Ideja za projekat mi je sinula kada sam rastavio visak nekog namestaja koji sam imao od iverica, i shvatio da imam dovoljno materijala za neko ludilo od sistema koji sam uvek zeleo da napravim.. I imao sam dve ideje u glavi, sto ili zid?
Obe ideje su bile dobro razradjene i sa radijatorima sa druge strane zida, ali na kraju sam odlucio da ne pravim sto zbog problema prostora za noge (ja sam visok i to je kao potrebno :D ) i takodje zbog poteskoca pri drain-ovanju sistema (jer ja cesto menjam komponente, a cedjenje stola je prilicno tesko u odnosu na zidni sistem, gde ste videli kako planiram to da resim).

Pa, da krenemo... Ovo su grubo seceni paneli po meri kod mojih prijatelja u Total Design Bor

20140731092932.jpg


20140806153210.jpg


Ostaci :d

20140731092920.jpg


I onda je doslo vreme da se sastave ramovi, panel za maticnu i sto

20140806154540.jpg


20140806161130.jpg


20140806161257.jpg


20140806162313.jpg
 
20140806162329.jpg


20140806162641.jpg


20140806162654.jpg


I ovo je ostatak ploca koje cekaju busenje i sklapanje u sam sistem i kacenje na zid

20140806162739.jpg
 
Slike projekta koje sam okacio nisu bile kada je crtez bio skroz zavrsen, pa par stvarcica fali koje sam posle docrtao, kao npr skidajuci cover za kablove...
A jos jedna slucajnost je da su mi se par slika iz ovog woodwork-a zagubile (medju kojima je bio i on), pa ih evo sad da vidite kako ce taj cover, vertikalne ploce i ploca za skrivanje kablova iza monitora da izgledaju:

20140807094121.jpg


20140807094152.jpg


20140807111057.jpg


20140807095313.jpg
 
Samo napred ;)
 
Ljudi,
Odo ja na odmor, tako da nema update-ova naredne 2 nedelje :(
Vidimo se uskoro !
 
Oh noooooooooooo! :) Steta, cekamo te kad se vratis, lepo se provedi na odmoru. :)
 
Hmmmm , vrlo zanimljiv projekat .Jedva cekam nastavak :happy:
 
Hey guys, I'm baaack ! :D
Super sam se proveo i odmorio, ali sam naleteo na neke lose vesti kada sam ponovo stupio u kontakt sa par sponzora.. :(
Javicu se za par dana kada budem video na cemu sam sa njima..

I puno hvala svima ! :)
 
FULL SUPPORT!
 
Plasim se da ima samo losih vesti.. :(

Iz EKWB su mi rekli i citiram "all sponsorship requests are on hold for now, due to unexpected circumstances.", "Unfortunately we have exceeded our budget for this year." (svi verovatno znate engleski za toliko)
Ja ne znam kako oni tamo rade, ali sponzorstvo je bilo odobreno i dugo sam cekao da mi se delovi posalju jer su stalno nesto odlagali, a ovaj odgovor sam dobio sada kada sam se vratio sa odmora, posle slanja milion mail-ova.. Iskreno sam jako razocaran u njih i mislim da necu da cekam 3.5 meseca da zavrsim ovaj projekat, a sada cu probati da kontaktiram nekog drugog proizvodjaca, ili da pitam Bitspower da pokriju EKWB-ov deo.. Ali opet, mislim da Bitspower ne proizvodi sve sto mi treba i sto sam trebao da dobijem od EKWB..

Takodje, Corsair je odlucio da ne sponzorise projekat, zbog Cooler Master-ovog sponzorstva.. Njima se projekat ja svideo, ali njihov PR tim jer rekao, i opet citiram "having CM hardware under one exposure - they believe is counterproductive from a marketing perspective." Iako je CM doprineo Periferijama, a Corsair je trebao SSD-ovima, Commander-om i Ventilatorima..
Ostavljam vas da odlucite da li je to bilo potrebno, i zamolio bih vas da napisete u komentaru, da li bi vi prevideli Corsair hardware zbog CM-ovih periferija u ovom build-u.

Tako da je projekat za sada na hold-u, dok ne nadjem jos nekog proizvodjaca da sponzorise projekat, ili sakupim sam sredstva da ga dovrsim.. Inace, za svaku pomoc sto se tice kontakata i izlaganja projekta ce biti jako zahvalan.
 
U medjuvremenu.. Testirao sam hardware koji je spreman za ovaj build, I SVE RADI ! :D
Inace, ove stvari sam kupio pre dosta vremena (sem grafickih), jos i pre nego sto sam poceo da razmisljam o ovom build-u, i nisam stigao da ih testiram, jer sam imao Cristal Toxin, a to je trebao da bude upgrade i onda sam smislio ovaj projekat i to se tako oduzilo...
Uglavnom, evo dokaza da to sve radi (bez grafickih, jer su na njima blokovi) :)

20140911154605hdr.jpg


20140911154714hdr.jpg


20140911154649.jpg
 
Nazad
Vrh Dno