Šta je novo?

Project Ultima [Build log]

Uskoro i tutorijali postavljanja! :)

20141206193024.jpg
 
Nisam planirao da i ovo danas odradim, ali se nekako osecam produktivno :D

20141207004528.jpg
 
Opasno opasno, jedva cekam zavrsetak radova :p
 
Hvala, evo zavrsavam snimanje klipova.. I posle jos malo edita, render, upload i krecemo na ozbiljniji posao :D
 
Zanimljivjo resenje nema sta :) Samo mi je ova pozicija radijatora i kontrolera malo neprakticna i nepotrebna. U tom slucaju ces morati da ceo mod udaljis od zida min 15-20cm... Ovo ostalo je ok.
 
Radijatori ce stajati na odstojnicima pod uglom od 90 stepeni u odnosu na ovo na slici (mala promena plana), a kontroler verovatno nece ni ici, nego cu drugacije da resim kontolisanje ventilatora, a to su vec detalji sa kojima cu se igrati, kad ovaj tezi deo bude zavrsen :D
 
Evo najzad i Mounting tutoriala, a srpska verzija ce biti mozda vec sutra ! :)

Izvinjavam se zbog kasnjenja, ali dosta delova mi je sinoc stiglo i takodje dosta njih nisu bili oni koje sam narucio.. Pa sam morao malo s tim da se bakcem i nisam stigao da zavrsim ovaj klip..

Uskoro postavljam i tutorijale za postavljanje blokova za RAM i Maticnu plocu, pa se sub-ujte i to da vidite ! :D

 
Evo i Srpske verzije ! :D

I ljudi, zamolio bih vas da malo share-ujete, komentarisete klipove itd kao i FB stranicu i YT kanal.. Znate vec kako to ide :)

 
E pa drustvo, doslo vreme da se malo ozbiljno radi :D

Morao sam da testiram kako se fitinzi uklapaju, pa evo par slicki na brzaka kako to sve sklopljeno izgleda :)

20141218144121.jpg


20141218144319.jpg


20141218144613.jpg


20141218150824.jpg


20141218150845.jpg


20141218151030.jpg
 
Hvala DoX, nadam se da cu sutra stici da slikam jos par stvarcica koje su mi stigle, a koje ce ici u mod, pa i to da vidite :D
 
Drustvo, izvinite sto nema klipova ili update-ova od prosle nedelje, ali ja sam kao bolestan vec neko vreme, pa ne mogu ni da snimam ni nesto teze da radim trenutno.. Pa evo bar necega.. Ovo su par stvarcica koje su stigle za projekat, a koje jos niste videli :)

I probao malo da savijam tubice i da ih smirglam, pa cu verovatno to raditi tokom vikenda i ide novi update kasnije

20141226213453.jpg


20141226214231.jpg


20141226213642.jpg


20141226213540.jpg


20141226213804.jpg


20141226215330.jpg


20141226215513.jpg


20141226215554.jpg


20141226215828.jpg
 
E pa drustvo, nadam se da ste se lepo proveli za praznike i zelim vam produktivnu i srecnu novu 2015tu! :D

I evo malog update-a:
Ja sam bio malo bolestan, pa nisam mogao da snimim jos tih par klipova koji su ostali, ali sam sada kao ok, pa ce uskoro biti gotovi :)
I imam mali setback.. Posto sam ja medju prvima u svetu dobio nove Bitspower 16mm fittinge, oni su u toj brzini greskom poslali neke prototipe koji su malo uzi nego sto bi trebali da budu.. Tako da sada cekam novu posiljku normalnih, da bih mogao da nastavim sa radnom na tubama itd..
I jos jedna mala stvarcica, uzeo sam tronozac i drzac za mobilni za svoj "studio", pa ce snimanje i slikanje od sada ici malo lakse i biti malo bolje kontrolisano :D

20150108104122.jpg
 
Stigao jos jedan klipcic :D Bitspower RAM Block Unboxing and Mounting Tutorial

Ovaj je na engleskom, ali uskoro ce i srpski, pa mi kazite, jel vam se svidja ovaj nacin "produkcije", malo ja, malo tutorial, malo ubrzano, malo muzikica itd?? :D

 
Dobro je, dobro je.. Samo nastavi tako :)

Tek sad provaljujem kad sam video nik sa prve strane da sam od tebe kupio 7970 Lightning pre 2 godine :D
U svakom slucaju samo cepaj ;)
 
A evo i nase verzije :)

I mali update, uskoro na fb stranici stizemo 100 like-a, a na yt profilu vec presli 1000 pregleda, cime sam ja jako zadovoljan s obzirom da su ovo prilicno high-end stvari i da sam ja jaaako nov u svemu ovome, pa bih sve zahvalio svima na dosadasnjoj podrsci i pozvao ostale koji se jos nisu prikljucili da bace pogled :D

https://www.facebook.com/IMCustoms

https://www.youtube.com/user/IMCustomsIgor

 
Nemoj da zaboravis da se prijavis na takmicenje u modingu, otvoris 10 raznih profila i glasas sam za sebe. Ne odstupaj od tradicije. ;)
 
Hvala Pega :)

Hvala i tebi drNesh, nisam ni mislio da moze nesto da prodje bez hejta :) Nemoj samo mnogo da spamujes, thanks ;)
 
Nije hejt, stvarno mi je drago sto ovo neko radi na nasim prostorima. Treba tu dosta da se poklopi pa da se ostvari ovakav mod. A sto se tice prvog posta, ako neko uradi nesto ruzno treba da mu se nabije na nos s vremena na vreme. ;) Ovako nam i jeste jer svako svakome cuti i niko nikome nista da kaze. Josh jednom, drago mi je sto sve ide za sada po planu, samo polako i strpljivo, i da padne neko prvo mesto na moderskim stranicama. Cooler Master 2015 takmicenje u modovanju je u toku, ima li prijave tamo? I jedna primjedba ide za pozicioniranje zvucnika, pored sveg modovanja moglo ih je se negde lijepo uklopiti, da su deo celine a ne cisti peripetal.
 
Prvo, u zivotu nisam pravio lazne profile za bilo sta.. Desilo se da su mi na jednom takmicenju pravili problem jer su ljudi koji me znaju i koju su hteli da me podrze, dosli da pomognu svojim glasovima (i to je bilo lako provereno i utvrdjeno preko IP adresa), pa su se posle menjala pravila da bi neko za koga je namesteno takmicenje pobedio itd itd, ali necu o tome sada..

Mod prijavljen na CM 2015, a zvucnike nisam hteo nesto posebno da ubacujem u sklopu moda, jer u slucaju promene, morao bi ponovo da "modujem mod" sto stvarno ne zelim kad je sve ovako lepo napravljeno za plug&play :)
 
E pa ljudi, izvin'te sto nije dugo bilo update-a, ali bio sam prilicno bolestan jedno vreme.. Prvo neki stomacni virus, pa grlo itd.. Gluposti na sve strane..
Ali sada sam bolje, pa da se vratimo poslu :D

Update:
Neki ovde vec znaju, ali da ponovim.. Upao sam sa ovim modom na Cooler Master Mod Competition 2015, pa mozete i tamo pruziti malo podrske ako zelite: http://goo.gl/WQdj1Q
Bitspower mi je najzad poslao (nadam se) prave fittinge a ne ponovo neke prototipe :D I tako cu uraditi i review jednog njihovog novog artikla i nadam se mnogih drugih u buducnosti :)
Sve sam ponovo premerio i spremio za rad na drvetu i zidu, pa cu krenuti sa seckanjem u narednih par dana :D
Takodje sam zavrsio i poslednju englesku verziju klipa za EK block za maticnu, pa ce se to renderovati nocas i sutra upload, a srpska verzija dolazi za par dana :) evo jednog shot-a :D
I to bi bilo to za sad, cujemo se kad se ovaj klip upload ;)

finished.png
 
Trazili ste - dobili ste :D
Ajde posto vec neko vreme kukate za necim opipljivim, a i sponzori postaju nervozni :d , resio da podelim malo s vama ono sto se skupilo/spremilo i pripremilo za obradu, pa sklopio sve kako ce da ide kad vec vadim sve i spremam za secenje i busenje.
Takodje ima tu i jedne savijene cevi na kojoj sam nesto isprobavao (duple krivine), kao i srafovi, matice, sajbnice i sve ono cime cu da pricvrstim ovo cudo za zid.

20150213160247.jpg


20150213160425.jpg


20150213160447.jpg


20150213160503.jpg


20150213160522.jpg


20150213161125.jpg


20150213163044.jpg


20150213163124.jpg
 
Nazad
Vrh Dno