Šta je novo?

Acer Aspire E1-510

Bleyachhh

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
18.12.2013
Poruke
172
Poena
69
Imam problem sa lap topom nikako ne mogu da nadjem resenje.Hocu da instaliram win 8 ili 7 ali mi ne ide za rukom.Na netu imaju neka objasnjenja kako flashovati bios i promeniti uefi u legacy medjutim ne radi nista od onoga sto pise tamo.
Probao sam da napravim i bootabilni flash win 7 i 8 ali ga onda ne prepoznaje.
Na njemu je neki Linpus Linux Lite Version.

Ako neko ima neko resenje i moze hitno da mi pomogne neka se javi...

HVALA
 
Ili ako moze pomoc kako da otvorim lap top pa da izvadim hard da obrisem sve sa njega i taj linux i instaliram lepo win?
 
Otvorio sam lap top,izvadio hard,instalirao na njemu sistem,medjutim,laptop nece da bootuje sistem sa hard diska iako prepoznaje hard disk zato sto u biosu nema uefi i legacy vec samo uefi.sta da radim ?

Sad procitah tvoj post,hvala ti sacu da probam pa cu da vidim sta ce biti od toga hvala...
 
Napravi Windows 7 Ultimate 64bit UEFI bootabilan USB preko programa Rufus

create UEFI bootable USB to install Windows 8.1 (5).png

Samo prvo skini ISO fajl od sedmice i nabavi flesku od 8GB , isto ovako moze i osmica!

Mala ikonica Cd-a sa strane je "Browse ISO"

Ako pise "Windows cannot be installed on this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only installed on GPT disks." brisi particije i nove kreiraj!

Ovo je primer sa hardom od 20GB

windows-7-install-system-partition.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala druze ali ja nisam glup,izgleda da ne razumete problem,bice sutra resen u servisu ...
 
Kad staviš Legacy i ubaciš DVD Windows 8 ili 7 šta se dešava? Nemoguće da nema boot opcija u Biosu svaki laptop ih ima , ako imaš običan DVD Windows 8 ili 7 mora Legacy a ne UEFI!
 
Kad staviš Legacy i ubaciš DVD Windows 8 ili 7 šta se dešava? Nemoguće da nema boot opcija u Biosu svaki laptop ih ima , ako imaš običan DVD Windows 8 ili 7 mora Legacy a ne UEFI!

Druze nemam dvd i ne moze legacy citajte gore,legacy ne postoji,mora da se uflasuje novi bios da bi bio legacy,takav je lap top ***** i to je to...
Ne moze nista od toga...
 
Dao sam link gore gde pise kako se ubacuje Legacy sa novim biosom , ako ne znas neka ti ubace u servisu prema tom upustvu..
 
Ne radi druze to sam probao jos danas u dva popodne,jednostavno ne radi,ne znam zasto...kad bootujem flash,izbaci mi neki coomand prompt,i kad ukucam C: nema pise nesto not recocnized batch file tako nesto
 
Ako ides u servis gde si kupio oni ce ti reci da mogu samo da ubace legalan Windows 8 ili 7 od 100 evra , ti im reci samo neka ti ubace bios najnoviji za legacy i da ces ti ubaciti windows...mada ja tvrdim da taj laptop 100% i bez novog biosa moze podici Windows 8 ili 8.1 UEFI samo ti ne znas da nadjes boot opcije u biosu...

Ajde uslukaj bios ako nije problem...
 
Našao sam sliku biosa od tvog laptopa

Capture.PNG

Ovo što sada pišem je za Windows 8 ili 8.1 UEFI napravljen preko Rufusa


Secure boot vidi jel uključen

Stavi pod 1 Windows Boot Manager ako neće pokušaj onda pod 1 staviti USB HDD , ako opet neće pokušaj USB FDD ili USB CDROM sve ovo pokušaj...

Pod 2 naravno hard disk...
 
Znaci da stavim na flash windows 8.1 pa onda da probam ?

Pa ja sam po tebi tebra moj glup,ja ocigledno ne znam nista....
 
Još nisam naleteo ni na jedan laptop koji neće da bootuje Windows 8 UEFI koji je pravljen preko Rufusa do sada sam stavljao na Rufus gpt partition scheme for uefi computer i odmah bootuje ako su dobra boot podešavanja u biosu , negde grešiš ne vredi ti ništa pisati nosi u servis...

Ti imaš insydeh20 bios i ja imam taj znači kada podesiš boot opcije i odeš na Exit Saving Changes mora usb biti ubačen i posle restarta će ti odmah bootovati , meni na Sony laptopu sa tim biosom neće da bootuje ako odem Exit Saving Changes pa onda naknadno restartujem ctrl + alt + del samo posle izlaza iz biosa Exit Saving Changes tad mi bootuje ako je fleska unutra posle restarta sacuvljavanja biosa drugacije nece! insydeh20 su malo komplikovaniji biosi treba ih malo proguglati neces sa njima tek tako bootovati , nosi u servis pa neka ti ubace legacy mode sa novim biosom , ne znam sto uopste stavljaju UEFI , znam da podrzava hard diskove vece od 3 terabajta pa se zbog toga ubacuju ti biosi a sto onda uklanjaju Legacy pa posle kao izlaze novi biosi da bi vratili , smesno ovi novi Bay Trail laptopovi vecina nema Legacy u biosu samo UEFI pa posle kao izlazi novi bios da bi to dodali , smesno stvarno zbunjuju narod , Legacy MBR tehnologija nije jos zastarela iako podrzava hard diskove do 3TB samo , mislim da je ovo sa UEFI cista glupost!

Sto se tvog slucaja tice nosi u sevis , ja sam se bas potrudio na cve moguce nacine da ti pomognem , ocigledno da neka sitnica ne dozvoljava da bootujes USB , ako ti u servisu ubace Legacy sa novim biosom onda ces lako bootovati sa obicnim Windows 8 DVD-om! Pozz i javi sta je bilo...ako ne znaju da ti nameste neka ti daju neki slican laptop po snazi sa Legacy podrskom u biosu!
 
Probaj još ovu sitnicu sa bootom za USB , udji u bios pa udji na Security nadji Select an UEFI file as trusted for executing

Capture.PNG

Tu bi trebalo da može da se izabere USB ako može uploaduj fajl bootmgr.efi koji se nazali na USB-u nakon uploadovanja onda idi na boot i stavi na 1. Windows Boot Maneger , ne vadi USB pošto Windows Boot Manager treba da bootuje bootmgr.efi sa USB-a da bi krenula instalacija restartuj sa Exit saving changes , ako neće i ovo što sam naveo nosi u servis! Pozz! Ovo je naravno samo za Windows 8 ili 8.1 UEFI!
 
Poslednja izmena:
Hvala ti puno na celokuonoj pomoci,nisam uspeo.Sta da se radi,nosim u servis danas,kad budu ubacili legacy bice lakse
 
Ja se unapred izvinjavam sto ovo pisem a nije vezano za temu,odnosi se na isti model.Koji je socket na ovom lap topu ? Zanima me koji procesori idu za njega samo za i3 i i5?
 
Otac moj ima ovaj lap top i hoce covek da mu instaliram windows 7.
Ja imam na flesu 32bita,kako da ga instaliram jerbo kontam da podzava samo win8,pa nadalje.
 
Ubacis 8 ili 8.1 skines najnoviji bios , flesujes preko windowsa , preko rufusa napravis bootabilnu flesku , ugasis uefi boot i stavis legacy , first boot dvd ili usb fdd zavisi sta imas , restart i to je to , drajvere trazi preko DriverPack solution , DriverMax i Driver Identifier , srecno!
 
Ako praviš instalacioni USB za instalaciju na UEFI sistem, koristiš Rufus softver i opciju Create GPT partition for UEFI system. Naravno na hard disku prethodno treba obrisati sve MBR particije i ne kreirati nove već ostaviti to Windows Installeru.
 
Ljudi,evo ja da se javim u ovoj temi posle godinu i po dana.
Posto caletu nije bila frka da se odradi system,a tek je skoro pribavio SSD za njega....problem je sledeci.
Flesovao sam bios v2.11,imam legacy bios.Kad odradim win10 na usb i idem na uefi i boot sa ponudjenih opcija tipa usb hdd,usb cd i ostalo,jok,nista...ne vidi usb.
Udarim F12...od ponudjenih opcija za boot ima samo Windows Manager na kome vidi hard i boot sa mreze,ostalo ne postoji !
Ne bude mi tesko,narezem win10 na dvd drajv,postavim boot u bios-u za isti i sipak,opet nista.
Sta da radim,kako uopste da nateram da butuje sa usb-a ?
Posto imam Legacy konacno na njemu,hteo bih da mu instaliram windows 7 na SSD.
 
Niko ?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Niko ?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Jedino što mi pada napamet jeste da je možda problem do usb 3.0 porta, to sam imao par puta ,neće da nađe fleš u biosu ako je na plavom portu. Isto tako sam imao jednog HP envy koji je mogao da butuje samo sa jednog usb-a, koji je najbliži konektoru napajanja...nelogično ali tako je..
 
Ali on nece ni sa dvd-a da butuje.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Pazi, moguće da dvd rom ne radi, a da ti fleš nije butabilan. Probaj da odradiš instalaciju na neki drugi fleš ili preko drugog programa. Ili isprobaj butovanje sa fleša na nekom drugom kompu.
 
Nazad
Vrh Dno