Šta je novo?

Tesla tablet L7

moze,mozes pogledati kako na mom yt kanalu
doduse snimak je sa teslom 785,ali isti je postupak
 
bice jos snimaka,samo prati temu i kanal na yt
imam jos dva snimljena,a snimicu mozda jos 2-3
 
Da li ste uspjeli da rijesite problem sa blokiranjem nakon punjenja baterije do 100%?
 
Ja ne znam za taj problem, baš sam ga sinoć stavio da se puni i zaboravio da ga skinem sa punjača, tek sam jutros to uradio i bio je na 98% baterije, sasvim normalno radi, verovatno kada se napuni do kraja prestaje sa punjenjem bez obzira koliko je bio na punjaču.
 
Par ljudi je ranije reklo da im se desava to isto sa baterijom. Kontaktirao sam ct, kazu da im posaljem uredjaj na pregled.
 
A da li si ga kupio u ctu? Ja svoj uzeo u nekoj radnji na Uscu, ne bih da se iscimavam sa njima, a i mnogo sam nestrpljiv tip pa ne bih i da ih cekam za te neke reklamacije.. Osim toga, nije to sad tako strasno, taj prob sa baterijom, ugasis upalis i radis... Ntfs preko otga bez roota, nekih vesti na tom frontu? Kako vas inace sluzi ttl7? Ja nikakvih problema, super zadovoljan, ali se ekran grebe kao blesav, ja sam malo razmazen sa samsungovom gorillom na telefonu, ali sta je tu je. Za 9000 fantastican, dajem ga cesto devojci i ona ga koristi vrlo intenzivno, bateriju punim svake noci recimo. Odgledali dva filma na putu za Grcku i ostalo oko 30%. Eto, cisto neki moji utisci.
 
Kupio sam u tehnomaniji u ns, pisao sam im za prob sa baterijom preko tesla info sajta a javili su mi se iz Promobi-ja da im posaljem uredjaj. Nije neki prob a i ne cima mi se sa servisima, vidjecu jos
 
Zelim ti srecu sa Promobijem. Nadam se da neces dobiti ogreban uredjaj nakon servisiranja.
 
Moj drug je kupio L7 i ima problem ne može da poveza na njega mts-ov 3g modem. Izbacuje greške da je problem u kartici, dok na kampjuteru radi normalno. Da li znate neko rešenje?
 
Koji model modema je u pitanju? Nisu svi podržani. Neki će raditi, a neki ne.
 
Rešili smo problem sa prvim 3g modemom što je MTS imao u ponudi, mislim da je ZTE.
 
Sinoc sam kupio ovaj tablet, kao poklon svojoj sestri. Prvi utisci su pozitivni. Odmah sam uocio neke mane, naravno, ali ne treba pretjerivati, za tablet u ovom cjenovnom rangu...

Radi bas tecno i fluidno (procesor i RAM su ocigledno na nivou, kao sto im specifikacija i govori), zasada sam samo nabacio Skype i nikakvih problema. Baterija preko noci pala sa 100% na 89% za nekih 8h, na standby-u (WiFi sam ostavio na "Always" i kad je u sleep-u). Ekran, tj. osvjetljenje sam inace odmah po kupovini pojacao na maksimum, jer je zaista slabasno (mozda nije neophodno bas da se na max. drzi, ali htio sam i zbog baterije da vidim, kako se nosi). Zvuk je izuzetno slabasan, bar na mom modelu. :( I to mi je najvise i zasmetalo (zbog razgovora preko Skype-a), medjutim, Skype su cuje jace od muzike (prilicno nelogicno), pa mislim da nece biti funkcionalnih problema.
Izrada je po mom subjektivnom misljenju prosjek, koliko vidim sve je plastika (za razliku od H7), nije prejterano cvrst, malo skripucka pri jacim pritiscima, ali opet ako se uzme u obzir cjenovni rang... Firmware u tabletu je neki iz jula 2013., ako me sjecanje sluzi od 25.
Punio sam ga do 100%, ostao je nakon toga nesto krace (manje od 1h) na punjacu i nije se zakucao (kao sto je bilo slucajeva ovdje na temi). Mozda se problem javlja kad bas duze ostane na punjacu (pokusacu ga nekad preko noci ostaviti, ako stignem dok ne urucim kao poklon)?!

To su ujedno i sve prednosti/mane koje sam za krace vrijeme uspio skontati.

Kupljen je u jednoj rasprostranjenijoj novosadskoj radnji (necu imenovati zbog reklame) na nekom manjem snizenju za 8.790 dinara. Problem je sto sam morao uzeti model sa izloga jer je poslednji (mrzim ovo i nikada do sad nisam praktikovao, ali bas mi se zurilo). :( Pomislio sam da je mozda neki od modela vracenih sa reklamacije (cim je na snizenju), sto nije nemoguce, ali pregledao sam detaljno uredjaj, i bio je taze nov, bez tragova koriscenja, tako da se nadam da nisam uzeo neko smece koje je neko vratio. Mozda sam trebao otici do neke druge njihove radnje. :S Ali sad je kasno, nadam se da ce raditi posao...

I za kraj, jedno pitanje - kad se tablet puni, da li je iko skontao neko crveno osvjetljenje (kontam LED) na gornjoj lijevoj strani kad se gleda sa zadnje strane (vidi se, tj. probija kroz rupicu za reset)? Sta mu je to?
 
I ja sam primjetio to crveno svijetlo kad se puni
 
...Ekran tu i tamo, prikaz mi deluje dosta hladno na oko, nisam ga još provuko kroz kolorimetar za detaljnije rezultate. Oštrina, šta znam, ok je, mogli su da stave 1280 x 720, bilo bi bolje. Ovako u radu deluje super, jako živahan mališa, mada čipset jeste slabiji u odnosu na 8-inčni model. Za 75 evrića je super ponuda, pogotovo zbog KitKat-a i sasvim dobre izrade sa metalnim leđima. Verujem da će biti popularan u istoj meri kao i 8-inčni, ako ne i više. Test na sajtu pre 23. avgusta, tačan datum ne znam...

Procitah i ovdje u Gizmovom postu, a i na nekom od YT review klipova da tablet ima metalna ledja, ali meni se cini da je u pitanju plastika?! Kako se ostalim cini?
 
Bas cudno zvuce na kuckanje, kao plasticna... Uopste nema utiska da su metalna (aluminijumska). :/
 
Samo da prijavim problem i na "mom" primjerku da se zakucava kada ostane na punjacu neko vrijeme!

Zanimljivo je sto sam ga testirao jednu vece, ostavio preko noci da se puni (a puni se jaaaako brzo) i ujutro je bio na 100% i normalno funkcionalan. Nakon dan-dva sam ga urucio sestri (poklon je u pitanju) i njoj se na prvom sledecem punjenju zakucao. Ali rekao sam joj za falinke unaprijed, tako da se lakse podnosi kad nije iznenadjenje, hehe. :D
 
Ljudi, help!

Ispustio sam l7, puko ekran, i ne radi touch !
Servis mi trazi otprilike više keša nego nov uređaj....

Jel imam neku drugu opciju, tipa narucim ekran preko neta...pa mi ovde to neko ugradi...?

tnx
 
tesko da imas :/
ugradnja novog ekrana preko servisa je uvek izuzetno skupa
za narucivanje nisam siguran da li mozes da nadjes neki ekran koji odogvara l7 modelu,posto nije nesto preterano poznat i rasprostranjen tablet
 
Ne znam da li su ti ekrani imalo standardizovani, po uzoru na one u laptopima!? Ako da, teroretski bi mogao uzeti bilo koji ekran iste specifikacije i dimenzije...
 
Zdravo!

Da li je neko pokusao da prikaci teslu l7 na racunar i da ga koristi kao test uredjaj pri pisanju ( i pokretanju ) android aplikacija u Eclipse-u?
Zanima me, kakvi su utisci?
Hocu da radim diplomski - treba da napisem neku android aplikaciju, pa mi je potreban test uredjaj, jer je tako mnogo brze testiranje aplikacije nego na emulatoru,
ne bih da potrosim mnogo novca pa mi se Tesla l7 cini idealnim za tu priliku...
 
^^ I ja koristim slične izgovore kad kupujem tablet :)
 
Kupio sam ovaj tablet i prvo što sam primijetio kad sam ga upalio je da je slika na ekranu u portrait modu zbijena a u landscape razvučena. Npr ono sto treba da je krug (npr. ikonica Chrome-a) nije krug nego jaje. Pregledao sam i sve video review-ove i hands-on klipove i svuda je isto sto znaci da nije samo slucaj sa mojim uredjajem. Cak i na nekim screenshot-ovima na internetu se jasno vidi ovaj problem. Samo ne znam kako niko to do sad nije primjetio. Inace tablet radi ok za te pare, ali iako je ovo low cost tablet po meni je ovo nedopustivo...

Cak sam slao i sliku iz ruke podršci COMTrade-a a oni su rekli da na slici ne vide problem. Evo i slike pa nek drugi prosude:
http://i57.tinypic.com/2gue9gx.jpg
 
Danas uzeo ovaj tablet.Zadovoljan sam,ali za ovu cijenu nema sta ni da se prigovori.Ima bugova,pogotovo sa senzorom(neke aplikacije se rotiraju kontra) a nekada ona onscreen menu dugmad nece da nestanu kada recimo gledas video.Zanima me da li se ta ista dugmad mogu sakriti sa desktopa jer su mi stalno prisutna?Probao sam sve zivo i mrtvo da ga rootam ali nema teorije.Probao sam sa genius root,unlock root,kingo root ali nista.Je li iko do sada uspio nekako da ga roota?Meni je root prijeko potreban.
 
Zdravo!

Da li je neko pokusao da prikaci teslu l7 na racunar i da ga koristi kao test uredjaj pri pisanju ( i pokretanju ) android aplikacija u Eclipse-u?
Zanima me, kakvi su utisci?
Hocu da radim diplomski - treba da napisem neku android aplikaciju, pa mi je potreban test uredjaj, jer je tako mnogo brze testiranje aplikacije nego na emulatoru,
ne bih da potrosim mnogo novca pa mi se Tesla l7 cini idealnim za tu priliku...
Nebo i zemlja i kada se prikaci na obican Android telefon. Emulator je bas spor, mada mozes da simularas razlicite uredjaje (donekle).
 
Ljudi, help!

Ispustio sam l7, puko ekran, i ne radi touch !
Servis mi trazi otprilike više keša nego nov uređaj....

Jel imam neku drugu opciju, tipa narucim ekran preko neta...pa mi ovde to neko ugradi...?

tnx
Znam momka koji ima isti problem i rekli su mu da je zamjena 25e a tablet kosta 75 tako da to nije skupo. Valjda bi kod vas trebalo biti isto ako ne i jeftinije.
 
Danas uzeo ovaj tablet.Zadovoljan sam,ali za ovu cijenu nema sta ni da se prigovori.Ima bugova,pogotovo sa senzorom(neke aplikacije se rotiraju kontra) a nekada ona onscreen menu dugmad nece da nestanu kada recimo gledas video.Zanima me da li se ta ista dugmad mogu sakriti sa desktopa jer su mi stalno prisutna?Probao sam sve zivo i mrtvo da ga rootam ali nema teorije.Probao sam sa genius root,unlock root,kingo root ali nista.Je li iko do sada uspio nekako da ga roota?Meni je root prijeko potreban.
Danas nakon punjenja dobijam poruku od strane aplikacije koja prati statistiku i rad baterije a koja govori da je baterija overvoltirana!?!?
Evo i slike: http://imageshack.com/a/img540/9075/JOBcje.png
 
Nazad
Vrh Dno