Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U poslovnici ne mozes da vrsis uplate. Samo preko bankomata, a ako nemas bankomat u blizini jedino "resenje" je sa nekog drugog tekuceg racuna elektronskim putem.
 
Картица за 7-10 дана.
 
Verovatno je već bilo reči o tome ali je tema preobimna pa mi nemojte zameriti ako ponavljam pitanje.

Trebam da izvršim uplatu preko PayPal-a pa me interesuje da li mi je isplativije pre uplate da promenim dinare u evre na telenor računu ili ću onda napraviti još veći trošak zbog duple konverzije ?

Inače ako plaćam sa telenor karticom na internetu gde je valuta eur da li se prvo skidaju evri ili se dinari konvertuju u evre ?
 
Verovatno je već bilo reči o tome ali je tema preobimna pa mi nemojte zameriti ako ponavljam pitanje.

Trebam da izvršim uplatu preko PayPal-a pa me interesuje da li mi je isplativije pre uplate da promenim dinare u evre na telenor računu ili ću onda napraviti još veći trošak zbog duple konverzije ?

Inače ako plaćam sa telenor karticom na internetu gde je valuta eur da li se prvo skidaju evri ili se dinari konvertuju u evre ?
To je PayPal temu, ima odgovora vec tamo.
Ukratko, samo evre i obavezno nesto malo preko iznosa koji zelis da potrosis do krajnjeg knjizenja.

Jel ne moze kao da hocu nekom drugom da uplatim, odem u bilo koju postu ili banku, dam broj racuna i uplatim?
Mozes, ali ce ti biti naplaceno kao PRENOS, tj. slanje novca u drugu banku.


TB je nelogican izbor ako nemas bankomate blizu!
 
Ali... kad cemo mi doci do toga da mogu otici u banku, kao pre 15 godina u Nemacku, za 10 minuta stric otvori racun, ovlasti mene (stranca!!!), izvadi kreditnu, izvadi meni dodatnu (doduse moralo je da se ceka da se isporuci ona)...

Polako sa tu Nemačku... do pre malo vremena ni paypal nismo mogli normalno da koristimo :)
 
Poslednja izmena:
Ja završio danas sve u poslovnici ...
Otišao, objasnio da sam odradio sve preko aplikacije i da sam čekirao da stigne dokumentacija na kućnu adresu, ali da mi ipak treba aktivan tekući račun za danas.
Kaže dečko nema problema, stopirao to, odrađeno sve u poslovnici za 5 minuta!
On meni dinar, ja njemu dinar i komentar hvala :)

Ubedio me je da uzmem progresiv račun, rekoh ajde da probam u početku punu funkcionanost aplikacije, pa ćemo da se vratimo na starter ako bude trebalo ...
 
I treba da uzmes Progresiv na startu, jeftinije izadje kartica ;)

@Desp, to je 2001. bilo, u malom gradicu u nekoj filijali od 20m2 ;) Danas ocekujem da sve mogu online tamo bukvalno, i da uopste ne brinem da li mogu da podignem novac i koliko... jer mogu da posaljem sve extra jeftino i brzo kad god hocu.
(za razliku od nas..)
 
Pa zato i kažem, polako, biće nekada i kod nas tako. Nije malo ljudi ovde koji se i dalje plaše bankomata :) A e-bank je čak i danas (pomalo) sci-fi. (ne mislim pri tome na penzionere i starije ljude)
 
Poslednja izmena:
Ranije je moglo odmah za sledeci mesec...
 
Još jedno pitanje u vezi kartice i PayPal-a mada je ovo više vezano za telenor banku.

Nakon odrađene uplate jel mogu odmah da isključim INTERNET plaćanja za karticu ili moram da sačekam dok uplata nestane iz onog dela "Uplate na čekanju"

PayPal je proknjižio novac, stigao mi je potvrdni mail o uplati.
 
Pa nije frka, da se proba puna funkcionalnost aplikacije, a i vidim da ima još nekih pogodnosti :)
 
Kako misliš puna funkcionalnost aplikacije ?

Imaš pogodnosti, kad plaćaš,nema provizije, i to je to.
 
Na to sam mislio ...

STARTER - http://www.telenorbanka.rs/sr/stanovnistvo/ponuda/tarifni-paket-starter/
PROGRESIV - http://www.telenorbanka.rs/sr/stanovnistvo/ponuda/tarifni-paket-progresiv/


AEgYIqhU.png
gSzUSJnb.png
 
Poslednja izmena:
Ma znam, nego me bunilo, a i juče si napisao puna funkcionalnost aplikacije... Aplikacija je ista.

Imaš za račune, možeš da podigneš 5 puta novac na drugom bankomatu...
 
Na to sam mislio ...
Videću da li mi stvarno treba progresiv paket, a posle je lako promeniti ...

Katalog proizvoda i tarifnik naknada i usluga Telenor banke za fizička lica koji važi od 10.05.2016. (PDF) - http://www.telenorbanka.rs/static/f...da_i_usluga_telenor_banke_za_fizicka_lica.pdf


Vreme izvršavanja naloga platnog prometa

Za dinarska plaćanja

Telenor banka Vam je omogućila da sa svog dinarskog tekućeg računa plaćate elektronskim putem korišćenjem internet bankarstva i mobilne aplikacije Banke. Svaki nalog za plaćanje koji izdate radnim danom do 17:00h biće izvršen istog dana bez obzira na visinu plaćanja. Ako ste nalog izdali posle 17:00h, biće izvršen sledećeg radnog dana u periodu od 9:00h do 11:00h.

Možete izabrati da li će vaš nalog biti izvršen po hitnom postupku ili u redovnim obračunskim ciklusima.
Plaćanja na račune u drugim bankama ispod 300.000 dinara, ukoliko nisu označena kao hitna i izdata su do 14h, biće izvršena u toku dana u jednom od tri obračunska ciklusa (10:30h, 12:30h i 14:30h), zavisno od vremena izdavanja.

Plaćanja na račune u drugim bankama preko 300.000 dinara (uključujući i 300.000 dinara) i sva druga koja su označena kao hitna, biće izvršeni odmah (u roku od nekoliko minuta).

Nalozi koji se dostave banci putem internet bankarstva ili mobilne aplikacije banke, subotom, nedeljom ili praznikom, biće izvršeni prvog sledećeg radnog dana u gore navedenom vremenu.


Za devizna plaćanja

Plaćanja sa deviznog računa mogu se vršiti elektronskim putem korišćenjem internet bankarstva i mobilne aplikacije Telenor banke ad. Ispravno popunjeni nalozi za plaćanje sa validnom pratećom dokumentacijom, koje je Banka primila do 14h radnog dana, biće izvršeni istog dana.

Plaćanje će biti izvršeno sa datumom valute u zavisnosti od valute plaćanja i to:
Valuta plaćanja EUR – datum valute koji je klijent naznačio
Valuta plaćanja CHF – D +1
Valuta plaćanja USD – D+1
Valuta plaćanja NOK – D+1
Valuta plaćanja GBP – D+1
 
Poslednja izmena:
Meni samo nije jasno što tek za tri meseca kao možeš da se vratiš na Starter.
 
mozes bilo kada. ja sam sa progresiv presao na starter posle 2 meseca.
 
Mora da je neka greška. Ja sam 1.marta otvorio Progresiv račun, a 1. aprila presao na Starter (preko app).

Moze li menjačnica na bankomatu da primi € i izbaci dinare, a da ne moram da radim konverziju iz app? Kao oni Dinkićevi automati sa početka 2000-h. Pretpostavljam da - ne. ;)
 
Moze, ali po losijem kursu :D
 
Untitled.png

Dje se kupaš :)

Kredit i na more... hehe

22800 kamata za 24 , dodje mu ispod 1000 mesečno
 
Poslednja izmena:
Cudi me zasto ti mailovi krosite 011/4xx (SBB?), a ne Telenor numeraciju ;)

Prosto me podseca na VIP i BNT doo :D
 
kako ti nije jasno ? Telenor-SBB, superset :rupa:
 
Pa kupili su licencu za fiksnu. Na 4 su Sbb, Orion, Telenor.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno