Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tacno... Zaboravio sam da je ovde prosperitetno.
 
Znam za to! Kao što sam sa Visom Electron Inteze plaćao bez CSV koda na nekim sajtovima, ili na POS-ovima na kojima nisu tražili PIN (!). Kao što je sa Dinom recimo, da ne mora PIN. U Intezi su mi rekli da jeste tako, da za VE nije uvek potreban PIN za POS, kao ni CSV za net, ali nisu objasnili zašto.

Moj opisani slučaj: plaćam preko HIPay, već sam plaćao, prošli put je išao obavezni OTP, sve bilo ok. Ovaj put stigne mi od TB OTP SMS i istovremeno se pojavi prozor TB banke gde piše da je odbijeno. Dakle, nisam uneo OTP koji je poslat za autorizaciju. Kako je onda autorizonao? Plus je pisalo da nije. (A jeste.) I prošli put je za isti sajt išao OTP kao obavezan. Mislim da ovo upravo ima veze sa TB, ni sa kim drugim, jer oni su radili 3D autorizaciju.

Utoliko više mi je čudan njihov odgovor da oni ništa ne mogu da urade; ako ne mogu, što šalju OTP? :zgran:

Recimo RF Virtuon preko istog HiPay-a je "non 3D" i ne traži se dodatna verifikacija. TB MC je 3D i traži se, a i kad se ne dobije - prođe! :sceptic:

Vraćamo se na početak: OTP ne traže svi sajtovi, ali kad traže - kako onda može da prođe transakcija ako ne unesem OTP!? U kol-centru nije bilo odgovora.




Ovo se danas potpuno isto meni desilo prilikom plaćanja računa putem portala Moj mts.
Do sada je svaki put bilo kako treba - danas transakcija odbijena, zaobiđena potrebna provera identiteta, ali je plaćanje uredno izvršeno.
 
Poslednja izmena:
Жалите се,онлајн:)
 
Jel ima neko problem sa placanjem preko ebankinga? Pokusavam da uplatim racun za struju (EPS Snabdevanje) ali mi kod racuna stoji "Racun nije ispravan" a prepisao sam ga tacno kako je na uplatnici.. Takodje mi ne dozvoljava da ukucam ceo poziv na broj iz nekog razloga, fale mi 2 cifre...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kucaj poziv BEZ crtica. Za racun ne znam.
 
Hvala alfa, ziv bio! :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Danas pokusao da uplatim, nije prihvatio bankomat, vratio mi saku izguzvanih eura, poludeo sam, jedna bila jos dopola progutana pa sam morao da je vucem napolje...
Prvi put da mi se ovako nesto desi.

Dok sa druge strane vidim neki zaglave na bankomatu, koriste da usitne eure...
 
Danas ja u prepunom Maxiju krenem da "očitam" MC i nešto neće. Odbijena transakcija, ali stiže imejl da je transakcija odobrena. Odmah i drugi imejl o storniranju iste transakcije. Baš bezveze, srećom imah keš kod sebe.
 
Danas mi je stigao izvod za jul......................... 23. avgusta :D (poredjenja radi u Intesi mi stizu izvodi 2-3, sem za kartice, gde je 4-5 obicno)

Ajde da vidim ko sme da kaze da nemaju problema sa kapacitetom za sadasnji broj klijenata :)

Inace, ovaj post pre mog je bas razlog zasto i dalje nosim Intesa MC. Jedina kartica koja me nigde nije izneverila, pa neka se nadje, iako je zadnju koristim :)
 
Danas ja u prepunom Maxiju krenem da "očitam" MC i nešto neće. Odbijena transakcija, ali stiže imejl da je transakcija odobrena. Odmah i drugi imejl o storniranju iste transakcije. Baš bezveze, srećom imah keš kod sebe.

Imao sam istu situaciju u jednoj radnji u Uscu. Nista strasno, provuces jos jednom i uzmes racun. 15 sekundi nekoga iza tebe ne vadi pogotovo ako moze pay pass.
 
Imao sam istu situaciju u jednoj radnji u Uscu. Nista strasno, provuces jos jednom i uzmes racun. 15 sekundi nekoga iza tebe ne vadi pogotovo ako moze pay pass.

To mi je bilo prvo odbijanje kartice i da, na pay pass modu, provlacenje nisam probao.

Jesu li i tebi stizali mejlovi o odobrenju i storniranju transakcije?
 
Poslednja izmena:
Meni se u Idei gde uvek placam Pay Pass-om desilo da je odbijena, nikakav mail nisam dobio, onda je opet probao Pay Pass i opet nije radilo (za iznos oko 500din) i na kraju je provukao, uneo sam PIN i prihvaceno je. Dobio samo taj email potvrde.

Inace Pay Pass je sjajna stvar, win-win za kupca i trgovca jer smanjuje vreme na kasi i broj manuelnih operacija. :)
 
Brze je i od kesa, cak.
 
Stigne mi e mail da je proslo pa mail o odbijanju i sms. I opet e mail i sms kada prodje. Imaj u vidu da u nekim prodavnicama ni ne znaju sta je pay pass. Jednommi je prodavacica na pitanje zasto ne provuce karticu kroz pay pass odgovorila pa evo ja sam stavila karticu u terminal ukucajte pin.
 
Meni ne stize ni mail ni sms ni push kad mi legnu euri na racun a sve lepo podeseno u app :trust:
 
Ako nemas tacno u dinar spremno, paypass stvarno zavrsi brze i od motivisane kasirke. Barem u maxi-ju, stvarno im express radi.

Inace sam skoro bio u Emmi-u po punjac, i nikada brze nije prosla kartica (bez paypassa). Kako sam ukucao PIN, odmah poceo slip da izlazi ;)
 
^Tako je na mnogim POS uredjajima. Cim uneses PIN, slip pocne da izlazi sa odstampanim zaglavljem, a onda zastane dok ne dobije potrvdu/odbijanje.

Pozdrav
 
Ne, ovde je poceo i nije stao, odmah je ceo izasao. Bas sam pozitivno iznenadjen koliko brze radi nego drugde.
A Piraeus kartica je, znaci druga banka skroz od POS providera.
 
Ne znam od čega sve to zavisi. Kod mene u naselju u jednoj prodavnici na pos aparatu ne prolaze visa kartice Komercijalne banke. Sve ostalo prolazi. A najčudnije je što je to aparat baš Komercijalne banke :)
 
Ne znam od čega sve to zavisi. Kod mene u naselju u jednoj prodavnici na pos aparatu ne prolaze visa kartice Komercijalne banke. Sve ostalo prolazi. A najčudnije je što je to aparat baš Komercijalne banke :)
Desava se kod kartica sa trakom, sve zavisi kolko su kvalitetno odradjene, kod cipa bi trebalo da je sve isto.
Ako pos radi preko gsm linije uglavnom prolazi trenutno, ako je pos preko fixne linije onda se malo ceka do ne okrene broj pa podaci dok se ne razmene...
 
Visa kartica koju imam od Komercijalne je sa čipom. Odavno ne izdaju bez čipa.
 
Mozda je firma konfigurisala da se ne prihvataju odredjene kartice, zbog visine naknade (a nije nemoguce da za SVOJE kartice imaju neke vece naknade).
Npr. Intesa je imala visoke provizije za radnje koje nisu htele da daju na 6 rata za Intesine kartice.
To su neke sitne ali dinamitne stvari dogovora, verovatno.
 
Može biti, ne znam. Ali jeste čudno; npr. visa electron Komercijalne ne prolazi, a recimo master card Komercijalne prolazi (po rečima prodavačica). U prodavnici mi rekli da su se žalili, tehničari dolazili i opet ne radi. Koliko je to istina, ne znam.
 
Ništa tu nije čudno, jedno je visa , drugo je master card, pa i iste banke
 
Slažem se, ali meni jeste čudno. Jer prolaze sve druge kartice (visa intese, npr). Samo i jedino visa komercijalne neće.
 
Danas mi je stigao izvod za jul......................... 23. avgusta :D (poredjenja radi u Intesi mi stizu izvodi 2-3, sem za kartice, gde je 4-5 obicno)

Ajde da vidim ko sme da kaze da nemaju problema sa kapacitetom za sadasnji broj klijenata :)

Inace, ovaj post pre mog je bas razlog zasto i dalje nosim Intesa MC. Jedina kartica koja me nigde nije izneverila, pa neka se nadje, iako je zadnju koristim :)
U Erste Netbankingu izvod mozes u radno vreme, onlajn da "narucis" na email i stize odmah, bilo kog dana u mesecu. Barem je tako bilo prosle godine dok sam ih koristio. Ali Telenor izgleda ima nekih problema sa brzinom i bankomata i aplikacije i svega zivog. Brate porodis se dok sacekas onaj bankomat dok da odgovor ili su im serveri spori ili su prebukirani ili su bankomati nedovoljno dobro programirani. A tek dok mi pozeli prijatan dan kad treba ponovo da ubacim karticu a zuri mi se poludim.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Bankomati TB su najbrzi koje sam koristio i najsavremeniji. Ja ne znam gde si ih koristio ali po Zemunu, NBG, Vozdovcu, Zvezdari su "prebrzi" bukvalno u sec. reaguju i dobijes odgovor.
Ono sto je najgore su bankomati Intese to brate gore i od salterusa, kad kliknes na podizanje novca dok izbaci konfigurisane vrednosti mozes da odspavas, a kad napises trazenu vrednost, mozes pored spavanja kad ustanes da na miru popijes i kaficu pa taman ce bankomat izbaciti novac.
Bas juce sam zeni dizao pare sa bankomata IB, zato je "selim" u drugu banku od sl medeca, ali ne samo zbog toga.
Bankomati RF banke su takodje spori ali ne toliko kao Intesini, nesto izmedju TB i IB, Sosijeteovi uzasno spori, Pireus nisu losi po brzini, i recimo ovo nisam licno imao iskusvo vec prijatelj mi rekao jednom prilikom kad smo o bankomatima nesto pricali da je u Zber banci spor, ne znam licno, prenosim njegove reci.
Ali ubedljivo najbrzi je bankomat TB tu najmanje vremena provedem cekajuci da uzmem novac.
Jedino bih se slozio sa tobom oko tog prijatnog dana, to bas umara, ali to je mozda i jedina po meni mana.
Eto to su moja iskustva sa bankomatima.

Sent from my ONEPLUS 3 using Tapatalk
 
U Nišu kod Kalča zna da bude brz, al zna i da uspori, kako mu dune izgleda. Al mene neke druge stvari izluđuju. Na primer, juče sam za jednog rođaka uplatio 15€, a onda ubacio svoju karticu i probao da podignem 35€, i kaže mi da ukucam iznos koji je deljiv sa 10. Da li je moguće da nema u njemu nijedna novčanica od 5€, na stranu što sam ja 2 min pre toga ubacio jednu? To mi se desilo još 3-4 puta za dinare, kad probam da podignem 1000 ili 2000, napiše mi da ukucam iznos koji je deljiv sa 1000[emoji35]. Trebalo bi malo taj softver da upeglaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno