Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Transakcijama u maksiju treba nekad i nedelju dana da se rasknjize, pogotovo ako se zakaci vikend. Nema provizije nikakve.
 
Maxi(Delhaize) nema nikakve provizije za placanja, sigurno kolega nije stradao u Maxiju vec u Posti :).

Sto se tice Poste, to je stari problem koji ljudi iz Poste jos uvek zalivaju misleci da su mnogo pametni:

Naime, aparati za kartice u Postama nisu POS terminali vec pravi pravcati bankomati(!?) banke Postanske stedionice tako da se svako placanje karticama u postama tretira kao podizanje gotovine sa bankomata Postanske stedionice.

Tu banke ne mogu nista - to je iskljucivo odluka Poste Srbije, a narod i pogotovo penzioneri placaju debele provizije na njihovim salterima.
Nisu ATM-ovi, već Cash POS terminali kakve inače koriste banke za isplate, najčešće sa kartica drugih banaka, na svojim šalterima.
To u krajnjem dodje isto (loše) po onoga ko plaća.
Inače ima i korektnih državnih preduzeća, npr. kad plaćam karticom račun za struju, najnormalnije se naplati samo iznos sa uplatnice.
 
Ne bas, samo neke kartice se primaju i samo u nekim distribucijama.
Bilo bi dobro kad bi takve firme mogle, kao VIP, da rade trajni nalog po kreditnoj a ne po tekucem :)
 
Nisu ATM-ovi, već Cash POS terminali kakve inače koriste banke za isplate, najčešće sa kartica drugih banaka, na svojim šalterima.
To u krajnjem dodje isto (loše) po onoga ko plaća.
Inače ima i korektnih državnih preduzeća, npr. kad plaćam karticom račun za struju, najnormalnije se naplati samo iznos sa uplatnice.
Upravo tako, precizno napisano. Vrlo nekorektno ponasanje prema klijentima. Secikese u sustini.
 
Ne bas, samo neke kartice se primaju i samo u nekim distribucijama.
Bilo bi dobro kad bi takve firme mogle, kao VIP, da rade trajni nalog po kreditnoj a ne po tekucem :)
Trajni nalog po kreditnoj? Neka verzija recurring transkcije? Nisam znao da neko kod nas to primenjuje.
Sa druge strane, moram priznati da ne bih bio baš srećan da mi neke od lokalnih firmi drže podatke o kartici u obimu dovoljnom za automatsku naplatu.
Šta se prima od kartice u najvećoj meri zavisi od banke čiji su POS-ovi, tako da opet za promenu nije sva krivica na državi.
 
Ovaj bug sa kursom me je odvraćao da ne kupujem evre kod njih, nisam znao da se pravi kurs prikaže tek kad se dođe do zamene. Zašto jednostavno ne stave svuda taj prodajni kurs po kom menjaju?
 
Trajni nalog po kreditnoj? Neka verzija recurring transkcije? Nisam znao da neko kod nas to primenjuje.
Za sada jedino znam da Piraeus primenjuje za VIP. Moguce da moze sa Dina karticama za neke druge firme.
Nadam se da samo banka ima kreditnu u ovom slucaju :D I u slucaju trajnog naloga sa obicnog racuna, trebalo bi da samo banka ima sve podatke, a firme samo salju po JMBG/MB-u potraznju i banka naplacuje.
 
Ovaj bug sa kursom me je odvraćao da ne kupujem evre kod njih, nisam znao da se pravi kurs prikaže tek kad se dođe do zamene. Zašto jednostavno ne stave svuda taj prodajni kurs po kom menjaju?
Bilo je oduvek tako nego je ovo sad bag koji smara. Ulazio sam u proces zamene i tamo je zaista onaj drugi, povoljniji kurs (srednji+0.5din) al' nisam hteo iz principa da pazarim evre.
 
Ali ni taj kurs nije bio nesto dobar naspram menjacnica u centru, sem ako treba nesto tipa 10e.
 
Za 10e neces se cimati do menjacnice, ali za >500e otici ces, pitati za bolji kurs i nije neprimetan.
 
Danas u menjacnici u centru BGa je gornji kurs 120.50, dok je u TB 121.0.
Kome se isplati moze da se proseta :).
 
Danasnji prodajni kurs je 122.6001,kupovni 117.9702 dok je povoljniji npr.u menjacnici vip 120.80 prodajni a mozda negde ima i jos povoljnije.
 
Kolega, citate li temu? :)
Upravo govorimo kako prikazani kurs nije tacan (bag) dok se ne udje u proces zamene :)
 
A bas sam dosao na temu da malo popljujem kurs. Hvala na obavestenju.
 
Danas u menjacnici u centru BGa je gornji kurs 120.50, dok je u TB 121.0.
Kome se isplati moze da se proseta :).

Ja nikad nisam vidjao tako niske provizije po menjacnicama u protekle ~2 godine.. sve mi lici da evra ima viska i to debelo na trzistu ovih dana
 
Ovo je menjacnica koja odavno ima ovako nizak kurs. Vip menjacnice uvek imaju gori kurs bar za 0.3din.

Odosmo u off.
 
Koji su lopovi ovi iz TB.Platio sam nesto preko Ali-ja jos u cetvrtak po kursu od 106.3 i rezervisali mi 22110din a tek danas rasknjizili i zaduzili mi racun za 22705 din.Sobzirom da je dolar skocio za ovih par dana ukrali mi 600 din... Sramota sta rade...
 
Izgleda da ako se imaju samo dinari i vrši neko plaćanje u devizama, računaju onaj viši, nepovoljniji kurs, a ne onaj po kome se inače menja u njihovoj menjačnici.
Treba prvo zameniti dinare za evre, pa onda platiti.
 
Da, ja sam to "utvrdio" na taj nacin, racuna se onaj "nepovoljni" kurs evra. :) Mislim da se sve placa evrom.

Znaci bolje je kupiti evro prvo, pa onda platiti, nego direktno dinarima, posebno za tako vece sume.

Inace jos nisu sredili kursnu listu.
 
Da, ja sam to "utvrdio" na taj nacin, racuna se onaj "nepovoljni" kurs evra. :) Mislim da se sve placa evrom.

Znaci bolje je kupiti evro prvo, pa onda platiti, nego direktno dinarima, posebno za tako vece sume.

Inace jos nisu sredili kursnu listu.
Ne placa se sve evrom. Ako imas stanje u valuti transakcije, sa tog racuna ce ti biti naplaceno. To naravno vazi za one uobicajene valute USD, GBP, CHF, NOK i naravno EUR.
Mislim da sam to vec pisao, ali me mrzi da trazim :).
 
Ma mene samo nervira zasto to odmah nije odradjeno,rezervisana sredstva po kursu za taj dan a ne po kursu posle 6 dana...
 
A da je nakon 6 dana kurs dolara pao ? Sta mislis , sta bi obraculi ?
 
Jedno laičko pitanje...kad ocu nekome da dam da mi uplati neki kes i da mi legne na moj racun u TB,jel samo treba da dam onaj tekuci tj.115-.........-06 ili jos sta?
I jel ima neko ogranicenje na dnevnoj bazi koliko mi je dozvoljeno da legne na racun?
 
Sta mislite TB vs Inteza ? Dvoumim se koliko je mesecna predplata na tekuci dinarski racun u TB?
 
Jedno laičko pitanje...kad ocu nekome da dam da mi uplati neki kes i da mi legne na moj racun u TB,jel samo treba da dam onaj tekuci tj.115-.........-06 ili jos sta?
I jel ima neko ogranicenje na dnevnoj bazi koliko mi je dozvoljeno da legne na racun?

Samo tekuci. Ja kad nekome pisem, pisem bez silnih nula tako da mi je broj racuna petocifren :)

I ne bi trebalo da postoji ogranicenje, mozda bas za neke ekstremno velike sume.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno