Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sad gledam transakciju, ipak skinulo € sa računa. Moja greška, izvinjavam se.
I kad kupujem na Google Play store, skida €, iako su cene u $.
 
Poslednja izmena:
Ok.

Kad ce ovi sto me prozivase da se izvine?
 
Oko vezivanja $ racuna za vizu/master, zar nije tako na nivou cele zemlje (svih banaka u srbiji) da moze samo € i dinarski da se veze?
Tako sam ja shvatio...
 
Ili dinare po losijem kursu ako nema evra.
 
U svim bankama i karticama kod nas se forsira EUR i cini mi se da to mora biti nekakva odluka za nasu drzavu na karticarskom nivou.
Recimo u u Australiji postoje takodje multicurrency kartice koje skidaju bas valutu u kojoj je transakcija, a ako nema te valute onda postoji currency priority order aus$, usa$, eur, gbp... sto je logicno obzirom na poentu visevalutnog racuna.
 
Da li je pomoću Telenor banke moguće podići novac iz kladionice Bet-at-home?
 
Da li su uopste direktne uplate iz kladionica na nase karticu moguce? Placanje nasim karticama direktno kladionicama nije moguce tehnicki, mislio sam da je i obratno slucaj.
 
Telenor Banka

Sto se tice povlacenja sredstava, ne bih znao jer u zadnje vreme me nece bas, i davno nisam nista povlacio. Ono sto znam je da sa karticom telenor banke neces moci da uplatis, dok karticom komercijalne banke sve normalno i uplata i isplata.
 
isplate na online strane kladionice nije moguce.moguce je samo preko skrill.
 
Dakle, TB Mastercard se ponasa kao Inteza Visa electron. Sve ne-dinarske transakcije se konvertuju direktno u EUR po karticnom (Mastercard) kursu koji je na linku:
https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/.

Ukupno 1 konverzija.
Не знам да ли је баш тако?Мислим да је боља је Теленорова Мастеркард кад су еври на њој(не динари) јер Интеза за Визу електрон(за валуте које нису у еврима,бар за динаре а мислим и друге валуте-нисам сигуран) врши конверзију по куповном за Хит рачун,што је неповољније од картичарске организације.
 
Poslednja izmena:
Vidim da u mobilnoj aplikaciji nemogu da plaćam neke druge račune sam telenora, epsa i infostana, da li nekako mogu da dodam druge račune?
 
Ako mislis na placanje NaKlik tu moze samo eps, telenor i infostan.
Sva ostala plaćanja se vrse jednostavnim popunjavanjem uplatnice opcijom Novo placanje, a moze i Plati fizičkom licu ili Plati pravnom licu.. Postoji dosta opcija.
 
Imas "My beneficiaries", gde mozes dodati svoje sablone i koristiti ih.
 
I jel se naplacuje placenje tih drugih racuna?
 
Na progresiv paketu se ne placa, na besplatnom paketu se placa 25din po racunu.
 
Hvala, jos nesto drugar mi je poslao sa njegovog računa 1000 din, za koliko bi trebalo da mi stigne na racun?
 
Ako ti je poslao veceras onda sutra ujutro iza 9am.
 
Ako je sa racuna Telenor banke treba za nekoliko minuta. (vazi za vecinu banaka unutar banke)
 
Nije sa rajfajzena je, hvala
Edit: još nešto, da li tako isto može da mi prebaci i evre na racun?
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran da li mogu evri u domacem platnom prometu. Odgovorice neko ko ima iskustvo ili najbolje pitaj na 063/9005 (besplatno iz Telenor mreze).
 
Moze, ali samo za dnevnice (firma), kupovinu nekretnina (mislim da i automobila moze trenutno, nisam siguran!), renta stanova i... to je to :)

Nerezidenti ti mogu slati evre. Medjutim osim u okviru iste banke tarifa za slanje evra je dranje kod nas. TB je cak najbolja u tome. (sve naplacuju kao da je slanje van zemlje, ako je izmedju razlicitih banaka)
 
Nista čekacu karticu pa cu da prebacim, hvala
 
Moze, ali samo za dnevnice (firma), kupovinu nekretnina (mislim da i automobila moze trenutno, nisam siguran!), renta stanova i... to je to :)

Nerezidenti ti mogu slati evre. Medjutim osim u okviru iste banke tarifa za slanje evra je dranje kod nas. TB je cak najbolja u tome. (sve naplacuju kao da je slanje van zemlje, ako je izmedju razlicitih banaka)
Čekaj, nerezident, takođe drug član TB, može nesmetano da prebaci tebi, rezidentu i drugu članu TB eur sredstva? Ima li provizija za ovo?
Ipak, pretpostavljam da bi tebe, rezidenta, priupitali za razlog transakcije?
 
Da. Ne. Izmedju rezidenata i nerezidenata je slobodan protok deviza.

Tebe ce pitati poreska ako joj se cefne, isto kao sto bi te pitala da ti neko drugi uplati u dinarima. Oni NJEGA kotrnolisu (nerezident mora imati potvrdu da je platio sve poreze pre slanja novca), ali nas... nista vise samo zato sto je od nerezidenta unutar drzave.
 
И онда кажу да су клијенти криви јер не читају уговор а требаш водити адвоката кад нешто питаш.:dКо ће све ово знати одмах.Не наплаћује се пријем из Иностранства ако пошиљалац плаћа трошкове(што је логично и у свим банкама)а код теленора значи то да нема провизије за обраду пријема.(што се плаћа у скоро свим банкама)а ово унутар земље нерезидент,резидент мислим да се највише користи за фирме,приватнике и званичне ствари.Запетљано пуно.:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno