Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najveci *****izam u TB je da ce korisniku blokirati racun i kartice u momentu kada istekne LK, a ne donese im se nova. Imbecilno...
 
Ovlascenom licu na mom racunu je istekla LK ali kartica nije blokirana.
 
Najveci *****izam u TB je da ce korisniku blokirati racun i kartice u momentu kada istekne LK, a ne donese im se nova. Imbecilno...


Nije, tako se sprecavaju zloupotrebe. Zato se i LK menja pre isteka :) a ne da se ceka i po par meseci namerno, a znaju da im je istekla...
 
Ma da, kakva zloupotreba? Ako mi istekne LK znaci to onda vise nisam ja? Ako je tako veliki prekrsaj ne odneti im na vreme novu LK, znaci sve ostale banke cine kriminalna dela? Besmisleno. Desilo se mom drugaru, čovek je malo ovde, ali češće u inostranstvu (po 3-4 meseci obično). Naravno, ne gleda svaki dan da li mu istekla LK, i eto desilo se dok nije bio u Srbiji. Uglavnom, covek je pametno postupio; najavio im je gasenje racuna kada bude u Srbiji.
 
Postoje pravila a pravilo je i da platis kaznu ako te pandur uhvati bez licne karte... Primer..

Ako u banci udjes sa LK koja je istekla a blagajnik radi po pravilu, ti neces dobiti ni stanje na racunu a kamoli novac... Koliko god ti bio ta osoba sa slike, jednostavno dokument ne vazi...

Kod TB moraju biti cak i strozi zato sto nemaju toliko kontakta sa klientima, u tom slucaju odredis malo strozije mere kako bi podigao nivo odgovornosti u samoj banci i kod samog klienta..

Tebi je i dalje to mozda ne logicno ali popricaj sa nekim Inspektorom kako sve moze LK da se zloupotrebi...mada i sam znas.
 
Poslednja izmena:
Ne, zaista ne vidim kakve malverzacije mogu da napravim sa svojim tekucim racunom ukoliko banci ne pokazem novu LK.
 
A zar moras ti da napravis ili je u pitanju tvoja zastita od drugih... Dobro se nisi zapitao sto i traze uopste licnu kartu :D kada budemo bili svi cipovani nece nam trebati licne uopste.
 
Poslednja izmena:
Kako god... svejedno smatram takve njihove zahteve besmislenim i maltretiranjem korisnika. Na kraju i nisu jedina banka ovde, pa moze covek da drzvi svoj novac negde drugde.
 
Meni VIP mobile nije dozvolio da produzim ugovor sa isteklom LK, rekose donesi novu.
 
Slažem se, ne bih tako nešto ni očekivao. Ali ne verujem da bi ti VIP blokirao korišćenje broja zato što ti je istekla LK :)
 
Ne verujem da im je zadato da ovo oko validnosti LK implementiraju da bi nervirali korisnike. Kapiram da programiraju njihovu bankarsku masinu da striktno radi po zakonu jer ne zeli ikakve potencijalne probleme sa drzavom.

Licno, navikao sam se na tu striktnost i preciznost u obligacionom odnosu, recimo kada Telenor iskljucuje saobracaj ako se ne plati prosli racun i da nema nacina da se to odlozi. Ali dok sam koristio MTS bilo je normalno da ne iskljucuju ko zna do kada.

Da skratim, misljenja sam da ce firma/banka koja zna da zastiti sebe znati i da zastiti svog korisnika vise (barem u teoriji) nego kompanija koja ne brine o svojoj sigurnosti, a kamoli o nekom korisniku.
LK se izdaje 1x u 10 godina, ako ne mogu to da ispostujem sta onda mogu da ocekujem od drugog. Opet, kome to ne odgovara odlicno je sto postoje druge dobre opcije, nismo ni svi isti.
 
Pisao sam o ovome, isto sam se smorio, jer nije bilo uopste zgodno da odem do poslovnice tih dana.
NIJEDNA druga banka, operater ili nesto slicno nije mi trazio novu LK u tom trenutku (a imam racune u 10-ak banaka kod nas, nazalost, i kod sva tri operatera nesto na LK, mada kod TNora samo neki matori prepaid koji i ne znam gde je :D)

Jeste OK da se zatrazi LK, ali Intesa mi ne gasi kartice i koriscenje bankomata iako nisam predao LK (inace je jos uvek nisam predao, samo sam dosao sledeci put sa novom LK, isto i u RF, isto u AIK, isto u Piraeus, nisu ni radili ono ispravljanje podataka od kog me boli glava u Intesi :))
A TB blokira sve.


Septimuse, koje su druge opcije? Da se vratis kroz vreme i nikada ne otvoris racun u TB? Da bi ga zatvorio, i dobio svoj novac nazad, ako ga imas na racunu naravno, moras doci sa novom LK. Ali novac ne mozes koristiti do tog trenutka.
U drugoj banci bi mogao barem sa kreditnom ili na bankomatu.
Nema tu opcije - niko od nas nije ovo zamisljao kada je otvarao racun u TB.

Ja sam u proseku svakog dana u banci (jednog dana 10x, pa nekoliko nista, ali u proseku svakog dana u nekoj banci zbog necega, ne racunajuci bankomate uopste).
Meni licno smeta kada meni ne traze LK, iako me znaju dobro pa cak i JMBG napamet. Ali TB je nepotrebno ovo uradio, cim nijedna druga banka to ne radi.
A Raiffeisen nije neka propala srpska banka pa da ignorisu neke tako bitne stavke zakona, ako ih ima.
 
Poslednja izmena:
Kada bi se sprovela jedna ozbiljna kontrola svih banaka zacudili bi se koliko njih bi izgubilo licencu, al posto su banke stub ekonomije onda od toga nema nista ;) Cudo je kada se sprovodi red u neredu, a nered nam je postao normalniji od reda.
 
Ja ne znam da li bi dozvolili da čovek dođe sa važećim pasošem kod njih da ugasi račun i uzme svoj novac. Ako ni to ne dozvoljavaju, onda ostajem bez komentara.
 
Naravno da moze, sto nebi moglo... I pasos je licni dokument koji sluzi za identifikaciju lica.
 
Samo u Airport City-u mozda!
 
U mnogim bankama ne primaju pasoš kao identifikaciju, npr. Komercijalna i PŠ.
 
Da, zbog toga sam zatvorio sve račune u Komercijalnoj, pre nekoliko godina.
 
Moj kum bez problema na pasos otvorio racun u Intezi.
Znaci neko ne postuje zakone ili Inteza ili Komercijalna i PS.
 
Pasos moze u tnBanci samo uz potvrdu da je LK izgubljena, za nase drzavljane. U nekim bankama dozvoljavaju ali ne bas bez problema - ispituju te zasto nemas LK i ljute se (Intesa). Podigao samjednom novu karticu sa pasosem i nisu bas zadovoljni kada se pojavim sa pasosem na salteru.

Mala digresija, prolazi, evo, vec peta godina bez LK. Podizanje LK, predaja papira za podnosenje zahteva, ne moze bez zestokih komplikacija i cimanja. Ja sam pre 5 godina na jedvite jade uspeo da podnesem zahtev, posle nekoliko odlazenja, ali posle toga jednostavno nisam uspeo da je podignem jer nisam stigao na red! Bezbroj sati izgubljeno u cekaonici, na kraju sam digao ruke, jednom me zamalo nisu pretukli penzioneri koji cekaju, navodno, vec dva dana bez prestanka. Slali posle za ovih 5 godina opomene da dodjem hitno, ali stvarno mi se vise nije vracalo, mrzim da radim uzaludne poslove, kao sto je cekanje samo da bih se vratio kuci posle nekoliko sati. Unutra stalno sedeo policajac i obracunavao se sa besnom ruljom. Bilo je vikanja, plakanja, svaki put na ivici fizickog obracuna pred zatvaranje. Jedno uzasno, ponizavajuce iskustvo sa necim sto treba drzavi a ne meni.

A pre tog mupa na crvenom krstu, probao sam u drugom lokalnom mupu da predam zahtev, cekao negde od 4 do 7 ujutru po najgoroj zimi u redu sa jos 100 ljudi, nisam naravno stigao na red, dobilo je samo prvih 10 ljudi jer su ostali brojevi bili misteriozno zauzeti, tresao sam se kada sam se vracao kuci i zamalo zaglavio u bolnici upalu pluca.

Interesantno je sto sada po informaciji od zene koja je radila u tom MUPU gde mi cami u nekom ormanu ta istekla LK, a sada je u penziji (to mi je bila kao neka "veza" u tom MUPU) moram prvo da podignem tu isteklu LK da bih aplicirao za novu. Dakle jos jedna besmislica, koju cu verovatno pokusati da eskiviram jer mi se ne ceka 5 dana da podignem isteklu LK, nego cu samo aplicirati tu u blzini negde gde radim. Ne znam da li me imaju u sistemu, da je negde vec predata, ili je nebitno jer je ionako istekla.

Stresem se na samu pomisao vadjenja nove LK. Ali cu verovatno uraditi samo da bih izvadio racun u Telenor Banci, iako i Intesa ima cool nov mobilnu aplikaciju, jer je suvise dobra ponuda 7% kamate avista na dinarsku stednju.

Kad smo vec kod toga, zna li neko, kako je najbolje preneti dinare iz Intese u Telenor Banku? Kolika je provizija kada se prebacuje sa jednog mog racuna u Intesi na drugi moj racun u Telenor Banci?
 
Poslednja izmena:
Za Hit racun u Intesi, provizija za elektronsko placanje (a tu spada i prenos novca na svoj racun u drugu banku) bi trebala da je 0 RSD.

A kako si otvorio racun u TB bez LK?

Pozdrav
 
Pa nisam, ne daju mi, tek treba, kada podignem LK.

Ok, hvala za info, onda je to najbolja opcija. Verovatno cu izgubiti malo na konverziji iz evra u dinare u Intesi.
 
Off:
Sad je mnogo lakse izvaditi LK, ne mora ni slikanje, ni izvod iz mk ni izvod iz drzavljanstva.

Platis, odes i predas uz nesto cekanja.
 
Mogli bi da srede ikonicu za aplikaciju, ovi coskovi izbodose oci ;)
 
Za to su tile-ovi zakon ali nece pa nece da izbace app za WP :D Nadam se da neko iz TB cita ovu kuknjavu moju, posto od silnih molbi na mail koje sam im uputio nema nista..
 
Poslednja izmena:
Hahhaahahaaa prodao bih ga odma :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno