Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Probacemo i to, ali koja je fora da se na bankomatu aktivira kartica ako nema PIN :D
 
Mozda je tako napravljeno, javices nam sta si uradio kad vec imas 3 bankomata u komsiluku :).
 
Ali kartica je na lice iz Nisa, koje nema nijedan u komsiluku nego samo u Kalci i Merkatoru :) (u Nisu njima to dodje pola grada :d)
 
Ja sam zeni morao da pravim nalog pa smo preko njega definisali pin. Znaci i ovlasceno lice mora da pravi nalog, barem je tako bilo ranijeeeeee.........
 
Не би требало путем банкомата већ искључиво онлајн(рачунар или мобилни)а како ствари стоје нек прави налог.
Је ли се ово кредитна картица наплаћује 200 дин. мјесечно(Стартер) а за Прогресив бесплатно до 30.6.2016.?
 
Није им то баш паметно ако овако остане.Биће Прогресив 500 дин. с кредитном:D...Зар поента онлајн банке није у мањим трошковима банке а тиме и јефтинијом понудом на тржишту?
 
Telenor Banka

Kreditna kartica je ionako samo za noobove, tako da je nebitno koliko kosta.
 
Kod Intese za 300 idu dve kreditne bez naknada.
 
Očekivao sam da će Telenor ponuditi povoljnosti za korisnike kreditne kartice, nešto poput popusta koje je vip ponudio u saradnji sa Piraeus bankom. To se nije dogodilo. Zato ostajem na svojoj kreditnoj sa 18,39% kamate i besplatnim održavanjem kod druge banke.
 
АИК 250 дин.,а јесу ли код њега ове камате на кредитне картице(Виза класик и Мастеркард стандард) у дин. ,не схватам баш.Мале су у односу на друге банке па зато питам.Можда Алфа зна или неко други.
 
^nikada ne koristim revolving niti kreditne mogucnosti kreditnih kartica.
Otvoris Intesin sajt, odlicno je za kartice organizovan, pa vidis :) Mislim da se te kamate ne razlikuju skoro nista, razlika za EKS je verovatno zbog odrzavanja i slicnih provizija.
 
Kreditne su klasicno zlo :)

Ali kome zapinje (ili se glupira) brz novac, on i ne pita mnogo. Inace koliko vidim kamate su tu, 1% gore dole kod svih banaka.
 
Poslednji update za droid donosi: stabilniji rad aplikacije. Bar tako pise na marketu.
 
Ja kreditne (pod to mislim primarno debitne u stvari, nego je uglavnom nebitno, ali za ovu raspravu je bitno :)) koristim da ne bi nosio vise od 1000 dinara sa sobom, i da bi, pogotovu gde ima PayPass, brze platio. PayPass je cak i od kesa brzi, i nema cimanja da li imam/ima sitno :)

A podizanje kesa ili koriscenje revolvinga... dovoljno kod nas koriste cekove.
Skoro svi koje znam sto imaju kreditne kartice i koriste ih, na isti nacin ih tretiraju kao ja (odmah otplate ceo dug, nema kamate)
 
Слажем се 100% ,али кад се већ добије у неком пакету онда се и искористи(нису ни банке луде) бар за неке празнике или критичне тренутка,по потреби.Потребна је челична дисциплина да се човјек контролише.
 
Ako ovlasceno lice treba da ima svoj nalog, zar nece onda morati ds otvori svoj racun i dobije osnovnu karticu??
 
Kako je najbrže da prebacim novac sa tekućeg kod intese na račun u telenoru? Da popunim jedan online nalog? ili postoji neko drugo rešenje
 
Nalog za prenos. Ako pustas nocas to ce da legne ujutro do 10am.
 
Ako ovlasceno lice treba da ima svoj nalog, zar nece onda morati ds otvori svoj racun i dobije osnovnu karticu??
Ne, otvara svoj nalog, ali na isti, tvoj račun, na koji to lice ovlašćuješ.
To lice je za Telenor zaseban korisnik kao i ti. Ima sva ovlašćenja po tvom računu, osim:
- ne može da ovlašćuje nova lica po istom računu
- ne može da blokira karticu nosioca računa
- ne dobija instant obaveštenja kada nosilac računa koristi svoju karticu
- ne može da menja ugovor sa bankom, po računu po kojem je ovlašćen
 
A kako se to radi, vidim samo opciju za otvaranje racuna, ne i za otvaranje naloga po postojecem racunu?
 
Alfa,
Prilikom podnosenja zahteva za ovlascenje i dodatnu karticu ovlasceno lice registruje svoj username i password za logovanje na web app.
Ako to nije uradjeno prilikom podnosenja zahteva tada se poziva 063/9005 i banka salje username na email pomocu koga se ovlasceno lice loguje na sistem i aktivira karticu.
Obavezno je da se pozove sa broja ovlascenog lica zbog identifikacije.
 
Ne moze prilikom podnosenja zahteva, zahtev salje vlasnik racuna preko e-Bankinga iskljucivo (nema jos na mBankingu), i nema nikakve dodatne opcije da se tu nesto osim ovlascenja uradi.

Zvacu znaci ipak neorganizovanu banku da vidim :) (doslo je uputstvo koje je onaj odgovor sa FAQa za glavnu karticu kada je stigla kartica :D)
 
Ja sam ovlašćenje dao u poslovnici. Ćerka koristi aplikaciju, tako je i aktivirala svoju karticu.
 
Meni u poslovnici su izricito rekli da ne moze tamo, nego mora preko e/m-Bankinga :) (i onda sat i nesto sam izgubio dok i na 9005 nisu shvatili da ima samo na e-Bankingu, a ne m-Bankingu :))

Zvao sam, user/pass je trebao doci kada je ovlasceno lice potpisalo za karticu. Videci u cetvrtak, posto ionako idem do mojih tada.
 
Bio pre neki dan u madjarskoj, bas je prakticno ovo sa telenorom.
Otisao do bankomata ubacio dinare, promenio za eure na mobilnom, za nekih sat ipo vec sam trosio u madjarskoj.
(Nema cimanja kao pre euro/forint, ili nosi eure u banku pa cekaj red da uplatis da bi mogao platiti karticom itd itd...)
Jedino su prodavci malo zbunjeni ne kontaju odmah posto oni imaju telenor ali nemaju banku pa me je par njih pitalo kakva je to kartica.
Posle svega prosla je i kafa na beskontaktno placanje.... :)
 
Vrlo koristan post. Hvala
 
Ne moze prilikom podnosenja zahteva, zahtev salje vlasnik racuna preko e-Bankinga iskljucivo (nema jos na mBankingu), i nema nikakve dodatne opcije da se tu nesto osim ovlascenja uradi.

Zvacu znaci ipak neorganizovanu banku da vidim :) (doslo je uputstvo koje je onaj odgovor sa FAQa za glavnu karticu kada je stigla kartica :D)
Misli se na to kada ovlasceno lice ode da potpise u poslovnicu tada ono prijavi email, broj telefona i user/pass.
Ako nije u poslovnici onda se to zavrsava preko 9005.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno