Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
probao sam danas da posaljem na privatni racun. izbacio mi formular kao i kod se uplacuje za pravno lice. otkud ja znam koje sifre se ubacuju, model placanja, poziv na broj ? o cemu se ovde radi ili sam ja glup ?
 
Poziv i model nije obavezan ni za pravna lica.
Sifra placanja za fizicka lica je obicno 289 ili 290.
 
Kurt2, jesi ti pozvao Call Centar da ti resetuju limit za podizanje sa bankomata ili za placanje u aplikaciji?
Zvao sam (napisah nesto ranije), rekli su to nije moguce. Nisu se jos uvek javili sa suprotnom informacijom :(

Ovo za Car:Go me je malo nasmejalo - "Plati osobi" :D

BTW:
U ugovoru ocu (kao ovlascenom licu) nije stajalo korisnicko ime/lozinka, pa sam morao da zovem 9005.

Otprilike vise sam izgubio na to nego sto je cale izgubio u Intesi da podigne karticu za koju je ovlascen :) I plus sam vise izgubio da ovlastim njega nego u Intesi da ga ovlastim :)
Tu ne racunam vreme izgubljeno jer nisam znao kako tacno ide, vec samo vreme kada sam saznao kako ide.
 
Poslednja izmena:
Da li moram da posetim Telenor banku kako bih ovlastio nekoga da raspolaže mojim tekućim računom?
Ne, dovoljno je da pošaljete onlajn zahtev za ovlašćenje (internet/mobilno bankarstvo), na osnovu kojeg će osoba koju treba ovlastiti biti pozvana da poseti banku. Prisustvo vlasnika tekućeg računa nije neophodno.
Kako mogu da aktiviram svoju platnu karticu?
Aktivacija kartice je jednostavna i možete je izvršiti u svakom trenutku putem internet ili mobilnog bankarstva.
Kako biste aktivirali karticu potrebno je da sekciji „Kartice” odaberete opciju „Podešavanja” i aktivirate karticu. U procesu aktivacije kartice imaćete priliku da sami izaberete svoj PIN. Nakon aktivacije, Vaša kartica je istog trenutka spremna za korišćenje.
Prvo se raspita pa se onda dela. :d
A to neko malo vreme (upitno da li je sporije jer nisi cekao red da podignes karticu, kartica je stigla u sanduce - t =0) si vec nadoknadio jer ne placas mesecno odrzavanje racuna. Vidis da si ipak u plusu ;).
 
Poslednja izmena:
Ne placam ja ni u Intesi ni racun ni kartice.

Ovo prvo - ne moze iz aplikacije, a to nisu znali da mi kazu, pa sam tu izgubio dosta vremena, i dok sam nasao u Internet Bankingu.

Ovo drugo - pa da, ali gde tu pise da uopste ovlasceno lice ima svoje korisnicko ime/lozinku, tj. treba da je dobije? Samo na deo dok opet poslali, cekao, logovao se, napravio novi user, aktivirao karticu, trebalo je 15ak minuta.
U Intesi mi nije trebalo ni 2 minuta. (OK, priznajem, nije bilo nikoga ispred caleta :D)
 
Људски фактор,штуре информације и незнање оних који би требали да знају свој посао.
 
Ne placam ja ni u Intesi ni racun ni kartice.

Ovo prvo - ne moze iz aplikacije, a to nisu znali da mi kazu, pa sam tu izgubio dosta vremena, i dok sam nasao u Internet Bankingu.

Ovo drugo - pa da, ali gde tu pise da uopste ovlasceno lice ima svoje korisnicko ime/lozinku, tj. treba da je dobije? Samo na deo dok opet poslali, cekao, logovao se, napravio novi user, aktivirao karticu, trebalo je 15ak minuta.
U Intesi mi nije trebalo ni 2 minuta. (OK, priznajem, nije bilo nikoga ispred caleta :D)
Verujem da je lepse da to radis od kuce nego da se setas do poslovnice od kojih mnoge ne rade posle 17h :).

Uostalom, suludo je da se dokazuje kako u Intezinim poslovnicama nema guzve i da je to mnogo bolje nego u odnosu na sedenje u toploj fotelji i cackanje onlajn Telenor banke.
 
Posebno je lepo i bez gužve kad stignu penzije ili oko 15. kad se plaćaju računi :D
 
Bolje je online za 30 sekundi od svega toga. I od 30 minuta online.

Fora je da je ispalo duze nego u Intesi :)
 
Како не треба позив на број?Зар то није најважније?Имаш на сваком рачуну позив на број.
 
А модел и шифра нису исто:),шта плаћаш ако се може знати(ако су уобичајени рачуни)
 
Poslednja izmena:
Poziv na broj nije obavezan podatak. On sluzi primaocu uplate da na osnovu njega rasknjizi uplatu. Za prebacivanje para na racun fizickog lica treba ti samo sifra placanja i broj racuna primaoca. Ako to nece da prodje, probaj da kao poziv na broj stavis jednu cifru (1, na primer). I obavesti banku da im aplikacija ima bug...
Pozdrav
 
Pa do sad je prolazilo bez problema. Ja nikad nisam stavljao poziv na broj i model kad prebacujem sebi novac na drugi racun, vec samo sifru placanja 289.
 
Prebacujem preko android app cesto fizickom licu na Komercijalnu banku i dovoljni su broj racuna i sifra placanja (289).
Ostala polja su prazna.
 
Poslednja izmena:
Е ово нисам знао,као и да могу остала поља бити празна(сврха),мада не памтим кад сам нешто уплатио физ. лицу.
 
Prebacujem preko android app cesto fizickom licu na Komercijalnu banku i dovoljni su broj racuna i sifra placanja (289).
Ostala polja su prazna.

Jos bolje je na broj telefona pa nek se on j... da popunjava broj racuna i ostalo kad dobije poruku i link gde to da popuni i prebaci na svoj racun :D
 
Kurt2, jesi ti pozvao Call Centar da ti resetuju limit za podizanje sa bankomata ili za placanje u aplikaciji?
Zvao sam (napisah nesto ranije), rekli su to nije moguce. Nisu se jos uvek javili sa suprotnom informacijom :(

Zvao sam za reset za web aplikaciju za uplate. Znači, nisam mogao da plaćam jer sam prebacio limit, pa su mi to rešili.
 
E, krastavac, onda, pogresno smo se razumeli :)

Joker, ipak puuu za TB, ne moze normalno da se podigne preko 1.000.000RSD (u EUR+RSD zajedno, izgleda) mesecno, nema reseta :(
 
Ja ipak mislim da je za tebe mts banka, ovo stvarno nema smisla, staviti ograničenje mesečno na ~8000€ je stvarno bezobrazluk.
 
Nema razloga za toliki cinizam. Covek ima problem ako ne možeš da mu pomogneš nemoj mu stajati na muku. ;)
 
Kakav cinizam? Preporučio sam mu banku pošto ima potrebe za većim iznosom od limita kod TB.
 
MTS banka - LOL. Nisam ni siguran da je ono banka :)

Svaka druga banka mi je bolja od Telenora za podizanje, cim ja ne mogu da ulozim i podignem po 1000e 10x mesecno, mars bre... niko ne trazi ni da to bude na istom bankomatu, ili u istom danu!

Joker, smejes se?:) Pa uzivaj, ali neka znaju drugi pre nego sto budu imali takav problem. Ja shvatam da sa njima ne mogu da poslujem ozbiljno.
 
За такве клијенте банка треба да има посебне пословне рачуне или стандардне рачуне уз посебан договор и услове.Свакој банци је више у интересу пословање с привредом и приватницима него да само исплаћују плате физичким лицима.
 
Naprotiv. Od isplate plata najvise zaradjuju. Ne direktno ako je firma u istoj banci (sto uglavnom jeste), vec zbog svega drugog sto ide pride.

Cisto da se razumemo, ja sam kevu prebacio u Telenor banku sada, jer u Nisu ona ima bankomate na bas zgodnim (za nju) mestima, i nece placati odrzavanje u Raiffeisenu.
Ali za mene - ovo za limit za podizanje, bez odlaska u Airport City, gde je jedina poslovnica, je nedopustivo.
 
Recimo da pripadas u mozda, mozda 1 procenat stanovnistva i da uopste nisi ciljna grupa :d
 
Naprotiv. Od isplate plata najvise zaradjuju. Ne direktno ako je firma u istoj banci (sto uglavnom jeste), vec zbog svega drugog sto ide pride.
Слабо ће га ТБ зарадити од исплате плата,а од исплате пензија:)и привреде тек никако.
 
Svaka uplata na njihov racun je prihod za njih, isto kao i interconnect fee kada MTS/VIP korisnici zovu Telenor.

A oni trenutno samo od toga i imaju zaradu, bukvalno. (isplate plata/penzija, i dalje trosenje tih sredstava)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno