Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Platio preko ebankinga racun telenora, skinuo proviziju od 25din odmah a uplata je izvrsena sledeci dan, navodno ali jos uvek nisam dobio sms od Telenora da je placen racun.
Placanje sam izvrsio u cetvrtak uvece, u petak je to trebalo sve da prodje?!
Kada sam placao Telenor racun u Intezi uvek je sledeci dan meni stizao sms kako je racun placen, sta se sada desilo, da cekam ponedeljak?

A buni me ovo:

Cekaj jer to usluga " Racun na klik"

Koliko ja znam za to nema provizije
 
Znaci da izbegavam zabavu sa ebankingom uvece ako zelim takve uplate da se zavrse sutradan ;-)
Svaka uplata uvece ce leci sutra posle 10am na racun primaoca.
Telenorovo sms obavestenje o uplati ne znaci da je bas u tom trenutku legla uplata na njihov racun. Njihov sistem jednom dnevno, nocu/ujutro, ceslja uplate i salje sms obavestenje.

@armor:
tako je, ali on nije prijavio racun na klik vec je popunjavao klasicnu uplatnicu u app.
 
Poslednja izmena:
Nije u pitanju racun na klik, vec klasicna uplata (25din provizija) posto je osnovni paket.
Videcu sta ce biti u ponedeljak, ja sam sve lepo popunio sa racuna, nije do mene sigurno.

Hvala svima
 
@armor:
tako je, ali on nije prijavio racun na klik vec je popunjavao klasicnu uplatnicu u app.

genije ,)

Citiram korisnika: dejan87dex Pogledaj poruku
Nije u pitanju racun na klik, vec klasicna uplata (25din provizija) posto je osnovni paket.
Videcu sta ce biti u ponedeljak, ja sam sve lepo popunio sa racuna, nije do mene sigurno.

Hvala svima

covece ako su upitanju Telenor racuni zar je toliko tesko da popunis prijavu???

treba samo da verifikujes KOD koji ti posalju na SMS i cao

:smackbum:


Kada su upitanju njihovi racuni ukoliko se uplata izvrsi do 14h preko njihove banke istog se dana i knjizi i dobije SMS o placenom racunu

Cak se i na portalu DOBRE STVARI skida dugovanje i vidi se placen racun
 
Poslednja izmena:
E da provericu na tom portalu ima li uplate, a sto se tice tog klika:







Ako se prijavim za to, racun (papirni) ce i dalje da mi stize u sanducetu???



----------



Sad proverio na portalu Dobre Stvari nema nikakvih uplata.
Koliko sam video uplata - knjizenje proces je ili u istom danu ili sledeceg dana se proknjizi, a ovo sa ebankinga je negde zabagovalo ocigledno.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da verujem da su odradili taj racun na klik i to funkcionise a da klasicnom uplatom preko e bankinga ne funkcionise LOL




Cekam ponedeljak i aktiviram taj Klik, samo mi je vazno da mi ne ukinu papirni racun posto su me par puta pitali za tu email opciju slanja racuna, a to mi ne treba.



Takodje export transakcije u pdf uopste ne funkcionise (opera, ie, chrome) uopste.. Da probam Firefox? :D
 
Poslednja izmena:
Verovatno brze knjize placanje Klikom nego klasicno placanje ka rajfajzenu preko ebankinga.
 
Ne mogu da verujem da su odradili taj racun na klik i to funkcionise a da klasicnom uplatom preko e bankinga ne funkcionise LOL


Cekam ponedeljak i aktiviram taj Klik, samo mi je vazno da mi ne ukinu papirni racun posto su me par puta pitali za tu email opciju slanja racuna, a to mi ne treba.

prvo nece ti oni nista ukinuti/dodati bez tvoje dozvole

drugo svaka klasicna uplata bilo koje banke mora da prodje KLIRING kod NBS-a

http://www.nbs.rs/internet/latinica/35/sistem/index.html

zbog toga ti ide ovako kako su ti naveli

a kada placas preko usluge "Racun na klik" to ti je skoro kao da si im "dao" kes u ruke :)
 
Presao iz MTSa u Telenor pre tacno 14 meseci.
 
Hahaha nije me zanimalo bas toliko, inace preko mesec dana imam racun u TB.
Ne moram odmah sve isprobati.
 
Trenutno ne radi pristup banci, ni iz Android aplikacije, ni sa weba.
Meni je prošlo bar 3 radna dana od plaćanja računa (račun na klik) do momenta kada je stigao sms. Kad se ulogujem u banku, pogledaću tačno.
 
Ja sam platio na njihovom sajtu klikom na opciju u e-računu i onda ukucavanjem broja platne kartice. Ne dobijam sms sa obaveštenjima od telenora, iskuljučio sam tu opciju, ali na sajtu dobrestvari kao datum knjiženja stoji datum kada sam uplatio.
 
Čekaj, zar nije to sada Moj Telenor, umesto Dobrih stvari?
Ja na Moj Telenor ne mogu da nađem datum knjiženja, ajd pomozi?

EDIT: da, vidim u Dobrim stvarima

EDIT: ipak stvari stoje drugačije. Platio sam još 9. oktobra, ali sam poslao i jednu reklamaciju (nije se odnosila na visinu računa, već generalno na način tarifiranja roming saobraćaja). Telenor je očigledno probao da stornira uplatu (iako su pare primili) i da umanji račun. To, pretpostavljam, nije uspelo, odlučili su da sada naplate i proknjiže uplaćeni iznos, a umanjenje prenesu na sledeći mesec. Zato je sms kasnio skoro dve nedelje.
Online banka i dalje ne radi.
 
Poslednja izmena:
Malo bezveze da jutros u 7.23h posalju mail:

obaveštavamo Vas da će internet i mobilna aplikacija biti nedostupne u vremenskom periodu od subote 25.10.2014 u 22h do nedelje 26.10.2014. u 22h

Kao da nisu ocekivali da prestane da radi...
 
Ako se unapredjuje onda je ok :)
 
Bas su smorili ja juce u 22:05 pokusao da pristupim preko aplikacije za android kad ono cvrc, probam preko web-a isto, sad vidim ovde da unapredjuju, ajde da vidimo i to cudo.
 
Pustaju ja mislim ove stvari u vezi stednih racuna i sta vec uvode od sutra.
 
Postavili su i informaciju na sajt još sinoć, ali link nije radio. Sada radi, upozoravaju da se uradi update Android aplikacije kada servis ponovo proradi
 
A jel zna neko sta im znaci ovo za stednju?

Rok dospeća ugovora je 12 meseci.
 
Valjda orocenje na 12 meseci?:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno