Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sad bi trebalo da ti je lakse - ubi te diskriminacija u Srbiji na svim nivoima :d
 
Još jedan ATM u Nišu. Jel se to meni čini, ili je lokacija jaaaako čudna?
screen_2136.jpg
 
Čini mi se da to nije bankomat već samo prodavnica.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Dobio sam SMS verovatno kao i drugi:

"MasterCard kreditna kartica sa posebnim uslovima ceka na Vas! Za vise informacija pozovite 011/4410530."

Može da me čeka koliko hoće. ;) Koji su "posebni uslovi"? Neću telefonom da zovem, ipak su klaud banka, želim razgovor glasom preko neta. :p
 
Mail od njih :

Posebni uslovi su Vam dostupni ukoliko ste zaposleni na neodređeno ili određeno vreme. Navedeni uslovi ne važe ukoliko ste samozaposleni (Samostalna delatnost) ili imate mesečna primanja manja od 25.000 dinara. Takođe, Banka zadržava pravo da, u skladu sa poslovnom politikom, ne odobri kredit.
 
Poslednja izmena:
Eto, prizvao si i otvorilo ti se da pozoves na fiskni broj. :beat:
 
Da ih zovemo da saznamo da su posebni uslovi isti kao i za sve druge, sa radnom iznosom?:)
Smesni su ;)
 
U TB je najjednostavnija procedura kod izdavanja kreditnih kartica. Bar koliko mi je poznato (u poređenju sa Komercijalnom i Raiffeisen, gde sam imao).
 
Sad vidim, u isto vreme kada su mi poslali SMS, dobio sam i email. Ovo je poenta:

- unapred odobren limit u iznosu od 100000.00 dinara za korišćenje MasterCard revolving kreditne kartice (BTW, dokle će da koriste "." i "," po imperijalnom sistemu? Posluju u Srbiji.)
- Ukoliko prihvatite ovu ponudu do kraja maja 2016., na raspolaganju ćete imati vrlo atraktivnu kamatnu stopu od 22,7% sve vreme trajanja ugovora. (Ne piše da li je NKS ili EKS - velika razlika.)

Iako mi kredit ne treba, radoznao sam, jednom davno sam greškom aktivirao revolving u Intezi i plaćao sam kamatu na ostatak duga.

Na sajtu Inteze: Laki Keš gotovinski kredit u dinarima: 7,95% fiksno godišnje, odnosno EKS (na godišnjem nivou): 12,78%. Zar se to više ne isplati, kada nekome treba kredit?

Napominjem da nisam stručnjak za kredite (kao Alfa), samo jednom taj slučajni revolving i ništa više.

prizvao si i otvorilo ti se da pozoves na fiskni broj
Ne, ne, otvorio si mi oči da klaud banku treba da zovem samo preko neta! Sam si napisao. :smoke:
 
Kes kredit treba vremena da se odobri, i mora da se placa kamata cak ako shvatis da ti ne treba. Kreditnu imas i koristis kad hoces! Ako vratis za 2 dana, samo 2 dana placas, nikakvi penali, nikakvih 1-3% za procesing kredita itd.

Inace, ja se u kredite ne razumem posebno, to sam rekao ;) Evo, prvi put sam podigao sa kreditne kes ikada :D (osim u onim promotivnim periodima kada se znalo da ne ide kamata). I iskreno ne znam kako se sada zatvara taj deo da mi se ne naplacuje kamata! :) Sitno je nesto u pitanju, ali opet... kopka me ;) A odgovor banke je na nivou prvog odgovora na reklamacije u MTSu :)


Svaka kreditna ima nesto svoje:
- TB kreditna moze da se koristi za placanje Klik racuna bez provizije koliko sam shvatio i bez kamate? (sto generalno je zgodnije nego da se ide na sajt Telenora/MTSa/VIPa i placa kreditnom/debitnom). A i zgodnije je nego da se ide u Elektroistok i placa kreditnom (za niski kraj EPS prima kreditne na salterima, bez provizije)
- Piraeus daje 2% cashback za VIP racune + razne promocije, uglavnom za turisticke agencije + leti 5% cashback u Grckoj!
- Intesa kartice idu sa osiguranjem (sve kreditne koje nisu besplatne uz Hit/Magnifica) + razni popusti samo za Intesa kartice
- AIK daje Flexi koji kombinuje dobru a-vista kamatu i debitnu karticu, kojom se dobija srednji kurs (EUR na racunu, placanje u dinarima po srednjem kursu za sledeci radni dan)
- Raiffeisen.... iskreno, nemam nista pametno za njihove kartice, ne samo da meni ne koristi, nego uospte :D (sem ko uzima Platinum kartice sto dobija Priority Pass za lounges na aerodromima, ali to nije isplativa opcija :))
itd.
 
Svaka vrsta kredita se može otplatiti prevremeno i time nema više kamate, odnosno kredit se zatvara. Slično je i sa kreditnim karticama; uplati se na partiju kartice dug i to je to, nema više kamate. Koliko se sećam, kod kreditne kartice TB u prvih 45 dana se ne plaća kamata na pozajmljen novac.
 
@tarantula888 "klik" je tip trajnog naloga, NLB "predefinisan nalog" je šablon (mislim bar, ne koristim NLB privatno), a tih šablona može biti neograničeno.
 
Da pohvalim jednu mogucnost koju Telenor banka ima a danas mi je prvi put zatrebala.
Naime negde sam ostavio novcanik i nisam mogao da se setim gde. Pre svega zbog svoje sigurnosti hteo sam da privremeno blokiram kartice u tri banke cije su kartice bile u novcaniku.
U Telenoru sam to uradi kroz aplikaciju bez ikakvih problema. Intesa nema tu mogucnost nego je moguce samo trajno blokirati kartice i predati zahtev za nove. Intesa je cudna i iz razloga sto Amex nema mogucnost da te obavesti sms-om (ili nekom drugom) porukom o transakciji. To sam vise puta trazio ali ta mogucnost i dalje ne postoji. Sve u svemu u Intesi sam platio oko 2000 dinara blokiranje tri kartice, plus moram da idem u ekspozituru da cekam u redu kako bih predam zahtev na nove uz to potrebno je vreme da nove kartice stignu i na kraju cu opet cekati u redu da kartice podignem (u vise redova jer amex stize u jednu ekspozituru, druge dve kartice u drugu ekspozituru). Raiff nisam stigao ni da blokiram a u medjuvremenu sam nasao gde sam ostavio novcanik. I kod njih postoji tarifa od 1100 dinara za blokiranje kartice, ne znam da li postoji privremena blokada.

Posto sam nasao novcanik u Telenoru sam odblokirao karticu preko aplikacije i sve normalno radi, a sada me ceka veliko gubljenje vremena sa Intesom. Zbog mogucnosti privremene blokade kartice kroz aplikaciju Telenor banka je dobila veliki plus kod mene.
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio svoju zaboravio u WinWin radnji :) Isto sam uradio, mada su u radnji bili korektni i čim sam ih pozvao rekli su mi da je kod njih.
 
Svaka vrsta kredita se može otplatiti prevremeno i time nema više kamate, odnosno kredit se zatvara.
Ne bas, svaki kredit ima proviziju za prevremenu otplatu, tako da nije bas isto. Kartice to nemaju.
Koliko se sećam, kod kreditne kartice TB u prvih 45 dana se ne plaća kamata na pozajmljen novac.
Samo mala ispravka, taj grejs period je do 45 dana, a ne 45 dana. 45 ce biti ako se plati 1. u mesecu (ne racunajuci febraur!), ali ako se plati zadnjeg u meseci, grejs period je efektivno max. 15 dana. Ovo vazi za sve banke..
 
Za manje i "kratke" kredite uglavnom sada nema tih provizija za prevremenu otplatu.
 
Inace, ja se u kredite ne razumem posebno, to sam rekao ;) Evo, prvi put sam podigao sa kreditne kes ikada :D (osim u onim promotivnim periodima kada se znalo da ne ide kamata). I iskreno ne znam kako se sada zatvara taj deo da mi se ne naplacuje kamata! :) Sitno je nesto u pitanju, ali opet... kopka me ;) A odgovor banke je na nivou prvog odgovora na reklamacije u MTSu :)
Da li neko zna ovo kako ide, BTW?:) Kako da se isplati sve, da nema kamate na podignutu sumu, niti neke druge?
 
@tarantula888 "klik" je tip trajnog naloga, NLB "predefinisan nalog" je šablon (mislim bar, ne koristim NLB privatno), a tih šablona može biti neograničeno.

Јесте и плаћање предефинисаног налога(већ формираног од банке) се плаћа 15 дин. до неке суме(мислим 4500)и као такав је опет јефтинији од ТБ Стартера али имају и за мања мјеста и вртиће,општинске установе,телекомуникације,Водовод и Комуналац,ЕДБ наравно итд.Џаба бесплатни Клик кад га не могу ни за шта користити.
 
@alfa Pa prebaciš novac na partiju kreditne kartice i to je to? Onda će pisati iskorišćeni iznos 0.00din.
 
Za manje i "kratke" kredite uglavnom sada nema tih provizija za prevremenu otplatu.
Мислим да се само на стамбене наплаћује нека провизија за превремено враћање.То је регулисао онај закон што је НБС својевремено донијела.(прије неколико година о заштити клијената банкарских услуга,некако тако)
 
@alfa Pa prebaciš novac na partiju kreditne kartice i to je to? Onda će pisati iskorišćeni iznos 0.00din.

Ali ja cu ovih 15 dana koristiti karticu (i vec jesam u stvari, nisu sve transakcije iz proslog meseca stigle u trenutno zaduzenje). Zasto da i taj deo placam odmah?
(ja imam oko 200-300 transakcija po kreditnoj trenutno mesecno:))
 
Da, podosta Maxi/Idea sitnih (ne samo ja, +dodatne kartice racunam).
 
Kakva je ovo glupost? Sta slikam se ispred bankomata kako sam srecan sto ubacujem novac?
 
Ne poenta je u fotografiji. Ti se slikas sada i onda kao ti uradi facu kajo ostaris cekajuci u redu.
******stina za decu.

My Samsung S6 sent this
 
Lol, dobro rece zanimljivo za Instagram omladince...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno