Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Što se tiče štednje, u pravu ste, pametno je otvoriti štednju krajem ovog meseca, i tako najduže moguće imati ovu trenutnu kamatu od 4%. Ne znam da li su na novom cenovniku objavljeni i uslovi za oročenu štednju?
Ovo s evrima ne bih mogao da komentarišem, ali računam da će sutra ili prekosutra da se omogući usluga ponovo.

Sent from my SM-N920I using Tapatalk
 
Ima i za orocenu uslova.
 
i dalje se ne zna sta je u pitanju uplate eura ...koji fiasko... bar da nam kazu do tada i tada a ne ovo nit znas sta je niti kada ce da se vrati na normalno stanje.
 
Chat sa korisnickim servisom, povodom situacije sa eurima i mog pitanja da li je moguce poboljsati kurs u aplikaciji: Poštovani, trebalo bi da situacija sa bankomatima bude rešena do kraja nedelje pošto kolege rade na rešavanju. Razumem vas ali kurs nije moguće menjati zbog ove situacije.
 
Ja stvarno ne znam sta se desava sa app-om (iOS). Jako sporo radi, tipa kada otvorim da vidim izvode ocitava po 15 sekundi (nekada bude i timeout). Takodje potrosnja na grafiku mi pokazuje da sam u poslednjih mesec dana potrosio oko 400 dinara ili tako nesto, a znam da mi je kroz TB proslo i potroseno bar 1500 EUR...

@pantam molim te druze prenesi developerima ako imas kontakt da promene "timeout expired" poruku jer to nema smisla. Timeout znaci da je nesto isteklo, a timeout expired bi znacilo da je isteklo nesto sto je isteklo - shvatas sada koliko nema smisla...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Timeout i IT svetu nije isto kao Timeout na drugim mestima. Timeout je vreme predvidjeno da se neka operacija zavrsi, a to moze da istekne, tako da je sasvim OK timeout expired.
 
Hahaha zagrcnuh se, Timeout expired je isteklo nešto što je isteklo :D :D :D
 
Jel to bese napisa neko ko ima IT firmu i koji je IT obrazovan ili sam nesto pogresno procitao kad ste pisali o n1tro-u?
Ako sam u pravu, jadan nas IT onda.
 
M'da, IT stručnjak sa višegodišnjim iskustvom, u romingu zbog posla nekad spuca i 3Gb neta za dan :D
 
Evo i jedna pohvala od mene za Telenor Banku

Pre neki dan,tačnije u sredu htedoh da podignem 6.000 din na bankomatu u mirijevskom Maxi-ju,međutim nakon dobijenog SMS-a da mi je skinut taj iznos i poruke na ekranu bankomata na izvadim karticu-bankomat nije izbacio pare i blokirao se...Karticu sam izvadio ali para nema.Odmah sam prijavio Call centru i posle par poziva u ovih par dana (bili su vrlo ljubazni) pare su vraćene na moj račun...
 
Telenor Banka

Timeout i IT svetu nije isto kao Timeout na drugim mestima. Timeout je vreme predvidjeno da se neka operacija zavrsi, a to moze da istekne, tako da je sasvim OK timeout expired.
Aplikacija obavlja API poziv. Server joj ne odgovara i dolazi do server timeout-a. Server timeout ima smisla, timeout expired, nema bas...

Hahaha zagrcnuh se, Timeout expired je isteklo nešto što je isteklo :D :D :D
http://smallbusiness.chron.com/server-connection-timeout-mean-71381.html

Jel to bese napisa neko ko ima IT firmu i koji je IT obrazovan ili sam nesto pogresno procitao kad ste pisali o n1tro-u?
Ako sam u pravu, jadan nas IT onda.

Jadna nasa drzava kada se neko ko nema pojma o nekoj oblasti mesa drugome u posao misleci da zna bolje od njega. Procitaj gore link - time-out u sportu i ono o cemu je ovde rec (server) nemaju veze jedno sa drugim. Bolje se ti drzi fudbala, ili cime se vec bavis [emoji6]


@all 3 - da razjasnimo jos jednom. Server timeout-uje (da li je opterecen ili sta, nije bitno). Ako cemo po IT trebalo bi server timeout error da bude, ali ako ces sa stanovista user experience trebalo bi da izbaci Server is busy. Please try again. (ili jos bolje na srpskom, kada smo vec na srpskom). Ili jos bolje za UX - pojavi se mali gore crveni bar, server is busy, retrying i opet krene da vrti i ceka na API response...

@fudbaler ako nisi upoznat zabranjeno je praviti duple naloge. [emoji6]

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemojmo dalje o timeoutu, nije tema a ides u pogresnom pravcu. Po tebi i tvom stavu ispada "Server istekao"... nemoj :)
 
Evo i jedna pohvala od mene za Telenor Banku

Pre neki dan,tačnije u sredu htedoh da podignem 6.000 din na bankomatu u mirijevskom Maxi-ju,međutim nakon dobijenog SMS-a da mi je skinut taj iznos i poruke na ekranu bankomata na izvadim karticu-bankomat nije izbacio pare i blokirao se...Karticu sam izvadio ali para nema.Odmah sam prijavio Call centru i posle par poziva u ovih par dana (bili su vrlo ljubazni) pare su vraćene na moj račun...
mene onomad opljackali. uhvatili panudi lopova i vratili mi lovu i ja se zahvalim pandurima, a ne lopovima !
 
:)То што је ТБ урадила није ништа посебно ни за истицање,вратили ти новац,сасвим нормално.Неке банке раде то и брже након провјере а не после пар позива у пар дана.
 
Neki od vas se sećaju da sam pre mesec dana imao dva plaćanja preko neta koje nisam autorizovao OTP SMS-om. Najpre sam se usmeno obratio banci, javili se sutradan da kažu da to nema veze sa njima, sve prebacili na MasterCard, sajt koji je vršio naplatu, kao i net prodavca. Potom sam im se obratio pismeno. Prošlo je mesec dana i nisam dobio odgovor. Nakon 20 dana podsetio sam ih da nema odgovora, dobio sam generički odgovor da "uskoro stiže".

(Više detalja koga zanima: samo mi stigli SMS i email obaveštenja o odlivu sa računa. Napominjem da sam pre toga više puta naručivao proizvode sa tog sajta, a ne usluge i da nije bilo nedeljne ili mesečne pretplate na bilo koju uslugu, da mogu tek tako da skinu.)
 
Obrati se nekom od udruženja za zaštitu potrošača, možda i da kontaktiraš onu Efektivu (kako li se već zove udruženje bankarskih klijenata). Nije mala stvar niti nebitan propust, treba to isterati na čistac.

Aplikacija obavlja API poziv. Server joj ne odgovara i dolazi do server timeout-a. Server timeout ima smisla, timeout expired, nema bas...
http://smallbusiness.chron.com/server-connection-timeout-mean-71381.html@all 3 - da razjasnimo jos jednom. Server timeout-uje (da li je opterecen ili sta, nije bitno). Ako cemo po IT trebalo bi server timeout error da bude, ali ako ces sa stanovista user experience trebalo bi da izbaci Server is busy. Please try again. (ili jos bolje na srpskom, kada smo vec na srpskom). Ili jos bolje za UX - pojavi se mali gore crveni bar, server is busy, retrying i opet krene da vrti i ceka na API response...
https://technet.microsoft.com/en-us/library/ms190181(v=sql.105).aspx
Bil Gejts d'uradi nešto, sistem mu nema pojma. Rek'o n1tr0 :wall::laugh:
 
Što se mene tiče, sa TB sam završio što se ozbiljnih stvari tiče. Jednom mi hitno zatrebalo da podignem evre i oni to blokirali na neodređeno. Danas mi je propalo pola dana dok sam otišao na drugi kraj grada da uzmem novac i prebacim na drugo mesto. Inače, u ekspozituri sam čekao više od pola sata na isplatu koja je najavljena dan ranije. Ubuduće TB ostaje samo za klik plaćanja, i to je to.
 
U prva 3 kvartalu 2016 godine telenor banka je napravila gubitak od 936 miliona dinara , sto je cak i vise od proslogodisnjih isto 3 kvartala kada su napravili gubitak od 879 miliona dinara.

Mislio sam de ce mnogo brze poceti da vracaju novac od investicije, tj budu pozitivni, a za sada josh nije ni pocelo smanjivanje godisnjih gubitaka...
 
99% sam siguran da dokle god bude postojala TB, nikada (papiroloski) nece da budu u plusu.

Pa nisu oni dosli ovde da bi platili porez na dobit :)
 
Ne znam gde i zbog čega prave toliki manjak, kad su im troškovi svedeni na minimum.

Mislim da sve dok ne budu u mogućnosti da rade sa pravnim licima, ne mogu očekivati neki napredak. A tu je naše zakonodavstvo i papirologije nepremostivi zid za ideju koju furaju.
 
Chat sa korisnickim servisom, povodom situacije sa eurima i mog pitanja da li je moguce poboljsati kurs u aplikaciji: Poštovani, trebalo bi da situacija sa bankomatima bude rešena do kraja nedelje pošto kolege rade na rešavanju. Razumem vas ali kurs nije moguće menjati zbog ove situacije.
Do kraja nedelje!!! Treba ih po nosu zbog ovoga.
A to da ne mogu zbog ovoga da menjaju kurs je klasično spinovanje teme. Ne treba da ga menjaju već da omoguće svima srednji kurs i na taj način minimizuju štetu korisnicima.
Definitivno ispada tačna teorija da im je bankarstvo u Srbiji eksperimentalno za neka druga tržišta.
Čim se bude rešio problem sve prebacujem u drugu banku. Mnogo su nepouzdani a pritom i drski!
 
Mislim da sve dok ne budu u mogućnosti da rade sa pravnim licima, ne mogu očekivati neki napredak. A tu je naše zakonodavstvo i papirologije nepremostivi zid za ideju koju furaju.
TB je prilikom osnivanja rekla da će biti okrenuta samo ka stanovništvu. Njihova niša.
 
Ova prica malo podseca i na grcko-kiparski scenario... :D
Ali dobro makar dinare isplacuju...
 
Nemojmo dalje o timeoutu, nije tema a ides u pogresnom pravcu. Po tebi i tvom stavu ispada "Server istekao"... nemoj :)
Znaci da pustim nekoga da me pljuje i da ne smem na to da odgovorim i pokazem da se ne razumeju u to sto pricaju.
Jos jednom da zakljucimo - server timeout bi bila neka vrsta statusa - koju pojedini koriste u app-ovima da obeleze sta se desilo kada dobiju response 408 (Request timeout). U app-ovima ljudi cesto na repsonse code 408 bacaju exception tipa ServerTimeout da obeleze to stanje, a oznacava stanje "Server has timed out" i nema nikakve veze sa time-out u sportovima (kao sto fudbaler i pojedinci misle).

Reference:
http://www.restapitutorial.com/httpstatuscodes.html
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HTTP_status_codes
https://www.w3.org/Protocols/rfc2616/rfc2616-sec10.html

@fudbaler: nesto si se ucutao... Da nisu mozda W3 specs glupost? Objasni mi, posto se ocigledno vise razumes u moj posao od mene... :)
 
99% sam siguran da dokle god bude postojala TB, nikada (papiroloski) nece da budu u plusu.

Pa nisu oni dosli ovde da bi platili porez na dobit :)

Ovo nije dobro razmisljanje, osnovni postulat svake firme pa i banke je da pravi profit.

A ako mislish im je cilj da utaje porez, pa zasto onda Telenor doo prijavljuje onoliku veliku dobit i placa ogromne poreze?

Definitvno su se zeznuli u biznis modelu, mislim da je neki menadzer prilikom pocetka rada pre 2-3god rekao da ocekuju da postanu profitabilni tj iznad 0 za oko 4-5godina, a oni su josh uvek svake godine u minusu skoro 10mil eur.

Dodushe mora se reci i da im prihodi rastu brzo, ali i troskovi ih prate slicnom brzinom :(
 
Ne znam gde i zbog čega prave toliki manjak, kad su im troškovi svedeni na minimum.

Mislim da sve dok ne budu u mogućnosti da rade sa pravnim licima, ne mogu očekivati neki napredak.

Troskovi kamata im nisu zanemarljivi, jer dosta aktive imaju od stedisa, mada vecinom ovih na Avisti.
Troskovi zaposlenih sporije rastu, jer osnovni minimum koji banka mora da ima a to nije mali broj ljudi (plus su visoke plate na mnogim pozicijama za koje ljudi ne znaju) su ispunili pre 3god, sada se samo povecava broj ljudi za opsluzivanje veceg broja klijenata.

I meni se cini da bez rada sa pravnim licima , od kojih banke najvise zaradjuju, nema veceg napredka Telenor banci u smislu da postane uskoro profitabilna banka...
 
Mislio sam na telenor banku da nece da bude u plusu :)

Telenor kao operater je sigurno u plusu. Sad koliko i sta, nisam gledao finansijske izvestaje. Ionako novac od telenor banke odlazi u telenor doo

Ali znam da strane korporacije koje imaju u Srbiji proizvodnju budu na kraju godine na nuli, porez Srbiji od dobiti 0. Pa nisam ni siguran koliko telenor placa sve :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno