Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Нема сваки банкомат ни новчанице од 2000 дин.
 
A to li je to.... meni ne daje dinare koji nisu deljivi sa 500 (kaze da mora biti multiple of 500), a nisam zagledao za evre.. eto meni nacin da sitnim znaci! :) Hvala!
 
Kod mene izbacuje uvek i jedino novcanice od 500rsd i 2000rsd, a od eur 10, 20 i 50, nikada 100, 200 i 500eur.
 
Čak je i pametan pa mi svaki put kad ubacim karticu nudi da podignem sumu od 140€.
Права вјештачка интелигенција.:)
 
Права вјештачка интелигенција.:)
[emoji4]
Bez šale, imam neku režiju mesečnu od €140, i jednom mesečno dižem tu sumu da se ne bih zezao da sitnim pare. Sad svaki put kad ubacim karticu, među onim iznosima za brzu isplatu stoji i taj iznos kada imam toliko na računu ili više . Kad nemam toliko sredstava, onda ga nema taj iznos u ponudi. Prava pametnica
 
To je normalno, pamti zadnji iznos i najcesci iznos koji podizes.
 
Kako funkcionisu racuni na klik posto vidim da se ne placa provizija ?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ka da bude bilo para na racunu :)
 
Meni su skinuli prvog u mesecu.
Skidaju i kada nema ničeg na računu tj. ide se u minus.
 
Aha, znaci sutra da očekujem. Pošto para ima već neko vreme...
 
Tako je bilo, u zavisnosti kad je račun otvoren pa početkom narednog kalendarskog meseca. Mogao bi već sutra ili u narednih par dana da očekuješ.
 
Послао ми је другар неке паре вечерас, са рачуна у Теленор банци, све је прошло при попуњавању налога, али га нема међу налозима на чекању, нити је резервисан новац. Датум извршења је сутрашњи, необично с обзиром да се ради о плаћању у оквиру исте банке.
Сачекаћу да видим хоће ли проћи сутра, можда је неки баг код њега у апликацији.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Mene interesuje da se i novac koji ljudi uplaćuju na račun preko bankomata odmah vrti i služi kao rezerva istom?


Sent from my iPhone using Tapatalk

da, takozvani recycler bankomati. Imaju opciju uplate, pada kada koristnik uplati kes (u definisanim apoenima) stavlja se u protok za sledeceg koji npr podize novac. I tako se smanjuje potreba za cescim punjenjem istog bankomata.
 
Ne samo da se stavljaju u protok, vec se prvi koriste. Ubacio sam jednom 50eur, pa podigao - identicnu novcanicu sam dobio :)
 
Kako ide u praksi slanje novca na broj telefona nekome ko nije u telenor banci? Koliko sam razumeo oni dobijaju kod koji kucaju na bankomatu i tako podižu novac?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobiju link na koji ce da upisu svoj broj racuna u svojoj banci i pare ce biti preusmerene na taj racun, moguce je poslati u toku radnog dana do 17h i bice izvršeno.
 
Bez postovanja - pogledaj sta sam napisao kao objasnjenje, i ne pricaj iz svog iskustva.

Da ja tako govorim, ispada da cela Srbija ne radi, uziva u Knezu, i prica engleski :)
 
Dobiju link na koji ce da upisu svoj broj racuna u svojoj banci i pare ce biti preusmerene na taj racun, moguce je poslati u toku radnog dana do 17h i bice izvršeno.

Znači ne mogu da dignu pare samo ovako, moraju imati neki račun, u telenoru ili drugoj banci?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno da ne, kako misliš da realizuješ isplatu, uz identifikaciju primaoca?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Primalac može da izabere da li će da preuzme novac sa Vašeg računa ili će da ga podigne na bilo kom Telenor bankomatu.
Da, primalac mora da preuzme novac u roku od 24 sata.
Ukoliko primalac ima otvoren račun u Telenor banci, on će automatski dobiti obaveštenje o prilivu novca. U slučaju da primalac nema otvoren račun u Telenor banci, banka će putem kanala koji je pošiljalac ranije odabrao (mobilni telefon, imejl) poslati neophodne podatke: ime i prezime pošiljaoca, iznos u dinarima, rok za podizanje novca i link na kom se nalaze dodatna uputstva. Primaocu je dovoljno da poseduje pametan telefon ili kompjuter (tablet, laptop, PC) i ima pristup internetu. Klikom na link koji je banka poslala dobijaju se uputstva za preuzimanje novca i unos potrebnih podataka.



Ubacio sam jednom 50eur, pa podigao - identicnu novcanicu sam dobio
Зато остатак Србије нема банкомате јер се по Београду играју с њима.:D
 
^ baš to me je i zbunilo, tarantula je kopirao ovo sa telenor banka sajta. Po njima ispade da onom ko prima novac uopšte ne treba bilo kakav račun.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stvarno i ne zvuci da je neophodan racun uopste.

Tarantula, to nije bilo u Beogradu :)
 
Evo i ja da napišem svoje prvo i, nažalost, negativno iskustvo o TB.

Naime, juče posle podne (oko 17h) sam pustio sestri (takođe klijent TB) određenu svotu novca. Taj nalog nije prošao, znači nisam dobio ni poruku od TB da mi je račun zadužen, niti je u aplikaciji bila ta svota rezervisana. Nakon sat vremena isčekivanja da nalog prođe (iako bi trebalo da bude momentalno jer je u okviru jedne banke), odlučio sam da ponovoim transakciju. Ovog puta sam i SMS dobio odmah i stanje u aplikaciji mi je bilo ispravno. Pomislio sam da je prvi nalog jednostavno ispao iz sistema i nije izvršen (odbijen) iz meni nepoznatog razloga i rešio da zaboravim na njega, međutim malopre me zove sestra i pita zašto sam joj pustio isti iznos 2 puta. Odmah sam shvatio o čemu se radi - pogledam u telefon i vidim SMS da mi je račun zaduzen za isti iznos, koji je juče već izvršen...Posle više od 20h kašnjenja!!! Sreća moja pa se radi o bliskoj osobi, jer u suprotnom pare ne bih nikad video.

Dobro pazite šta radite sa ovom šatro-bankom.

Pozdrav,

Isto se desilo juče i mojoj devojci, trenutno je na vezi sa bankom.
 
Мом другу налог није извршен, иако је уредно попуњен и послат. Сутрадан је све исто урадио и налог је одмах прошао. Пренос у оквиру тб.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
^ baš to me je i zbunilo, tarantula je kopirao ovo sa telenor banka sajta. Po njima ispade da onom ko prima novac uopšte ne treba bilo kakav račun.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Јесте са њиховог сајта,мада им је веома штуро објашњено слање новца на мобилни(мислим на онај видео на њиховом сајту),могли су то конкретније.Све се своди на то да ће прималац добити инструкције како да подигне новац.
 
Kolika je provizija ako sa master karticom plaćam na primer na AliExpress u evrima, za starter paket?
 
0. Ako imaš € na računu skida ti se iznos koji vidiš na site-u. Ako imaš samo dinare na računu opet mema provizije, ali će ti konvertovati iznos po malo mepovoljnijem kursu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno