Šta je novo?

Metal Gear Solid V

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Sooner than expected. :)

mgs5-proof.jpg


http://kotaku.com/metal-gear-solid-...m_source=Kotaku_Twitter&utm_medium=Socialflow

Sada da sacekamo da Kodzima veceras ovoj glasini da blagoslov.
 
Jedva cekam.
 
Hideo na sceni, ceka se potvrda.
 
Potvrdjeno na krajnje originalan nacin :)
 
Al se Kojima raspricao, nisam vidjao ovakve intervjuue na E3, mozda su behind the scenes.
 
Ovo je glorious vest za glorious master rasu xD

Mada bi ja radije novi Silent Hill za PC, mada mozda i to bude xD
 
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

41afc8421867c22cab881dd34025630eed777ff7_m.gif
 
Kako ga samo docekaste ja pomislih izasao.(otisao sam po burek) :d
 
To oni pokušavaju da potkače PC igrače, ali je neverovatna stvar da uvek tu "PC master race" priču potenciraju igrači sa konzola... I prvi je vade iz naftalina u dijalozima.
 
Koga god su hteli ta podkače, glupo je i verovatno smešno samo njima... to grupisanje igrača u neke grupe po tome na čemu se i kako igraju, i pripisivanje nekih uvredljivih atributa na osnovu toga... to je glupost, ko god to da radi. zabava za decu koja bi da dokažu kako je njihova igračka bolja od komšijine.
 
ne znam ni ja, dobra igra je dobra igra, za koju god platformu bila.
 
Od konzola ka PCju Metal Gear i No Man's Sky, u suprotnom smeru Diablo i DayZ. Naravno da PC mnogo bolje prolazi ovih nedelja :p
 
No Man's Sky je prvobitno bila PC igra, dok Sony nije pomogao razvoj. Razlozi zasto su neke igre PC ekskluzive nisu isti kao razlozi zasto igre postaju konzolne ekskluzive. Konzolne ekskluzive postoje da bi podstakle prodaju hardvera. Posto provocirate, evo da kazem da svesrdno navijam da SteamOS oduva tradicionalne konzole i da za nekih 4-5 godina budemo imali Steam klijent, Origin klijent, Galaxy klijent, Uplay klijent i PSN klijent sve na istom PC-ju koji tera Linux :p
 
Donekle se slazem G@W,mada ja steambox vise vidim kao neku ulitmativnu multiplat masinu.
 
No Man's Sky je prvobitno bila PC igra, dok Sony nije pomogao razvoj. Razlozi zasto su neke igre PC ekskluzive nisu isti kao razlozi zasto igre postaju konzolne ekskluzive. Konzolne ekskluzive postoje da bi podstakle prodaju hardvera. Posto provocirate, evo da kazem da svesrdno navijam da SteamOS oduva tradicionalne konzole i da za nekih 4-5 godina budemo imali Steam klijent, Origin klijent, Galaxy klijent, Uplay klijent i PSN klijent sve na istom PC-ju koji tera Linux :p

Što provocirao, pa i ja bih to voleo. Doduše, bez Origin i Uplay klijenata, pošto navijam da dotični propadnu i nestanu, a Steam i Galaxy može, što da ne. Vrhunac te platforme bi verovatno bio neki HL2 Episode 3, ekskluzivno na Linuxu :D

Nego, zezanje na stranu, je li najavljeno kada će se zapravo MGS V pojaviti na PCju? Nadam se u isto vreme kada i za konzole? Da ne ispadne i to neka timed bulšit zezancija kao i sa Pljačkašicom Grobova.
 
Poslednja izmena:
Sto se mene tice Origin i Uplay mogu da postoje, zbog drugih, ne zbog mene. Ja to ne koristim. Gejb je rekao da nece biti SteamOS ekskluziva. Bilo bi dobro kada bi eventualni Half Life 3, Left4Dead 3, Team Fortress 3 i Portal 3 izasli za PS4. Mozda bi Gejb uspeo da ubedi Sony da posalje koju igru u suprotnom smeru u cilju da zajedno srede Microsoft (to je moje sanjarenje jer cisto sumnjam da Sony uzima Valve zdravo za gotovo i da ce im pomoci u njihovom projektu).

Sto se MGS tice, nije najavljeno, samo se zna da ce Ground Zeros izaci pre Phantom Pain (ma ajde). Nista se ne zna, ni kakva ce ekstra podesavanja na PC-ju biti, da li ce biti 60 fps zakljucano ili otkljucan fps, da li ce biti boljih tekstura, da li ce kontrole prilagoditi K&M ili ce biti moguce igrati preko gamepada.

Ono sto se zna, to je da kada je cela prica najavljena kao moguca Konami je rekao da ce portovati novi MGS ako prodaje MGR: Revengeance zadovolji njihova ocekivanja. MGR: Revengeance se pojavio na Steamu u januaru ove godine, portovanje MGS5 je dogovoreno u februaru/martu (http://steamdb.info/app/287700/history/). MGR: Revengeance nije radio Kojima nego Platinum Games (pricaju da je Kojima nadgledao portovanje kao sto je nadgledao i razvoj za konzole), ali je igra stigla na PC kao jako dobar port sa mnogim poboljsanjima, tako da se opet ocekuje isto.

Meni je samo zao sto Platinum Games pravi novu Bayonettu za WiiU a ne za velike platforme.

Ima jos jedna stvar koju nisam znao do skora a tice se Japanaca. Oni su mnogo zeznuti. Jedan od razloga sto PC nije popularan u Japanu jeste njihova kultura ali bogami i njihova politika. PC igre su tamo jako skupe a preko Steama nije moguce kupiti nijednu japansku igru i mnoge igre imaju izbacen japanski jezik kada se kupuju preko japanskog steama. Ocigledno da se radi o drzavnoj protekciji domacih kompanija koje se bave konzolnim biznisom. Istovremeno se konzolne igre prodaju budzasto u radnjama (ocigledan razlog zasto PS4 ne zakljucava fizicke kopije na PSN nalog) kao second hand, pa se uopste ne isplati igrati na PC-ju. Totalno suprotno situaciji u vecini drugih zemalja a dijametralno suprotno u odnosu na Brazil gde konzole i igre za konzole kostaju pravo malo bogastvo jer se naplacuje poseban porez na njih.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno