Šta je novo?

Huawei P1, problem sa SIM karticom

Bradina

Poštovan
Učlanjen(a)
08.08.2014
Poruke
45
Poena
54
Pozdrav svima.

Imam veliki problem sa telefonom.
Sve radi normalno i samo odjednom mi se izgubi mreza i pojavi prozor gde trebam da unesem
PIN code sa SIM kartice. Posto ga unesem, SIM kartica se ponovo aktivira i sve radi normalno.

Totalno nasumice, posle par sekundi ili sat vremena opet se pojavi isti problem.
U roku od 7 zadnjih dana uneo sam isti PIN code sigurno jedno.... 20 puta.
Nekada se dogodi da telefon izgubi signal, ode u Flight mode gde je OFF opcija siva - iskljucena.
Jedino restart telefona pomaze gde me ceka unosenje PIN koda i onda opet sve radi neko vreme. :wall: :wall:

Postalo je zaista frustrirajuce, molim Vas, pomozite mi. Nikada pre nisam cuo da neko ima ovakav problem.
 
:) heh, kao prvo moram da napomenem da sam zaista impresioniran brzinom odgovora!!
U zadnjoj deceniji dopisivanja po raznim forumima, uvek se na prvi odogov ceka bar pola dana. Ovde sam cekao 90 sekundi. Sve pohvale!

Elem, ja sam prvo pomislio da je do SIM-a. Odem u VIP, gde sam godinama pod ugovorom i oni mi ljubazno odmah zamene staru sa novom.
Kada sam je ubacio, receno mi je da ce mi izaci ekran gde treba da unesem PIN sa kartice kako bi se kartica aktivirala. Ali kao sto sam gore rekao,
problem je nastavio da se ponavlja par desetina puta za nedelju dana.

Kao drugo, pomislio sam da je mozda do androida pa sam uradio factory reset ali je problem nastavio.

Kao trece, pomislih da li nije do kontakata gde zele SIM. Ali ne verujem da je to problem, jer sam ja jako pazljiv sa njim. Ili mi stoji na stolu u sobi, na stolu u kancelariji gde radim ili u torbici. Dok pricam telefonom sa devojkom,
uvek drzim ukljucen speakerphone posto su razgovori maratonski i kada da se to dogodi telefon se nista ne pomera, tako da sumnjam da je do nekog kontakta kada je sve nepomicno.
 
Hehe, ja sam ti deo inventara foruma pa sam često aktivan :)
Problem mora biti do nečega od te tri stvari.
Da mreže nije i do vipovih kartica. Kojim čudom da jeste to bi lako mogao proveriti sa drugim vip brojevima/karticama.
Znači ostaje telefon u smislu softvera, telefon u smislu hardvera (sim kontakti ili nešto drugo od hardvera) i sim kartica.
 
Svaka cast, imas pohvale od mene :) :wave:

Pa da.
Dakle, SIM kartica je zamenjena, sim kontakti su dobri posto se dogodi da ceo dan normalno pricam.
Ono sto mislim gotovo sigurno jeste softver. Probao sam factory reset ali nije pomogao, obzirom da je to i dalje isti Android.

Veoma sam voljan staviti neki Custom Room, recimo Cianogen Mod 10.1 - 4.2 Android, ili OmniRom (4.4.2 Android) (26.04.2014).
Problem je u tome sto sam pratio upustvo na sajtu http://www.entropijanac.com/kako-rootati-huawei-ascend-p1-i-instalirati-novi-android/ ali nisam uspeo da instaliram Androdi na kompu. Ne vidi ga u Device Manageru kao nepoznat uredjaj, kako bih ja dalje pokrenuo instalaciju drivera....
Molio bih te ako mozes da mi nikako pomognes. Gde bih mogao da nadjem tutorijal za instalaciju Custom Rooma za Huawei P1 a da to nije XDA Developers, jer ja te ljude nista ne razumem, posto ne pricaju kako se radi korak po korak. Moje hardwersko-softversko iskustvo staro 15 godina na PC platformi mi ovde nista ne vredi :(
 
Nije rutovan dakle.
Ostavi verziju androida pod kojom je fon pa ću pogledati sutradan u toku prepodneva.

Dve stvari:

Drugi rom ti neće pomoći ako je isti telefon ranije uredno radio.
To jest ako je do softvera (a factory reset nije rešio stvar) tada moraš imati problem sa svim karticama svih operatera.

XDA jeste najzastupljeniji, ne mogu ti garantovati da neće biti rešenje sa xda.
Ali ću ti pomoći ako ti nešto ne bude razumljivo a tu su i ostali članovi.
 
Ili su kontakti ili je ladan lem na sim slotu. Za ovo Drugo je jasno, u servis a prvo bi mogao I sam da pokusas da resis npr. dodajuci sloj po sloj selotejpa na spoljnju stranu kartice.
 
Telefon sam rutovao pre 6 meseci cim sam kupio telefon. Za ulazak u flashboot koristim program Quick Boot koji sam preuzeo sa marketa i dao root pristup. Sa njim brzo pristupam Recovery Modu i Bootloaderu kada za to dodje vreme.
Hteo sam sam da stavim cunstom root:

1. Skinuo sam ADB Driver sa Flashbootom, TWRP (Team Win Recovery Project) za Flashovanje custom recovery-a i Custom room - OmniRom (4.4.2) (26.04.2014) koji sam u ZIP formatu prekopirao na SD karticu.
2. na PC sam instalirao ADB driver i dobio C:/adb folder gde imam ADB driver i Flashboot.
3. Sa telefonom sam useo u Bootloader preko Quick Boota. i spojio telefon direktno na komp (bez USB huba) sa originalnim Huawei kablom.
4. Sada bi Device Manager u Win-u trebao da pokaze telefon kao nepoznati uredjaj, a ja bih zatim trebao da idem desni klik pa Update Driver i preko lokacije C:/adb da instaliram driver tako da Windows vidi telefon kao Android Device.

Dalje nista nisam mogao jer Windows ne vidi telefon ni kao poznati ni kao nepoznati uredjaj :(
__________________________________

Sto se tice kontakta SIM-a sa telefonom, ja nemogu prakticno ni da vidim kakvi su spojevi unutra, posto je telefon veoma tanak (7,7 mm). Na vrhu telefona se nalazi milimetarski otvor kroz koji se SIM gurne, posto se baterija ne vadi pa nema klasicno aluminijumsko leziste. Znaci, ti sumnjas da dolazi do gubitka kontakta? Da je to problem?
 
Da I pride mislim da je taj problematicni zazor izmedju kontakata I kartice jako mali (pa zato mislim i da se moze "kupiti" vec slojem selotejpa) cim se kontakt ostvari vec kod prvog upisivanja pina. Zadrzavam mogucnost da se kontakt gubi I na lemovima ali prosto ne verujem da je ista drugo sem kontakta.
 
Telefon sam rutovao pre 6 meseci cim sam kupio telefon. Za ulazak u flashboot koristim program Quick Boot koji sam preuzeo sa marketa i dao root pristup. Sa njim brzo pristupam Recovery Modu i Bootloaderu kada za to dodje vreme.
Hteo sam sam da stavim cunstom root:

1. Skinuo sam ADB Driver sa Flashbootom, TWRP (Team Win Recovery Project) za Flashovanje custom recovery-a i Custom room - OmniRom (4.4.2) (26.04.2014) koji sam u ZIP formatu prekopirao na SD karticu.
2. na PC sam instalirao ADB driver i dobio C:/adb folder gde imam ADB driver i Flashboot.
3. Sa telefonom sam useo u Bootloader preko Quick Boota. i spojio telefon direktno na komp (bez USB huba) sa originalnim Huawei kablom.
4. Sada bi Device Manager u Win-u trebao da pokaze telefon kao nepoznati uredjaj, a ja bih zatim trebao da idem desni klik pa Update Driver i preko lokacije C:/adb da instaliram driver tako da Windows vidi telefon kao Android Device.

Dalje nista nisam mogao jer Windows ne vidi telefon ni kao poznati ni kao nepoznati uredjaj :(
Ovo sa sim karticom jeste najverovatnije problem sa kontaktima u telefonu.

Što se flešovanja tiče, kada se dočepaš custom recovery-a tada je jednostavno instalirati rom koji poželiš.
Prvo za svaki slučaj izbriši/deinstaliraj sve android/google i ostale "telefonske" uredjaje iz device managera.
Restartuješ kompjuter pa onda kreneš ponovo iz početka sa uputstvom.

Što se tiče neprijavljivanja u device manageru meni izgleda sumnjiv ovaj momenat.
Uputstvo sa entropijanac sajta kaže:
2. Nakon instalacije drivera, ADB-a i Fastboot-a na računalo trebamo spojiti Ascend p1 u fastboot načinu i instalirati driver. Ugasite svoj P1. Upalite ga istodobno držeći stisnutu tipku za pojačavanje glasnoće i tipku za paljenje. Uređaj bi se trebao upaliti sa logotipom Huawei-ja. Tako upaljen P1 spojite usb-om na računalo. Windowsi neće automatski instalirati fastboot drivere za P1 i trebamo ih ručno instalirati.
Uputstvo sa xda kaže:
Reboot phone to fastboot: Turn on while holding volume down. Huawei logo will appear and won't disappear. Or through ADB: "adb reboot-bootloader"
dakle probaj sa volume down, a ako ni onda neće probaj na drugom računaru.
 
Ako je problem do kontakata gde se SIM ubacije, kako onda da mi trazi PIN (citaj: kako onda da se bas tada izgubi kontakt) kada restartujem telefon. Ako je problem do kontakta onda je to nasumicna stvar. Razumete?

Cilj mi je da popravim telefon, tako da nemam problema sa karticom, kako bih telefon prodao posteno. Sve radi perfektno i veoma je ocuvan ali ne zelim da ga nekome uvalim dok problem ne resim. Onda cu kupiti Win8.1 i jednom zauvek se resiti androida sa sve pojmovima: flashboot, bootloader, fastboot, root, custom recovery, custom room, brick, unbrick.... aman! Ne zelim da ucim nikakve linux stvari, hocu da platim za uredjaj i da ga koristim. Muka mi je vise od svega :S: :S: :S:

Probao sam da udjem sa Volume Down i prethodno sam izbrisao HiSuite (Huawijev program za PC) i opet ga komp ne vidi. Doduse, to sam probao juce na poslu gde je win7, sada cu probati kod mene kuci gde je win 8.1. Da vidim da li ce biti razlike... Ih, kada bih mogao resiti problem sa karticom, zbog cega sam Vam se i javio, nikada se ne bih mucio oko custom rooma, s obzirom da ovaj sistem radi odlicno na telefonu. To ja samo mislim da bi trebalo probati i sa drugim ROM-om. Kazem, da je problem do kontakta kako je moguce da se kontakt izgubi bas kada se telefon restartuje a stoji apsolutno ne pomicno? (restart sam probao i prstima i programom)...

Screenshot_2014-08-09-07-25-22.png
 
Poslednja izmena:
Ako je problem do kontakata gde se SIM ubacije, kako onda da mi trazi PIN (citaj: kako onda da se bas tada izgubi kontakt) kada restartujem telefon. Ako je problem do kontakta onda je to nasumicna stvar. Razumete?[/ATTACH]
Možda je i tako.
Nemam dovoljno informacija da bilo šta posigurno ustvrdim, zato sam i napisao "najverovatnije problem sa kontaktima u telefonu".

HiSuite nisam rekao da izbrišeš ali izbriši i njega.
Budući da i on instalira drajvere za adb i fastboot.
Usb debugging ti mora biti uključen u developer sekciji podešavanja telefona.

Kada instaliraš drajvere napravi test da li sve radi.
Dakle telefon je uključen, spojen usb kabelom a usb debugging je takodje uključen.
Udji u folder adb, pritisni i drži shift, desni klik mišem bilo gde na prazno pa open command window here.
Prvo uradi komandu adb devices.
Potom uradi ostale komande sa screenshota, ako ih uspešno uradi sve, znači telefon ti je prepoznat uspešno i u adb i u fastboot režimu i može se upravljati njime.

Potom flešovanje recovery-a po uputstvu sa entropijaca.

test.png
 
Poslednja izmena:
Aha, razumem. Hvala puno za opsezan odogovr. Posle treninga cu pokusati da uradim kako si mi rekao, pa dolazim na forum da napisem sta sam uradio. :) :wave: :type:
 
Evo kako za sada stoje stvari:
1. Ukljucen je USB Debugging mode
2. Ukljucio sam telefon u Bootloader modu i takvog spojio na komp direktno preko originalnog Huawei USB kabla.\
3. U Device Manageru se telefon vidi kao Unknow Device, i kada hocu da uradim Update driver iz foldera C:/adb, on kaze da ne moze nista novo da instalira.
4. Preko komandne linije sam, kako si mi gore rekao, upisao komandu ADB Devices, ali ga ni tamo nije prepoznao. Pise samo List of devices attached i nista vise.

Prethodno sam uredno istalirao ADB sa Administratorskim privilegijama na Win8 64bit i ADB wizard je instalirao i drivere.

Sta sada da radim? :( :smash:

Vazna napomena: upravo sam testirao jos jednu VIP i jednu telekom karticu i obe rade bez problema - ni u jednom trenutku mi ne traze da unesem PIN kode kao kod mene.
 
Poslednja izmena:
Vazna napomena: upravo sam testirao jos jednu VIP i jednu telekom karticu i obe rade bez problema - ni u jednom trenutku mi ne traze da unesem PIN kode kao kod mene.
VIP karticu?
Nešto tu ne štima.
Testiraj duže vremena, ne može da se dešava ovo što si napisao.
Drugim rečima, ispada onda da ti je problem vezan za broj vipov.
A da je tako, imao bi isti problem u koji god telefon da ubaciš taj broj.

Evo kako za sada stoje stvari:
1. Ukljucen je USB Debugging mode
2. Ukljucio sam telefon u Bootloader modu i takvog spojio na komp direktno preko originalnog Huawei USB kabla.\
3. U Device Manageru se telefon vidi kao Unknow Device, i kada hocu da uradim Update driver iz foldera C:/adb, on kaze da ne moze nista novo da instalira.
4. Preko komandne linije sam, kako si mi gore rekao, upisao komandu ADB Devices, ali ga ni tamo nije prepoznao. Pise samo List of devices attached i nista vise.

Odaberi “Let me pick from a list of Device drivers on my Computer”
pa onda Samsung android phone.
ADB komande zadaješ kada je telefon upaljen a fastboot komande kada je ugašen/u bootloader modu.

Online sam sledećih pola sata otprilike pa ako imaš poverenja mogu ti pogledati preko Teamviewera situaciju.
 
Ne znam sta bi mogao biti problem, ali pogledaj jel ti iskljuceno sim card lock u settings pod security (bas zato sto ti trazi da uneses pin posle svakog restarta).
 
Poslednja izmena:
Nije do toga, da je do toga drugačije bi stvari stojale.
Po ovome zasada kako je opisano problem se pojavljuje samo sa jednim vip brojem (menjao je karticu i dobio novu na kojoj je ostao problem).
Druge kartice, brojevi i operateri, sa njima problema nema.
Kao što već rekoh meni to nema smisla.
Ja bih to još testirao sa drugim karticama i tom karticom u drugim telefonima.
 
Ne znam sta bi mogao biti problem, ali pogledaj jel ti iskljuceno sim card lock u settings pod security (bas zato sto ti trazi da uneses pin posle svakog restarta).

RADI! hehe ne mogu da verujem! Hvala ti prijatelju puno! Samo sam iskljucio SIM lock i sve radi. Kada vadim moju karticu i nazad je ubacim, kada restartujem telefon, sve radi, ne trazi mi vise PIN. E sad samo ostaje da vidim da li ce signal biti stabilan. Jer sam sa ovim problemom imao i to da u toku razgovora signal pukne i pise da se unese PIN, nakon cega sve opet radi neko vreme.
Mnogo sam srecan!

Poolmaker: Sto se tice custom rooma, iako sam resio problem sa SIM-om, i dalje zelim da stavim Custom ROM, narocito sto imam poverenja u tvoje znanje i zelju da mi pomognes. Cenim to puno. Radim po ceo kasno popodne dizajn u stampariji i kada se vratim kuci i dobro odmorim, onda sedam za laptop da najzad sve to resimo :)


p.s. Ubedjen sam da na mom Google acc-u, pored kompletnog Android podesavanja stoji i moj broj telefona, kao jedinstven i personalan. Pa tako, kada uradim factory reset i ponovo se ulogujem, on povuce i broj nazad i SIM Lock podesavanja samo za mene - samo za moj broj :smash:
 
Pozdrav evo i mene za kompom.

Instalirao sam QuickBoot na telefonu i izabrao Bootloader u meniju, dao mu Root privilegiju i sa prikazanim Huawei logoom sam spojio kabal i u Device Manageru mi se pokazuje kao "Blaze" unknow device, bas kao u tutorijalu.
Kada krenem na rucno instaliranje drivera, u Update Driver Software listi nemam SAMSUNG Android Phone, vec samo Android Phone. Kada to odaberem pojavi mi se prozor:
Blaze.JPG
Sta da odaberem?

Android ADB Interface,
Android Bootloader Interface,
Android Composite ADB Interface?


Evo, kada odaberem prvu opciju - Android ADB Interface, driver nece da se instalira i pojavi se ovo:
1 Adroid ADB interface.JPG , evo kako sada izgleda stanje u Device Manageru:
Device Manager.JPG. Ja se iskreno plasim da ne napravim neku glupost i brikujem telefon ovako :(
 
Poslednja izmena:
Na telefonu sam.
Probaj sa bootloader interface, pa ako ne bude prepoznat valjano i ako ne bude radio fastboot deinstaliraj drajver pa isprobaj i sa druga dva.

Ako fastboot radi onda testiraš kao što sam napisao u komentaru #12.
Telefon upaljen i spojen sa računarom pa adb devices, ako ti prikaže ID uredjaja ideš na adb reboot bootloader, telefon će se restartovati u bootloader mod.
Pa onda fastboot devices, ako prikaže i tu ID uredjaja možeš odmah ići sa komandom za flešovanje recoverya.

Ako i to prodje ok, ulaziš u recovery i radiš bekap trenutnog androida.
Kada i to obaviš možeš ubacivati drug rom koji poželiš, isto iz recoverya, a u slučaju bilo kakvih problema se lako možeš vratiti sa bekapom na staro stanje.

Evo, kada odaberem prvu opciju - Android ADB Interface, driver nece da se instalira i pojavi se ovo:
Pogledajte prilog 147428 , evo kako sada izgleda stanje u Device Manageru:
Pogledajte prilog 147429. Ja se iskreno plasim da ne napravim neku glupost i brikujem telefon ovako :(

Ne možeš brikovati telefon.
Ne radiš trenutno nikakve intervencije na telefonu već instaliraš drajvere u windows.
Po slikama nije prepoznat u fastbootu, možeš proveriti na način kao što sam napisao i tako biti siguran.
Probaj onda sa druga dva drajvera a ako ne uspe ni tako počisti sve drajvere pa instaliraj HiSuite, u sklopu njega trebada se instaliraju adb i fastboot drajveri.
Pa posle toga ponovo proveriš sa adb i fastboot komandama da li sve funkcioniše.
 
Poslednja izmena:
Na telefonu sam.
Probaj sa bootloader interface, pa ako ne bude prepoznat valjano i ako ne bude radio fastboot deinstaliraj drajver pa isprobaj i sa druga dva.

Ako fastboot radi onda testiraš kao što sam napisao u komentaru #12.
Telefon upaljen i spojen sa računarom pa adb devices, ako ti prikaže ID uredjaja ideš na adb reboot bootloader, telefon će se restartovati u bootloader mod.
Pa onda fastboot devices, ako prikaže i tu ID uredjaja možeš odmah ići sa komandom za flešovanje recoverya.

Ako i to prodje ok, ulaziš u recovery i radiš bekap trenutnog androida.
Kada i to obaviš možeš ubacivati drug rom koji poželiš, isto iz recoverya, a u slučaju bilo kakvih problema se lako možeš vratiti sa bekapom na staro stanje.

Sada mi je situacija jos gora, sada vise nista nemam da odaberem kada hocu da uradim update za Blaze.
Prazo bez drivera.JPG
Probao sam i da restartujem laptop sa sve nakacenim telefonom na kojem vec pola sata sija logo Huaweija i nista. Ista situacija. :mad:
Mozda sam napravio gresku kada sam izabrao na telefonu da udjem u Bootloader umesto u Recovery Mode? Dal nije zbog toga? Posto ja ne znam raziku izmedju njih
 
Poslednja izmena:
Sada mi je situacija jos gora, sada vise nista nemam da odaberem kada hocu da uradim update za Blaze.
Pogledajte prilog 147430
Probao sam i da restartujem laptop sa sve nakacenim telefonom na kojem vec pola sata sija logo Huaweija i nista. Ista situacija. :mad:
Mozda sam napravio gresku kada sam izabrao na telefonu da udjem u Bootloader umesto u Recovery Mode? Dal nije zbog toga? Posto ja ne znam raziku izmedju njih
Bootloader mode ti treba, sve je u redu sa te strane.
Što se drajvera tiče počisti/deinstaliraj sve iz device managera pa idi ispočetka.
Ili ostavi sve pa ću ti to rešiti sutra preko TW-a.
 
Vazi mozda je najbolje tako. Hvala ti puno prijatelju! :wave:
 
Nazad
Vrh Dno