Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

??!
 
trazio covek da otvorimo temu o Sat TV...pa neka pocne da postavlja ovde pitanja,sta treba sam da pisem Referat:)
 
koj čovek ? ime i prezime !
 
prvo meni uopste nije potrebno ovo ******sko pravdanje,jer sve sto me zanima oko Sat,imam na drugom mestu....al evo....ili zatvorite ovo i kraj...
ngw07r.png
 
pa jel ima neki dobar DVB-S2 TV na nasem trzistu?
 

koj čovek ? ime i prezime !

I ja sam bio za to da se otvori posebna tema.

Već se tema o LG 660s nekoliko puta zatrpavala postovima o satelitskoj.

Imao sam kada je bilo svetsko u fudbalu pre mesec dana RTS HD, pre svetskog mi je RTS bio na SD-u.

Pre toga sam gledao neku snimljenu utakmicu u 1080p mislim da je bio Sky HD u pitanju.

Kasnije sam u temi (pošto imam LA 660s pa reko da ne otvaram novu temu) saznao da ljudi imaju preko satelitske taj kanal.

Rezime: Slika preko satelitske daje 10 puta bolju sliku 1080p od RTS HD-a i 735 puta od SD-a.

Video sam da nekoliko ljudi koristi na forumu satelitsku pa sam mislio da nam daju bliže informacije (šta, gde, kako).

Voleo bih da ljudi slikaju kako to izgleda pored njihovih televizora, šta sve imaju od opreme...

Isto tako da se vidi koja je oprema bolja, prednosti i mane, gde nabaviti, po kojoj ceni...

Koja je razlika u HD risiverima, motor, tanjir, šta je osnovno šta treba a šta višak...

Sklopka, nosač, multifid...

Da vidimo da li sme da se razgovara CS-u (nelegalnom gledanju zaštićenih satelitskih programa putem šerovanja kartica)

(Već postoje teme o Hackintoshu kao i o Razmeni pozivnica za privatne trackere - zašto ne bi i ovde moglo da se govori o nelegalnim stvarima)?
 
Ne treba ti, ali moći ćeš da gledaš samo slobodne, nekodirane, satelitske kanale, što i nije neko zadovoljstvo što se sadržaja tiče. Slika je inače izvanredna.
 
Gde mogu da nađem spisak kanala koji se dobijaju sa kodiranim a koji sa nekodiranim kanalima i u kojim su rezolucijama (SD, 720p, 1080p, 1080i)?
 
Ne treba ti, ali moći ćeš da gledaš samo slobodne, nekodirane, satelitske kanale, što i nije neko zadovoljstvo što se sadržaja tiče. Slika je inače izvanredna.

trebalo bi da moze i neke kodirane, ako placa pretplatu provajderu za odgovarajuci CA Modul.
da, znam da nisi mislio na to.
 
Hvala!

:wave:
 
Ne treba ti, ali moći ćeš da gledaš samo slobodne, nekodirane, satelitske kanale, što i nije neko zadovoljstvo što se sadržaja tiče. Slika je inače izvanredna.
Ako zna nemački jezim ima fenomenalnih free kanala.
 
koj čovek ? ime i prezime !

Ja sam taj zlotor sto je trazio otvaranje teme...
Mislim znam da postoji gomila specijalizovanih foruma samo za to. Ali zasto da ne postoji barem jedna tema ovde na Benchu ?
A i ovde pricas sa ljudima koje vec "poznajes"...

Takodje posedujem LA660s i dosta me zanima kako je to odradjeno kod ljudi..kakav signal imaju..na koji satelit..kakvu antenu koriste..Koliko kanala imaju kada idu direktno na TV, a ne preko DreamBoxa itd..
 
Astra 1 na 19.2 i Astra 2 na 28.2E najviše free kanala. Ako voliš narodnjake, pevaljke i tako to onda na 16E
 
Ne koristi to niko. Ne rade emulatori.
 
Ima sličnih Boxeva gde provereno rade emulatori, A kolko vidim sa slike, piše da ima podršku za Cccam....
E sad možda samo piše:)
 
Radi samo jedna linija, i to kilavo, kao i da ne radi
 
u redu . drago mi je da je utvrdjen identitet počinioca . g. SyoncMaster, bićete sudski gonjeni.

dalje,
šta mislite o ovom jeVtinom Amiko SHD-8140 ?
 
Kada pričamo o risiverima vidim da uz njih ide daljinski.

Umorio sam se više od daljinskih.

Daljinski za klimu, magični za TV, daljinski za IPTV...

Da li postoji mogućnost da se preko fona kontrolišu programi (Android, iOS)?
 
Mozda bolje da razmisliš o Amiko Mini Hd Se(oko 70 eura) ... Ima ga moj brat već pola godine i jako je zadovoljan... Rade svi nama bitni paketi na CS... Moze i više linija da se ubaci...
Za daljinac .... Naravno da može preko mob-a, posebno ako imaš box sa sistemom Enigma 2....za ostalo mislim da je tanka ponuda, mozda za neki Spark, ali to ne znam... A sa Enigmom su uvek veće mogućnost.. Streaming... Pluginovi....
Postoje app i za iOs i Android... Lično mislim da je malo veća ponuda aplikacija za Android...
 
Poslednja izmena:
@makiacaveki Ako imaš telefon sa IR onda možeš sve da kontrolišeš preko njega.
Sad koliko je to zgodno u praksi ne znam, druga varijata su univerzalni daljinci koje možeš da programiraš pa da kontrolišeš sve uređaje sa njega.
 
vrlo je zgodno kontrolisai uređaje sa Smart remote, za telefone koji imaju IR
 
Da svedemo izbor aplikacija na najbolje, za Android to je DreamDroid, ima virtuelni daljinski, streamovanje na telefon/tablet. Na iOS-u ako nemate JB naravno nije besplatno, za stream je najbolji black box live, a može da se koristi i samo za menjanje kanala. Kupio sam iPad samo zbog te glupe aplikacije, prodajem satelitsku opremu a dosta korisnika je imalo iPad pa da ne budem neinformisan.
Besplatna android aplikacija je bolja :/
 
Uz pomoć DreamDroida, može mnogo toga da se šalje sa telefona(android) na risiver (enigma 2)muzika,video,youtube,razni slični servisi... Ima čak i fora da se radi skoro pa miracast fazon...
 
Drugari,evo da pitam i ja nešto.
Posedujem LG TV koji ima DVB-S2 tuner,pošto sam davno koristio Total TV,kada sam raskinuo ugovor sa njima ostao mi je tanjir.
Povezao sam direktno kabl sa tanjira do TV-a. TV je pronašao preko 300 kanala od kojih mogu da gledam nekih 50-ak i to neki muzički i Rumunski kanali.Za ostale mi kaže da nema CI modul. Prošao sam pored dosta sportskih i HD kanala za koje nema taj CI modul.
Pošto ne znam šta je to CI modul.Kako je moguće gledati te kanale i koja je najjeftinija varijanta.Čitam da mogu neki risiveri,pa mi preporučite neki.
Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno