Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

da li mislis na obicnu SS2,ili SS2 HD,ili USB SS2 HD?
 
Pa valjda rekao covek Sky Star S2, to je valjda poslednji model koji se pojavio posle Sky Star HD2.

To povremeno istrci po oglasima i cene su uglavnom oko 50-60€, mada i ako uzmes Sky Star HD2 mislim da neces pogresiti (mozda i bolja varijanta), sto se tice ostalih proizvodjaca ne bih preporucio, eto ja imam neku KNC (ceo komplet S2, S i C, dobio sam ih na poklon) pa se nisam bas usrecio, nece da vrti motor itd ..
 
Ja imam jedan ss2 obicnu nije HD,treba samo proveriti da li radi jos.
 
Da ne bude zabune SkyStar 2 (sve revizije) je stara kartica i ne moze da hvata S2, dok su SkyStar HD2 i SkyStar S2 novije kartice koje hvataju S2 signal.

Te stare obicne kostaju po oglasima smesne pare. Ja sam je imao ako je nisam bacio u djubre mozda mi je jos u ormaru, to je najbolji hardver koji sam ikad kupio, dusu sam joj izvadio, ali pregazilo je vreme.
Ove S2 jedino loviti po oglasima, ne verujem da to kod nas neko prodaje, ako se uopste vise proizvode.
 
Po kojim oglasima? Fora je što je ni tu nema, nisam je video nikad na kupujem prodajem koji otvaram jednom dnevno, imam u bookmarks.
http://www.pccomponentes.com/technisat_skystar_s2.html
evo ovde ali izgleda da ne šalju
http://www.heise.de/preisvergleich/technisat-skystar-s2-4103-3734-a528981.html
ili ako negde nađem da šalju poštarina bude katastrofa (dhl)

Skystar HD2 već imam i nisam zadovoljan, to je jako loša kartica, loš proizvod totalni promašaj.
Običnu skystar takođe imam odavno ona radi besprekorno, nema raznorazne hardverske i drajverske bubice ali je pregazilo vreme pa sam je penzionisao jer me samo HD kanali interesuju.

Imam od skoro tu i neki Amiko 7900 ali baš i ne umem da ga pustim u pogon, videću da pročeprkam po sat forumima mada mi slaba vajda od njega jer nemam lcd tv već samo monitor na kome gledam. Dobavio sam ga samo da utvrdim da deo problema koje imam ne potiču od satelitskog tanjira i lnb-a mada sam siguran da nije to.
Jel može možda preko nekog adaptera da se prikači sa njegovog hdmi izlaza na monitor (dvi ili display port)?
 
Poslednja izmena:
Sta fali toj HD2? koliko znam ljudi se ne zale toliko na nju, barem ja nisam primetio, jos joj je i podrska bila ok.
Ne verujem da ces ista vise dobiti sa S2.

A S2 sam video ali da ne lazem mozda svega par puta po oglasima, (KP, Linundo itd ... i to zadnjih godina), nije bas nesto cesta karta kao sto je HD2 bila.
 
Probaj da juriš TBS karte, mnogo bolja solucija
 
imao sam SS2 pre 7 godina,i stvarno ne pratim tu Scenu,pa nisam znao da ima i SS2 S2...al dobro,moj problem,malo sam ispao iz forme....pridruzujem se kolegi Renne,i svaka preporuka za TBS kartice(licno bi mozda ganjao USB varijantu,ali za sad ne treba)...a gde ces nabaviti-to ne znam...
 
Sky Star 2 ima po oglasima od 1300 dinara pa na dalje a,Sky Star HD 2 nema nigde u Srbiji,mada je možda bolje naručiti direktno od Technisata.
 
Za ovaj motor čiji je originalni naziv:Super power jack Diseqc motor nda-4100 ne treba pozicioner,samo ti treba jedan koaksijalni kabal i to radi odlično,pamti sve pozicije i sam vrti kao i svaki diseqc moor.Ja sam ga kupio u Minimarketu ali koliko vidim piše da nemaju više.Probaj da ih nazoveš.
 
Sta fali toj HD2? koliko znam ljudi se ne zale toliko na nju, barem ja nisam primetio, jos joj je i podrska bila ok.
Ne verujem da ces ista vise dobiti sa S2.

A S2 sam video ali da ne lazem mozda svega par puta po oglasima, (KP, Linundo itd ... i to zadnjih godina), nije bas nesto cesta karta kao sto je HD2 bila.

Žale se itekako a rešenja nema, ima po netu mnogo tema na forumima tako da je jasno da nije izolovan slučaj nego loš proizvod. Jednostavno s2 tjuner nasumično potpuno prestane s radom i pomaže jedino restart računara ili disable/enable kartice u device manageru. A dosta često se dešava tako da je jako frustrirajuće. Takođe i kad se gledaju s2 frekvencije dakle hd kanali proizvodi visokofrekventno pištanje što isto jako iritira. I još jedan manji problem, koristi šugave bda drajvere i ne prijavljuje nivo signala precizno nego uvek pokazuje oko 55% za dvb-s i 91-93 za dvb-s2 frekvencije pa se ne može štelovati antena nego moram da koristim matoru ss2 za upucavanje tanjira.
S2 model ako se ne varam koristi wdm drajvere. I vidim dosta je drugačija ima veliki oklopljeni (meni prepoznatljiv) tjuner za razliku od HD2 gde ima par čipova i sve ostalo smd. Verujem da S2 ne bi imala one probleme sa gubljenjem signala i pištanjem a vrlo je i povoljna na mnogim sajtovima samo što ne šalju za razumne pare ili ne šalju uopšte za Srbiju. A polovna ne može da se nađe. TBS pogotovo, a i to mi mnogo skupo, radije ću da se patim s ovim i dalje. Napravio sam neki bat fajl da automatski uradi disable/enable kartice u device manageru i da pokrene željeni dvb plejer.
 
Da znam za to disable/enable desavalo se to nekad i sa starom obicnom SS2, mada odavno sam presao na boxove pa slabije pratim te karte.
Ja imam tu neku KNC S-2 koja je krsina nad krsinama. Drajvere cak i ne mozes da skines na njihovom sajtu nego koristi necije druge isto BDA. WDM sa njihovog sajta ni ne rade. Izgubi signal svako malo pa mora restart playera. Motor je htela da vrti koliko se secam jedino iz AltDVB-a, ostalo ni da cuje, onda sam je lepo sutnuo iz PC-a u ormar da ne gubim vreme.
Eto barem tu izbegavaj.
 
TBS jeste skuplja karta, ali zato pruža mnogo više. fenomenalan blind scan, pa 16apqs, pa SR do 50000 i razne druge lepote
 
Kapiram, ali meni ništa od toga ne treba, ja bih bio prezadovoljan i sa ovom HD2 samo da ne gubi s2 signal više puta tokom jedne utakmice/meča (ono pištenje bih prigušio nečim :)). Treba mi samo za sport, desetak kanala sa astre i još toliko sa hot birda to mi puna kapa, pokriva sve sportove i lige što me zanima + biciklizam i tenis. I pošto neredovno gledam, koristim besplatne linije jer vrlo dobro rade.
 
Jeste, to je ta. Gledao sam malo komentare po netu, slabo se šta nađe ali ne vidim da se neko žalio na probleme kakve ima HD2.
 
Vredi li najjeftiniji TBS model?
 
Могу ли са TBS6983 картицом да се прате италијански канали у 8PSK ACM/VCM модулацији?
 
Da ne načinjem..
Meni je juče Total TV promenio SD risiver u HD i sad mogu da snimam samo ako imam eksterni HDD, da li je neko uspeo da snima na DVD rekorder sa HDD?
 
Sta kazete za neki hibridni risiver dvb-t2/dvb-s2, vu+,amiko,gigablue...Amiko alien2 deluje dosta povoljno, koje su skrivene mane?
 
Sta kazete za neki hibridni risiver dvb-t2/dvb-s2, vu+,amiko,gigablue...Amiko alien2 deluje dosta povoljno, koje su skrivene mane?

Sto se tice E2 klasicnog resivera konkretno za cs imas jeftinije i skuplje varijante od v+ tu dolazi kao najftinija opcija v+zero a zatim odlican v+solo2,alternativa je Golden Interstar XPEED LX1 i kao najeftinija varijanta Opticum AX-ODiN.Ja konkretno imam DM800HD se sim A8p.
 
Od tih jeftinijih varijanti (Vu Zero, Solo) nece moci vise tunera, samo da se nakaci neki na usb, a to je malo petljancija. Mora da trazi neki usb DVBT2 pa jos koji bi radio na takvim boxovima a nece svaki (ali moze da se nadje koji rade).

Ako hoce sa vise tunera od Vu+ ili Gigablue cene ce ici preko 250-300€ a taj Amiko vidim puni su ga oglasi, predpostavljam zato sto je jeftiniji a o njemu nemam pojma pa ne mogu da ga komentarisem, ali covek nije rekao cenovni rang tako da je glupo dalje pricati.
Amiko po meni nije u rangu ova dva ali koliko para toliko muzilke.

Moj izbor bi bio neki VU+ na 1300mhz, pa onda moze komplet media centar (Kodi) sa TV-om Sat-om ili sta god vec.
 
To bi licno bio i moj izbor avion, brz a podrska odlicna.
 
A Vu+ solo se v2 sa 1x dvb-t2 i 1x dvb-s2?takodje dual core cpu na 1300Mhz. Izbegao bih bilo kakve usb dvb-t2, mada sa novim tv sa ugradjenim dvb-t2 nema svrhe ici na ovu kombinaciju,bolje 2x dvb-s2
 
A Vu+ solo se v2 sa 1x dvb-t2 i 1x dvb-s2?takodje dual core cpu na 1300Mhz. Izbegao bih bilo kakve usb dvb-t2, mada sa novim tv sa ugradjenim dvb-t2 nema svrhe ici na ovu kombinaciju,bolje 2x dvb-s2

Sa V+ ne mozes da omanes koji god da uzmes naravno u zavisnosti sta ti preferiras ne mozes da pogrijesis kako po pitanju hardevera tako i po pitanju softvera.
 
Ja imam vu zero i usb dvbt2 tjuner, sve je ok. Nije tesko za podesiti i dobro radi. Em28x cini mi se da je driver za tjuner instalira se sa servera preskeniras i to je to...
 
A Vu+ solo se v2 sa 1x dvb-t2 i 1x dvb-s2?takodje dual core cpu na 1300Mhz. Izbegao bih bilo kakve usb dvb-t2, mada sa novim tv sa ugradjenim dvb-t2 nema svrhe ici na ovu kombinaciju,bolje 2x dvb-s2

Mislim da Solo SE V2 ide samo jedan tuner, jedino modeli Duo, Duo2 i Solo2 mozes da uzmes sa dva tunera.
 
Nazad
Vrh Dno