Šta je novo?

IT firme za IZBEGAVANJE zbog loseg odnosa prema radnicima

BADBOY

Cenjen
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruke
5
Poena
151
Svrha teme je razmena loših iskustava, kako potencijalni radnici nebi gubili vreme.

1.) Dialog
Omalovažavanje i volontiranje!
Probni rad od minimum mesec dana, neplaćen naravno.

Gospodin Crvenkov bi mogao da napiše dve knjige, na teme: "Kako se obogatiti pomoću ljudi na probnom radu u Srbiji" i "Kako svakodnevno pljačkati IT gigante poput HP-a".

Više o lošim iskustvima radnika u ovoj firmi imate na drugim forumima.

2.) Tehno MS
Psihičko maltretiranje, organizacija 0, komunikacija -1.
Ne zna se ko pije, a ko plaća.

Firma je kao železnička stanica (non-stop menjaju radnike), podrazumeva se rad na crno, radite na minimum 3 radna mesta, a niste adekvatno plaćeni ni za jedno.

Što se tiče plate, ne znate kada ćete je dobiti (redovno kasni), a nije vam poznato ni koliko ćete novca dobiti, jer gospodin Virijević odlučuje o tome, uz novčano kažnjavanje bez ikakvog argumenta i nepoštovanje bilo kakvih dogovora.
 
Ja nisam imao tu privilegiju da budem regularno zaposlen, još uvek, iako radim u IT-u već skoro 3 godine.
Sve je honorarno, uz kašnjenje plate i po 3-4 meseca. Na kraju sam morao da naplatim preko robe koju sam uzeo iz radnje.
Alti ;)
 
Za ove prve se moglo i pretpostaviti da tako rade sa radnicima. Ko prati ponudu poslova kod nas, mogao je da primeti da svakih mesec dana kače isti oglas, istog naslova za iste kvalifikacije. Za ove druge ne znam, ali ništa čudno jer firmi takvih profila, sa takvim "uslovima" rada, u ovoj državi ima mnogo.
 
Ако неко добро зна посао, њега ће теже да приме јер такав тражи и паре. Зато су бољи они који не знају ништа, евентуално неке основе и они ће да слушају и да прихвате свакакве услове. Тако је већ дуго. Годинама избегавам да питам нешто у ИТ продавницама, једино да ли имају нешто конретно али ако се приме и крену да ми објашњавају, гледам да што пре побегнем. Ако су упорни, онда им опалим две-три контре, збуне се и углавном одустану.
Помињао сам случај од скоро, свратио сам баш у Техно МС да питам за неко глупо кућиште да заменим другару пошто има неко бзвз и девојче ми је прво преложило неко за ~35.000 па када сам рекао да нећу цео комп него само кућиште, рекла да имају и јефтинија, од 15.000 па на горе па које ми се свиди. Таква ће да остане дуго на послу али ће и она да се буни што је плата нередовна. Када буду почели да запошљавају оне који знају и да их добро плаћају, свима ће да крене. Једино што газде не умеју да размишљају.

Техно МС има стално отворен конкурс за неколико врста послова, баш бих могао да одем да се распитам али ћу прво да смислим како да их збуним. :)
 
Na kraju sam morao da naplatim preko robe koju sam uzeo iz radnje.
Alti ;)

Imao sam kolegu koji je samoinicijativno odneo opremu iz tadašnje firme u kojoj smo radili (nije IT firma), i niko se od "menadžmenta" nije bunio, dok ja u istoj firmi nisam hteo da vratim zaduženu terensku opremu dok me ne isplate u potpunosti. Veći je problem što je bilo 20 drugih koji, ne samo da su pristali da rade za male pare, nego nisu ni insistirali da im te pare kasnije budu isplaćene :smash: Znači, dok radnici ne shvate da su oni potrebni gazdi, a ne gazda njima, teško da će imati bolji tretman.
 
Dok zaposleni ne shvate da gazdu ima pas, a oni poslodavca, neće se nešto bitno ovde promeniti.
Ko zna znanje neće ni pomisliti da radi kod ovih modernih robovlasnika, ali činjenica je da u ovoj državi ima sve više mladih sa sve lošijim predznanjem, bez želje da ulažu u sebe. Da neko ne misli da pravim generalizaciju, uvek će biti sjajnih "klinaca" kojima ni najgori školski sistem ne može ništa, ali fakat je da sve lošiji uslovi polako ali sigurno daju svoje. Da ne pričam o raznim kvazistručnjacima sa "Megatrendovskih" visokih škola...
Plus, visoka nezaposlenost, a mala tražnja, pa se vlasnicima "može" da se bahate, pošto dobar deo na to pristaje, po sistemu, nema drugo.
Skoro sam imao "duel" sa svojim bivšim poslodavcem kome je palo na pamet da će kao bolje proći ako nas četvoro koji radimo na neodređeno i kojima se uplaćuje sve kako treba zameni sa 12 "klinaca" kojima će da daje pare na ruke, da rade na crno + neće da se "bune" kao mi, a više komercijale na terenu će da napravi i više para. Džaba što smo mu mi govorili da nije to baš tako i da tu ne može tako prosta matematika... jok... dao nam neprihvatljive anekse i pošto nismo potpisali ćao, zdravo.
Sad čujem pala im prodaja straobalno, ne znaju šta će... Jbga... Tako je to kod nas...
 
Hvala na ovim informacijama, izbegavaću svaki kontakt sa firmama Dialog, Tehno MS i Alti. Ne želim ništa sa firmama koje loše tretiraju zaposlene.

Info iz druge ruke je da je ista takva firma IT akademija. Priče koje sam čuo su nadrealne, imaju nekog poremećenog supervizora koji bukvalno preko kamera nadzire da neko nije slučajno spustio ruke sa tastature i kada pitaš za platu priča zaposlenima tužne priče o tome kako se nema.

Ko zna znanje neće ni pomisliti da radi kod ovih modernih robovlasnika, ali činjenica je da u ovoj državi ima sve više mladih sa sve lošijim predznanjem, bez želje da ulažu u sebe

To nije izgovor da im se ne da plata. Pri tom smem da se kladim da vlasnik zna još manje od tih megatrendovaca. I ovi sa državnim fakultetima još manje imaju pojma, jedino mogu kroz posao i praksu da nauče.
 
Naravno da nije, ali jedini način je ulagati u sebe i svoje znanje/veštine, kako ovakve firme ne bi ni morale da budu opcija.
A što se tiče fakulteta i toga ko ima koliko pojma, formalno zvanje/diploma je uvek bila ulaznica, ali bez znanja i ne vredi baš mnogo. Neformalno obrazovanje/znanje je dobra stvar, ali "papir" znatno olakšava ulaz.
 
Mogu da potvrdim za Dialog sve gore navedeno.
 
Potvrdjujem za dialog takodje. Bio na razgovoru pre mozda 3 godine. Imao sam dve opcije: Prodaja ili IT tehnicar (serviser, vozac, itd itd). U oba slucaja se trazilo volontiranje od minimum mesec dana a o plati nije bilo konkretnih reci. Sto se prodaje tice, trazili su neke abnormalne rezultate prodaje za kakvu takvu platu a prodaja se obavlja putem telefona isto kao sto se prodaju magnetni jastuci :) Znao sam od trenutka kada su spomenuli volontiranje da necu prihvatiti ponudu ali sam ipak ostao kako bih odgledao standup do kraja :) Sada mi je zao sto nisam uspeo da snimim ceo razgovor kako je tekao, verujem da bi bio jako popularan.
 
Znači zbog toga ja u Altiju (naručeno preko Emmi šopa) nisam mogao da dobijem ssd, nego su ga poslali tek kada sam otkazao porudžbinu. Nekoliko dana me je lagala neka žena što preko mejla, što preko telefona da je poslala disk, dok sam ja stekao utisak da je potpuno zaboravila da prosledi moje zahteve. Odmah sam video da nije baš mnogo upućena u porblematiku. Uzeo sam disk u Emmi prodavnici, ali tek nakon mesec dana.
 
Ja sam snimio deo "intimnog" razgovora sa sada već bivšim poslodavcem, gde se govori o zapošljavanju radnika na crno, ucenjivanju oko aneksa ugovora i isplaćivanja zarade,....
Kada mi je isplaćeno manje nego što je po ugovoru samo sam pustio deo snimljenog materijala, odmah su mi rekli da je došlo do greške i da nisu znali koja je moja zarada.... Čuj, nisu znali... Kao da smo u zabavištu...
 
^Pametno si postupio. Meni nije jasno zasto nije prisutno javno etiketiranje? Ako poslodavce nije sramota da se tako bahato ponasaju, zasto bi nama bio problem da sve to iznesemo u javnost? Verujem da ima medija koji su jednostavno zeljni takvog materijala...
 
Na kraju sam morao da naplatim preko robe koju sam uzeo iz radnje.
Alti ;)

Radio nekada u WinWin Shopu (Alti), i da ne preteram, jedino pozitivno što nosim odande su poznanstva sa fenomenalnim ljudima sa kojima sam radio. Raspadali smo se od posla, konstantno neke akcije, redovi u prodavnici, poluprazne police a ti ne stižeš da raspakuješ robu koja je stigla jer smo uvek bili sa radnikom manje. Pazari prilično pošteni ako se uzme u obzir stanje u državi. U svoj toj frci, ukradu nam laptop iz vitrine i od menadžmenta dobijemo odgovor da osiguranje ne pokriva štetu ukoliko se krađa desi u toku radnog vremena. Pa zaposli brate više ljudi pa se neće desiti. Plata naravno bila minimalac, ali ako ostvariš neke targete dobiješ bonus. Bonus naravno kasni mesecima jer "nema firma para". Pa kad sa ovakvim pazarima nema, koliko treba da bi imala. Da bi na kraju isto kao i kolega iz citata naplaćivao zarađeno u robi. Kad mnogo prodaješ, logično je da će srazmerno da bude i problema sa robom, ali onaj ko nije imao prilike da diskutuje sa nezadovoljnim kupcem ne zna šta je propustio. Prosečan domaći kupac ne shvata da ja kao prodavac imam ograničena ovlašćenja i da i pored sve dobre volje ne mogu da mu zamenim/vratim pare na svoju ruku. Mislim, mogu, al da to dam iz svog džepa a to mi ne pada na pamet. Pretnje inspekcijama, stresovi, odlasci kući 2-3 sata nakon zvaničnog završetka radnog vremena, hronična neispavanost. Ako imate alternativu go for it, u protivnom, krastavac razumem vas. Ja tada nisam imao ništa drugo, pa sam morao da ćutim.

Nakon takvog poslodavca, nisam verovao kad sam prešao u sadašnju firmu: Cela plata na račun 10tog u mesecu. Plata je u proseku 4 puta veća. Organizovan prevoz do posla. Posebno se plaća noćni/prekovremeni rad/rad na državni praznik. Kad sam prestao u WinWinu, dobijemm uverenje o neiskorišćenom godišnjem odmoru. Ja reko', ko će u zemlji Srbiji da ti prizna potvrdu o neiskorišćenom godišnjem odmoru, i nisam je ni predao kad sam počeo na novom poslu. A priznali bi je bez problema. Sve u svemu, novi posao je odgovorniji, plaćeniji, sa organizovanim obukama seminarima za dalje stručno usavršavanje i što je najbitnije - uopšte se ne nerviram. Najzad sam dočekao da idem na posao i da nema onog osećaja "jao brate koja će ****** danas da mi zagorča život".

Sorry na iskrenosti.
 
Jako mi se svidja tema.
Nisam znao da je ovakvo katastrofa stanje u u WinWinu tj alti poslovnicama. Bruka i sramota za njih.
 
Ne ulazeci u ostatak posta, da li je po zakonu generalno legalno snimati razgovor bez znanja druge strane?

Nije, ali isto tako nije legalno ni da mi se preti otkazom ako ne potpišem aneks ugovora kojim bi mi zarada bila smanjena na minimalac, a kao, šatro, ostatak bi dobijao na ruke.
Snimak ne bio prošao na sudu, ali bi bilo lepo da ih razvlače po žutoj štampi.
 
Ujak i ja smo tako imali loše iskustvo sa WinWin-om tu u Subotici. Ujak bio u februaru u WinWin-u da se dogovori sa prodavcem da će kupiti LG TV na čekove, rekao mu prodavac da nema problema sutra u 13h vas zovemo, biće tu TV..Sutradan se niko nije javio, pa još 1 dan do 13h takođe, ja reko ujaku da ih ja nazovem za svaki slučaj, pa da se raspitam šta je i kad stiže, ujak se složio..Nazovem ja, javi se neka cupi kaže nazovi posle 14h sad je došao vozač, dovezao robu, ne znam šta su sve doneli, znaćemo kad unesu robu, raspakujemo itd..OK, i ja nazovem ponovo, jelte, oko pola 3:

Ja: Dobar dan zovem ponovo u vezi TV-a.
Cupi: Recite koji TV, o čemu se radi?
Ja: Moj ujak je bio u sredu kod vas da naruči LG TV pa da pitam da li je stigao..
C: Dobili smo samo Toshiba i Fox televizore LG nam nije stigao.
Ja: Kako nije stigao kada je ujak naručio i rekli su mu u sredu da u četvrtak u 13h stiže tj. juče je trebao da stigne?!
C: To je nemoguće, jer četvrtkom ne dobijamo robu..Sada ću da proverim narudžbu za LG, kako vam se zove ujak i koji TV je u pitanju?
Ja: Fxxxxx Vxxxx, naručio je u sredu LG 32LA677S..
C: To je 3D, Smart FullHD?
Ja: Da baš taj..
C: Da evo vidim, naručio je 12.02, plaćanje odloženo na čekove, sada ću da pitam kolege o čemu se radi..
(Kratak žamor, razgovor, rasprava...)
C: Na žalost kažu kolege da je taj model nedobavljiv !!
(A ja u sebi - MIS'IIIM WTF BIATCH??)
Ja: Pa dobro i šta sad?
C: Imamo nekih drugih dobrih modela, recimo Panasonic 32'' Smart ali nije 3D, ima jedan Philips kakrakteristika kao onaj LG ali je taj 42'', zanima vas možda to?
Ja: To ne znam, ne mogu ja odlučiti umesto mog ujaka..

I tako smo razmenili još koju rečenicu,no to je nebitno..Model koji je ujak naručio tada,još taj dan je bio na njihovom sajtu, raspoloživ na stanju, isporuka 2 dana, a posle ga nema.Ono ujak hteo da kupi taj model 71.100 dinara cena, a oni se nisu još ni upristojili da nazovu čoveka i da se izvine i kažu da nema i da ne mogu nabaviti, nego ti lično moraš da ih vijaš, i da se raspituješ za TV koji još nije baš ni jeftin!!!
Profesionalnost i ažurnost im je 'na nivou', sreća pa su još ljubazni kada razgovaraju sa mušterijama..I posle ručka taj dan mi rekao ujak da nađem preko interneta gde ima da se kupi, pogledao sam, ujak zvao par radnji, na kraju smo našli u BG, Comtrade prodavnica na Ušću i ujak koji dan kasnije (kada su prebacili TV u Comtrade u NS) oko 7 ujutru kolima otišao u NS odneo čekove i doneo željeni TV koji ove nubarčine nisu mogle 'dobaviti', a koliko mu je otišlo love na benzin i putarinu, krastavac..Ovako nešto mislim da samo kod nas u Srbiji ima, možda i grešim, ne znam !!!
 
Poslednja izmena:
Svrha teme je razmena loših iskustava, kako potencijalni radnici nebi gubili vreme.

1.) Dialog
Omalovažavanje i volontiranje!
Probni rad od minimum mesec dana, neplaćen naravno.

Gospodin Crvenkov bi mogao da napiše dve knjige, na teme: "Kako se obogatiti pomoću ljudi na probnom radu u Srbiji" i "Kako svakodnevno pljačkati IT gigante poput HP-a".

Više o lošim iskustvima radnika u ovoj firmi imate na drugim forumima.

2.) Tehno MS
Psihičko maltretiranje, organizacija 0, komunikacija -1.
Ne zna se ko pije, a ko plaća.

Firma je kao železnička stanica (non-stop menjaju radnike), podrazumeva se rad na crno, radite na minimum 3 radna mesta, a niste adekvatno plaćeni ni za jedno.

Što se tiče plate, ne znate kada ćete je dobiti (redovno kasni), a nije vam poznato ni koliko ćete novca dobiti, jer gospodin Virijević odlučuje o tome, uz novčano kažnjavanje bez ikakvog argumenta i nepoštovanje bilo kakvih dogovora.

Takodje sam imao potpuno isto iskustvo sa firmom Dialog, poznajem gosn Milana, direktora, prosto sam bio u cudu na pitanje na razgovoru "da li biste pristali na volontiranje od 3 meseca".. rekao sam "mozda". Ali nisam znao da se ni volontiranje NE PLACA. Cak i kada je u pitanju potpuno neiskusna osova bez jednog dana rada ili student npr. Mesec dana je prelilo casu. Cak ne bi mogao da kazem ni da mi je koristilo polaganje ispita i dobijanje hp sertifikata koji su mi trajali godinu dana i iz uske oblasti, retko gde korisne..
Intervju je takodje smesno delovao, okupljeno 10 ljudi, medju njima 2 devojke i svi su na jednom grupnom razgovoru (svako pojedinacno je morao da da odgovor na pitanje "sta ima vas racunar, koje komponente"? :) krastavac, ne moras sastavljati pitanja u skladu sa svojim znanjem:)

S druge strane, ja uvek gledam s pozitivne stvari, iako nije bilo ni dinara, a vise maltretiranja, kako u komunikaciji, tako u nekim bezveznim poslovima i zahtevima (laganje korisnika), naucio sam koliko sam mogao i hteo, sto mi je kasnije bilo vrlo korisno.
 
Uff, to da daleko veći problem od toga što mislite, svemu tome je krivo stanje u kome živimo.
Npr, taj isti Alti ubija cene IT opreme, do te mere, da kad dobijem dilerske cene na drugom mestu budu veće od maloprodajne u Emmi-u.
Stoga njima je potrebo da prodaju ogromnu količinu robe, da bi nadoknadili troškove, samim tim i puno radnika, a radnii koštaju, pa negde mora da se uštedi, zato manje zaposlenih jednako više posla.
Posle toga, imamo minimalce( a ide i ispod toga), pa onda dolazi do odlivanja mozgova, jer ko je lud da radi to ovde za te pare, zato nam ostaju klinci i klinceze da prodaju IT opremu i kad ih nešto pitaš pročitaju sa papirića koji stoji pored televizora.
Znači, sve mora da se menja u korenu, ili da se nadje strana firma u kojoj se poštuje rad i znanje, iz istih razloga, ja ne želim da radim sa kompovima, zamrzeo sam ih, što reče kolega sa foruma, što da se patim sa kompom, kad mogu da vozim taxi za mnogo veće pare, uz mnogo manje muke, apolutno je upravu, stim što ja prelazim na umetnost.
 
Кад смо код запошљавања, скоро сретнем бившег колегу, инг електронике, па га питам има ли посла, да ли конкурише негде? Јок, конкурисао ту и тамо, пре три године није било друго па конкурисао за заваривача ... кад је видео да су примили девојку са оноликим (.)(.) престао је да се јавља. Никоме нису потребни људи са знањем него послушни. Или са описом претходне. Купци, бар у ИТ и бар у 95% случајева немају појма па ће свако моћи да им ували шта год хоће, све може да прође.
 
Nije, ali isto tako nije legalno ni da mi se preti otkazom ako ne potpišem aneks ugovora kojim bi mi zarada bila smanjena na minimalac, a kao, šatro, ostatak bi dobijao na ruke.
Snimak ne bio prošao na sudu, ali bi bilo lepo da ih razvlače po žutoj štampi.

Mislim da po zakonu o radu ti prestaje radni odnos ako ne potpises ili odbijes aneks u roku od sedam dana. Nisam siguran
 
Mislim da po zakonu o radu ti prestaje radni odnos ako ne potpises ili odbijes aneks u roku od sedam dana. Nisam siguran

Pa u tome je i poenta ucenjivanja od strane poslodavca.
Ako hoće da te se reši (što je kod mene bio slučaj), gurne ti papir sa suludim uslovima, ti ne potpišeš i on ti regularno da otkaz. Koleginica potpisala na minimalac, a on joj dao naredni gde je radno mesto Vršac, a plata 0.
Tako da sve se može, zaposleni nema ama baš nikakva prava i može da se slika.
 
Bonus naravno kasni mesecima jer "nema firma para". Pa kad sa ovakvim pazarima nema, koliko treba da bi imala.

Hvala, dodajem i Win Win na crnu listu, necu vise nikada kupiti ni HDMI kabl kod njih.

Da dodam i Tehnomaniju. Drugar radio tamo u call centru mesecima neplaceno na probnom radu i na kraju ga nesto zavlacili, nisu mu ni platili. Svaki put kad vidim onog klovna na reklami smuci mi se zivot od tada.

Mislim da ce mi na ovaj nacin biti vrlo suzen izbor IT kompanija, ali makar necu dolaziti do "dobrih" cena na muci zaposlenih a da bi se bogatili lazljivi i beskrupulozni vlasnici.
 
Uh da vidim koliko će ova moja poruka da preživi...

Computerland, vlasnik Mikica, nudim mu uslugu za 400 evra, a on se cenka na 200. Ja mlad i neiskusan, prihvatim.
Došlo vreme da se naplatim, neće da plati, nudi kompenzaciju, fotoaparat koji u maloprodaji košta 170 evra.

Uzmem fotoaparat i auf wiedersehen.

Inače, otvorio ženi dečiju igraonicu u kojoj dečiji wc nije radio mesecima.
 
Kada poslodavci u Srbiji skontaju da je organizovan, uigran i zadovoljan tim zaposlenih najbitiniji kapital firme, možda privreda kod nas malo i krene napred. Ovako, ide nam kako nam ide.

Ima milion primera naših poslodavaca. Brat radi u robovlasničkoj firmi sa malim platama. Nema para i dužni su na sve strane. Servis im je propao jer je najveća moguća plata servisera 40.000din, bez obzira koliko je dobar. Ne da šefica (gazdina žena) više. Ali zato, lizing za gazdin auto, ženin auto (ona i šefuje po firmi), sinovljev auto, ćerkin auto i automobile 2 gazdina direktora (njegovi drugari) je 6000eur mesečno. I to treba da zaradi 20-ak zaposlenih sa platama 25-40.000 din.

Bla.bla.bla... Ima more takvih priča.

Vlada RS je pod jakim uticajem Unije Poslodavaca Srbije ( http://www.poslodavci.org.rs/ ) koji su zapravo produžena ruka ovakvih d'ebila o kojima pričamo. Primetite da se primeri koje spominjemo uopšte, ali uopšte i nikada ne spominju u medijima, ni jedna vlada nikada nije to spomenula kao potencijalni problem.
 
Nije, ali isto tako nije legalno ni da mi se preti otkazom ako ne potpišem aneks ugovora kojim bi mi zarada bila smanjena na minimalac, a kao, šatro, ostatak bi dobijao na ruke.
Snimak ne bio prošao na sudu, ali bi bilo lepo da ih razvlače po žutoj štampi.

Tvoja situacija je apsolutno jasna, zato sam i naveo da ne pitam vezano za ostatak posta, ali izgleda da kad to kazes vecina se uhvati bas ostatka posta.

Elem, pitao sam jer sam skoro citao o slicnoj situaciji u kojoj se lik obratio advokatu za pomoc, a prvi savet je bio: "Sta god da radis, odmah unisti snimak i moli se da druga strana ne sazna da je snimak napravljen jer ako sazna tuzice te i i totalno odrati na sudu.".
Ovo je bilo u US, ali me zanimala paralela kod nas.
 
Nije, ali isto tako nije legalno ni da mi se preti otkazom ako ne potpišem aneks ugovora kojim bi mi zarada bila smanjena na minimalac, a kao, šatro, ostatak bi dobijao na ruke.
Snimak ne bio prošao na sudu, ali bi bilo lepo da ih razvlače po žutoj štampi.

Netačno, ili ne sasvim tačno. Zakon kaže: (1) Ko posebnim uređajima neovlašćeno prisluškuje ili snima razgovor, izjavu ili kakvo saopštenje koji mu nisu namenjeni,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom od tri meseca do tri godine.

I šta je suština? Suština je deo rečenice: koji mu nisu namenjeni. U prevodu to znači, da ukoliko se razgovor koji je snimljen odnosi na vas, vaš radni odnos, status u firmi, isti ne predstavlja krivično delo neovlašćeno snimanje.

Citat Citiram korisnika: RingeRaja Pogledaj poruku
Nije, ali isto tako nije legalno ni da mi se preti otkazom ako ne potpišem aneks ugovora kojim bi mi zarada bila smanjena na minimalac, a kao, šatro, ostatak bi dobijao na ruke.
Snimak ne bio prošao na sudu, ali bi bilo lepo da ih razvlače po žutoj štampi.
Mislim da po zakonu o radu ti prestaje radni odnos ako ne potpises ili odbijes aneks u roku od sedam dana. Nisam siguran

Skoro tačno:D: Rok za izjašnjenje o aneksu ugovora o radu ne može biti kraći od osam radnih dana. I tačno je, ukoliko ne potpišete aneks, smatra se da ste odbili aneks, i može vam se otkazati ugovor o radu.
Potpisivanjem aneksa ne gubite pravo da pred nadležnim sudom osporite zakonitost istog.
 
Nazad
Vrh Dno