Šta je novo?

Lenovo Vibe Z2 Pro

Nisam za stavljanje 3rd party launchera, Androidov stock je sasvim dobar.

Nisam znao ovo za dev mode da može da se promeni, hvala na informaciji. Je l' to važi samo za ovaj model ili generalno za Lenovo koji furaju onaj nesrećni Vibe UI?
 
Samo za ovaj nazalost. Makar je tako bilo kada je predstavljen.

Da svi proizvodjaci ubace tu opciju android bi procvetao. krastavac,mozda bi google mogao to da progura
 
Dobro je, jer sam ja tražio kolegi za A5000 i nisam našao to pre dva meseca kada je kupio telefon... Nisam hteo da mu menjam launcher, već sam stavio neku custom app drawer aplikaciju, ali ta jede 30MB rama. :D

Ima li neka normalna custom app drawer aplikacija?
 
Ovo je jako zanimljiv telefon, koja mu je sad cena kod nas.
 
drugari, imam ja ovaj tel 10ak dana, sto se mene tice, telefon mi je super u svakom smislu, pre njega sam imao razr, z, pa p7, i mogu da ih poredim sa njima. Inace kad sam kupovao dvoumio sam se izmedju mate7 i njega. Po testovima sam gledao da su boje kao netacne, ja recimo primecujem da mi crna nije bas tako crna, mada u globalu nisam opterecen ekranom, ovaj mi deluje i vise nego dobro kad se setim ispranog ekrana kod xperia z :)
ono sto sam primetio jeste da posto je od aluminijuma vise se greje, tj iako ima na primer istu temp sa telefonom koji je od plastike, primetno je topliji u ruci... kamera je koliko sam citao isocell samsugova optika i slike i video koje pravi su vrh, iako sam bio prezadovoljan i kamerom kod p7ice, telefon radi bez greske, do sada nisam primetio da je zabagovao ili da se koci...
eventualno mogu da kazem da sam ocekivao vise od baterije, mada sam video po testovima da nije vrhunska, a mozda su i moja ocekivanja nerealna, ali izgleda da 2k ekran cini svoje, ovde cu okaciti neke slike baterije, cisto da bismo videli i prodiskutovali drzanje baterije :)
c0c5d02f4aaae076d624f27da578524d.jpg

ovaj primer je bio sa ukljucenim auto mode gsm/wcdma i data prenosom nekih 10ak h, posle toga wifi i 2g, inace veci deo od tih 10h je bio los signal, jer sam isao po brdima i planinama :)
Screenshot_2015-06-29-10-07-14-366.jpeg
ovaj drugi primer je sa auto osvetljenjem, iskljucenim data i na 2g, dakle samo wifi, a nekih 7-8h preko noci je bio samo na 2g bez wifi i mreza...
inace najbolje sto je drzao jeste 7h 52min screen on i jos 6h 7min stand by, na 2g i wifi i automatsko osvetljenje
inace, sta god vas zanima pitajte, tu sam :)
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-06-29-10-07-14-366.jpeg
    Screenshot_2015-06-29-10-07-14-366.jpeg
    539.8 KB · Pregleda: 116
Poslednja izmena:
Jel dual SIM dual standby?
 
kako radi kada se prebaci na stock android? :) jel to stvarno stock android ili samo skin/UI a i dalje lenovo sistem?
 
za dual sim ne znam, jer samo jednu karticu koristim :)
jeste stock android je, mada ja koristim lenovo UI, jer mi ovaj vise lezi i ne primecujem da mi nesto losije ili sporije radi
 
icanik88nis:
Možeš li da dodaš još neki info oko baterije i kvaliteta izrade.Posto mi je to bitno zbog posla/mejlova (jaka baterija, dual i veliki ekran) imaš li utisak da bi mogla da izdrži cela dva dana pri umerenom, srednjem koriscenju (recimo, 20+ poziva dnevno, stalno uključen wifi i dva-tri sata surfa/mailova, bez puno igrica i videa)? Imaš li neke zamerke na kvalitet izrade, vredi li te pare (slična je cena za G3 dual)? Naišao sam na neke domaće komentare da nije neki kvalitet, imaš li nešto na tu temu?
 
Ja sam ga imao dve nedelje, kvalitet izrade je vrhunski (bas me cudi da je neko napisao da nije neki kvalitet).
Bez problema mi je baterija trajala po dva dana, jos sam ja bio na 3g po 4-5 sati u toku dana, slicno imamo poziva, mail jedno 10-15-tak, igrice ne igram.
 
Kvalitet izrade je fenomenalan.Baterija drzi oko 2 dana i sa vise akcijanja od tvog :) .
 
icanik88nis:
Možeš li da dodaš još neki info oko baterije i kvaliteta izrade.Posto mi je to bitno zbog posla/mejlova (jaka baterija, dual i veliki ekran) imaš li utisak da bi mogla da izdrži cela dva dana pri umerenom, srednjem koriscenju (recimo, 20+ poziva dnevno, stalno uključen wifi i dva-tri sata surfa/mailova, bez puno igrica i videa)? Imaš li neke zamerke na kvalitet izrade, vredi li te pare (slična je cena za G3 dual)? Naišao sam na neke domaće komentare da nije neki kvalitet, imaš li nešto na tu temu?
kvalitet izrade je vrhunski, nemam nikakvu zamerku, a sa tim koriscenjem verujem da bi izgurao od recimo 7-8 ujutru do sutra do 20-22h. inace, da napomenem da sam ja gledao da uzmem 6", mada posle dve nedelje nesto se razmisljam da predjem na neki manji tel, nesto od 5,2 do 5,5 , ipak je meni ovo neupotrebivo jednom rukom iako ima odnos screen to body oko 78%, i dalje mi je prevelik...
 
imas mogucnost da smanjis radnu povrsinu ekrana kad zelis da ga koristis jednom rukom, ja sam se posle dan navikao.
 
imas mogucnost da smanjis radnu povrsinu ekrana kad zelis da ga koristis jednom rukom, ja sam se posle dan navikao.
znam druze, ali mi to dodje kao skrnavljenje telefona kad mu smanjis ekran, e da moze fizicki da ga smanji :D
inace ono sto bih verovatno odmah uradio da moze, smanjio bih rez na fhd, nadam se da ce nekad da se sete to za menjanje rezolucije da ubace :D
 
znam druze, ali mi to dodje kao skrnavljenje telefona kad mu smanjis ekran, e da moze fizicki da ga smanji :D
inace ono sto bih verovatno odmah uradio da moze, smanjio bih rez na fhd, nadam se da ce nekad da se sete to za menjanje rezolucije da ubace :D

Smanjujes samo kad vozis kola ili iz nekog drugog razloga ti znaci da ga bas u tom trenutku koristis jednom rukom.Stvar navike, ja sam ga posle dan u 80% stvari koristio preko cele povrsine jednom rukom.
 
Hvala na svim informacijama o bateriji i kvalitetu izrade, vrlo ste me zainteresovali. Loš komentar sam našao na kp kod ocene jednog prodavca, neko je napisao da je iskreno požalio što ga je kupio. Možda su mu prodali neku kopiju, mada ne bi trebalo da postoje kopije ovakvog uređaja...
 
Hvala na svim informacijama o bateriji i kvalitetu izrade, vrlo ste me zainteresovali. Loš komentar sam našao na kp kod ocene jednog prodavca, neko je napisao da je iskreno požalio što ga je kupio. Možda su mu prodali neku kopiju, mada ne bi trebalo da postoje kopije ovakvog uređaja...
a komentar kaze losiji od samsunga, ja ne znam po cemu neki mob moze biti losiji od drugog ako imaju isti hardware, jedino ako je los UI, ili ako je firma nepouzdana, a lenovo nije firma od juce...
inace ovaj model ima ako se ne varam samsung isocell optiku, a kameru hvale na sva usta, a posteno i jeste odlicna :)
bas bih voleo da neko prodiskutuje u cemu se to razlikuju isti hardware-i kod razlicitih proizvodjaca...
 
Poslednja izmena:
Obratite pažnju na cenu
Screenshot from 2015-08-17 15:30:30.png

Ovo čudo da koošta 188 $!!!
 
Ja mislim da nije greska nego postoji i Z2 model pored Z2 pro modela :)
 
I sta bi na kraju, vi koji ste imali ovaj fon, da li je Dual SIM Full Active ili ne?
 
I sta bi na kraju, vi koji ste imali ovaj fon, da li je Dual SIM Full Active ili ne?
ja jos ne znam, nisam probao, inace probacu veceras, jel to znaci da kad pricam recimo na jednom broju budem dostupan i na drugom u toku razgovora ?
inace planiram da predjem na manji fon, pa ako neko ima islustva mogao bi da izadje sa infom da li ce zenfone 2 bolje drzati nego ovaj tel. inace gledao sam battery testove na site-u i nikako mi nije jasno kako je z2 pro postigao negde oko 4 i po sata, a p7 7h i nesto, jer sam imao p7 i z2 pro definitivno drzi makar 1-2h duze screen on-a nego p7. da li su ovi testovi baterije uopste pouzdani u realnom koriscenju, jer definitivno ovaj tel drzi bolje bateriju od p7 :O
 
Najbolji nacin za probu jeste da se sa oba broja pozove u isto vreme. Ovako moze da dodje do call forwarda pa neces primetiti.

Ili ukljucis data bez wifi, pustis neki DL a sa druge kartice probas poziv. Ako je DSFA radice poziv i radice DL.
 
Najbolji nacin za probu jeste da se sa oba broja pozove u isto vreme. Ovako moze da dodje do call forwarda pa neces primetiti.

Ili ukljucis data bez wifi, pustis neki DL a sa druge kartice probas poziv. Ako je DSFA radice poziv i radice DL.
telefon je dual sim stand by a ne active, dakle dok se na jednoj kartici prica, na drugoj sam nedostupan :)
 
@icanik88nis,

Hteo bih da te pitam (s obzirom da sam zagrejan da kupim ovaj tel), kako si zadovoljan, vidim, posle mesec dana koriscenja? Ima li nekih nesnosnih bagova, restartovanja i sl. i kakav je kvalitiet signala & WiFi? Hvala unapred
 
@icanik88nis,

Hteo bih da te pitam (s obzirom da sam zagrejan da kupim ovaj tel), kako si zadovoljan, vidim, posle mesec dana koriscenja? Ima li nekih nesnosnih bagova, restartovanja i sl. i kakav je kvalitiet signala & WiFi? Hvala unapred
Telefon radi brzo, wi-fi dobro hvata, signal nisam primetio da je los, mada ja sam u centru gde je dobra mreza, recimo po nekim brdima i putevima po kojima sam bio zna da bude los, mada i ostali uredjaji imaju los signal tu, tako da bih rekao da se nista ne razlikuje od ostalih uredjaja. Ja sam u globalu zadovoljan telefonom, kazem u globalu, jer je tel prevelik i ja sam se preracunao jer volim veliki ekran, mada ovo mi sve vise smeta, tako da sam resio da prodam ovaj tel i potrazim nesto od max 5,5 incha. Dakle ako ti nece smetati to sto je tel ogroman i sto je gotovo neupotrebljiv jednom rukom, nema razloga da ne uzmes ovaj tel, jer rekao bih ne zaostaje ni za jednim telefonom slicnih ili istih specifikacija, niti se nesto posebno izdvaja, dakle radi tecno, mada meni je to normalno za telefon sa 3gb rama i ovih specifikacija, ali ono gde odskace od klasike jeste odlican kvalitet izrade.
 
Nazad
Vrh Dno