Šta je novo?

Domaca igra - AVION CHECKPOINT

Novi update donosi:

- razbijanje kapije sam malo animirao
- skupljanje paketa povećava brzinu aviona a sudar sa drugim avionom ga usporava
- sredio sam dosta koda i malo optimizovao pa bi trebalo da radi bolje na slabijim uređajima (trebalo)
- nemam pojma šta sam još uradio...a radio sam dosta :)
 
Od 10. do 12. novembra u hotelu "Crawne Plaza" u Beogradu se održava INDIE PRIZE BELGRADE 2014.
Organizatorima se svidela moja igra i dobio sam mesto da prezentujem igru i dalje planove, pa ako ste u prolazu, svratite...
 
Naravno da ne zameram...
Radim samo tako na "novoj" verziji a nagomilalo se i regularnog posla, jedva čekam da prođe da odspavam malo, da spojim bar 6 sati sna...
 
Sinoc sam pustio novi update:
- dodao sam novi mod u igru: SURVIVAL gde vozite u beskonačnom nivou (i levo i desno nema kraja)
- grafika je potpuno izmenjena u novom nivou

Ako neko ima volje da proba, značilo bi mi da znam kako se novi nivo ponaša na malo starijim telefonima (a posebno me interesuje Galaxy S4 sa androidom 4.2 i 4.3 jer je kod mene igra pucala samo tako dok nisam instalirao 4.4.2).

Hvala unapred,
Ivan
 
Probajte novu verziju:
- svi nivoi su urađeni od nule
- dodao sam dugme za pucanje (ispaljivanje raketa)
- raketama možete uništiti i kapiju
- avion troši gorivo koje se dopunjava skupljanjem paketa koji ispadaju iz neprijateljskih aviona...

Ako nije problem, bacite koji post o performansama, jer sam izgleda malo preterao :)
 
Raspitivali se na Start-it u koje su sve domace igre prijavljene, pa sam se setio tebe. Nadam se da ne zameras. :)
Evo vesti:
http://startit.rs/za-indieprize-na-casual-connectu-izabrano-cak-7-domacih-developera/

I vidimo se na Indiju! :D

Pozz,
Djordje


krastavac, cena zivota u provinciji (Niš). Mozda sam mogao i moj Helium Pig da prijavim, ali nisam znao za dogadjaj.



Da se vratim na igricu:
- sad sam updatovao i igra neće da se pokrene. Pri startovanju se pojavi crni ekran, u gornjem levom uglu stoji ikonica igre i pise "AVION checkpoint". Onda malo flikeruje (kao da predje u fullscreen, pa se vrati), i tako nekoliko puta (5 do 10), i onda se ugasi.
 
Niš provincija, pa šta da kažem za Kragujevac? Selo kod Rudnika? :)

Što se tiče moje igre, nisam do sada naleteo na takvo ponašanje. Zadnji build je urađen u Unity 4.6 Beta, može da se desi da zbog toga baguje...Jel imaš možda neki drugi uređaj pri ruci da probaš na njemu?
Uzgred, koji je uređaj u pitanju i koja verzija Androida?

Pozdrav i hvala na informacijama,
Ivan
 
Nije provincija, više je ostrvo :)
Ima IT scenu (scenicu) koja je izolovana za razliku od (recimo) beogradske i novosadske koje su dosta povezane i ljudi se mešaju i cirkulišu... to je bar moj utisak, a vrlo moguće da grešim.

Moj telefon je Sony Xperia V, android 4.3.

Sad sam probao kod kolege na samsung galaxy s3 mini i kod njega radi.
 
Izbacio sam i novu verziju igre Avion Checkpoint:

Dodao sam 8 aviona, igrač kreće sa papirnim koji je spor i male nosivosti i lagano zarađuje pare za bolje.
Avion se troši eksploatacijom (amortizacija) pa ga treba osvežiti s'vremena na vreme, bolji i skuplji avioni se manje troše.
Dodao sam 3 tipa raketa, biće ih još u budućnosti, najzanimljivije su samonavodeće rakete.
Ceo interface sam odradio od nule u Unity 4.6 UI-u, malo lepše izgleda sada i sve konvertovao u C#.

Sada radim na novim modovima igre, prvenstveno na beskonačnom nivou, biće više mini igara tipa:
ko može najdalje da stigne
ko može naviše neprijatelja da uništi
ko može najniže da leti
...

Ako je neko rad da proba i napiše neki komentar, značilo bi mi, posebno ako naleti na neki bug a ima ih sigurno pošto većinom na igri radim noću :)

Hvala unapred, Ivan

Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Company.CrazyPlane
 
Nazad
Vrh Dno