Šta je novo?

Stižu Athlon 860K and FX-8300 CPUs

Znaci da cena za FX-6xxx treba da ide dole, super! :)
 
^mozda. Ja bih pre gledao FX-8300, 8320 je 125eur kod nas sto znaci da bi ovaj morao bar 10eur nize. Za 115 ili manje ovo ce biti novi best buy. Relativno nizak TDP znaci da ce moci solidan OC i na slabijim,jeftinijim ploca sa 4+1 fazom.
 
Jedva cekam ovaj 860k :)
Stekao sam pare za novu platformu (prvobitno g1820 i h81,pa g3258 i b85 , pa 750k i a88x...), sada cu ipak da sacekam da vidimo sta ovaj malisa moze :)
 
860K je A10-7850K bez grafike, neće biti tu nekih iznenađenja.
 
^i sa samo 2mb cachea. Kontam da ce biti dobar za OC.
 
Oni bre nisu normalni. Kako su krenuli, jednog dana će izbaciti L2 keš. Sami su sebi najveći krivac. I nije mi jasno, ako je to 7850K bez grafike, kud se dednu druga 2 MB?
Jedino moguće opravdanje za ovo je što bi u slučaju da 860K bude malo bolji, A10 bi postao manje interesantan.
 
treba videti cenu,verujem da će pružiti dosta,sem ako naši ne naduvaju cenu kao intel g3258.....
 
Pominje li se kompaktibilnost sa starijim chipsetovima (prevashodno mislim na moj 970 am3+ iz potpisa)
 
Pa isti je socket. Update BIOS-a ploce ce biti neminovan.
 
Asusove ploče imaju podršku za FX-8300 od kako su se Vishere pojavile, znači od pre više od 1,5 godine.
 
Da, stari proizvod tek sada ide u prodaju. Upravo skontah. Tako je i za ploce ostalih proizvodjaca.
 
Bio je dostupan samo za OEM proizvođače. Očigledno došlo vreme da se čiste lageri.
 
Ipak će Athlon X4 8xx imati 4MB L2 keša. Što je dobro :) X2 450 naravno samo 1MB, što je loše :(

860K bi trebalo da bude oko 95$. Pretpostavljam da će 840 biti bar 10$ jeftiniji. Lepa kupovina za one koji neće integrisanu grafiku
 
A zar FX-8300 nije samo zs kinesko trziste ?
 
Zasto ga uporedjuju sa ovim Pentium-om? Isti cjenovni rang?
 
Pa, tu bi negde trebali biti po ceni a i nameni - budžet gaming orijentisane konfiguracije za ljude spremne da se okušaju u overclocking-u.

Primeti da, iako na ovom testu gubi u većini sintetičkih, ovaj Pentium ima skoro identične rezultate kao i 860k u (ovde odrađenim) gaming testovima.
Razlike će se na kraju verovatno svesti na to koliko se koji da nasvirati na low-cost pločama.
 
Poslednja izmena:
HM koliko bi dobio ako bi sa (Phenom 9550 OC 2.8GHZ, DDR2 4GB, AM2+ Ploca ,SSD) presao na 860K sa pratecom FM2+ Plocom i RAM DDR3 npr 8GB...
Igram Ghost Recon Phantoms pretezno i imam od 45 do 60 fps u igri, povremeno koristim i konvertor video sadzaja iz BR ripa FHD u manje rezolucije tipa 640 x 360 , 840 x 480 itd i to mi lepo zavrsava.
ili da cekam jos godinu , dve do nove AMD-ove arhitekture (cini mi se da novijim modelima samo furaju veci clock) nema nista revolucionarno, Intel ih kida jos malo pa prelaze na manje od 22nm a ovi AMDovci jos nisu napustili 28nm proces ili prazne lagere , verovatno zalihe iz 2011, 2012, ova konfa vec radi super 5 god :) Sta mi je ciniti, sta je najpametnije?
 
Poslednja izmena:
Tako sam i mislio, postujem Intel jeste najjbolji ali nije toliko bolji da mi uzmu 50% vise kesa.
Ipak sam korisnik AMD-a i tako je godinama, nadam se da ce napraviti sledecu arhitekturu koja bi parirala sa sadasnjim Intelima.

Hvala
 
I meni je isto bilo čudno. I to bez IGP-a. Jednostavno tu nešto ne štima. Probali su na naponu, čini mi se, višim od 1,5 V. Sam The Stilt je rekao da degradacija Kaverija, počinje tamo negde oko 1,49 V.
 
Poslednja izmena:
Hm kada bi se AMD opasuljio i konacno izbacio nesto dobro poput Phenom-a tacnije Phenom II u ono vreme 2008/09 eee :)
 
^ razmisli i o opciji da nadjes dobar primerak phenoma II 955/965, ima ih po oglasima, 55-60e uglavnom. Ja sam veoma zadovoljan performansama (oc iz profila), sve radi dosta brzo u odnosu na to koliko je sve placeno, jos da kupim ssd i onda opusteno, bez nerviranja mogu da stekam kes za i7 itd :) Ili da kupis polovan komplet phenom II/dobra am3+ ploca + 8Gb rama, nikako manje. Sve ostalo je pitanje da li se isplati, u stvari ja sam ubedjen da je uglavnom bolje ici na Intel opciju ako to finansije dozvoljavaju.
 
Poslednja izmena:
Mislis da penzionisem phenom9550?




Phenom 2 je super ali nebih investirao u nesto sto je zastarelo, jeste dobro ali je deo istorije, zar nije bolje da cekam novu/jacu AMD arhitekturu?


Kao sto rekoh nit sam neki ultra gejmer, igram jednu igru do dve MAX, pucacinu i ono standardno surf, filmovi muzika i povremeno konvertovanje A/V...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno