Šta je novo?

Lenovo A8-50 WH8 - A5500-F

Razmisljam da kupim neki tablet za citanje stripova,igranje heartstone-a i laksi surf. Ovaj Lenovo deluje kao ubedljivo najbolji izbor, koliko vidim na nasem trzistu nema ama bas nijedan 8" tablet koji mu je konkurencija u ovom cenovnom rangu.

Ili sam promasio neki ?

Vi koji ga imate vec 6+ meseci nisu se ispoljili neki nedostaci u samoj izradi da je poceo da se uvija/skripi itd xD

tesla 785 daje za 6000 veci skor u antutu,a na njemu hs radi,ali ne toliko tecno kao na pc,pogledaj klip na mom kanalu ako te zanima
tako da ne znam kako ce raditi hs na ovom lenovu koji je slabiji
 
Ko bi rekao da je HS na android-u toliko zahtevan, na tom tvom klipu igra bas fino zapinje, a vidim ima i nekih grafickih bagova na kartama. Ima setting za kvalitet kao na PC low/medium/high ?

Inace mi se ovaj lenovo vise svidja zbog 720p ekrana.
 
Poslednja izmena:
To što igra štuca na Tesla 785 može da bude i do SoC-a.
Ako neko od vlasnika A8-50 može da proba kako Hearthstone radi na to bi bilo korisno za Grunta.
 
Ko bi rekao da je HS na android-u toliko zahtevan, na tom tvom klipu igra bas fino zapinje, a vidim ima i nekih grafickih bagova na kartama. Ima setting za kvalitet kao na PC low/medium/high ?

Inace mi se ovaj lenovo vise svidja zbog 720p ekrana.
Stigao tablet zasada sam zadovoljan, jedino sto mi se ne sviđa je ova plastika na poleđini


Hearthstone ume da obori broj FPS-a ali je igrivo
 
jedino sto mi se ne sviđa je ova plastika na poleđini
Jel' bela poleđina? Ako jeste, i mene je to smaralo, ali kad sam kupovao nije bilo izbora.

Zato sam uzeo ovakvu futrolu, pa belu poleđinu praktično i ne vidim :)

gog1Kqc.jpg
 
Ne ova plavkasta / teget.

Ima osećaj "prašnjave gume" praktično jeste jer lepo se lepi za šake, verujem da će se to izlaziti vremenom pa će biti malo prijatniji osećaj, možda i ja uzmem tu futrolu.
 
Poslednja izmena:
Inače koristi neko art? Kako vam radi?
 
Kako da vidim da li koristim art? U svakom slučaju, odmah kod prvog uključivanja, apdejtovao sam postojeći 4.2 na 4.4.2, nisam ništa menjao ni podešavao, pa pretpostavljam da ne koristim ART.
 
U developer options vidi koji je run time, ako je osakacena verzija kitkata te opcije nema, ako je full verzija, mozes izabrati dalvik ili art run time.
 
Možda je osakaćena verzija, jer uopšte nisam našao gde je to "developer options" :)

Ali, AIDA kaže da je Dalvik 1.6.0:

1ABw7ob.png
 
Kako da vidim da li koristim art? U svakom slučaju, odmah kod prvog uključivanja, apdejtovao sam postojeći 4.2 na 4.4.2, nisam ništa menjao ni podešavao, pa pretpostavljam da ne koristim ART.

u developers opcijama se to namesta ( po default je dalvik ) mozes da otkljucas to vrlo lako se radi pogledaj na youtube

moj je stigao sa 4.4 samo mali 8.8mb update je imao da odradi
 
Aha, sad sam našao - prvo treba "otključati" Developer Options (Settings > About Tablet > 7x tapnuti Build number).

Nakon toga se pojavi Developer Options u meniju i tu onda vidim da može da se bira Dalvik ili ART:

YmOZipL.png
 
E sad izaberi art runtime i posalji dalvik u vecnu penziju.[emoji2]
 
Zašto? Šta bih time konkretno dobio? Da li bih nešto izgubio? Sad mi sve radi kako treba :)
 
Pa isto pitanje si mogao sebi da postavis pre nego sto si presao sa dzelibina na kitket, zasto bi presao i sta bi dobio..[emoji1]

Brze pokretanje aplikacija, bolji multitasking, samim tim malo jacu bateriju, stabilniji rad...to i jeste prednost prelaska na kitkat, upravo ta mogucnost da se predje na art runtime, koji je na lolipopu sada jedina opcija dok je dalvik kao zastareo, izbacen.
 
Drugovi imam Lenovo A8 50 A5500f i imam jedan problem dok je ugašen i stavim da se puni puni bez problema al kad je uključen i prikljucim punjač neće da puni, probao i factory reset al ne pomaže. Jel moze neko da mi pomogne?
 
@ Sale83: ako pređem na ART i nešto ne radi kako treba, da li je povratak na Dalvik podjednako jednostavan? Ili ću posle morati nešto da reinstaliram, dodajem, budžim? :)

@ Danimi: Da li si probao da puniš nekim drugim punjačem, pa čak i od nekog telefona? A iz USBa na kompu? Ako se i tada javlja taj problem, predložio bih da iskoristiš garanciju (ako ti je tablet i dalje pod garancijom ;) ili da nosiš na servis.
 
Probao druge punjace, nisam probao na kompu... Tablet sam uzeo u novembru preko amazona mislim da jos važi garancija.... Probaću još preko kompa ako ne uspe ide na servis (od čega sam se i plasio)
 
Poslednja izmena:
@ Sale83: ako pređem na ART i nešto ne radi kako treba, da li je povratak na Dalvik podjednako jednostavan?

Pa na isti nacin kao i kad se prelazi na art, kliknes na dalvik i sacekas da tablet odradi prelazak.Traje otprilile kao i kad se odradjuje update.

Medjutim ako nisi siguran, bolje ipak nista ne diraj u developer options, koristi tako kako koristis.
 
Da, tako sam i ja mislio - ostaviću Dalvik (bar za sada), pošto sam veoma zadovoljan kako tablet radi.
 
Pozdrav, ako neko vidi :(

Moze li pomenuti tablet unroot? I da li open source sa zvanicnog Lenovo sajta vraca stock rom?

Poz i hvala.
 
Ja vidim, ali džabe: ne znam odgovor na tvoja pitanja :(

Imaš neke probleme? Ja sam moj tablet rutovao (onaj KingoSuper ili kako se već zove) pre skoro 5-6 meseci i za sad je sve OK.
 
Da, moram da ga unroot zbog jedne aplikacije.

Hvala u svakom slucaju.
 
Nazad
Vrh Dno