Šta je novo?

Lenovo A8-50 WH8 - A5500-F

marinko98

Čuven
Učlanjen(a)
17.08.2005
Poruke
4,779
Poena
545
Ni kriv ni duzan postadoh vlasnik ovog tableta, a posto jos niko nije otvorio temu o njemu, ajd da je otvorim.


Tablet dolazi u beloj kutiji sa punjacem, usb kablom i dve male knjizice sa upustvom i specifikacijama, ali bez OTG kabla. Izrada tableta je odlicna, napred je crne, a pozadi bele boje. Materijal je plastika, ali veoma kvalitetna i pri koriscenju nema nikakvog pucketanja ili krckanja. Ivice su blago zaobljene i veoma ga je prijatno drzati u ruci, odnosno koristiti.

Posle prvog paljenja i pronalazenja kucne WiFi mreze, odmah mi je ponudio apdejt na 4.4.2 KK Android a posle instalacije i restarta ponudio jos jedan od nekih 150MB. Inace tablet fabricki dolazi sa 4.2.2 JB Android-om.

Ekran je odlican i u poredjenju sa Tesla tabletom(koji sam pozajmio od kuma da bi ih mogao porediti) je dosta svetliji, a i boje su zasicenije. Zvuk je kudikamo bolji/glasniji na Lenovu(ovo se odnosi na ugradjen zvucnik), a slusalice nisam probao jer ih trenutno nemam.

Sto se tice pronalazenja okolnih WiFi mreza, tu se uopste ne razlikuje od laptopa, sve mreze koje on nalazi, bez problema nalazi i tablet.

Gps radi odlicno, satelite je prvi put nasao/fiksirao za oko 5', a svaki sledeci put mu treba oko 5-10", naravno na otvorenom.

AnTuTu benchmark aplikacija je pokazala 17550 poena, koliko je to dobro ili lose, nemam pojma? Igrice ne igram, ali sam za potrebe ovog testa probao Asphalt 8, koji radi glatko i bez ikakvog stucanja/seckanja ili zastajkivanja.

E sad, ono zbog cega sam se veoma pozitivno iznenadio je baterija. Posto sam pre dvadesetak dana koristio kumov Tesla tablet, kome je baterija posle prvog punjenja izdrzala tu negde oko 5-6 sati, nisam ni na Lenovu ocekivao nesto drasticniju razliku. Evo u prilogu fotografije ekrana(ne znam jos kako se pravi SS na njemu).

Tehnicke specifikacije Lenovo A8 50 WH8 aka A5500-F


http://www.gsmarena.com/lenovo_a8_50_a5500-6281.php

Ako nekog jos nesto interesuje neka pita...
 

Prilozi

  • Fotografija-0146.jpg
    Fotografija-0146.jpg
    966 KB · Pregleda: 576
  • Fotografija-0147.jpg
    Fotografija-0147.jpg
    466.4 KB · Pregleda: 549
Jeste...to je. Pokusao sam neke kombinacije i nije uspevalo. Hvala Corvus :)

tygava3e.jpg
 
Poslednja izmena:
Ni kriv ni duzan postadoh vlasnik ovog tableta, a posto jos niko nije otvorio temu o njemu, ajd da je otvorim.


Tablet dolazi u beloj kutiji sa punjacem, usb kablom i dve male knjizice sa upustvom i specifikacijama, ali bez OTG kabla. Izrada tableta je odlicna, napred je crne, a pozadi bele boje. Materijal je plastika, ali veoma kvalitetna i pri koriscenju nema nikakvog pucketanja ili krckanja. Ivice su blago zaobljene i veoma ga je prijatno drzati u ruci, odnosno koristiti.

Posle prvog paljenja i pronalazenja kucne WiFi mreze, odmah mi je ponudio apdejt na 4.4.2 KK Android a posle instalacije i restarta ponudio jos jedan od nekih 150MB. Inace tablet fabricki dolazi sa 4.2.2 JB Android-om.

Ekran je odlican i u poredjenju sa Tesla tabletom(koji sam pozajmio od kuma da bi ih mogao porediti) je dosta svetliji, a i boje su zasicenije. Zvuk je kudikamo bolji/glasniji na Lenovu(ovo se odnosi na ugradjen zvucnik), a slusalice nisam probao jer ih trenutno nemam.

Sto se tice pronalazenja okolnih WiFi mreza, tu se uopste ne razlikuje od laptopa, sve mreze koje on nalazi, bez problema nalazi i tablet.

Gps radi odlicno, satelite je prvi put nasao/fiksirao za oko 5', a svaki sledeci put mu treba oko 5-10", naravno na otvorenom.

AnTuTu benchmark aplikacija je pokazala 17550 poena, koliko je to dobro ili lose, nemam pojma? Igrice ne igram, ali sam za potrebe ovog testa probao Asphalt 8, koji radi glatko i bez ikakvog stucanja/seckanja ili zastajkivanja.

E sad, ono zbog cega sam se veoma pozitivno iznenadio je baterija. Posto sam pre dvadesetak dana koristio kumov Tesla tablet, kome je baterija posle prvog punjenja izdrzala tu negde oko 5-6 sati, nisam ni na Lenovu ocekivao nesto drasticniju razliku. Evo u prilogu fotografije ekrana(ne znam jos kako se pravi SS na njemu).

Tehnicke specifikacije Lenovo A8 50 WH8 aka A5500-F


http://www.gsmarena.com/lenovo_a8_50_a5500-6281.php

Ako nekog jos nesto interesuje neka pita...

deluje fino iz price
jedino ovo za bateriju nije bas dobra slika zato sto ti je tablet sigurno bio u standby dobar deo vremena,a baterija i to racuna
jel mozes jedan dan da probas da ga koristis,pa ugasis,pa koristis i tako dok ne potrosis celu bateriju,onda ce dati pravu sliku o mogucnosti baterije

17550 nije lose u antutu,bolje je recimo od asus memo pad hd7 koji dobacuje do oko 13000,ali losije od tesle koji ima 22000
ekran ti deluje boolje nego na tesli i zbog toga sto ima malo vecu rezoluciju sto je dobro

koliko kosta ovaj tablet?
 
Vidi se sa fotografije da je 41% bio u idle rezimu, sto je u stvari standby, a ekran je imao 10 i po sati upotrebe, sto je duplo bolje od Tesle. Probacu i to sto si predlozio sa paljenjem i gasenjem, mada mi to nije prakticna upotreba tableta, jer zasto bi neko gasio/palio tablet?

U WW gde je i kupljen je 17.990 dinara.
 
pa da bi video koliko baterija zapravo traje u radu
ili ne zeli da ga drzi upaljenog sta znas

dobra je cena

ja sam isto tako teslu koristio,pa onda stoji idle,pa opet malo koristio,pa idle i tako sam nabio skoro 3 dana uptime,ali kada sam hteo da vidim koliko mu stvarno drzi baterija,uzeo sam da ga koristim i cim zavrsim ugasim tablet,da se idle ne bi racunao....i izdrazao je malo jace od 6 sati cistog rada,sto se i meni ne svidja bas
 
uzeo sam da ga koristim i cim zavrsim ugasim tablet,da se idle ne bi racunao....i izdrazao je malo jace od 6 sati cistog rada,sto se i meni ne svidja bas

Ne razumem zbog cega si to radio, jer screen on vreme to moze da ti pokaze. Inace, clover trail+ atomi dosta trose, tako da ni jedan tablet sa z2xxx oznakom procesora ne moze da se pohvali dugim radom.
 
Uzeo sam i ja ovaj tablet pre 10ak dana - trebao mi je neki sa solidnim hardverom i 8" ekranom. Imam i Asus HD7 (2013) - ovaj Lenovo je ipak malo jači (npr. imam jedan "test" video snimak, sa kojim se moj laptop teško bori; Asus ga pušta solidno, ali uz blago i retko seckanje; Lenovo ide skroz glatko).

Sve u svemu, mislim da je ovaj Lenovo odličan 8" tablet za cenu od oko 18.000 (može da se nađe i nešto jeftinije). Izrada deluje vrlo dobro, ekran je više nego pristojan, osećaj pod prstima sasvim prijatan.

Nemam nikakve bitne zamerke... u stvari, jedna stvar mi smeta, ali to je krivica Google-a, ne Lenovo-a: apdejtovanje na Android 4.4 u znatnoj meri "obogaljuje" upotrebu memorijske kartice :( Npr. većinom fajl menadžera (osim onog šuntavog, ugrađenog) nije moguće kopirati fajlove sa interne memorije na SD karticu; nije moguće praviti/brisati/preimenovati foldere na SD kartici... Ali, kao što rekoh, to važi verovatno za većinu (svaki?) Android 4.4 tablet ili telefon. Ovo (verovatno) može da se reši rutovanjem, pošto vidim da postoje aplikacije koje rešavaju taj problem, ali zahtevaju rutovan uređaj.
 
^Meni ugradjeni fajl menadžer radi fino i nemam potrebu za drugim. Da li si uspeo da povežeš tablet sa računarom na kojem je Win 8 64x, meni nikako ne uspeva, instalirao sam nekoliko usb drajvera, ali ni jedan ne radi posao.
 
Ma, ok, solidan je ugrađeni fajl menadžer, ali me smara što nema dva prozora, tako da je bilo kakvo kopiranje prilično dosadan posao.

Što se tiče povezivanja sa kompjuterom... Nisam to pokušao za sada (a i imam Win7 64b). Do sada sam koristio AirDroid za prebacivanje fajlova sa telefona i tableta na komp i obrnuto. Na žalost, uz Android 4.4 memorijska kartica nije dostupna AirDroidu :( Zbog toga sad obično izvadim karticu i ubacim je u laptop, pa prekopiram šta mi treba.
 
Koristim AirDroid, ali hteo sam i preko usb-a da ih povezem radi brzeg prebacivanja fajlova. Probacu na laptopu sa Win 7. Memorijsku karticu nisam jos stavljao u tablet, dovoljno mi je za sada onih 16, odnosno 13 dostupnih. Ajde kad budes imao vremena, probaj povezati tablet preko usb-a sa racunarom da vidimo da li uopste moze na Win 8 x64?
 
Ok, valjda ću se setiti da to uradim večeras ili sutra :) Javiću šta se dešava...

Ti želiš da ih povežeš samo radi transfera fajlova (PC <=> tablet)? Pitam, samo da znam na šta da obratim pažnju ;)
 
Da, samo radi transfera fajlova. Posto hocu da prodam tablet, moram znati da li je do njega ili do Win 8?

Podseticu te ja veceras na PM :)
 
meni win 8 vidi sve android uredjaje bez drivera
znaci samo ih povezes i sacekas par sekundi

eventualno izaberes na uredjaju da ti se konektuje kao mtp,ali ne bi trebalo da imas problema uopste

da ti nije kabel problem?
 
Ne bi trebao kabl da bude problem, em je nov, em s njim punim tablet. Pre ce biti usb port na racunaru? Idem da probam na laptopu i na drugom desktop racunaru.
 
Problem resen. Na drugom desktopu sa Win 8.1 Pro radi savrseno, odmah je sam instalirao drajvere, takodje i na laptopu sa Win 7 isto. Problem na ovom racunaru gde ga on ne vidi je u verziji Windowsa x32(8.1 Enterprise N).
 
Da, evo i ja sam sad probao. Radi bez problema - prikačio kabl i istog trenutka je tablet bio prikačen. Čak je moguće i direktno kopiranje na SD karticu...
 
Nisam probao AirDroid na ovom tabletu, ali u fabričkom File Browser-u ide se na Tools pa Remote Management, gde se može uključiti pristup fajlovima bežično (dobije se ftp adresa ftp://192.168.x.x) kao i Cleanup za čišćenje bespotrebnih fajlova.
Softver radi glatko a podržan je i USB OTG...
 
Ako se FTP link otvori preko Internet Explorer-a, ide se na View pa na Open FTP site in File Explorer pa će se otvoriti Windows Explorer prozor gde je moguće kopirati fajlove na tablet kao i sa tableta na računar.

Da li navigacija Route 66 koja stiže u paketu sa tabletom ima vremensko ograničenje tipa 30 dana ili je bez ograničenja?
 
Kakav, bre, Internet Explorer? ;)

Što se tiče Route 66 - ja sam to odmah obrisao, pošto imam legalni Sygic :)
 
Juče sam skontao da ne mogu da pokrenem GPS :(

Pre svega, kad spustim onaj padajući meni (ili kako se to već zove - kad povučem prstom od sata na dole), dobijam ove ikonice:
GiFI04s.png


Vidim da umesto ikonice "GPS"
dftlqoN.png
imam ikonicu "Location". Da li je to isto, samo drugačija ikonica, ili je u pitanju i drugi "servis"?

Kad aktiviram to "Location", u taskbaru (zove se tako, zar ne? ona linija na kojoj je sat) se pojavi ikonica Location, ne ona koju sam ja očekivao - GPS "meta"
CLmnDGY.gif


Probao sam app GPS Test, kaže da je GPS uključen, ali ne prikazuje mi da je ufatio neki satelit. Sygic ima isti problem - radi, ali ne uspeva da nađe trenutnu lokaciju.

E, sad - da li sam ja nešto zeznuo ili je to neki poznati problem? (Tablet nije rutovan, a ima Android 4.4.2)
 
Da, ta ikonica oznacava GPS. Prvi put moras cekati od 5-10 minuta(bar sam ja toliko cekao). I da budes negde na otvorenom. Posle se kaci vrlo brzo.
 
Ok, probaću ponovo :) Probao sam u kolima, čekao sam max. 5 minuta.

Sad ću ga ostaviti duže napolju ;)
 
Probao, ostavio ga napolju skoro sat vremena. Izgleda da sad radi kako treba, nalazi satelite za manje od minut.
 
Još jedno pitanje (mada je to verovatno vezano za sam Android, ne za konkretan tablet): kako da promenim onu "OWNER" ikonicu?

Pretpostavljam da na taj meni ne mogu da se dodaju ikonice, što je baš šteta :(

Danas sam primetio još jednu stvar: klikom na ikonicu WiFi aktivira se vajfaj; dužim pritiskom na tu ikonicu, otvara se lista dostupnih mreža :)
 
Nazad
Vrh Dno