Šta je novo?

Intel Haswell-E procesori

U stvari, nije bitno koliko se može MHz/GHz overklokovati - već koliko se time dobija na realnom povećanju performansi procesora. Taj podatak čekam da vidim u nekom opsežnom testu.

P.S.
Ja ću ovo kupiti - u svakom slučaju (i7-5820K).
 
Poslednja izmena:
Zavisi za šta ti treba. Ako ti treba što više thread-ova za tvoju namjenu, onda je ok. A ako ovaj ne bude mogao preko 4.5GHz, onda isti posao radi i 4790K na 200MHz više. Za značajno manju sumu.
 
Ljudi vi zaboravljate da trenutno vrlo malo ima testova Haswell-E procesora... Polako.

S druge strane testirani primerci su svi redom inženjerski primerci namenjeni samo testiranju. Očekuju se uskoro Retail primerci pa bi overkloking trebao da se ustali na 4.6 GHz za skoro sve primerke
 
Nije pravilo da se retail primerci overklokuju bolje od inženjerskih. Kod SB-E i IB-E su upravo ES bili dominantniji u 24/7 OC dometima u odnosu na retail.
 
Sto kukate na cenu DDR4, oko 50e ce biti 4GB modul. DDR3 je 35-40e, ne vidim tu neku razliku, 8GB DDR4 ce biti 20-30e vise nego DDR3.
 
Poslednja izmena:
Ljudi vi zaboravljate da trenutno vrlo malo ima testova Haswell-E procesora... Polako.

S druge strane testirani primerci su svi redom inženjerski primerci namenjeni samo testiranju. Očekuju se uskoro Retail primerci pa bi overkloking trebao da se ustali na 4.6 GHz za skoro sve primerke

Revision M0 koji su bili na testovima su retail primerci. Nebitno u svakom slucaju. ;)

Polako napredujemo sa brojem jezgara u consumer trzistu, lepo je videti octa core non-Xeon Intel. Mozda ima nade da ce se pojaviti 6c12t non-HEDT CPU sa 20+ PCIe linija u naredne 2-3 god. Pa sve to lepo staviti u ITX formfactor mmmmm...
 
Poslednja izmena:
Mene zanima,kad se za mesec-dva pojavi Xeon V3 (bazirani na Haswell-EP jezgrima) da li će se neko uopšte setiti da ih testira na običnim desktop pločama.

Negde, a gde zaboravio sam, sam pročitao da se na taj način bilo koji Xeon V3 može overklokovati nekih do 1 GHz. Zamislite 12-core Xeon V3 koji klokovan radi umesto na 2.5 na 3.3 ili 3.5 GHz ?
 
Potreban mi je cpu za rendering, razmisljam o ovom 5960x ali mi je preskupo.
Molim vas iskusne da mi pomognete. Hvala.
 
Sve zavisi da li se bavis amaterski ili profesionalno time. Kao i sta si do sada koristio. Vredno je tih para, a da li se konkretno tebi isplati je pitanje.

Ali sasvim sigurno je da ce ti i i7-4771 ili i7-4790K veoma dobro odraditi posao. Plus sto su ploce za njih dosta jeftinije.
 
Poslednja izmena:
Bavim se profesionalno, treba mi za fax/posao i potrebno mi je da bude brzo odradjeno, ali ne znam koliku ulogu u renderingu ima gpu.
 
Ima ulogu, ali ne veliku kao procesor.

Ako se profesionalno bavis, onda imas i odgovarajucu platu pa ti ovo i nije nedostizna investicija.

Ali mislim da su i7-4771 ili i7-4790K pametnija kupovina ako nisi napredan korisnik koji zna da izvuce maksimum iz platforme sa i7-5xxx procesorom.
 
Bavim se profesionalno, treba mi za fax/posao i potrebno mi je da bude brzo odradjeno, ali ne znam koliku ulogu u renderingu ima gpu.

Onda ti, u svakom slučaju, 5960X ne gine, ako se baviš zaista profesionalno. 4790K može i on, ali ipak nije to to, ako me kapiraš.
 
Kao što sam obećao, pala je narudžba delova (čekao sam da se pojave odgovarajuće memorije):
- i7-5820K .... 45.999 din.
- ASRock Fatal1ty X99X Killer ... 32.611 din.
- Kingston PREDATOR HyperX HX428C14PB2K4/16 (Each module has been tested to run at DDR4-2800 at a low latency timing of 14-15-15 at 1.35V) ... 38.799 din.
- Gigabyte GV-N970G1 GAMING-4GD ... 46.370 din.
- Chieftec APS-850CB ... 10.990 din.

Videću samo šta ću da stavim kao hladnjak za CPU, pošto mi je vodeno hlađenje već neko vreme u kvaru (nadam se da je samo elektronika ali nikako da ga odnesem kod drugara da ga pogleda-popravi).
Javljam se sa rezultatima OC-a, kad sastavim sve.

Do tada evo kako je prošao OC mog budućeg CPU-a na sajtu [H]ard|OCP.
 
Svaka cast, javi rezultate kad stigne. :)

Ja cu ipak odloziti prelazak jer me odbijaju te preskupe memorije. A da pucam pare na njih pa ih prodajem za mesec dva kada dodju oc i ispeglani primerci, neka hvala.

5820K je totalni best buy. Lepo se OC-uje, IPC mu je bolji, clock per clock 300Mhz vise u odnosu na IB-E. 5930K gubi poentu dok 5960X sad dobija pravu ulogu extreme procesora.
 
Pa ti imaš glanc novu i to vrhunsku mašinu ... gde ćeš bolje od toga :)
Ja na tvom mestu ne bih ni pomišljao o "modernizaciji" još narednih 3-4 god. a i tada možda samo novu grafičku :)
 
Kao što sam obećao, pala je narudžba delova (čekao sam da se pojave odgovarajuće memorije):
- i7-5820K .... 45.999 din.
- ASRock Fatal1ty X99X Killer ... 32.611 din.
- Kingston PREDATOR HyperX HX428C14PB2K4/16 (Each module has been tested to run at DDR4-2800 at a low latency timing of 14-15-15 at 1.35V) ... 38.799 din.
- Gigabyte GV-N970G1 GAMING-4GD ... 46.370 din.
- Chieftec APS-850CB ... 10.990 din.

Videću samo šta ću da stavim kao hladnjak za CPU, pošto mi je vodeno hlađenje već neko vreme u kvaru (nadam se da je samo elektronika ali nikako da ga odnesem kod drugara da ga pogleda-popravi).
Javljam se sa rezultatima OC-a, kad sastavim sve.

Do tada evo kako je prošao OC mog budućeg CPU-a na sajtu [H]ard|OCP.

gde samo nadje to napajanje na ove zver komponente? :D

otvori se za neko kvalitetnije.
 
gde samo nadje to napajanje na ove zver komponente? :D

otvori se za neko kvalitetnije.
Stvarno, kako staviti to napajanje medj takav hw? Znam da je problem naci u Srbiji krsteno napajanje po normalnoj ceni, a li taj chieftec bode oci u kombinaciji sa ostatkom hw-a. Dati taj cash za ram memoriju, i upariti sve to sa tim psu je blago receno tragicno!
 
A odakle vam to da napajanje nije dobro ???
http://www.easycom.com.ua/power/chieftec_aps-850cb/?lang=ru

Naprotiv, za te pare - bolje nema.
Na max. opterećenju je malo toplije od ostalih ali je zato i dalje tiho.

Namerno nisam uzeo Seasonic M12II-850 Bronze Evo Edition, jer je ~40% skuplje, mnogo bučnije a daje realno istu snagu (ne računam to što ono može da dozvoli i overload +10%, jer da mi to treba išao bih odmah na 1000W napajanje).
 
Poslednja izmena:
Kad sam video da na najjachem chifteku 1200w nitro spadaju konektori, da nisu lepo krimpovane zice, na 3/3 primerka, taj brend me vishe u fulu ne interesuje.
Specijalno shto to moze da oshteti/spali tako skupe komponente.
Kad si vec pukao tolike pare na delove, kupi i neki SS 760 platinum i slichno.
 
Stigla ploča, memorije i napajanje. Očekujem sutra i CPU a grafička stiže kod dobavljača tek krajem nedelje.

Napajanje sam već postavio u moju "staru" mašinu (vidi moj profil) i na punom overklokingu koji moje komponente dozvoljavaju, startovan Prime95 v284 + Heaven Benchmark 4.0 ... i napajanje mlako ko ustajali špricer :)
Moj stari Cooler Master 650W se je kuvao na takvom testu, ono - baš je bio vruuuć a ovaj Chieftec ima "telesnu temperaturu" tj. kad ga pipnem (kutiju) ne osećam dodatnu toplotu a vazduh koji izbacuje je malo topliji od mene tj. neka bude da je to nekih 38-40C. Njegov kuler se jedva čuje tj. ne čuje se - već se čuje huk vazduha kada približim glavu da oslušnem. Ja sam extra zadovoljan :)

Ko mi veruje - veruje, ko ne želi - neka i dalje misli da je (ograničiću se), ovaj konkretni model "đubre". Nemam nameru da vodim bilo kakvu dalju polemiku na ovu temu, dovoljno sam već rekao.
 
E, stvarno de ćeš Chiefteca na to sve, a puni oglasi dobrih napajanja praktično džabe. :d

Kad sam video da na najjachem chifteku 1200w nitro spadaju konektori, da nisu lepo krimpovane zice, na 3/3 primerka, taj brend me vishe u fulu ne interesuje.
Specijalno shto to moze da oshteti/spali tako skupe komponente.
Kad si vec pukao tolike pare na delove, kupi i neki SS 760 platinum i slichno.

I na 2/2 koja nisi video. :D A Platinum za nekoliko hiljada više ne može da se poredi s bilo kojim Chiefom. :D
 
Poslednja izmena:
Ma bruka :d
 
Vožd je stigao:
intel-i7-5820k.jpg


Nego, izgleda da ću morati da naručim dodatnu montažu da bih na njega stavio postojeći kuler ... popodne ću to definitivno da ustanovim.
 
Na moju žalost, ne mogu trenutno da montiram ni jedan kuler (previše je komplikovana prerada "nosača") pa ću morati da sačekam da stigne pošiljka naručena iz inostranstva.

Evo kako izgleda ploča sa procesorom i memorijama ... neobično teška mašina - mnogo golog gvožđa što bi se reklo. Nisam merio ali bije oko ili preko kilograma :zgran:.

(kliknite na sliku ako hoćete full rezoluciju):


 
super raspored pci-e slotova,jedina mana koju mogu da joj nadjem je sto 24pinac i usb3 nisu horizontalni. :)
 
Nazad
Vrh Dno