Šta je novo?

Colpad 7320

@dakok - Jesam kreirao novi APN i to nekoliko puta, a sa podacima sa Vipovog sajta. Ipak nešto ne radi. Videću kasnije da probam još nešto.
Šta su offline baze koje spominješ?

Vidim da postoje aplikacije sa velikim bazama APN-ova ali izgleda da ne rade sa Androidima od ICS pa nadalje.

@gileii - Mislim da ima čist CoolUI. Na lockscreenu piše CoolUI 5.0 i nidge unutar telefona se ne spominje MIUI.
 
Poslednja izmena:
To je to. Vec sam negde kod rusa procitao da kod telefona sa cistim colui radi proximity senzor. Bilo bi super kada bi sa mtkdroid tools uradio backup pa da ga okacis negde.
 
Teoretski razumem šta me pitaš, ali praktično ne baš:) Nisam nikada koristio te alate. Generalno, do danas sam koristio Huawei G300 sa fabričkim romom. Dve godine korišćenja i nnisam došao u iskušenje da mu nešto menjam. Jedini put kada sam nešto rutovao to je bio tablet. Dakle, nemam mnogo iskustava sa rutovanjem, ubacivanjem rikaverija, flešovanjem romova itd. Pratim forume, čitam, gledam, ali nisam se ja time bavio.
Ako možeš da mi napišeš detaljnije kako da to odradim, onda ću i uraditi (ali ne obećavam kada ću).
Takođe, šta mi predlažeš za rutovanje ovog telefona? Neki od univerzalnih MTK alata?
 
Poslednja izmena:
Program se zove offline sim database ili slično.
Prepozna ti karticu automatski i pokaže postavke
za tvoju mrežu. To sto radi na ICS-u je samo automatsko
unošenje postavki. Napraviš ručno i radi...
 
Root uradis Vroot-om https://usersfiles.com/q6keov183f7g. Program je na kineskom ali nije komplikovano da odradis root.
Instaliras program.
Instaliraj drajvere za coolpad koje imas u telefonu (kada ga povezes sa kompom pojavice ti se kao cd jedinica na kojoj su drajveri)
Povezi tel sa racunarom i startuj Vroot. kada on nesto kao odradi pritisni zeleno dugme u donjem desnom uglu i posle par sekundi telefon ce se restartovati i ot je to. Imas root i SU.
Mislim da root mozes da uradis i Frameroot aplikacijom direktno iz telefona http://forum.xda-developers.com/apps/framaroot/root-framaroot-one-click-apk-to-root-t2130276.
Sto se tice backup-a imas ovde http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2730031 detaljno uputstvo kako da uradis backup sa mtkdroid tools-om.
 
Možda trebaš uključiti USB debugging prije
spajanja na PC
 
Kod mene je uvek ukljucen i ne mozes da ga iskljucis (posle restarta automatski se ukljuci)
 
Ni Framaroot ni Vroot nisu uspeli da rutuju moj telefon.

Framaroot je istog momenta javljao da rutovanje nije uspelo i da probem drugi exploit. Probao sam sva tri koja nudi i nijedan nije uspeo.

Vroot mi je pojeo mnogo nerava. Skinuo sam englesku verziju programa sa http://www.mgyun.com/en/getvroot, instalirao program na kompjuteru, povezao telefon sa uključenim debug modom, instalirao drajvere za telefon sa onog virtuelnog CD-a i opet otkačio telefon. Nakon toga sam restartovao kompjuter, uključio Vroot program, povezao telefon i program ga je prepoznao. Kliknuo sam na ROOT dugme i onda je izašla poruka "Now rooting,please wait". I to je tako potrajalo oko 20 minuta!!!
Sve živce sam izgubio čekajući da se nešto desi. Ne znam koliko puta sam se preznojio od nervoze, samo sam se nadao da ga ne brikuje.
Nakon tih dvadesetak minuta, telefon se restartovao dva puta, u okviru programa na PC-ju je izašlo neko odbrojavanje i pisalo "Do not operate the phone". Kada je odbrojavanje završeno, izašao je novi skrin u Vroot programu i imao sam dve opcije: "Manual root" i "Retry". Nisam kliknuo nijednu već sam zatvorio program i otkačio telefon.
Probao sam iz Root Checkera i, naravno, prikazuje da telefon nije rutovan.

Izgleda da sam osuđen na nerutovan telefon i na one kineske gluposti kojima je zatrpan.
 
Mozda je do verzije Vroot-a ja sam odradio sa ovom kineskom verzijom koja je ja mislim poslednja. Koliko vidim ova engleska verzija je starija tako da pretpostavljam da je to razlog. Inace ja sam dobio root-ovan telefon ali sam izgubio root kada sam sa zvanicnog sajta ubacio zvanicnu verziju roma. Vec dva puta sam ga root-ovao sa ovom kineskom verzijom i sve je bilo gotovo za minut-dva.
 
Ok. Hvala.
Vidim i za alat pod nazivom SRSroot da je Coolpad 7320 izlistan u listi podržanih modela.
Probaću i taj kineski Vroot, možda i ovaj SRSroot, ali sada neću jer počinje neka grmljavina i ne bih da mi usred tog procesa nestane struja.
 
Koji operativni sistem koristis na racunaru ako je windows 8 moras da ukljucis dozvolu za instalaciju nesertifikovanih drajvera, ne moze kao kod win 7.
Ove MTK telefone je gotovo nemoguce ubiti, uvek mozes da ga ozivis pomocu Spflash tooll-a.
 
Sedmica je u pitanju. Nisam imao problema prilikom instalacije drajvera. Barem mislim da je sve prošlo u redu - nisam siguran jer su dijalozi bili na kineskom pa sam samo kliktao na next, tj. na desno dugme u prozorima tokom instalacije drajvera.
 
Ljudi,kako ste zadovoljni sa baterijom?uopste sa telefonom?jel ste resili problem sa proximity senzorom?ja mislio da narucim jedan,da vidim kakvi su kineski telefoni.
 
Baterija izdrzi lagano jedan dan uz heavy use, Mislim da moze da izdrzi i dva dana uz umereno koriscenje. Mislim da za 100€ + carina i PDV ne mozete naci bolji telefon. Ja sam se prijatno iznenadio kvalitetom izrade i uopsteno celim telefonom. Osim proksimity senzora sve ostalo radi super. Telefon se ne blokira ne baguje ne ispada iz igrica itd. Ekran je odlican.
 
Koliko ste platili carinu + pdv za ovaj telefon? Naravno sem ako je niste izbegli. :D
 
Meni su naplatili 2700 dinara ali racunajte na 32% na 100 € otprilike 3700- 3800 dinara.
 
Ja bih ga takodje pazario , ali ga nema na pandavilu , a nekako mi se ne uzima od prodavaca sa alija . Sad ispada da bolje drzi bat na njemu nego na dakok-ovom F1 ili ? Istog su kapaciteta , samo je vamo 5 incha ,a kod vas 5,5 ...
 
Meni je baterija izdrzala nesto preko 2 dana... Preko dana stalno upaljen WiFi ili 3G, a izmedju 01h i 07h, ugaseni su. Ja prezadovoljan
 
Ima li jos neke razlike izmedju F1 i 7320 osim 1gb rama extra?
Mozda je kamera bolja na F1, noviji modul?
 
Kamera na F1:
13 megapixel Back Camera, SONY IMX135 heap style, F2.0 Aperture, 28mm wide angle lense, 4096 x 3072 pixels, autofocus
Kamera na 7320:
13MP CMOS SONY IMX135 Stacked camera,autofocus
 
Mislim da je ista kamera ili bar nema velike razlike...
 
Nazad
Vrh Dno