Šta je novo?

Colpad 7320

gileii

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2005
Poruke
57
Poena
309
Juce stigao telefon, u drugoj temi sam napisao utisak na prvu loptu , pa cu ovde pokusati malo detaljnije da opisem telefon.
Kvalitet izrade je po meni odlican, nista ne skripi ne krcka, od jacih telefona mogu da ga uporedima sa samsungom s3 koji sam jedno vreme koristio i mogu race da nije nista gori. Ekran odlican, na jakom suncu slika dobra, baterija obecava (1h i 30min. non stop koriscenja baterija je pala za 15%), kamera koja je meni u sustini nebitna me je prijatno iznenadila. Sto se mene tice na telefonu mi nista bolje ne treba.
E sada malo losih stvari. Software je tesko njesra. Telefon je dosao sa cool life ui 5.0 preko koga je stavljen miui launcher koji ne moze da se skloni, jedino da se preko njega instalira neki drugi launcher. Sa ovim firmware-om telefon je veoma bagovit, par puta mi se restartovao.
Posle 6-7 romova koje sam probao na kraju sam stavio Kineski cool life ui 5.5 za 7320 (link sam nasao na poljskom sajtu). ROm ima samo kineski i engleski jezik, stim da neki widgeti kao i deo coolmenager-a nisu prevedeni na engleski. Inace Coolmenager je po meni odlicna stvar jer u sebi sadrzi skoro sve sto vam moze zatrebati od alata na telefonu.
Sa ovim romom telefon odlicno radi, veoma je stabilan, ne baguje ukratko po meni odlican. Ostare problem sa proximity senzorom za koji mora sveki put da se uradi kalibracija posle restarta. Tu je i problem sa USB mass storage (tipican za kineske romove) koji ne radi. Telefon moze da se poveze sa racunarom samo kao Media device i to tako sto se prethodno iskljuci na telefonu USB debugging.
Da rezimiram za ove pare (100€ +carina i PDV) odlican telefon. S obzirom da je tek dva meseca na trzistu mislim da ce u skorije vreme firmware biti ispeglan.
Sve sto vas zanima slobodno pitajte, pokusacu da odgovorim.
 
Mozes li da ga uporedis sa LG L9 II?da li si video LG kod nas?posto je on oko 150 eura kod nas.
 
kako ti se manifestuje problem sa proximity senzorom?
 
@acirbod
Ne mogu da ga uporedim sa LG L9II ali po specifikacijama coolpad je u svakom pogledu daleko jaci model.

@Altru
Proximity senzor ne radi dok se ne uradi kalibracija(ne gasi ekran prilikom razgovora) Posle kalibracije sve radi bez problema dok se ne restartuje telefon.
 
Problem je sto se svi romovi baziraju na dva roma a to su 4.2.028.P2.140228 i 4.2.035.P2.140429. i oba imaju isti problem.
 
Poslednja izmena:
Drago mi je što si otvorio temu i hvala ti što deliš svoje utiske.
Ispašće još i dobra stvar što moj primerak još nije stigao, jer ćete vi novopečeni vlasnici u međuvremenu da detaljno testirate telefon i nađete mu nastabilniji rom, a ja ću sve to eksperimentisanje moći da preskočim. :)
Šalu na stranu, i meni je stigao zatev za dostavu dokumentacije za carinu. Pozvao sam ih, ljubazno i lepo su mi objasnili šta da pošaljem, može i mejlom, pa će u ponedeljak da odrade moju pošiljku. Ako sve bude kao što treba, u utorak stiže moj 7320 i onda se priključujem diskusiji.
 
Vozdra raja,

Uflesovah danas AOSP rom na Coolpad-u 7320, pa rekoh da podelim moje odusevljenje ovim telefonom... Naime telefon je radio odlicno sa fabrickim CoolUI (verzija MIUI-a) romom, ali sada kada sam stavio AOSP, on je jednostavno poleteo... Radi kao zmaj - sto bi rekli derani :) Instalirao Xposed framework + Gravity box i sada sam srecan kao nova godina. Kada ga detaljnije istestiram (baterija, ponasanje, itd...) javljam detalje...

Koraci za AOSP rom na Coolpad 7320:
1) Skinuti Coolpad 7320 recovery sa: http://d-h.st/FuV
2) Uflesovati recovery pomocu Mobileuncle MTK Tools: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=en
3) Iz recovery-ja uflesovati AOSP rom koji prethodno treba skinuti odavde: http://d-h.st/u8L

Za korak 2, potreban je root, e sada posto je meni telefon stigao vec rutovan, nemam informacije kako ga rutovati.

Elem, jos jedna interesantna stvar... Na ovom AOSP romu, bio je instaliran XuiMod - modul za Xposed framework. Posto nisam znao sta je, hteo sam da ga obrisem, ali pre toga, ne bejah lenj vec guglajuci, naidjoh na review ovog moda i mogu vam reci da je bas kul (pogotovo deo za ListView animacije), tako da sam ga ostavio i maksimalno napimpovao telefon :D https://www.youtube.com/watch?v=4QLF_BLEYnQ
 
Bilo bi dobro da se stavi malo detalja o kalibraciji senzora
dok ne stigne nova verzija roma.
Zanimljivo da su i za coolpad f1 zadnje verzije sa
sličnom numeracijom - 029 I 036.
(ako niste uočili, ove gore za 7320 su 028 I 035)
 
Poslednja izmena:
Kalibracija je veoma jednostavna i radi se za par sekundi.
Stavite telefon u horizontalan polozaj
otkucajte u dialeru *#9527*#
pritisnite "APP"
Pritisnite "ProCalibrate"
pritisnite "start"
Pritisnite "pass"
Izađite iz programa i to je to.
 
zar on nema u opcijama kalibraciju? znam da kod većine kineskih telefona pod display postoje dve opcije za kalibraciju g senzora i als_ps kalibracija, što je zapravo kalibracija proximity senzora?
 
bilo bi malo lakše, ali dobro...ovako je kod mene...Screenshot_2014-07-27-11-45-48.png

i ovde se senzor pokriva rukom dok radiš kalibraciju...
 
Poslednja izmena:
Hej, sad tek vidim da je u naslovu teme pogrešno napisana marka telefona. Treba Coolpad, ne Colpad.
 
krastavac nisam primetio, pretpostavljam da moderatori mogu ovo da isprave.

Inace sto se tice kalibracije proximity senzora, nasao sam jednostavniju varijantu.
Settings-Accessibility-procalibrate.
 
Da li bi neko od vlasnika ovog telefona mogao da okaci ovaj wallpaper?

coolpad_f1.png
 
evo kako su neki vlasnici "rešili" proximity sensor bug...

Until a more permanent fix for the proximity sensor is available, I use tasker to automaticly perform calibration after boot.
 
Ubih se pokusavajuci da namestim automatsku kalibraciju sa tasker-om ali mi ne ide. Ako neko ima iskustvo sa tasker-om bio bi mu veoma zahvalan za pomoc
 
ja sam ovo samo pokupio na nekom forumu, nije bilo nekih daljih objasnjenja...a sto se tice taskera probao sam ga jednom davno i to je sve...valjda neko zna bolje kako se on podesava...
 
Šta ste se ućutali, gde su novi utisci, novi vlasnici? :D
 
Upravo danas mi je stigao! O utiscima ću da pišem kada budem imao malo više vremena da ga istestiram. Samo mogu za sada da napomenem da uživo izgleda bolje nego na slici i da odaje utisak veoma kvalitetne izrade. Iako je plastičan, ne deluje jeftino, ništa ne krcka ili se ugiba.

Od 22. 7. bio je na carini. Stiglo mi je pre nekoliko dana preporučeno pismo od carinarnice Niš da im dostavim dokaze o plaćanju, tj. vrednosti telefona. Poslao sam sliku ekrana sa AliExpressa gde se vidi moja kupovina, a poslao sam i izvod iz banke gde se vidi transakcija. Na osnovu toga su mi carinici sasvim realno ocarinili telefon. Sa jedne strane mi se sviđa što ne procenjuju odoka nego realno i prema dokazima o plaćanju, ali sa druge strane mi se nije dopalo da nedelju dana telefon stoji na carini (dok oni meni pošalju pismo, ja njima dokumentaciju, pa dok je telefon krenuo...).

Ipak sam zadovoljan kako je sve ispalo, bar za sada. Ukupno od naručivanja do dolaska telefona na moja vrata prošlo je 22 dana. I mislim da za ukupnu cenu telefona (sa svim dodatnim troškovima) od jedva nešto više od 15 hiljada dinara - ovo predstavlja odličnu kupovinu.

Tek što sam ga uključio pa još nisam stigao da detaljnije razgledam, ali mi se čini da moj primerak nije rutovan. Nigde ne vidim Superuser ili neku drugu sličnu aplikaciju. Ne znam kako preko nekih prodavaca dolaze rutovani telefoni, a preko drugih ne. u svakom slučaju, ne verujem da ću narednih dana imati vremena, živaca i strpljenja da se bavim rutovanjem i flešovanjem novog roma. Moraće sve to da sačeka, a vas koji jeste to uradili molim da pišete svoje utiske.
Npr. prkelja - kako te služi onaj AOSP rom koji si stavio? Stabilan? Koliko imaš slobodne radne memorije? Nervira me kad vidim na fabričkom romu da da od celog gigabajta imam slobodno tek nešto oko 250 MB!
 
@star-duster
Da li mozes da proveris da li ti radi proximity senzor out of the box (bez prethodne kalibracije)
 
koliko sam video na pojedinim sajtovima postoji opcija da se štiklraju određene usluge , tipa rutovanje dodatne bat, dodatne folije itd. I to sve košta po još koji dolar. Na to2toc ili kako već se zove sajt-radnja rutovanje je oko 3 dolara na cenu telefona i potrebno je štiklrati opciju
 
@starduster
Koja je verzija softvera?
To je ona kobasica od broja pri dnu u "about phone" postavkama.
 
Evo dok cekam da mi se izbilduje kernel, da napisem koju pametnu...
Proximity sensor ne radi na 7320 i to je problem do kernela, i dok Coolpad ne izbaci fix, moracete da zivite sa time da ga kalibrisete sa svakim boot-ovanjem telefona. Tasker se moze iskoristiti za automatsko startovanje aplikacije prilikom buta. Proces bi mogao izgleda ovako nekako:
1) New profile -> Event -> System -> Device boot
2) New task -> New action -> App -> Launch app -> (izabrati aplikaciju za kalibraciju - nemam MIUI instaliran, pa nisam siguran koju aplikaciju izabrati)

Ako neko ima i dalje problema sa Taskerom, neka vice, pa cemo da vidimo kako mozemo pomoci...

Sto se tice AOSP roma, ja ga aktivno koristim vec par dana i nijednog trenutka mi telefon nije ni zastucnuo i nisam imao ni najmanji problem do sada, tako da sam prezadovoljan. Rom je veoma lagan i nema nepotrebnih gluposti i bloatware-a. Ne mogu oceniti koliko drzi baterija, jer ga stalno skidam/stavljam na punjac, ali cim budem imao tu informaciju, javljam...

"Minus" kod AOSP roma je sto se ne moze odraditi kalibracija Proximity sensor-a. Aplikacija za kalibraciju je CP_FactoryPattern.apk sa originalnog roma i ne radi na AOSP romu. Dakle na AOSPu ne radi Proximity sensor. Meni to ne predstavlja problem, posto ja po navici vec gasim ekran na Power dugme kada pricam telefoniram.

Mislim da definitivno treba probati AOSP rom (naravno pre instalacije uraditi Backup MIUI roma iz Recovery-ja, pa ako bude problema, uvek se moze odraditi Recovery)...
 
gileii - Obavio sam svega jedan razgovor, ali čini mi se da proximity senzor radi! Nekoliko puta sam telefon prislonio uvu i sklonio ga, i uvek je bilo gašenje i paljenje ekrana baš kao što treba.

dakok - Nisam siguran gde ti je to. Uđem u "About device" i tamo u dnu ima "build number", jel na to misliš?

Nego, nikako ne mogu da mu podesim mms. Ukucao sam ručno podešavanja sa Vip-ovog sajta, ali nikako da proradi. Prijavljuje mi da kreće sa slanjem poruke, a onda kaže "Failure: reason unknown" ili tako nešto. Imate li neku ideju?
 
Da li je tvoj telefon dosao sa miui ili sa original coolui androidom. Ako je sa original Coolui mogao bi da uradis backup i da ga okacis negde.
 
MMS ubacis kao novi APN. Koristi APN offline database s playa.
Kako kinezi na ydss-u stavljaju za 7320 isti tip custom romova
kao i za moj coolpad f1 možete uskoro očekivati kitkat.
Upravo sam doznao da je krenula prodaja F1 na Tajvanu i
to sa Kitkatom. :D
 
Nazad
Vrh Dno