Šta je novo?

Amd athlon x4 641 overklokovanje

milan76

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
24.04.2014
Poruke
48
Poena
54
Maticna ploca: Msi A55M-P33
Procesor: AMD Athlon II X4 641 2.8GHz
Memorija:SP 4GB-1333
Hdd:Seagate Barracuda 500BG
Graficka:Gainward 8800 GTS 512MB
Napajanje:ATX-500w tako pise nzm koje je ali je jako bucno

Ovo je moja konfiguracija zelim da je sredim a za pocetak cu poceti od procesora pa me zanima koliko on meze da se klokuje i koliko bi dobio njegovim klokovanjem znam da nije bas dobar overkloker.Molim vas za da mi pomognete oko klokovanja.Kao sto sam rekao zelim da sredim ceo komp mislio sam da bi mu dosta pomoglo 4BG rama i graficku 6870 ili 6950 mozda jesu malo jece od procesora ali su polovne oko 80-90 eura sto nije puno zanima me da li bih osetio ikakvu razliku izmedju 6870 i 6950 na ovom procesoru razlika u ceni je oko 5 e a kuler na 6950 je dosta bolji.Jos neki saveti bi mi puno znacili
 
Sa tim napajanjem nece nista ici, mozes da pokusas OC na sadasnjoj
konfiguraciji ali sa 6870 a narocito 6950 ne pomisljaj.
HD 6950 ima 2x6-pinska za napajanje i dobar je potrosac.
Koji kuler imas na tom F1 procu?
Predpostavljam da znas da je velika verovatnoca da su te "povoljne"
kartice iz rudnika?
 
Poslednja izmena:
Zanam da je napajanje jako lose cudo kako i sad radi jer graficka trosi 145i njega sam mislio da promenim a da li je vredno da kupujem toliko jako napajanje za 6950 ili da uzmem 6870 da li cu osetiti veliku razliku.Na procesoru iman stock kuler,a mislim da 6870 nije bas za rudarenje i ako je rudarila sta to znaci jel ce losije raditi ili nesto drugo
 
Vredno je svakako, prvo HD6950 je odlicna karta.
A dobro napajanje ce ti uvek trebati.
Rudarile su bas od tog modela pa navise, kada se stave 3x ide to lepo.
Mogu da budu jos uvek dobre, sve zavisi koliko su kopale i u kakvim uslovima.
Kako su hladjene, na kojim naponima su radile itd..
Ozbiljni "rudari" hlade svoje karte klimom i vodom, drze karte sa smanjenim
naponom. ( ali to sve smanjuje profit koz potrosnju struje)
Tu ides na srecu, pa sta ti zapadne.
Trebace ti i bolji kuler od tog stock, negde 3.5-3.6Ghz je ocekivani OC.
Ali to varira od primerka do primerka proca, memorije koliko su raspolozene za OC.
 
jel bi thermaltake contac 21 bio dovoljan nasao sam ga za 2000 novog i mogu da mu dodam 1 jos jedan kuler.Jel mozes da mi preporucis neko napajanje da pokrece sve to ali po nekoj pristojnoj ceni ili da stavim 2 napajanja sta mislis o tome
 
Pa verovatno da je bolji od stok.
Za napajanje x2 nemoj suvise komplkovano i nepotrebno.
Pa neko 500-600w, recimo CHIEFTEC GPS-500A8 500W -40e.
 
Ovo koje sad ima je verovatno Frontier, imam ga i ja, bucno je dosta, 60% zvuka od PC-a samo od njega, ako ne i vise, ali radi vec godinama kao sto treba.

Moj savet je da uzne dobro napajanje od 600W neko, i onda kupi 6850 (posto stvarno sumnjam da ce x4 athlon moci da vuce vise od toga, cak i clockovan, da je bar Phenom X4 9x5 pa da se clockuje), posto se mogu naci za po manje od 60-70eur na oglasima a ne mora da znaci da su rudarile, vrh 6870.
 
e sto se tice napajanja vec sam spajao dva tj jedno je radilo samostalno njega upalim pa tek onda komp ali to moze i da se spoji pa da paljenjem kompa se upale oba ovo mi je bolja varianta jer cu ustedeti 40 ili cu odloziti kupovinu napajanja a kuler za procesor mislim da je bas dobar ima 4 heat pipe i dosta rebara i na njega cu da nakacim arctic cooling F9 PWM tako da ce me kostati kao tx3 a bice bolji
 
uzecu 6870 ovih dana i napajanje od 500w kao sto si i rekao vuce mislim da ce za 6870 biti dovoljno a za to vreme cu klokovati procesor pa ajde neke savete da mi date oko klokovanja sta vam je potrebno od informacija sto nisam vec napisao a ja cu sam malo klokovati pa cu videti sta se desava
 
Kada stigne napajanje i grafulja javi. pa da pomazemo.
 
drug mi nudi od nekog njegovog druga 7850 za 90 e ali mislim da mogu da je uzmem i za manje para a ja sam nasao 6870 za 75 e na netu sta je bolje da uzmem i kako da znam da li je graficka rudarila.Citao sam da one imaju app accelator i kao ubrzavaju komp jel istina i koliko bi radio bolje msm brze
 
Ja bih pre uzeo 7850, karta je jaca od 6870, novija i manji potrosac.
Ipak uzimas od nekoga koga znas, bar ga tvoj drug zna.
Ima 2Gb rama, vecina novih igara zahteva toliko.
Pa tesko je utvrditi da li je graficka rudarila. jedino mozes da sumljas
na osnovu cene.
Moze da bude na prvi pogled i u radu ispravna.
A da kasnije u radu (posto je vec "iscedjena" ) pocne da zeza.
Takve karte obicno rade 24/7 oko 1-1.5 godinu i prodaju se pod
garancijom (menjaju se na vreme, pre nego sto ispuste dusu)
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa ovim iznad receno, sem toga da vecina novih igara zahteva toliko.
Tesko koja igra vise od 1GB koristi u teksturama/memory-usage (vidi se ako na afterburneru ili bilo kom OSD-u podesite da belezi koliko vram koristi igra), nijedna igra sad sem Skyrima sa ultra moddovanim teksturama i takvim glupostima tesko da vuce iznad 1.5GB-2GB.

7850 je sad vec stara takodje generacija ako pogledamo, skoro 2 godine, a ne mora da znaci da ce da ispuste dusu, zavisi kako su bile hladjene i kod kakvih rudara, znam par ljudi koji su kupovali kartice od drugih prijatelja koji su rudarili sa istima, ali bile su profi hladjene, drzane u podrumu gde je temperatura osetno manja ambijentalna, i pravilno podesavane, sa pravilnom voltazom i sve to, i oni ISTE takve sto su rudarile koriste za dalje rudarenje u gorim uslovima i sljakaju bez problema.
 
7850 je najverovatnije rudarila video sam je probao i radi ok a rekao meni kao za 75e posto se znamo.Na oglasima sam nasao 7790 75e isto i 6870 za 70e msm da su one u malo boljem stanju da li da uzmem 7850 msm da nije mnogo istrosena sad donosim odluku sta da kupum dajte savet
 
Za 75e definitivno 7850.
 
ovako izgleda da 7850 ima neki problem na monitorima sa vga izlazima se pojavljuju neke linjice skoro pa neprimetne dok na monitorima sa hdmi i dvi radi odlicno kaze da je to tako sa dosta novih amd grafickih kao onaj adapter ne radi dobro msm ne moze da radi dobro preko toga mora da bude monitor za hdmi ili dvi izlazom jel znate u cemu je problem sutra kupujem nju ili 6870 koja nema nikakvih problema ako je ovo tacno da je problem u izlazu monitora onda nema veze promenicu monitor i tako mi je bilo u planu da ga menjam
 
Kupio sam 7850 1GB powercolor v2 graficka je hladna oko 35 ako ne igram igrice a u igrici nisam video da je temperatura visa od 55 stepena sad bih zeleo da jos poboljsam komp da kloknem procesor i da dodam 4GB rama i da promenim stock cooler na procesoru a komp i dalje radi na starom napajanju.Jel moze pomoc oko klokovanja probao sam ja sam pa sam morao da podizem bateriju od biosa tako da ne bih sam da radim to a ovaj procesor sam vec jednom sprzio klokovanjem nego je bio u garanciji pa su ga zamenili

evo nekih slika graficke
IMG_20140730_062151.jpg IMG_20140730_062114.jpg IMG_20140730_062138.jpg
 
Poslednja izmena:
Skini CPU-z i okaci slike za CPU i SPD.
Skini OCCT i okaci temperature i napone.
 
Capture.PNG Capture 1.PNG Capture 2.PNG inace kod mene u sobi stalno radi klima a ovaj kuler je pun prasine i nema paste na procesoru mislim da ga ocistim u stavim pastu da bi temperature bile nize ovo je slika bez testa treba mi 1,7bg rama a nmg da ga oslobodim igram igru
 
Poslednja izmena:
Udi u bios i pogasi OC Genie i AMD Cool’n’Quiet.
DRAM Frequency obori klok memorijama na 533 ili na 457.
DRAM Timing Mode udji Advanced DR AM Configuration i podesi rucno latencije na 9-9-9-24.
Adjust CPU-NB Ratio obori NB frekfenciju.
Adjust Internal Core Clock podigni FBS na 125.
 
Racunaj da ne predje 2500mhz.
Znaci kada stavis FBS na 125 i NB ce otici gore.
Koliko je vrednost sada, bez podizanja FBS?
 
ovako pokusao sam da klokujem ali nisam uspeo opet ugasio sam oc genie i AMD Cool’n’Quiet
DRAM sam stavio na 1066 tj. on je izracunao da tad radi 1225 mhz i tako sam ostavio
DRAM sam stavio na 9-9-9-24
CPU-NB sam promenio radio je na 653 i onda kad sam fsb digao na 115 a nb se podigao na negde oko 800 pa sam ga spustio na 653 tako sam radio jer ne znam multiplier.
A jel ovde netreba da se dira HT mnozilac ili nesto oko HT
opet sam morao da dizem bateriju biosa a skidao sam i kuler i video sam da je vreo mozda se mnogo greje
 
Poslednja izmena:
HT ne treba da predje preko 2000mhz,obori ga pre kloka.
Mnozilac ne vredi da podesavas nece preko 28.
Probaj rucno voltazu da povecas.
NB nemoj da te brine mozes da ga ostavis da dodje i do 2500mhz.
 
Poslednja izmena:
ajde u postupcima sta trebam da radim ako nije problem
sta je NB a sta HT to su dve stvari jel tako
i jel sam dobro uradio ovo sto sam radio i koliko da povecam voltazu
 
Poslednja izmena:
Ostavi sve na auto, na default, izgasi samo AMD Cool’n’Quiet.
Podigni samo FBS na 115.
Skini AIDA64 i postavi sliku pod stavkom overclocking.
 
stavio sam fsb na 110 i ugasio AMD Cool’n’Quiet i izasao mi onaj plavi ekren ne znam u cemu je problem
 
na kompu mi se sve pregreva grafa 48 a radila je na 32 procesor na 63 dok ovo kucam i sve se pregreva sta se pokvarilo
 
e jel moze neko da mi kaze sta se desilo sve se pregreva vratio sam na default podesavanja ne znam sta da radim jel moze neko da mi pomogne
 
e jel moze neko da mi kaze sta se desilo sve se pregreva vratio sam na default podesavanja ne znam sta da radim jel moze neko da mi pomogne

ljudi sta ste se ucutali pomagajte sad sam pozajmio napajanje drugu i kod njega je crklo da nije do napajanja bilo
 
Nazad
Vrh Dno