Šta je novo?

Verifying dmi poola data,problem!

bedazzled

Cenjen
Učlanjen(a)
18.02.2011
Poruke
476
Poena
170
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ovako. Juce sam hteo da reinstaliram win8 i pošto imam dva HDD rekoh ae da stavim sad win instalaciju na drugu particiju tj na drugi hdd(ne znam što sam to hteo?). Odem normalno preko biosa formatiram staru particiju gde je bio win i na novoj opet formatiram i instaliram win8.1! Najnormalnije digne sistem i kad sam ušao u my computer vidim da mi nema one particije na kojoj je bila prethodna instalacija tj ne vidi je win. Uđem u disk menagment i tu je vidim,traži mi da je dodelim novo slovo(letter) i ja to uradim i particija se pojavi,međutim stojala mi je u onom redu kao prva particija kao da je i dalje sistemska i onda ja restartujem komp,uđem ponovo u bios i pokrenem opet instalaciju da bi kao video zašto je to tako(opet ne znam zašto sam to opšte čačkao tada?) i od tada više se sistem nije digao :( Stalno pise Verifing pool data i tu zakove,može da stoji satima tako i ništa se ne dešava,da krene novu instalaciju hoće i sa usb i sa cd ali kad god dođe do onog dela da treba da treba da učita win on se zamrzne na onoj poruci: verifing dmi pool data...... Probao sam sve! Reset biosa,cmos,vadio bateriju,ram,grafičku,ma sve ali ništa... Šta da radim?!
 
Poslednja izmena:
Podelio si system boot na 2 diska pa sad nemogu da se nađu. Izvadi disk na kojem neće biti system pa na njega instaliraj windows. Imaš na početku instalacije da biraš šta ćeš sa diskom ili particijom, pusti windowse da fomatiraju taj disk ili particiju.
 
Evo da javim sta se na kraju desilo... Nikako nije hteo posle ni da pokrene instalaciju wina sa usb/cd uvek je kocio na onom delu kad treba da ucita i verifikuje (verifying dmi pool data). Odnesem ja kod majstora,on prvo kaze da je bios zabrljaveo i da ce uraditi flash istog ali posle pola sata me zove i kaze da ne moze to da uradi jer ne vidi,nacina kako i to da pokrene? Kaze da je 95% ubedjen da su crkli kontrolori na ploci i da tu nema leka do kupovine iste!? Kaze da su mi ploca i procesor extra i da ne zna kako se to desilo ovoj ploci jer je kvalitetna,sad da ne pisem koja a nije ni bitno :) Dodjem kuci,sav razocaran jel sam pre 2 nedelje pazario novu graficku i ubacio jos 1GB rama ;) Uzmem ja i ponov opokusam da sa usb probam ponovo da dignem win jel sam to vec i na jednom i drugom hdd uradio bar po 2x i on krene da ucitava win8 :) Jedan HDD od dve particije sam ceo obrisao i ponovo formatirao i tako uradio fresh instalaciju wina... I na moju srecu,sistem se instalirao,restartovao i digao sistem najnormanije i evo sad sve radi :bfghb: Zvao majstora da mu kazem,a on i dalje misli da su kontrolori a ada ako bude radio normalno bez zakucavanja narednih desatak dana da onda moze da bude da se bios zabrljaveo kao i problem sa particijama?! E,sad sta je ne znam od juce radi sve kako treba a da li ce tako biti,videcemo!
 
Kaži "majstoru" da ide i popravlja traktore. Rekoh ti lepo za pomešane boot sektore. Uvek lepo instaliraš system na 1 HDD, lepo očišćen i formatiran, Primary i Active prva (ili još bolje jedina) particija pa ako je dobar disk, nema da omane. Posle možeš da se igraš sa ostalim diskovima.
 
Zar se odmah nisi setio da izvadis jedan disk i probas samo sa njim, pa ako on nece probas drugi. A to ti je mike i predlozio, mnogo manje cimanja.
 
Ma iskljucivao sam ja i jedan i drugi HDD vise puta ali nisu radili,dok eto nije uspelo iz ko zna kojeg puta! Jos uvek sve fercera :) Ladno je bilo do toga!
 
Nazad
Vrh Dno