Šta je novo?

H61M-P20 (G3) i G630 problem sa paljenjem

shaolin_RS

Slavan
Učlanjen(a)
05.01.2006
Poruke
1,098
Poena
349
Pozajmio sam da probam nesto od mojih komponenti nakon havarije kad i sa ovim kompletom imam problema, nisam mogao da ga upalim pa sam sve poskidao osim procesora i ploce. Probao sam sa 2 no name napajanja i 2 baterije i cmos resetima, vadio cpu itd. Nema nikakvog napretka uvek isto krene da vrti fan kulera pa stane ugasi se napajanje pa opet se upali pocne da vrti fan kulera opet se ugasi i tako se ponavlja u nedogled. Ima li ovde nade ili je nesto od od ova dva crklo ili je sve komplet crklo?
 
Poslednja izmena:
pitanje ti je haotično kao i podaci koje daješ
koje su ispravne komponente,a koje tvoje na koje sumnjaš
ako je sve ispravno apdejt biosa može da pomogne-imao sam slučaj kad sam umesto g540 stavio g1610-bili isti simptomi koje opisuješ stavljen novi bios f3 umesto f2,proradio od prve
ga ploče su veoma jednostavne za apdejt biosa,ne znam kako je sa tom msi(mada imam tu ploču kod sina,baš ću pogledati)
skineš odgovarajući bios,raspakuješ na fleš koji je prethodno formatiran u fat32
http://www.youtube.com/watch?v=H7ws0deuHL4
 
Poslednja izmena:
dobio sam informacije naknadno da su ovi problemi poceli da se manifestuju pre par dana, samo sto je tada i hteo da se pokrene racunar nakon par pokusaja a sada ne daje znake zivota. Lepo sam napisao da ne mogu da ga upalim tako da ne znam kako mislis da ubacim drugi bios? Sveo sam na najprostije plocu i procesor tako da ne znam sta ima da sumnjam, da imam zamensku plocu ili cpu lako bi resio sta je problem ovako ako postoji neko resenje da se ozivi recite
 
ostavi samo jedan štap memorije i probaj samo da ukljućiš računar bez baterije,možda dobiješ bios nek ti na računar bude priključena samo tastatura..ako dobiješ bios stavi sve na default ugasi računar vrati bateriju...
 
mrtav bez baterije, nece da se pokrene napajanje samo kad vratim bateriju vergla krene stane..da dodjem ja do biosa bila bi velika stvar...
 
probaj reset biosa pomoću jumpera na ploči pokraj baterije JBAT1 samo spojiš 15 sekundi ta dva pina,neznam da li ima okačen jumper ako nema skini sa dvd rezača pa posle vrati(paz da zapamtiš gde je bio)pazi da posle 15 sekundi izvadiš jumper!!! pre nego uključiš komp
vidi u manualu gde se nalazi http://rs.msi.com/support/mb/H61MP20_G3.html#down-manual
proveri još jednom sve kablove napojne i data (HDD itd.)
 
Poslednja izmena:
da li ti ista citas sto pisem? radio sam cmos reset jedno 50 puta u svim mogucim varijantama bez cpua i baterije, pa vratim cpu pa opet pa vratim bateriju pa opet i tako ne znam ni ja koliko puta. Jedino sam to uspeo da pronadjem kao nacin da se odglupi ploca doduse mozda postoji neka varijanta koju nisam probao ali sve vise verujem da ovde nema pomoci.
 
nemoj da se ljutiš....ne vidim nigde da si napisao da si radio reset pomoću jumpera,ja sam imao problem sa jednom pločom,jedino sam uspeo dobiti bios posle reseta sa jumperom-znači sve je bilo na svom mestu memorija ,ploča,procesor,znači ceo kom,od periferija samo tastatura i reset biosa pomoću jumpera bez vađenja baterije....
ako si sve probao profi pomoć će ti biti neophodna jer nemaš resursa za ispitivanje komponenti pojedinačno...
da sad se setih,upalio sam komp jednom sve spojeno(od perif samo tast) samo bez ijedne memorije,ploča zapištala za memorijom,ugasio,posle toga ubacio memoriju i dobio bios...
e sad ne znam koja havarija je bila u pitanju,ako je udar groma kao što je bio slučaj kod te ploče što sam imao,problem je rešen odstranjivanjem mrežnog čipa sa ploče i ubacivanjem mrežne kartivce...
 
ne ljutim se samo to ti je to cmos reset ili reset biosa da li pomocu jumpera ili srafcigera svejedno, to sto ne pisti je jos gore ne buni se nista i slicno sto nije dobro da nije stavljen ram itd. zato sam i startovao samo plocu i procesor da vidim reakciju no dok se ne ubaci drugi cpu najverovatnije nema pomaka, za tu mreznu kartu vredi da se proba ako je do ploce pa mozda se tako pokrene...
 
nije bilo havarije na ovom kompletu samo je pocelo da zeza pre par dana i kad sam ga dobio da pogledam sta je problem mislio sam upalice se pa cu cackati po biosu kad ono mrtav skroz samo vergla fan pa stane napajanje se pali pa gasi i tako u krug
 
Bice da je riknula ploca, nego da sacekas da to jos neko potrvdi.
 
ne preostaje ti ništa nego da proveriš sa 100% ispravnom pločom ,prvo to onda dalje ....pogotovo što ne znaš istoriju problema od ranije jer si ga dobio,kako kažeš,pre par dana...iskreni podaci od bivšeg vlasnika,ma šta god bilo,uštedeli bi vreme...jer,nije to matora ploča,ta bi trebala bit još u garanciji ili koji dan preko,da ne valja pokazalo bi se mnogo ranije,nešto je izazvalo problem,da li je bivši vlasnik prećutao udar groma ili je ko zna šta radio sa kompom....
 
nije bivsi nego sadasnji, pozajmio sam da probam moje komponente na tom kompletu kad ono ni da mrdne. U medjuvremenu se ispostavilo da su moje komponente ispravne a najgore od svega ovo je jos mesec dana u garanciji ali sam je unistio otvarajuci racunar, dobio sam dozvolu za to, nisam najbolje razumeo da je problem toliko ozbiljan i sad je gotovo. Racunar sam ocistio kompresorom izasao oblak prasine naravno, gusile se komponente unutra prilicno dugo skoro dve godine u malecnoj konzervi sa bombasticnim imenom altos rocket. Prasina je ostala zalepljena na nekim komponentama pa predpostavljam da je to moglo da se desi samo prilikom postenog zagrevanja. Probacu prvo sa mreznom kartom a kasnije i sa drugom plocom nema izgleda alternative...
 
Poslednja izmena:
Nasao sam na nekom forumu savet da se se izvadi baterija i prespoje kontakti gde lezi baterija 10sec i to je upalilo i tako sam uspeo da pokrenem napajanje. Sada radi normalno ali na ekranu izbacuje u donjem desnom uglu broj 99 i tu je zapelo... probacu sad da zamenim mesta ramu...probao ali isto kao pre gasi pali i sa integrusom i diskretnom isto i bez rama isto samo kad vratim ram u isti slot radi i upali monitor sa tim brojem 99 i tu mu je izgleda definitivno kraj...
 
Poslednja izmena:
Nisi unistio garanciju samo otvaranjem kompa, ako mislis na one nalepnice na kucistu, ako si fizicki ostetio plocu to je druga prica. Ako nisi garancija vazi!
 
Mislim da je crkao jedan slot za memoriju. Izbaci jedan stap pa probaj. Ako nece, vrati taj i probaj da izbacis drugi stap.
 
posto imam samo jedan stap u ovom kompletu jedino mogu da probam sa stapom iz drugog kompa mada sumnjam da je do memorije, ako je do slota onda su crkli jedan skroz a drugi delimicno tj. i taj je gotov
 
Otkud znas da je drugi delimicno crkao a jedan skroz?
Ja uopste ne sumnjam u memoriju jer onda obicno ploca pisti. Sumnjam bas u slot za memoriju i tada ploca ima identicne simptome, zavrti ventilatore i stane, zavrti i stane. Nije to bas toliko retka pojava na H61 plocama posto su uzasno jeftine.
 
zato sto kad prebacim memoriju u drugi slot ne baca sliku, samo upali napajanje, zavrti ventove stane, ugasi napajanje pa ponovo sve u nedogled eto zato mislim da je drugi slot skroz riknuo
 
mozda je ovo resenje: Bios update and DDR3-1066 ONLY!!! NO 1333 and 1600 nasao sam na youtube kao jedino resenje da se upali, ovo je uobicajeni problem za ovaj socket kod msi i gb, nemam tu memoriju pa ide na dobos i ploca i cpu. Ko je ima i hoce da se zeza sa ovom plocom nek se javi prodacu mu jeftinije malo od trzisne cene.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno