Šta je novo?

Kako spasiti podatke sa SSDa(Firewire/Usb ext.)

Učlanjen(a)
08.10.2007
Poruke
967
Poena
320
Da li se iko susretao sa ovakvim problemom?
I ima li nade da se barem podaci spasu ???
OsX nije u mogucnosti da se spoji sa SSDom, nudi initialize,ignore,eject.

Drugi lap(MBP c2d) takodje nije u mogucnosti da ga cita.

 
hm... meni je takodje pukao filesystem na intel SSDu pre par godina...

u svakom slucaju probaj Data Rescue (mozes ga naci po torentima).

ima jos dosta programa ali tesko da ces naci narodne verzije: http://www.macupdate.com/find/mac/recovery

npr. Disk Drill.app, StellarPhoenix.app (nadje ono sto Data Rescue ne nadje)...

u svakom slucaju ako ti Data Rescue ne pomogne posalji mi PM.
 
Далеко боље него да тражиш по торентима је да одеш на macbb.org и погледаш тамо. ;)
 
off:

hm... meni je takodje pukao filesystem na intel SSDu pre par godina...

Sada sam se zabrinuo pošto i ja imam SSD Samsung 840 EVO, pa kada si već spomenuo filesystem da li možeš da kažeš kako si to rešavao pre par godina, malo opširnije?
 
Najjednostavnije je da non-stop radi Time Machine, pa kada/ako se desi eksces jednostavno se formatira SSD i uradi recovery.
Bar meni ovo deluje kao najbolja opcija.
 
Sada sam se zabrinuo pošto i ja imam SSD Samsung 840 EVO, pa kada si već spomenuo filesystem da li možeš da kažeš kako si to rešavao pre par godina, malo opširnije?

C:\>format C:

:d

na SSDu drzim samo system i moj Library folder, ostali podaci su na HDDu i koji se backupuju pomocu TimeMachine na externi HDD.
 
Evo Disk Drill drila...mnogo je bolji i brzi od Stellar Phoenix Mac Data Recovery koji je cak terao ssd da bude vreo poput "usne vrele visnje".
E sad posto sam pritisnuo na "deep scan" i poceo da vadi fajlove za koje je i bog zaboravio.
Ima li kakva opcija da povrati samo ono sto je kao zadnje bilo prisutno ?

Inace ovaj ssd je sluzio kao storage dok je os & app`s bio na drugom sata2 ssd-u.
I kako je izletio iz lapa u ext. kuciste tako se razbolio od zalosti da mi je napravio ovo s.....
Inace TMachine se lijepo brine o sistemskom ssd-u.

...slijedi daljni tok dogadjaja...
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje: kada se dogodi ovo iz prvog posta da li se gube podaci iz google drive-a, dropbox-a...?
 
Ne, ako uradiš backup sa Time Machine.
 
Jedno pitanje: kada se dogodi ovo iz prvog posta da li se gube podaci iz google drive-a, dropbox-a...?

DropBox ima internu opciju da pamti verzije fajlova i foldera. Cak i ako obrises fajl sa kompa mozes ga vratiti preko dropbox web sitea. Mislim da pamte obrisane fajlove do 30 dana (ili bar korisnicima nude mogucnost do 30 dana :p)

@ce da boli guz
Mislim da ne mozes da nadjes poslednje obrisane fajlove jer jednostavno ne postoji podatak kad je sta obrisano (mada moguce i da gresim, mozda skrnavi i odvratni hfs pamti i taj podatak...)
 
Poslednja izmena:
Mislim da ne mozes da nadjes poslednje obrisane fajlove jer jednostavno ne postoji podatak kad je sta obrisano (mada moguce i da gresim, mozda skrnavi i odvratni hfs pamti i taj podatak...)

U pravu si !
Postoji opcija scan i to je to. Sto nadje, nadje. A nasao je i previse !
 
Nazad
Vrh Dno