Šta je novo?

Samsung Tab S serija tableta

SretenBG

Slavan
Učlanjen(a)
19.09.2008
Poruke
2,942
Poena
445
Da li je neko imao prilike da vidi ove tablete, jer su osetno skuplji od pro serije? Mene zanima opet tab pro 8.4 ali tab s 8.4 ima super amoled ekran i kažu po netu da je mnogo bolji od pro serije na polju ekrana.
 
Ja sam se jutros igrao sa Note 10.1 (2014 verzija sa 2560x1600 rezolucijom) i Tab S 10.5. Razlika nije toliko vidljiva, sve dok ih ne stavis jedan do drugog sa istom slikom na ekranu. Tu se osetno vidi razlika, kontrast i prikaz crne. (Oba su bili na istim modovima i 100% brightness)
 
Ja sam se jutros igrao sa Note 10.1 (2014 verzija sa 2560x1600 rezolucijom) i Tab S 10.5. Razlika nije toliko vidljiva, sve dok ih ne stavis jedan do drugog sa istom slikom na ekranu. Tu se osetno vidi razlika, kontrast i prikaz crne. (Oba su bili na istim modovima i 100% brightness)
Koji je bolji?
 
Pa sigurno amoled. Mene zanima I baterija u celoj toj priči, koliki može da drži, i da li moze imati bolje rezultate od ips-a na pro seriji. Jedino što mi se ne svidja u celoj priči je Exynos procesor koji će sigurno imati slabu podršku na xda zajednici.
 
Tab S 8.4 sam imao u posedu 5min, tako da ti ne mogu nista reci za bateriju. Inace odusevio sam se koliko je lagan i tanak, tj lezi lepo u saci.
 
Ciji je ekran svetliji? To je veoma bitno. Po testovima sam video da tab s 10.5 nije bas sjajan u odnosu npr na note 10.1 2014 ili tab pro 10.1. Zato sam pitao za ekran.
 
U pravi si. Nisam stekao utisak da je ekran Tab S svetliji od Note.
 
Pojavio se (8.4) u Telenoru, za razuman novac...razmišljam se da ga uzmem, samo da nije katastrofalnog feedback-a za bateriju. Većina testova radi movie loop dok baterija ne crkne, gde do izražaja dolazi ekonomicnost po pitanju prikaza crne. S druge strane, kada je web browsing u pitanju, rad gura oko 7h SOC-a, što je premalo...
 
Danas sam isprobao malo tab s 8 koji sam dobio na poklon. Ono što sam prvo primetio je da u startu ima zauzeto 2.1giga rama :) ,tako da će pasti masivan uninstall. Izrazito tanak, ali nije lepo ergonomski oblikovan(oštre ivice) u poređenju sa nexus 7, ima malo prostora za palčeve kada se drži u landscape modu, i još pride morate paziti da slučajno ne pritisnete tastere, jer nema on screen navigacionu dugmad(nekada sam bio protiv on screen tastera, ali kod tableta su prava stvar). Bateriju ću testirati narednih dana kada nađem vremena, ali mislim da će rezultati biti mnogo bolji od nexus 7 2013. O amoled ekranu ne treba trošiti reči, ko voli napucane boje, naravno pri maksimalnom osvetljenju zaista će uživati. Na poleđini se nalaze dva specijalna dugmenceta koja služe valjda za dodatke u vidu futrola i koječega. Sve u svemu da sad biram između nexusa 7 i tab s 8, opet bih uzeo nexus. Možda promenim mišljenje posle dužeg korišćenja, videćemo za par nedelja.
 
Danas sam isprobao malo tab s 8 koji sam dobio na poklon. Ono što sam prvo primetio je da u startu ima zauzeto 2.1giga rama :) ,tako da će pasti masivan uninstall. Izrazito tanak, ali nije lepo ergonomski oblikovan(oštre ivice) u poređenju sa nexus 7, ima malo prostora za palčeve kada se drži u landscape modu, i još pride morate paziti da slučajno ne pritisnete tastere, jer nema on screen navigacionu dugmad(nekada sam bio protiv on screen tastera, ali kod tableta su prava stvar). Bateriju ću testirati narednih dana kada nađem vremena, ali mislim da će rezultati biti mnogo bolji od nexus 7 2013. O amoled ekranu ne treba trošiti reči, ko voli napucane boje, naravno pri maksimalnom osvetljenju zaista će uživati. Na poleđini se nalaze dva specijalna dugmenceta koja služe valjda za dodatke u vidu futrola i koječega. Sve u svemu da sad biram između nexusa 7 i tab s 8, opet bih uzeo nexus. Možda promenim mišljenje posle dužeg korišćenja, videćemo za par nedelja.
Nagazi bateriju, živo me interesuje kako će se pokazati u realnoj upotrebi..znaci browsing, tapatalk, poneki video...što manje igrica:D
 
I, ako bi mogao da ubaciš negde i koliko bi pola sata čitanja pdf-ova skinulo bateriju...Hvala...
 
Nema problema, ali najranije ću moći da testiram za nekih 5, 6 dana, na putu sam, a nisam ga poneo...
 
Da li zna neko da li ova verzija tableta iz Telenora prima sim kartice ili ne?
 
Neću, neću . Sutra ,prekosutra ću ga konačno ponovo imati u rukama.
 
Meni sutra stiže na test, tako da ću verovatno ranije da prenesem utiske :)
 
Ajde gizmo, jedva cekam. Planiram da uzmem 8.4 verziju. Ako mozes uporedi bateriju sa tab pro 8.4, meni je to bila najveća zamerka tom tabletu.
 
Ja sam očekivao 8.4 verziju, ali stigao mi je ipak Tab S 10.5 T800 WiFi. Videću da li nekako možemo da nabavimo i manji 8.4.
 
Danas sam konačno malo uzeo da drndam tablet . Sada sam još više oduševljen nexusom 7 u svakom pogledu, počev od ergonomije i kvaliteta izrade, pa do performansi u svakodnevnom radu . U realnom radu(tipa browsing) apsolutno nema nikakve razlike u brzini učitavanja stranica, na nexusu mi je nikako i fluidniji skrol. Real racing 3 podjednako brzo puni. Ekrani su takođe rame uz rame pri maksimalnom osvetljenju , tj amoled vs ips, pa ko šta voli, bela boja i dalje nije bela na amoledu, dok naravno crna nije crna na ips. Mada ova dva uređaja i nisu za poređenje, pre svega zbog veličine ekrana i činjenice da je nexus nešto više od godinu dana star. Samo me jos interesuje koliko će baterija da izdrži na galaksiju. Jedina prednost u odnosu na nexus je što tab s poseduje ic senzor ako to nekome uopšte i treba.
 
Ja sam očekivao 8.4 verziju, ali stigao mi je ipak Tab S 10.5 T800 WiFi. Videću da li nekako možemo da nabavimo i manji 8.4.
Odlično, taman ćete odlično dopuniti jedan drugoga...
Danas sam konačno malo uzeo da drndam tablet . Sada sam još više oduševljen nexusom 7 u svakom pogledu, počev od ergonomije i kvaliteta izrade, pa do performansi u svakodnevnom radu . U realnom radu(tipa browsing) apsolutno nema nikakve razlike u brzini učitavanja stranica, na nexusu mi je nikako i fluidniji skrol. Real racing 3 podjednako brzo puni. Ekrani su takođe rame uz rame pri maksimalnom osvetljenju , tj amoled vs ips, pa ko šta voli, bela boja i dalje nije bela na amoledu, dok naravno crna nije crna na ips. Mada ova dva uređaja i nisu za poređenje, pre svega zbog veličine ekrana i činjenice da je nexus nešto više od godinu dana star. Samo me jos interesuje koliko će baterija da izdrži na galaksiju. Jedina prednost u odnosu na nexus je što tab s poseduje ic senzor ako to nekome uopšte i treba.
Ok, za Nexus se i ocekuje da bude optimizovaniji od Samsunga sa TWom pa makar imao i 32jezgarni procesor sa 128GB RAMa...
Ali za ekran da izostane wow efekat, to mi se nikako ne svidja...
 
@djurkash pazi, možda sam ja malo i razmažen po pitanju ekrana, svašta sam video, isprobao, posedovao , pa mi je sada sve normalno, bez nekog wow efekta što kažeš :D kada je nešto loše to odmah kritikujem, a kada je dobro teško pohvalim.
Mislim da će biti ok rezultati što se baterije tiče, okačiću ss sutra. Uglavnom ostalo je oko 45% nakon 3h40 SoT, pri osvetljenju ekrana u proseku nekih 20-30%, uz wifi on,mreža on, malo neta, isprobao po koju igru, malo video striminga... Sigurno da može bolje kada bi se pogasile sve samsung gluposti, no, time ću se baviti kasnije.
 
@djurkash pazi, možda sam ja malo i razmažen po pitanju ekrana, svašta sam video, isprobao, posedovao , pa mi je sada sve normalno, bez nekog wow efekta što kažeš :D kada je nešto loše to odmah kritikujem, a kada je dobro teško pohvalim.
Mislim da će biti ok rezultati što se baterije tiče, okačiću ss sutra. Uglavnom ostalo je oko 45% nakon 3h40 SoT, pri osvetljenju ekrana u proseku nekih 20-30%, uz wifi on,mreža on, malo neta, isprobao po koju igru, malo video striminga... Sigurno da može bolje kada bi se pogasile sve samsung gluposti, no, time ću se baviti kasnije.
Znam, ali meni je super amoled uvek bio najbolji ekran. Kako sam uzimao prvo S i S2 a zatim i sve tri generacije Note-a i sada sa gear fitom, uvek sam bio oduševljen amoledima, i smatrao ih superiornim u odnosu na bilo koji LCD iste generacije...
To SOT vreme koje navodis i nije nesto, ali pretpostavljam da si bar sat vremena igrao igrice...?
 
Bilo je oko 1h striminga.
Gledam neke testove po netu i navodno baterija traje 12h, ne znam pomoću kojih trikova. Jedino možda ako je ekran na minimumu osvetljenja, ali tada je neupotrebljiv, i ako je potpuno offline . uploadfromtaptalk1409995651223.jpguploadfromtaptalk1409995660552.jpguploadfromtaptalk1409995670254.jpguploadfromtaptalk1409995676947.jpguploadfromtaptalk1409995684646.jpg
 
Poslednja izmena:
Los signal i izostanak deep sleep ti je iscedilo bateriju.
 
Na kraju je ostalo 5h20 na 10% do kraja. Ne znam zašto je stalno budan (samsung is to blame) , namerno nisam hteo ništa sa čačkam, jer tako postupa svaki običan korisnik. Kada se sve lepo ispodešava, sigurno može još makar sat više, a za neko potpuno offline čitanje pdfova tipujem makar nekih 8 sati, mada još kada se stavi neki black mode, ko zna koliko bi izdržalo :D
 
Na kraju je ostalo 5h20 na 10% do kraja. Ne znam zašto je stalno budan (samsung is to blame) , namerno nisam hteo ništa sa čačkam, jer tako postupa svaki običan korisnik. Kada se sve lepo ispodešava, sigurno može još makar sat više, a za neko potpuno offline čitanje pdfova tipujem makar nekih 8 sati, mada još kada se stavi neki black mode, ko zna koliko bi izdržalo :D
Na kraju uzeh tab pro 8.4 , S mi je za sada preskup, ali sam se malo igrao i sa njim, i meni je zaista ekran fantazija, kao i težina, i dimenzije...Inace isti SW je u pitanju, i prvo punjenje i naravno ode 20% baterije ni na šta. Isto ga Samsung držao budnim bez razloga. Restart je rešio problem, ali videćemo ubuduće...
 
Nazad
Vrh Dno