Šta je novo?

Format za klasični kineski DVD player?

hidrogen.net

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruke
1,636
Poena
99
Zdravo, da li može neko da mi napiše koji u koji format treba da konvertujem filmove da bi klasičan kineski DVD player mogao da ga pusti? To je onaj neki divx ili šta je već. Ako se neko sretao sa tim problemom, da je trebao nekad nekom da da film koji bi on mogao da pusti na tim praistorijskim pleyerima zna koja je muka. Imam handbrake za konverziju ali ne znam kako da ga podesim. Ako neko zna, bio bih jako zahvalan ako može da pomogne. Ili ako ne handbrake, možda neki drugi program, nema veze, samo da saznam koji format, kodek, bitrate, audio, šta da stavim. Hvala.
 
Mnogo je jednostavnije skinuti te filmove u odgovarajućem formatu (XVID AVI) nego smarati se konverzijom.
 
ma kad bi znao... moram da skinem fullhd da bude dobra slika (da ima), a treba i da moze da se pusti na dvd
 
Ne može. Ti plejeri mogu da puste max 720x512. Najbolje što možeš da nabaviš su XVID ripovi veličine ~1.5-2.5GB.
Ako to nekome ne odgovara neka pukne lovu za nov MKV plejer, od babe ne može devojka.
 
Poslednja izmena:
jasno sve. znači treba mi xvid format rezolucije 720x512 i koliki bitrate? mp3 za audio predpostavljam. jel to mpeg-4?
 
Poslednja izmena:
Pa ne baš te rezolucije, obično je 720x400 jer to zavisi od aspect ratio-a filma, odnosno odnosa između širine i visine slike.
Bitrate tipa ~1200+ kbps, ali kažem ti, to su filmovi od 1.5-2.5GB najčešće, često imaju oznaku "480p" u nazivu fajla.
I zavisi šta je tebi dostupno, odakle skidaš, da li su to javni ili privatni trekeri itd.
Audio može biti MP3 ili AC3, u zavisnosti od filma ili enkodera, ali ti plejeri će to pustiti bez problema.
Da, to spada pod MPEG4.
 
Poslednja izmena:
OK, hvala puno za info! Probaću, pa ću javiti da li sam i šta sam uspeo, ako neko još ima sličan problem.
 
Za takav dvd player trazi film koji ima u naslovu BRRip.XViD, koji su teski od 700mb do 1400 i mora da radi.
A ovi 2.5gb, 480p ili "LEGi0N" koji pravi XViD 720p, nema sanse da pusti, tj ton ide slika ne (u mom slucaju).
 
Rekao sam već, skidam što kvalitetniji film, jer će se ti filmovi gledati i na kompjuteru, pa ih onda konvertujem u format koji može da pusti player. Značila bi mi preporuka koji konverter da koristim i koja setovanja? Po mogućstvu da može da ureže titl u film...
 
I da sam konvertuješ nikada nećeš dobiti bolji kvalitet od ripova koji već postoje, a izgubićeš silno vreme.
Preporuke će ti dati neko drugi, ali uvidećeš vrlo brzo da se mlatiš bez potrebe.
 
Ja ne želim da dobijem bolji kvalitet, ja samo ne želim da dva puta skidam isti film, koji pritom ne mogu ni da nađem uvek u odgovarajućem formatu (za DVD). Dakle, skidam HD rip koji će se gledati na kompjuteru, to je skroz regularno. Ali taj isti film treba da dam nekom da ga taj neko gleda na DVD. Konverziju radim sa FX6300 @ 4.5GHz i Intel i5, tako da to nije preveliki problem.

Probao sam sad u mpeg2, to bi trebalo da može svaki DVD plejer da pusti...
 
MediaCoder će ti biti najbrži, takodje i prevod možeš hardkodovati.
Ja sam ga koristio jedno vreme konvertujući filmove u mpeg2 upravo sa sličnim zahtevima (matorci su gledali filmove na prijemniku za digitalnu tv koji sa flešića po fabričkom može da otvori samo mp3 i jpg).
 
znači mpeg2 će poslužiti. a koji bitrate? koristim any video converter jer on može da hard kodira titl a da sva naša slova budu ok, to mi je proverena kombinacija. kad izaberem preset DVD PAL on konvertuje u mpeg2, ali bitrate 8000. da nije to malo mnogo? rezultat je inače jedan fajl, ne dvd struktura.
 
Poslednja izmena:
znači može da pusti 8000 bitrate. kad stavim 8000 ispadne mi fajl od 3gb o_O

kad stavim 2000 ispadne 1.82gb
 
Brže ti je da enkoduješ film u XVID nego da ponovo skineš rip sa interneta??! Ili imaš jako dobar hardver ili jako sporu internet vezu :)
 
Ili ne mogu da nađem rip na netu? Nisu to neki popularni filmovi, nego neka stara čuda... A i ne želim da skidam 100 ripova ako neki ne radi, pa posle da tražim 100 titlova za njih. Skinem jedan rip, jedan titl- to mi je najteže da uklopim. I posle hardkodiram titl u format koji mi treba. Pošto mora samo da se ubaci disk i da sve radi titlovi moraju da budu hardkodirani. I have my own reasons, pitao sam samo za format, kodek, setovanja za enkodovanje....
 
Neki stari filmovi u HD-u pa ih ne možeš naći kao .avi????
Elem, za sve što postoji HD Rip postoji i DVDrip.....
Takodje, ne mora da se titlovi lepe. Većina takvih plejera otvara i titl ako je u srt formatu istog naziva kao film.
Dodatno, skidanje DVD filma je najbolja opcija, ako već hoćeš kvalitet pošto sumnjam da će na starom dvd player-u moći da se čita fajl od 1+ GB a svakako neće moći mkv.

Koji kod da su ti razlozi, deluju veoma čudno nezavisnom posmatraču.
 
Poslednja izmena:
brate moj mili.... jel ja pričam indijski? nemam milion naloga na milion privatnih trekera pa da mogu da biram koji ću rip da skinem. mogu da skinem to što mogu da skinem sa određenog public sajta i to mi je. titlovi moraju da budu srpski, pa mi se ne skidaju i sinhronizuju titlovi ponovo. dalje, nikakva druga opcija sem hard kodiranih titlova ne dolazi u obzir, jer će po pustati ljudi koji ne umeju da podese titl na plejeru, znači imperativ je samo da se ubaci i da radi, i šta smarate više, nisam pitao da mi kažete da skidam ponovo sve što imam, nego u koji format da konvertujem. na kraju sam sam našao rešenje, proveriću da li radi, pa ću postaviti ovde.
 
Najsporije, ali verovatno i najuspešnije će ti biti da probaš, uzmeš jedan dvd i nađeš neki video od 30-40 mb, i isprobavaš rezolucije i kodeke, bitrate... Preporuka je da kad skineš film prvo ga prebaciš u željeni format pa tek onda lepiš prevod na njega, narežeš 6-7 verzija tog klipa na dvd, odneseš na taj dvd i nađeš koji je najbolji video koji on može da podrži i na osnovu toga isprobaš onda neki pravi film, pa ako radi, napraviš da ti se po difoltu tako konvertuje, zalepiš titl posle i režeš.
 
Naravno, tako nesto sam i ja mislio da uradim :) hvala na konstruktivnom predlogu. Samo meni lepljenje titla i konvertovanje program radi u jednom koraku, ne znam, mozda je bolje naknadno da se lepi, ali ovo sve radim jednim programom...
 
Znaš kako, ja sam 'lepljenje' titlova obično radio kroz Avisynth skriptu i neki plugin za dodavanje titla - tako sam mogao najfinije da podešavam prema svojim potrebama. Megui je kao stvoren za to, ali je vrlo komplikovan ako ga nisi koristio ranije.

Što se bitrate-a tiče, kad je xvid u pitanju, to je praktično jedini parametar koga možeš da šteluješ. Ako ti nije bitna veličina fajla skroz tačno, izabereš VBR ili Average bitrate. Ako hoćeš da ga smestiš na tačno određenu veličinu fajla uz najbolji kvalitet, radiš 2-pass encoding koji traje otprilike duplo duže

To sam davno radio kada sam prilagodjavao filmove za gledanje na dumb telefonu. Mozda sada postoji način koji je više user friendly.
 
Našao sam da xvid sa bitrate 2000 i rezolucijom od 720x480 pasuje ok. fajl je avi. titlove hardkodiram u film. hvala svima, a ako nekome treba info, evo kako sam ja uspeo...
 
Nazad
Vrh Dno