Šta je novo?

[3570K] Trebaju mi saveti

findecko

Cenjen
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
216
Poena
169
Konacno sam posle dugo godina zamenio cpu hladnjak i uzeo sam Noctu NH-DH 14, odlucio sam da se poigram malo sa klokom procesora i krenuo sam lagano do 4,2 , pa 4,4 i na kraju sam stigao i do 4,6, temperature su bile ok. Problem je nastao kada sam odlucio da testiram stabilnost procesora i u Linx-u, tamo su rezultati bili ispod 60000 sto je valjda previse slabo za moj procesor.
Verujem da sam neko podesavanje u biosu zeznuo jer sam ja dodavao voltaze a kada se racunar butuje i udjem u progam CPUID da vidim kolike su voltaze uvek budu nize nego sto sam ja namestao u biosu.
Sada sam odlucio da smanjim voltaze, vratim procesor na 4,5ghz i da potrazim savet ovde oko podesavanja u biosu ,da vidimo sta je problem.
Evo su podesavanja :
Prva strana
RHeseZ9.png

Druga strana

F7IYtFd.png
 
To ti je normalno vdroop i voffset, procesor ti radi na rzlicitim naponima
zavisno da li je idle ili je pod opterecenjem, optereti ga pa pogledaj onda.
 
Pokusavao sam i to , na primer stavim da Core Voltage bude 1,2450 i on uvek radi na negde oko 1,192 ili tako nesto, uvek bude nize nego sto napisem ,bez obzira da li je pod opterecenjem ili nije.

http://i.imgur.com/kqtIjiw.jpg
 
Ne razumem koji rezultat u stress testu Linx-u od 6000?
Okaci screenshot.
 
Evo vidi se na ovoj slici
9vUO8mP.jpg

Rezultat koji dobijam je 58000 GFlopsa a trebao bih da imam barem 100000 sa ovim procesorom i na tom kloku.
 
Kada si radio te testove, jesi li radio nesto drugo na kompu uporedo sa testom?
Kada redi test ne radis nista drugo.
I to je 58 Gflopsa.
Malo memorije imas samo 4 gb, isto utice na rezultat
 
Poslednja izmena:
Ako ti to radi i prolazi testove sa tim naponom, imas onda
vrhunski primerak, obicno da taj proc radi na 4.5Ghz je trebalo
i preko 1.3v.
 
Који бре врхунски примерак са 58gflops-a? :lupko:
Треба да има дупло више.
 
Који бре врхунски примерак са 58gflops-a? :lupko:
Треба да има дупло више.
Pricam na kojem naponu radi, a to sto ima slab rezultat to je nesto drugo.
Vidis da covek ima problem sa naponom, ploca mu je inace poznata po tom problemu.
I prestani vise da se udaras po glavi, vidis da ti ne cini dobro. :d
 
Poslednja izmena:
Па то што може да упали са тим напоном и прође non avx linx није нешто друго, него баш нестабилност ;)
Тако да тај напон не значи ништа.
И не брини за моју главу, тврда је и више него што треба :)
 
Evo pustio sam linx jos jednom i ovde se vidi problem :
1. SS uradjen u toku testa, napon je manji nego sto sam postavio
PeyIP7O.png

2. SS uradjen nakon zavrsetka testa, napon se vratio na normalu
ehTQtpD.jpg

Ja ne znam sta je ovo, umesto da vuce vise struje tokom test i kad je pod opterecenjem kod mene je obrnuto
 
Podesi napon za CPU na auto.
Koja je verzija bios maticne?

Evo vidi kako vdroop radi sa voffset i bez.

d1D46.jpg
DFMKR.jpg

Skini OCCT http://www.ocbase.com/index.php/download
Odradi test, ima dosta opcija za pracenje napona i temperatura.
Na kraju testa ce izbaciti grafikon za svaku zadatu stavku.
 
Poslednja izmena od urednika:
0.6.4. je sa AVX-om. Vjerovatno nema SP1, a i vidi se neki iksic na Action Center ikonici. :)
 
Kada si radio te testove, jesi li radio nesto drugo na kompu uporedo sa testom?
Kada redi test ne radis nista drugo.
I to je 58 Gflopsa.
Malo memorije imas samo 4 gb, isto utice na rezultat
Vidi se sa slike da nije radio nista, tj. samo je LinX picio.
Gigaflopsi su mu konstantni, uvek u tom 58.x rangu. Nema variranja.


2 mmsandi:
Ne mora da znaci... ja imam jednu verziju 0.6.4 koja nema podrsku za AVX.
Veruj mi, i sam sam se iznenadio :)

Uostalom, vidi:
 

Prilozi

  • LinX verzije.png
    LinX verzije.png
    159.6 KB · Pregleda: 111
Poslednja izmena:
Ploca jeste problem sto se vdroop dela tice... ali sto se pak LinX-a/Gigaflopsa tice, nema veze sa njom. Taj deo je do verzije LinX-a ili pak SP 1.

Back to the ploca... potrazi u biosu ima li neceg gde se pominje LLC, pa to ukljuci.
 
Napajanje je cudno, imas samo 8.1v na grani 12v.( i to nije pad napaona vec konstantno 8.1v)
Izgleda da je tu uzrok,i zato imas pad napona na CPU.
 
Poslednja izmena:
Evo , skinuo sam neku drugu verziju Linxa ,ona treba da podrzava avx , pokrenuo sam test i dobio plavi ekran, otisao sam zatim u bios i pokusao da stavim voltaze na auto , kada se racunar butovao ponovo sam pokusao da pokrenem linx i opet dobio plavi ekran posle par minuta, zatim sam stavio manuelno napon na 1.280 i rezultati su sada oko 97000.
Mislim da ne moze vise jer imam samo 4gb rama za sad a za test koristim oko 2,8gb.

CPU-Z tokom testa pokazuje da napon varira od 1.208 do 1.232 , da li je to normalno ?
 
Poslednja izmena:
Druze zaboravi sada rezultate Linux-a, imas problem sa naponom 12v.
E sada treba videti gde je problem, napajanje ili ploca.
Vrati sva podesavanja na default, pogledaj u biosu koliki je naopon 12v.
Proveri na ploci da li stoji utaknut 4/8 -pinski prikljucak 12v dodatnog napajanja.
Napon 8.1v je 40% manji od normalnog, tako da je cudo da opste radi.
Otvori kuciste i pogledaj na ploci ima li koji kondezator da je naduven (mada to je teze vecina se ne vidi od hladnjaka)
Napajanje isto proveri da nije koji kondezator naduven, moje misljenje da je napajanje odradilo svoje.
Ako imas drugo napajanje ili pozajmi negde.
 
Ja ne verujem da bi racunar uspeo da se butuje u slucaju da ovaj program pokazuje tacan rezultat. Verujem da je problem do ploce ,ili ona nesto brljavi ili ova ocitavanja nisu tacna.
 
Pogledaj u biosu sta stoji za napon 12v.
 
Nemoguce da ploca radi sa 8.1V tamo gde treba da bude 12 - i to jos da prolazi AVX. Ocitavanja su off - moze biti BIOS, moze biti ME firmware...
 
Е да, нико није ни питао да ли има најновију верзију биоса...
 
E da, model ploce koliko vidim OCCT ocitava kao GD65.
A pod "moja masina" stoji GD55, e sad da li OCCT pogresno ocitava
ili to radi @findecko?
Sada pogledah isti bios je za obadve, 4.3 je zadnji.
Tako da moze da proba ovaj zadnji, kod njega je 4.2 trenutno.
 
Poslednja izmena:

Ne radi nešto net pa ne mogu da učitam trenutno sve slike sutra ću.....
Pošto imam msi ploču ali za amd a vidim i da je bios skoro isti prvo što zaključujem da ploča pati od velikog pada napona pri opterećenju. Prvo to moraš da rešiš. Isključi sve power save opcije u biosu. Ako imaš taj LLC stavi ga na maximum. Postavi procesor na 4Ghz i jedno 1.2V napon za cpu ili nešto veći za počeak, uključi cpu-z i hwmonitor. Pokreni prime95 i to Large test i pazi na cpuz on će ti pokazati koliki ti je realan pad napona pod opterećenjem i tada ćeš znati na čemu si....Ovde imaš uvek najnovije test programe. http://forums.tweaktown.com/gigabyt...system-info-benchmarking-stability-tools.html
 
Flesovao sam bios ,sada je stavljena poslednja verzija 4.3 , sva podesavanja su na default, nista nisam menjao, usao sam da proverim da li su sada voltaze normalne i opet ima samo 8V na grani od 12V.

 
Ne mora to da znači zato što i na mojoj msi ne očitava neke stavke ispravno. Nego na gornjem linku imaš da skineš HWINFOx64 pa pokreni njega da vidiš kakve će on napone da prikazuje. Jer da je zaista 8V ne bi ti radio računar. Problem je sa MSIjem što ne iščitava VID procesora kako treba pa ga ili šeta kao kod tebe ili ga smanji kao kod mene pa ne može da stabilizuje napon. Međutim blizu si da ti radi na 4.5 Ghz barem po slikama. Probaj onaj Vdroop offset control da staviš prvo na Enable pa na disable pa vidi kako se ponaša pri tim auto vrednostima?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno