Šta je novo?

nVidia-SHIELD

mickk

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.09.2008
Poruke
2,965
Poena
230
Izgleda da se nVidia nameračila na tablet tržište kako treba...

http://shield.nvidia.co.uk/

Koliko vidim ako bude ova cena biće jako dobra konkurencija,iPad mini varijanti i Asusima.
Tegra K1,
ARM Cortex 2.2
2Gb RAM-a
 
 
Aaaa pretekao si me za 20 min :) sa postavljanjem videa...

Generalno sasvim dobar i pristojan tablet...samo me malo plaši ta Tegra.Ne znam koliko će biti aktivni u ažuriranju
 
 
Kada i gde moze da se kupi ovaj tablet osim u americi?
 
Može i u EU samo što je cena veća...
 
Daj imas neki link ubih se ne mogu da nadjem. Vidim nema kod madjara niko kod nas da ga ponudi
 
Post No1... ;)

Inače ima ga u Nemačkoj,Engleskoj,USA
 
Da je 10" bio bi idealna kupovina, ovako mi je mali :)
 
Znaci samo preko njihove prodavnice. A to znaci nema povracaja poreza ili gresim. A sto se tice velicine ovo mi je taman. Desetka mi je malo vece i teza za nosenje. A voleo bi da se neko okrene pro tabletima sa vecom dijagonalom na kom bi moglo nesto korisno da se i radi.
 
8 inča za gamer tablet je sjajan.Imam iPad i on je fenomenalan ali nekako je glomazan za držanje u ruci na duže vreme.Ovako 8-9 ka pun pogodak.A SHIELD po meni je trenutno nešto najjače i najkvalitetnije što može da se uzme za 300e pored iPad mini-a.Tako da čim se ukažeprilika uzimam :)

Baš ću da probam preko firme da naručim...
 
Ne moze to tako da se gleda. Uvek je bilo 1$ 1e
 
heheheh daaa...možda u nekoj drugoj priči.Generalno tehnička roba je u USA u nekim segmentima mnogo jeftinija nego u Evropi.Prosto veliko tržište i ultra potrošačko društvo...
 
krastavac sva tehnika je uvek bila u odnosu 1:1. telefoni tableti aparati i dr. To sto pojedini sajtovi nude jeftinije to je dr prica.
 
Došao sam u posed naizgled jednog killswitchovanog shield-a, nađen je u nemačkoj, neko ga je verovatno bacio baš zbog ovog problema sa baterijom i poslat mu je novi. Fora je što "stare" onda ubiju forsiranim OTA update-om. Devojkin buraz ga je koristio kratko vreme, posle se nakačio na WiFi i skinut je taj OTA sa killswitchom koji se automatski instalirao i od tad je tablet mrtav :) Čitam i čitam, i izgleda da nema nikakvog načina da se povrati, treba da se koristi neki NVFLASH ali treba Secure Boot Key koji ima samo NVIDIA, on treba da bude leakovan da bi moglo nešto da se uradi.

Greota, možda bi mogao da se spasi, izbegne taj killswitch ako se oporavi, da se stavi neki custom rom i još nešto treba da se odradi, pišu ljudi na XDA. NVIDIA zapravo i nije tražila da im se šalje tablet nazad, traže samo da ga reciklirate. Mnogi naravno nisu, izbegli killswitch, pa rizikuju da li će baterija da im se zapali, ali imaju dva funkcionalna tableta :) Ja kad bih uspeo ovaj da spasim, skinuo bi bateriju i direktno nakačio preko USB-a da se napaja strujom, radili i to likovi, samo se uzme USB kabl neki koji ne treba, secne drugi deo i ostave crvena i crna žica, poveže na neki izvor napajanja i može da fercera bez baterije :)
 
Nazad
Vrh Dno