Šta je novo?

netwok a/v resiver

Almir

Cenjen
Učlanjen(a)
14.12.2012
Poruke
50
Poena
159
možel mi neko malo pojasniti čemu služi imal svrhe kupovati te modele tj da li je vrijedno dodati još para pa kupiti netwok model

obzirom da tek kupujem a/v resiver interesuje me da li on može da stoji u ormaru tj da nije vidljiv fizički tj da li je moguće upravljati...

spojio bi htpc i tv preko hdmi....
 
Poenta network AV receivera je mogucnost strimovanja audio materijala: internet radio, DLNA, ...
Sa njima se moze upravljati preko mreze - uglavnom imaju aplikacije za Android i iOS, ali to proveri za konkretan model.
Sto se tice pitanja da li vredi dati koji dinar vise, mislim da danas samo najjeftiniji modeli nemaju podrsku za mrezu. Da li vredi, to moras ti da odlucis.
Pozdrav
 
Teoretski avr može da stoji u vitrini, ali zadnja strana mora da bude otvorena, zbog ventilacije.

Svaka hifi komponenta mora da ima bar 20cm lufta sa svake strane.

U sv. Slučaju, možeš da ga umuvaš u neku staklenu vitrinu iz 70/80-ih.
 
Za upravljanje nekom spravom u zatvorenom ormanu možeš nabaviti tzv IC repeater. (Googlaj za detalje) To radi sasvim ok. Može se upravljati većim brojem skrivenih uređaja (kablovska, medija plejer, audio sprave...) Onkyo receiveri čak pozadi imaju ulaz za direktno kačenje tih repeater-a.

Inače, tačno je da se receiveri greju i da ne bi trebali biti zatvoreni u tesnom prostoru. Moj Onkyo je u komodi koja nema zadnju stranicu. Ali i tako se dosta greje.
 
imam server rack ugrađen u kući, tu je sva oprema od računara mreže i sl...ali se nevidi i nečuje uredno ventilirana....interesovalo me da li samo postoji ic koji mogu izvućii na vidno mjesto...ako imam htpc preko kojeg mogu slušati muziku imal smisla network...mislim i taj htpc vuče sa servera muziku...mislim onako šta je naj solucija...
 
Nazad
Vrh Dno