Šta je novo?

Xiaomi mi3/mi4

fkloznica

Čuven
Učlanjen(a)
23.09.2010
Poruke
23,723
Poena
975
ajde da otvorimo temu da ne spamujemo onu o kineskim telefonima. :)

mi3 koji je dugo vremena na trzistu, a sada manje vise pristupacan da se naruci iz kine.


http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_3-5678.php

xiaomi-mi3-1.jpg

[YOUTUBE]OGDrW5NGm_o[/YOUTUBE]



pre par sati predstavljen je i mi4

10522436_735226126512983_1618452477420863013_n.jpg
10365764_735226143179648_8859049869304749399_n.jpg

http://www.gsmarena.com/xiaomi_announces_the_mi_4_in_china-news-9102.php

161710qx4mm2yuxmlmrww8.jpg.thumb.jpg

Stainless steel frame, unbelievable craftsmanship & polish
Snapdragon 801 chipset, 3GB RAM, 16/64GB Flash
5-inch 1080p IPS display, very high color gamut (84% of NTSC range)
13MP rear camera, f1.8, real-time HDR, 4K video recording (Sony IMX214)
8MP front camera, f1.8, 80-degree wide angle (Sony IMX219)
3080mAh internal battery, quick charging at 9V/1.2A or 5V/2A
Swappable back plate
Weight: 149g
RMB 1999 (~$320) for 16GB Version; RMB 2499 (~$400) for 64GB Version

[YOUTUBE]b9Z3WsNZveI[/YOUTUBE]


Xiaomi Mi 4 WCDMA version will be available on Jul 29, 2014, CDMA version in August, LTE (4G) version in September. And 1 million Mi 4 will be provided in
two months.


http://en.miui.com/thread-29338-1-1.html

full specification
http://en.miui.com/thread-29399-1-1.html
 
Poslednja izmena:
Fala bogu na otvorenoj temi, bilo je za kojekve jinlune i sta ja znam a ne za ovako jednu marku. Hvala na otvorenoj temi
 
Koje pisanje po izvikanim proizvodjacima, isti hardver u kvalitetnom kucistu sa 64Gb rom i 3Gb ram za 295e?! dok ostali tako nesto naplacuju 600, 700e ili cak i nemaju toliku kolicinu memorije :d Svaka im cast, jos 3080 mAh baterija, uz 5'' 1080p IPS autonomija ima da bude sjajna.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6475&idPhone2=6518

350 vs 295e a mi4 bolji za klasu ili dve
 
Poslednja izmena:
Zato volim xioami, meni je on najbolji kiniski telefon ( marka)
 
Toliko ide i honor 6. Bukvalno im je ista startna cena. Zanimljivo da prvo izlazi wcdma verzija.

Ne znam da li ste primetili ali menja mu se poklopac za bateriju ? Bice mozda one fore kao oneplus one,drvo ,banbus itd itd :)

Po meni fenomenalan telefon. Jedine mane singl sim i to sto nema mesto za memorijsku
 
Poslednja izmena:
Xiaomi Mi 4 WCDMA version will be available on Jul 29, 2014, CDMA version in August, LTE (4G) version in September. And 1 million Mi 4 will be provided in
two months.

Mislim da sa ovim cenama neće dugo čekati da se rasproda. :) Sreća za "velike igrače" da se ovi još uvek zagrevaju za globalno tržište. Koliko vidim, Mi (3 ili 4) je logična sledeća kupovina za mene...
 
Nisam se ja zalio u smislu da sam imao u planu da ga kupim pa me podseca na iphone pa e sad kao necu. Cinjenica je da lici na iphone ali to ne menja na cinjenici da je uredjaj odlican. Mozda sam samo malo vise inovativnossti u dizajnu ocekivao ..
 
Pa i ne lici toliko na iphone. Ni od napred ni od pozadi. Mozda samo po bokovima,jer je u pitanju metal.

Koliko sam pratio ovo im je 17 dizajn od kada su poceli da prave prototipe i satro izabrali su ovaj

Sledeci moj telefon honor6/mi4 ili novi nexus ( ako ga uopste bude i bilo ) :)

edit:
http://www.engadget.com/2014/07/22/xiaomi-mi-band-fitness-wearable/

Like many of its competitors, the Mi Band tracks your movement (walking or running) plus sleeping pattern, and you can also use it as a smart vibrating alarm to wake up feeling better. Interestingly, a single charge on this waterproof device will last up to 30 days, which easily beats its competitors that tend to last for a week or less. Better yet, the band doubles as a security token that automatically unlocks your phone -- likely just Xiaomi's for now -- when within proximity.
 
Poslednja izmena:
^nista nisu rekli za to..

inace jedna od mogucnosti
3080 mAh internal battery, quick charging at 9V/1.2A or 5V/2A

ovo na foru oppa 7 ili ne ?
 
A MI3s?? Nista?

Sto se MI4 tice, nista posebno pa ovo i jeste ustvari MI3s.
Apsolutno nista od specifikacija koje su kruzile, jos jedan S801 telefon sa 1080p ekranom, istom Sony 13mpx kamerom...

Nije da bi 2k ili S805 napravili neku razliku ali ne vidim po cemu se izdvaja MI4 od MI3 i sta ga cini znatno boljim? Bar bi Kinezi trebali da izbacuju neke napucanije modele.

Izgled telefona je... meh, jos jedan Kineski pravugaonik a mogli su i da zaborave ovu Galaxy S3 sljastecu plastiku iza, sve u svemu nista novo, nista revolucionarno.


Jedino Nokia ako zeli i Apple mogu nesto STVARNO novo da donesu ovo sve ostalo otislo u p.m. sa androidima.
 
Poslednja izmena:
To je isti onaj stari senzor koji se nalazi i u OnePlus One dakle staro, malo i nista spektakularno.

Nije mi jasno sta ovaj telefon nudi sto OPO nema? Specifikacije su skoro pa identicne a meni licno OPO izgleda 3 puta bolje.
 
Opo je cigla. Velicina maltene kao note 3,ima ljudi koji nece da prelaze na tu stranu tzv phableti

Znam emix .Udario sam edit:)

Mi4 139 x 68.5 x 8.9 mm ( sa nekih kineskih sajtova ) vs OPO 152.9 x 75.9 x 8.9 mm

Edit2: da li OPO ima ir remote za tv ,klime i slicno ?
 
Poslednja izmena:
OPO je OnePlus One, na taj telefon sam mislio.
 
Po meni nedostatak kod ovih Xiaomi mi3/4 telefona je što nema mogućnost proširenja sa mem. karticom i što mu se ne menja baterija.
 
Znaci OnePlus One kad se pojavio pola planete se primilo zbog cene a to sto jedva moze da se kupi nema veze. Sad ovi kinezi izbacuju kompaktniji model sa prakticno istim hardverom kao one+ i moci ce da se kupi po najpovoljnijoj ceni od svih vodecih modela i to sad ne valja, ma fail :d

Sto se dizajna tice, ne vidim neku posebnu manu ali i ne izgleda nista posebno, prednja strana npr kao neki huawei, ovo pozadi glossy deluje bezveze ali kako god da okrenes izgleda bolje od nekoliko novijih telefona.

Ko kupi 64Gb verziju prakticno ne mora ni da razmislja o prosirenju memorije.
 
ma bolji je od OPO :)

millet phone support dynamic tracking AF feature when shooting children or small animals is very convenient.
161652vz0etii9yokkxjro.jpg.thumb.jpg
also supports fast millet phone adjust the exposure on the touch screen you can easily adjust the exposure.
millet phone camera faster, 0 seconds without delay to ensure the capture photographs and other characteristics of success.

dalje.
160159vmxhhxsnyzrv7hvh.jpg.thumb.jpg
millet phone 4 high process complexity, Foxconn first production, 7000 nesting finished just out of the 400, the yield was only 5.7%. After months of efforts, border processing has been upgraded to a reasonable yield.
new phones millet processing equipment investment 1.9 billion yuan.

i jedna vrh fora :D millet phone also supports accident protection services, including water, such as broken screen + accident, only 99 yuan.


prevod google translate pa verovatno ima dosta gresaka ,ali poenta je tu


Edit
Sto se dizajna tice, ne vidim neku posebnu manu ali i ne izgleda nista posebno, prednja strana npr kao neki huawei, ovo pozadi glossy deluje bezveze ali kako god da okrenes izgleda bolje od nekoliko novijih telefona.

.

Zadnja maska moze da se menja sa 20+ razlicitih poklopaca koji su sve sem glossy.
 
Poslednja izmena:
Nisam nesto posebno odusevljen...mi3 je mnogo lepsi po dizajnu, ali je opet daleko jeftiniji od Samsunga, iPhonea, LG-a, Sony-ja ili HTC-a, tako da mi je po difoltu favorit.:)
Hardverski odlican, mada ni mi3-ju nista ne fali(na kraju dana bitnije je kako radi od toga da ima sve najnapucanije komponente).Sve vise kineza je prihvatilo da stranica bude alu na foru ajfona, tako da me ne cudi promena, ali licno bih vise voleo da su nastavili liniju mi3, sto je i prosli model izdvajalo iz mora istog generockog sr anja.(jedino slicno je thl t100s)
 
Samo sto se ne zna koji je grdji od tih 20 covera. :d
 
kakav PR tekst... pomislih da čitam o senzoru iz 1020 u najmanju ruku
 
nema tu sta da se prica, odlican je telefon, samo neko ko nije koristio xiaomi moze da kaze nesto lose.
 
Pa to je tacno ali kakve veze ima, senzor je u skladu sa klasom i cenom, to je to, kako god da okrenes imace dobru kameru i bolju od M8 :d I G3 ima slican hw kamere pa kosta znatno vise (dobro, ima i 2k ekran :d)
 
Secam se jednog teksta o G3, mislim da ima IMX135, jos stariji senzor, isti onaj iz G2... :lupko:

Procice jos mnogo godina dok androidi dostignu 808/1020 kvalitet, a mozda ni tad. Muka mi je. :S:
 
Mislim da G3 ima malo noviji senz. od G2 i ois +. Fotografije koje pravi preko dana su odlicne (posebno sto se detalja tice) a laser af i low light su cist prosek, ois + jedva da radi stabilizaciju videa..

Procice jos mnogo godina dok androidi dostignu 808/1020 kvalitet, a mozda ni tad. Muka mi je.

Pripremi se za lose vesti u 1020 temi :trust:

Ako je sve to tacno ostaje nam samo da se uzdamo u sony :d mada stvarno imaju tehnologiju i inovacije, posebno kad se uzme u obzir da veoma tesko posluju, samo da im softverski timovi isprate dobar hardver a to je do sada cesto skripalo u mob. diviziji.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno