Šta je novo?

Legendarne igre koje nikad niste igrali ili vam se nisu svidele

Nikad nisam bio lud za Age of Empires serijalom, iako je kec svojevremeno zaista bio odlican.
 
Nedavno sam odigrao legendarni Stronghold, pre sam igrao samo Krstaša, i mislim da je Stronghold teži.
Odlična srednjevekovna atmosfera, opsade i odbrane u kojima i samo par odabranih jedinica može da prelomi; od par strelaca skrivenih iza neke stene ili zida, brzog probijanja pored nebranjene kule, izbijanja iza neprijateljskih linija i ubijanje kralja; do paljenja svog zamka da bi i neprijatelj izgoreo.
Pravi izazov na very high, a na dve mape sam morao da spustim na high, iako imam iskustva od ranije iz Krstaša.
 
Poslednja izmena:
Jeste, Stronghold je tezi od Crusadera, i to najvise zbog ekonomije, ja bih rekao. Stanovnici se, izgleda, sporije krecu, a i kad donesu robu, donesu manje: manje drveta, manje kamena... U Crusaderu je mnogo lakse doci i do oruzja i do vojske.
A po nekima (to ja ne mogu da potvrtim, ali im verujem na rec - ipak sam ja vise igrac Crusadera) je bolje uradjena vojska nego u bilo kojoj drugoj Stronghold igri. Na primer, kopljanici su preslabi kad nalete na strelce, a kazu da su dobri u borbi protiv konjice (u vecem broju, naravno, pa uzevsi u obzir cenu jednih i drugih - grupa kopljanika bude jaca). To je i u Crusaderu zastupljeno (trazne prednosti i mane odredjenih jedinica), mada ja nisam uspeo da uocim ovu prednost kopljanika u Crudsaderu. Pretpostavljam se ta prednost gubikad protivnik skup 100 vitezova, ali je tako nesto u Stronghold 1 ipak prilicno tesko izvesti.

Bas sam iz istog razloga ja i ostao odan Strongholdu, pored svih drugih novijih igara. :)

Mnoge igre imaju takve odnose izmedju trupa, po principu papir bunar makaze, ali ovde je to izvedeno na pravi nacin - ne prostim davanjem nekakvih bonusa u borbi protiv odredjenih trupa, nego bas onako kako bi to trebalo. :)
 
Efikasnost može da se pojača fear faktorom i onim skalamerijama za mučenje, mada nisam to mnogo praktikovao u Strongholdu... i mislim da imaju više HP-a ako je veća popularnost.
 
Jeste, i vidis, sad si mi bas dao ideju sta bih mogao da probam sledeci but na multiplayeru.
Jeste, poveca ti se produktivnost za 50%, a HP vojske se smanji za 25%... A kad se smanji fear faktor, smanjuje se produktivnost, a povecava se HP (HO opet za 25%).
Ima ovde tabela sa informacijama kako fear factor utice na proizvodnju.
 
Poslednja izmena:
Posle AC jedinice (koja je bila ubitačno dosadna meni) nisam odigrao ni jedan deo.
Diablo III ako se on može nazvati legendom ikako, na kecu sam imao oko 1000h ali mi je krivo što add-on nikada nisam završio, dok na Diablu II sam sigurno imao i preko 2500h.
Driver-a nisam mogao završiti a nijedan GTA i Mafiju ni početi, nekako mi te igre ne leže.
Mortal Combat 3 i veći brojevi nekako su se izlizali.
Alien vs Predator sve posle prvog dela, nije me bilo strah igrati ih, nekako je kec imao atmosveru kao da si stvarno tamo (naročito ako vodiš marinca).
Stalker clear sky i call of Pripyat. Nemam razloga zašto ih nisam odigrao jer smatram da je kec nešto kao Half-Life mnogo dobra igra (stvarno legenda).
E.S. Morrowind i Oblivion. Кada sam prvi put video Oblivion nije mi se svideo za Morrowind nisam ni znao a sve će to da promeni izlazak Skywind-a i Skyoblivion-a. Šta da kažem kada i u Skyrim-u imam oko 1000h.
Eh da nisam ni Street fighter završio, nikada nisam bio dobar u njemu. :d
 
Kakav naslov za temu ;)
 
GTA IV. U ono vreme nisam mogao na matorom kompu, a kasnije nisam ni imao zelju. Manje-vise, sve vec dozivljeno onomad kroz Vice City i San Andreas. Verovatno necu ni GTA V, takve igre mi vise nisu zanimljive.

Nisam odigrao nista posle Assassin's Creed Revelations. Iako mi se igre, gameplay (kao klinac obozavao PoP The Sands of Time trilogiju), prica svidjaju, necu ni da ih probavam dok ne dodje neka fina graficka.

Mass Effect. Nikako da nadjem vremena pa da kroz mesec dana natenane odigram sva tri dela. KOTOR2 mi je omiljena igra, tako da kontam da bi mi se i ME svideo (ne volim epske RPG-ove).

Nista ni od Splinter Cell nakon treceg dela nisam odigrao. Jako su mi legle igre, a onda probao Double Agent koji nisam igrao ni pola sata. Kasnije nikad nisam ni ponovo pokusao. Blacklist mi dobro deluje, tako da ce jednog dana sve doci na red.

I ove Batman Arkham igre mi deluju zanimljivo.

E da, FIFU sam zadnji put igrao krajem 90ih i 2005. Ostale delove necu nikad.
I PES sam batalio nakon ocajne 2009. Sestica je majka, bila i ostala. Ziveo Shollym! :Klanjanje
 
Poslednja izmena:
Znam da cu sad da zestoko uzburkam javnost ali Heroes III nikad nisam igrao, jer sam ipak zeleo malo vise da jurim zenske u to vreme :)

Ja bih u legendarne igre svrstavao samo one starije od 10+ godina.
 
Poslednja izmena:
Mudro, da si počeo da igraš možda bi ženske ipak morale da sačekaju svoj red. Mada možeš i sad da ga igraš, jednako je zanimljiv kao i pre 15 godina kad se pojavio. Ja sam ovog proleća konačno našao malo vremena pa sam igrao kampanje. Na žalost, zaglavio sam sa nekromanserom, pa nisam uspeo da završim...
 
Ni ja je nisam presao (H3), a igrao sam je dugo. Igra je bila jednostavno preteska
 
Jbt, kad bih ja krenuo da nabrajam...
Bolje necu! :d
 
Nekada davno Beneath the steel sky i Sanitarijum imaju odličnu priču, od novijih FarCry i AlanWake a već godinama igram Settlers 2 Aniversary kako god koja mapa izađe, pokušavao sam da igram i druge settlers-e ali nijedan nije kao dvojka.

Malo sam promašio temu...

Quake 2 sam počinjao jedno 20 puta i na silu sam ga završio, FarCry 2 i 3 su me strašno smorili....
Crysis 2 sam odigrao nekako relativno brzo dok jedinicu nikako....
 
Poslednja izmena:
Legendarne igre?! Mislim da je Dungeon Keeper 2 jedna od tih, nisam imao priliku da je u to vrijeme odigram, skoro sam skinuo neku verziju sa neta pa cu je igrati jednog dana. Onda, Jagged Aliance 2 isto nisam mogao nigdje da je nabavim. E da, mislim da se i Giants Citizen Kabuto mogu svrstati u tu grupu, isti razlog kao i sa JA2 ali sam nedavno skinuo mislim gog verziju pa cu je odigrati cim mognem.
 
Dungeon Keeper 2, super igra, još se sećam animacija iz igre, nisam je ni ja prešao.
Setih se da HL nisam nikad prešao, nije mi se dopala igra, iako sam sebe ubeđivao u suprotno, jedino sam prešao HL2, i započeo epizodu jedan.
 
Poslednja izmena:
dota 2
kad je vidim padne mi mrak na oči
ocena na igricu je 90 (od mogućih 100)
ima puno stvari koje me nerviraju:
1. grafika za malu decu
2. šop mnogo loše urađen
3. ne može da se zaključa kamera
4. last hit je skill (ja imam krš internet tako da ne mogu da ubijem ni jednog kripa)
5. specijalni šop je daleko u šumi, treba da se gega 3 sata dok se dođe do njega da se kupi nešto
Mogu da igram dotu2 ali pored milion drugih igara ne pada mi na pamet... (League of Legends je po meni bolji xxx puta)
ukusi su različiti
Ljudi kažu da je Resident evil 6 katastrofa, po meni igrica je predobra...
 
Al si se nalupao za dotu, ok je da se tebi ne svidja, ali ti argumenti da je zbog toga losa igra su katastrofa... Pazi, igra je losa, jer ti imas los net... Ma haos... A to za shop sto je daleko je jedan od glavnih delova igre koji cini dotu dotom...
 
Dark Souls 1,2... Vidim ceo gejmerski svet se isprimao na ovu igru a meni je bas smorcina teska...Pruzio sam joj priliku dva puta, i prvom i drugom delu, al ne vredi... sve mi nekako prazno, i dosadno... IMa tu jos igara tipa kao League OF Legends, i njoj sam dao sansu par puta, al DOTA je DOTA, mnogo je ozbiljnija od LOL-a.

Bokica 80, Naprotiv Bas LOL ima grafiku za malu decu, jedino sto im valja su oni trejleri sa medama i macama :)
 
Za kompetitivne igre je bas licni dojam tj misljenje, da li je shop daleko i slicno je relativna stvar i ocigledno su uspesne iz drugih razloga.

Razmisljao sam koju bi igru stavio ovde i mislim da tu spada Elder Scrolls Online Morrowind, jedini razlog je nedostatak dijaloga i citanje. Kao sto rece jedan lik na streamu, nisam ja lenj sto mi se ne cita nego developeri sto nisu uradili dijalog. Tu sam da igram, vidim i cujem a ne da citam :D Mozda Diablo 2, ali moram da probam to nakon sati i sati trojke sada.
 
Juce sam prvi put upalio stenlija da igram, i upao sam u 3% ljudi koji su presli igricu iz prvog u 18minuta, inace igrica je interesantna i ako nista drugacija od bilo koje druge.. vredi probati bdw nemojte igrati ako imate slabe zivce narator ume da bude bas ****** ;) tip za one koji zele da probaju igru... nemojte uvek da slusate naratora jer gresi dosta.. cilj je na neki nacin nasamariti njega.
 
Hm, vidim da skoro niko nista nije postavio, pa ajde da se malo umesam... Igram sve i svasta, a vidim da niko ni pomenuo voznjice i tako to. :)
Licno, po meni najbolja kombinacija lozenja, totalno lose fizike voznje ali neizmerno zabavna po pogledu kustomizacije vozila je NFS Underground 2. :D
A npr, nikada Kolina nisam igrao iako vazi za jednu od najjacih simulacija voznje... zasto... pojma nemam. o_O
 
Ah da, Commandos-i, delovala mi je genijalno, kao i oba dela Odium-a, ali ih u zivotu nisam uzeo u ruke. Mozda je problem sto sam u to vreme posedovao Sony keca... :D
 
LoL... ne mogu da se nateram ni na 2 minuta. Igrao/m Wow od 2007 al ovo nikako.
 
Evo ovaj video tacno opisuje zasto mi se nikada nisu svideli Betmen serijali.

[youtube]W2EZZVW7jjQ[/youtube]
 
Ah da, Commandos-i, delovala mi je genijalno, kao i oba dela Odium-a, ali ih u zivotu nisam uzeo u ruke. Mozda je problem sto sam u to vreme posedovao Sony keca... :D
Skoro sam prešao Komandose, i Behind enemy Lines i Beyond the Call of Duty. Nema šta, jedna od najboljih strategija ikada. I posle toliko vremena. Misije sam skroz skoro zaboravio (osim one u našem zoo vrtu), tako da mi je super pala.
 
Ja sam vala upamtio onu prvu misiju u prvim Komandosima, u Norveškoj. Valjda zato što nisam znao da igram pa sam je startovao milion puta. Posle sam se izveštio pa ostale misije ni ne pamtim, tek kad si pomenuo setio sam te kod nas.
 
Niko da pomene malo starije igrice ,)

- Starcraft! - Odlicna igra sa super grafikom. A tek animacije likova u dnu ekrana, saljivi komentari dosta oruzja, ... a tek mogucnost da se igra preko mreze. Sa drugarima sam igrao preko dialup modema. U ono vreme igras igru sa drugarima iz grugih gradova preko mreze a platis cenu obicnog telefonskog poziva! Tada bre nisam ni imao Internet :p

- Network Q RAC Rally Championship - jos starija igra ali uvek me je odusevljavalo kako u tako malo MB stane tako lepa igra tj. hardveskih zahteva skoro i da nema :d. Secam se da mi je machina bila krsh zivi! Moj omiljeni auto je bio Subaru Impreza :)

Pozzz
 
Nazad
Vrh Dno