Šta je novo?

Legendarne igre koje nikad niste igrali ili vam se nisu svidele

Niko da pomene malo starije igrice ,)

- Starcraft! - Odlicna igra sa super grafikom. A tek animacije likova u dnu ekrana, saljivi komentari dosta oruzja, ... a tek mogucnost da se igra preko mreze. Sa drugarima sam igrao preko dialup modema. U ono vreme igras igru sa drugarima iz grugih gradova preko mreze a platis cenu obicnog telefonskog poziva! Tada bre nisam ni imao Internet :p

- Network Q RAC Rally Championship - jos starija igra ali uvek me je odusevljavalo kako u tako malo MB stane tako lepa igra tj. hardveskih zahteva skoro i da nema :d. Secam se da mi je machina bila krsh zivi! Moj omiljeni auto je bio Subaru Impreza :)

Pozzz

Da nisi promašio temu :)


Au, ja sam bash omasio! :wall: Lepo je uciteljica pricala, prvo procitajte pitanja dobro. :) Sorry!
 
World of Warcraft.

Kada se pojavila, problem je bio monetarne prirode, tj. bilo mi je preskupo da plaćam mesečnu pretplatu za igru.
Kasnije sam jednostavno svesno izbegavao da počnem da je igram, jer sam znao da ću se onda pozdraviti sa barem par meseci života... a onda se navadih na WoT i ode ta filozofija niz vodu :p
 
E, ovaj put pogadjam temu :p

Colin McRae Rally - Imao sam krsh masinu kod koje je bio neki problem sa OpenGL, valjda, pa nisam nikako mogao da je pokrenem. Patio zbog toga te mi je to ostalo duboko urezano u secanje :crash:. Probao sam par puta kod drugara ali onako usput.
 
E setih se i ja starih dobrih legendarnih igara uz koje sam provodio duge noci. Igrao sam Sanitarium, Total anhillation, C&C tiberium sun, Commandos 1, Half Life, 5 element, O.D.T, Age of Empire 1. U to vreme posto mi je hard bio kapaciteta 3,2 gb morao sam da igram jednu po jednu igru pa kad je predjem, brisi pa instaliraj novu. Presao sam skoro sve igre sem ODT i mogu vam reci da u to vreme sam igrao i uzivao u igrama 500x vise nego danas. Danas samo WoW i LoL.....
 
Ја сам изгубио интерсовање за нове игре, све су глупости и гринд до бесвести. Индустрија се свела на гринд и графику. Зато сам сад кренуо да испитам неке старе дос хитове које сам прескочио и у процесу сам нашао једну веома лепу ствар, МТ-32 емулатор "Мунт". Емулација Роланд МТ-32 миди музике, ради феноменално, музика је небо и земља у поредјењу са опл Саундбластером (мада и он је имао свој шмек).

Сад пичим Dune 2 и забавнија ми је од већине ствари која је сад у оптицају.

Послушајте музику за Дуне 2 са МТ-32, е исто тако звучи на емулатору.

https://www.youtube.com/watch?v=kQADZeB-z8M

Никад нисам играо Might&Magic 3, 4, 5 (World of Xeen), и сад сам решио да исправим ту грешку :D.

Следећи на тепети су први Dune i Day of the Tentacle, Jagged Alliance i Goblins 3 i Fury of the Furies.
 
Uh, Day of the Tentacle, kakva je to bila igra.
Ja sam recimo propustio sve Quest serijale - King's, Space, for Glory itd. Cini mi se da sam negde video da ce i njih zahvatiti ovaj trend pravljenja rimejkova, taman da tad probam.
 
WoW, Starcraft (sve od istog), Diablo III,
 
u kom univerzumu je diablo 3 legendarna igra?
 
Pa u svakom s obzirom da milioni ljudi imaju preko 1000 sati odigrane igre.
To sto je bio dresh u pocetku ne umanjuje cinjenicu da se oziljno poravio. Licno meni je d3 bolji od d2 koga sam besomucno igrao, ali nikako od d1 koji je neprevazidjen (iako je zastareo po mnogim pitanjima retko koji rpg je mogao da izazove takav osecaj klaustrofobije i napetosti). Posle ~980 sati igre sam je ostavio, dosta je bilo :)
Nisam ranije igrao Baldurs gate, Torment, Gothic 3 i mnoge legendarne rpg-ove, greske koje sada ispravljam XD
 
Pa u svakom s obzirom da milioni ljudi imaju preko 1000 sati odigrane igre.
To sto je bio dresh u pocetku ne umanjuje cinjenicu da se oziljno poravio. Licno meni je d3 bolji od d2 koga sam besomucno igrao, ali nikako od d1 koji je neprevazidjen (iako je zastareo po mnogim pitanjima retko koji rpg je mogao da izazove takav osecaj klaustrofobije i napetosti). Posle ~980 sati igre sam je ostavio, dosta je bilo :)
Nisam ranije igrao Baldurs gate, Torment, Gothic 3 i mnoge legendarne rpg-ove, greske koje sada ispravljam XD

Ti ozbiljno da si igaro jednu igru toliko ?
Salis se, jel da.
 
Znam ljude koji ima na 1.6 i GO samo na stimu 2000h+, a igrali su pre i bez stima, tako da...
 
Nazalost ne. Previse vremena izgubljeno na pomenut serijal. Samo Fallout 1 i 2 sam igrao oreko 200 sati kumulativno, Gothic 1 i 2 takodje veooooma dugo. Baldurs gate 1 sam poceo pre par meseci i posle 80ak sati igre sam stigao u BG city, a vidim da ovde ima skoro isto toliko questova. Mrzim kod sebe sto svaku sitnicu moram da uradim, svuda sa zavirim i nijedan deo mape ne moze imati neotkriven deo.
P.S. kada imam vremena igram samo jednu igru dok je ne zavrsim, nikada dve uporedo.
Prokleti wow mi je za par godina odneo preko 3500 sati. Zato i spavam po 3, 4 sata pored posla i porodice hahahhaha.
 
Poslednja izmena:
meni je lično sasvim normalno da naganjaš neku igru preko hiljadu sati. imam mnogo mnogo više od toga u eliti, kick off-u 2 i herojima 3, i bar 1000 u doomdarsk's revenge-u, moo2, medieval total war-u 1, seadogs-u, x-comu (prvom), colonization-u (originalnom), a u poslednjih godinu dana sam upucao bar 1200 sati u rust.
doduše, teško je upucati 1000 sati u igru koja nema replay faktor. ne možeš upucati soma sati u ryse son of rome, koliko god izgledao prelepo i u 200 fps-ova, jer to jednostavno nije naslov koji ne može da dosadi.
igra koja je zanimljiva te drži bar 5-6 sati dnevno za ekranom, sve dok ne dobiješ ultimativni sms sa pretnjom raskidanjem i sl.

a kad se setim samo kako su me drugari na jednom festivalu gledali dok sam na psp-u pikao xcom u hladu kantine i ne reagovao na polugole ćurke željne pažnje koje su sele za isti sto :)))))
 
Poslednja izmena:
Za MP igre, 1000H igranja nije toliko neobicno. Za SP, stvarno ne znam ko ima 1000 sati u bilo kojoj igri.
 
imam ja i duplo u sMorrowind-u,i to bez modova.
 
pa naravno da nismo jedini :) aman, zar je toliki problem biti skroz zaluđen nekom igrom da ti čak i ne treba ljudski protivnik? :)


btw, kad smo već kod teme, imam tri mp naslova koji mi nikako ne leže - wow, wot i lol.

nekako mi je popustila kompetitivnost još sa counterom (vidi još jedan naslov od preko 1000 sati), i da nije rust-a, skoro da bi se moglo reći da sam se izlečio od mučenja drugih igrača :)
 
"Stalker (svi delovi) - igra mi je toliko bila ružna (sad će svi da skoče) da nisam mogao da gledam u one isprane teksture."
Kolega, lepo ste to rekli. Pored najbolje volje i sat-dva drndanja okolo (u par navrata) igra me nije "kupila"... nazalost.
Ali zato "Metro"! Neuporedivo bolji, isto ruski, ista tema. Da nije prekratak, bio bi najbolja igra.
Ovako, cekam F4. Masturgaming u Bostonu.
(Fallout)
 
La Mulana... Uzasne kontrole, dosadna igra... :/
Medieval 2 Total War... Ni najmanje mi se ne svidja...
Borderlands mi je potpuno prosecan... Narocito prvi deo...
Skyrim... Dosta dobra igra, ali ne toliko legendarna koliko su ljudi zaludjeni...

Ima bas dosta igara koje su, IMHO overhyped...
Al' dobro... ukusi su razliciti...
 
Nazad
Vrh Dno