Šta je novo?

Legendarne igre koje nikad niste igrali ili vam se nisu svidele

fingon82

Slavan
Učlanjen(a)
17.05.2009
Poruke
7,254
Poena
435
Dakle, buduci da je dobrih igara sve manje i manje i to odavno traje, a da postoje igre koje uzivaju legendarni status ali koje iz nekog razloga nikad niste igrali ili vam nisu legle u tom trenutku (te im niste dali pravu sansu), otvaram ovu temu da bih pre svega sebe motivisao da ih predjem i vidim u njima ono sto su i drugi videli, a mozda i neko drugi uradi to isto. Ionako je letnja sezona, zanimljivih naslova nema na vidiku. Takodje, ako je nekome neka od navedenih igrara omiljena, moza da ubaci par recenica o samoj igri i tako motivise na igranje :)


STALKER - ovu igru nikad nisam presao, cak ni igrao duze od par minuta, iako mi se svidela. Kad je izasla, imao sam verziju na Ruskom jeziku, sto mi je unistavalo draz igranja, a nisam mogao iz nekog razloga da nadjem englesku.

Arcanum - Nabavio je cim je izasla, i iako mi grafika u igri nije najbitnija stavka, ova mi je zbog iste bila vrlo antipaticna. Dao sam joj sansu par dana, ali je posle pao uninstall.

Gothic 2 i 3 - Ove bi mi se nesumnjivo svidele da sam u to doba imao PC koji bi mogao da ih tera, ali nisam. Gothic 1 mi se mnogo svideo, sem katastrofalnog inventorija. Ako ima nekih grafickih modova, ovo bih mogao da odigram.

Vampire - The masquerade: ista prica kao za Gothic

Stronghold - Odlicna igra, igrao sam je par puta ali iz nekog razloga mi nije zadrzala paznju.

Sigurno ih ima jos, ovo su samo neke koje se dosta cesto pominju po forumu pa sam ih se odmah setio. Zanimljivo bi bilo cuti jos neciju listu. Pucajte :)
 
Kakva hejterska tema, kao stvorena za Damira i njemu slicne. Savrseno me ne zanima zasto i koje se igre nekom nisu svidele, kao sto me ne zanima zasto vam se nesto drugo ne svidja.
 
Stalker ti je obavezno stivo, sva tri dela. Prvi je najbolji doduse.
Fps sa najboljom atmosferom ikad, za ljude koji vole postapokalipticne svetove.
 
Zar moze biti igra "legendarna" ako joj padne uninstall poslije par minuta, dakle ako mi se nesvidi na ovaj ili onaj nacin onda meni licno to "legendarno" gubi svoj pojam. :p
 
Pogresi covek :D.
 
S.T.A.L.K.E.R i Arcanum?! Ne znam sta da kazem. Pa kakve ti igre volis da igras?
 
fallout 3, kad sam video onaj 3d nisam imao zelju ni da probam igru..
 
@veljaNS
I totalno si pogresio sto ga nisi odigrao. Meni je odlican.
 
@veljaNS
I totalno si pogresio sto ga nisi odigrao. Meni je odlican.

meni su kec i dvojka bili uvod u rpg igre i nekako sam uvek cekao tu trojku i nadao se da ce biti ista (2d) samo sa malo doteranom grafikom.
mozda se i nateram jednog dana da probam
 
Gothic 2 i Vampire - The masquerade mozes slobodno da odigras, ja sam Gothic 2 zavrsio ove godine i nije mi nista smetalo kad se moduje dovoljno je, a Vampire prosle godine sa patchevima...Vampire imaju hd texture i 8.3 patch tako da igra izgleda fenomenalno i danas a sa te liste mozda i najjaca igra koju nisi igrao...a stalker pa on moze da se igra odmah bez ikakvog modovanja jer izgleda odlicno i danas...
 
Poslednja izmena:
Gothic 2 - pocinjao 3-4 puta, sve je odlicno, ali na borbu ne mogu da se naviknem.
 
Mafia 2. Cekao sam je dugo, a kad se pojavila, potpuno sam se razocarao. Mafia (prvi deo) je najbolja igra koju sam igrao.
Posto sam se raozcarao u Mafia 2, nisam nijednu igru od tad igrao. Osim cs:go
 
Kakva hejterska tema, kao stvorena za Damira i njemu slicne. Savrseno me ne zanima zasto i koje se igre nekom nisu svidele, kao sto me ne zanima zasto vam se nesto drugo ne svidja.
Čemu ovakav post?
Sa jedne strane žališ se na hejt, a tvoj post je baš to, a sa druge strane, mislim da grešiš po pitanju da je tema hejterska, jer svako ima neki razog zašto mu se nešto ne dopada, i to želi da podeli, isto tako kao što neko voli nešto i žel ida podeli sa drugima, to je duh u sama srž foruma, deljenje ideja i iskustva.
Zato sam i dodao u temi koju sam otvorio "Igru koju sam upravo završio" deo koji se odnosi na one koji sa igrom završili, a nisu je prešli.


Zar moze biti igra "legendarna" ako joj padne uninstall poslije par minuta, dakle ako mi se nesvidi na ovaj ili onaj nacin onda meni licno to "legendarno" gubi svoj pojam. :p

To je ako krećeš od sebe, i samo od sebe, ne obazirući se da na svetu postoji još neko, onda si apsolutno u pravu, ali...
neka dela su kultna ili legendarana kako je ovde pisalo, a to su stekla sa nekim kvalitetom koji je zadovoljio široku publiku(znam da to nije uvek dobro merilo,ali šta je tu je)
U ovom slučaju , neke igre jesu legendarne, ali to ne znači da će svima da se ta ista dopadne. npr

Skyrim- igra me toliko smorila da sam hteo da umrem od dosade dok sam izašao iz pećine u kojoj se kreće sa igrom(a ni ostale delove nisam igrao)
Stalker (svi delovi) - igra mi je toliko bila ružna (sad će svi da skoče) da nisam mogao da gledam u one isprane teksture.
GTA3,4,5 - igra mi se zgadila jer su klinci oko mene sve to igrali na pogrešan način(12 godina sam proveo gledajući kako se drugi igraju, radeći u igraonici).
Stronghold takodje svi delovi, ortak me toliko smorio sa igrom, da sam je zamrzeo i pre nego što sam je video.
Mass Effect, Dragon Age, - ogromna količina smora na samom početku igre, plus rečenica iznad.

Ima tu još brdo jakih naslova, koje neću da igram iz sličnih razloga, ne računam igre koje ne stižem da pokrenem.

Kakva hejterska tema...
hmmm.... sad kad sam pogledao šta sam ja napisao, donekle te i razumem :d
 
Poslednja izmena:
Nikada nisam voleo nijedan deo assassin's creed serijala,ne znam ni sam zasto.
 
Postoji mišljenje da su sve starije igre imune na kritiku...
 
Dead Space obrisao na pola.
Bioshock sam brzo odustao. Nije bio kako sam ga zamišljao.
Mass Effect me je smorio, mada i dalje kao planiram da ga igram.
Fallout 3 joook...deprimirano se osećam dok ga igram...
 
Assasins cr. ; Mass effect ; Bioshock - nijedan iz serijala nikad odigrao !
 
S.T.A.L.K.E.R i Arcanum?! Ne znam sta da kazem. Pa kakve ti igre volis da igras?

U tome i jeste stvar, volim open world igre, volim RPG, pogotovo Planescape Torment i BG, ali taj Arcanum nisam mogao da smislim.

Gothic 2 i Vampire - The masquerade mozes slobodno da odigras, ja sam Gothic 2 zavrsio ove godine i nije mi nista smetalo kad se moduje dovoljno je, a Vampire prosle godine sa patchevima...Vampire imaju hd texture i 8.3 patch tako da igra izgleda fenomenalno i danas a sa te liste mozda i najjaca igra koju nisi igrao...a stalker pa on moze da se igra odmah bez ikakvog modovanja jer izgleda odlicno i danas...

Setio sam se sto nisam zavrsio Masquerade, mada sam poceo - u tom trenutku je imala neki bag zbog koga igra nije mogla da se predje, tipa na pola bi pucala non stop. Drugar me je upozorio kad sam je trazio od njega, pa nisam imao neki motiv da je igram. A za mod Gothica 2 nisam znao, verovatno cu nju prvu da odigram jer su mi omiljene takve igre. Hvala :)

sve ti je oprosteno :) :p

Uh, dobro je :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Čemu ovakav post?
Sa jedne strane žališ se na hejt, a tvoj post je baš to, a sa druge strane, mislim da grešiš po pitanju da je tema hejterska, jer svako ima neki razog zašto mu se nešto ne dopada, i to želi da podeli, isto tako kao što neko voli nešto i žel ida podeli sa drugima, to je duh u sama srž foruma, deljenje ideja i iskustva.

Jel to ono "hejt hejta je opet hejt"? :d

Zasto pricati o necemu sto nam se NE DOPADA, kada mozemo pricati o necemu sto nam se dopada. Na ovom svetu blago nama toliko toga, valjda svako moze naci nesto sto mu se dopada ;)
 
Jel to ono "hejt hejta je opet hejt"? :d

Zasto pricati o necemu sto nam se NE DOPADA, kada mozemo pricati o necemu sto nam se dopada. Na ovom svetu blago nama toliko toga, valjda svako moze naci nesto sto mu se dopada ;)
Pa bitno je jedno i drugo.
Sa jedne strane dobiješ bolji profil samih članova, drugo skreneš pažnju na pomenute "probleme" drugim ljudima.
Tako da ima smisla pisati o obe strane
 
Ja uopste nisam pricao niti otvorio temu da bi se pricalo o onom sto (mi) se ne dopada, mada ako neko misli da je nesto ishajpovano, sto da to isto i ne kaze i potkrepi argumentima. Sve igre koje sam nabrojao su mi se manjew ili vise svidele, samo za Arcanum sam rekao da mi se ne dopada, i to samo grafika.
 
Vecina (mozda i sve) igre koje ste nabrojali nisam igrao zato sto nisam imao konfu da ih potera. :(
 
Ako moze definicija "legendarne igre" posto sam do sad mozda video u ovoj temi 2 ili 3 naslova koja, po meni, nose taj epitet.
 
Samo prvi post sadrži četiri naslova koja po svakom kriterujumu zaslužuju taj epitet... :)
 
Po tebi 4 a po meni 2-3.
 
Dva ili tri,odluci se :p

Nisam igrao ni Mafiu, GTA ni jedan deo, Assasins creed. Ali njih ne nameravam da igram, tako da ih nisam naveo
 
Nazad
Vrh Dno