Šta je novo?

Huawei Honor 3C

mitar1982

Znamenit
Učlanjen(a)
29.03.2004
Poruke
7,330
Poena
1,315
U nekoliko navrata sam pisao o modelu Honor 3C u temi o kineskim telefonima, ali pošto su postovi prilično razbacani, a tema prilično aktivna, rešio sam da objedinim priču na jednom mestu, jer smatram da, i pored nekih novih svežijih modela, još uvek ima dosta toga da ponudi. Najviše poređenja sam mogao da napravim u odnosu na Galaxy S3, Xiaomi Hongmi, i Lumiu 820 koje sam istovremeno imao na raspolaganju.

Specifikacije su poznate, i lako dostupne, pa ne bih mnogo o tome. Telefon ima MTK quad procesor aktuelne generacije MT6582 klokovan na 1,3 GHz, 2GB RAM / 8GB ROM memorije, IPS ekran dijagonale 5“, zadnju kameru 8MP, prednju od 5MP itd...

Kvalitet izrade je odličan, izgleda lepo i elegantno, sa poklopcem od sjajne glatke bele plastike. Problem je što je veoma klizava, tako da je dobro da sam odmah poručio i silikonsku futrolu.

Prikaz na ekranu je sasvim solidan, u odnosu na amoled na Galaxy S3 koji sam koristio ranije su boje, naravno, isprane i dinimika je lošija, ali za ovu klasu telefona sasvim ok, uz odlično pozadinsko osvetljenje, koje daje odličan prikaz na dnevnom svetlu. Uglovi gledanja su dobri, a probijanje svetla sa strana je minimalno. Ekran na Xiaomi Hongmi ima lepše zasićenje boja, ali i lošije pozadinsko osvetljenje u odnosu na Honor.
Nemam nikakvu opremu za merenje, ali sam poredio Honor 3C sa Hongmijem, Galaxy S3, i Lumijom 820, koje sam imao pri ruci. Honor na maksimalnom osvetljenju ima dosta svetliji ekran i od S3 koji prema merenjima GSM arene ima 330 cd/m2, i od Lumie 820 koja ima 422 cd/m2. Neke zvanične podatke za Hongmi i Honor 3C nisam našao.

Ovo je fotografija sa maksimalnim osvetljenjem - Lumia 820 (levo) - Honor 3C (desno)

IMG_20140419_002852.jpg

Veličina ekrana i telefona je neznatno veća od S3, i nije mi bio problem da se naviknem. Kombinacija MT6582, i 2GB uz Emui Android koji nije opterećen sa neželjenim programima je odlična, telefon radi brzo i tečno, a 2GB rama je i više nego dovoljno za sve moje potrebe. Prelazak iz aplikacije u aplikaciju je bez bilo kakvih usporenja, a uvek ima dovoljno slobodne raspoložive memorije.

Antutu rezultat za Honor 3C je 16.907 poena, Galaxy S3 je dobio 18.114
Epic citadel benchmark Honor 3C - 46,3 FPS, Galaxy S3 - 58,1 FPS

Wifi analyzer je pokazao slične rezultate za oba telefona, Honor ima neznatno bolji signal.

GPS za koji sam imao najviše brige prilikom izbora telefona radi sasvim ok, na GPS Test aplikaciji mu je trebalo svega 10ak sekundi više od S3 da pronađe lokaciju. Preciznost je bila praktično ista. Probao sam sa tek uključenim telefonima, i sa isključenim internetom. GPS sam isprobavao više puta, uz Runtastic sport tracking aplikaciju, kao i uz auto-navigacije Sygic i Igo. Nema gubitka signala dok se koriste Igo i Sygic, a odstupanja pozicije su minimalna u odnosu na Galaxy S3 i Lumiu 820 pri korišćenju Runtastic aplikacije.

Kamera je ok, lošija nego na Galaxy S3, ali sasvim upotrebljiva za svakodnevno korišćenje. Imao sam priliku da napravim poređenje kamera Honor 3C, i direktnog konkurenta Xiaomi Hongmi, i ovde možete videti neke primere. Ostao mi je greškom 16:9 format kod Hongmija, ali prilično su slične fotografije.
http://s1213.photobucket.com/user/mitar1982/library/Hongmi VS Honor 3C?sort=4&page=1

Ovde se vidi snimak potrošnje baterije za Honor 3C, posle celodnevnog korišćenja. Radio je wi-fi i sve sinhronizacije su uključene, jedino nisam imao mobilni net aktivan.
Screenshot_2014-04-17-00-42-43.jpeg
Screenshot_2014-04-17-00-42-54.jpeg
Screenshot_2014-04-17-00-42-31.jpeg

To je manje više to što se hardvera tiče, imam još dve zamerke, kapacitivni tasteri nemaju nikakvo pozadinsko osvetljenje, a indikatorska dioda je previše sitna i neupadljiva.

Što se softvera tiče, telefon je došao sa multilanguage prerađenim stock romom, koji ima problem sa softverom za kameru kojoj je maksimalna rezolucija bila podešena na 5MP. Stock rom se jednostavno ubacuje, potrebno je samo imati SD karticu i uraditi update. Od kad sam počeo koristiti telefon zašlo je nekoliko stabilnih verzija stock roma sa 4.2 androidom, a uskoro se očekuje i kitkat update.

EmotionUI launcher mi se uopšte ne sviđa, pokušao sam da se naviknem, ali fale mi neke osnovne stvari (npr. sortiranje aplikacija), tako da sam ubacio Nova Launcher, i zamaskirao EmotionUI šareniš. Ne računajući launcher, ostatak aplikacija je sasvim ok, i bitno je da Huawei nije opteretio sistem nekim beskorisnim aplikacijama. Odlična mogućnost koju nudi EmotionUI je detaljno podešavanje privilegija za svaku aplikaciju (pristup netu, pristup sistemskim fajlovima, kontaktima i sl.) Google aplikacije se lako ubace, na ruskom 4PDA forumu ima velika tema sa linkovima ka raznom korisnom softveru. Root je takođe lako uraditi uz pomoć VRoot aplikacije. Youtube ne radi kako treba, video gubi sinhronizaciju, i ima mali broj frejmova, ali na 4pda može da se nađe i skine odgovarajuća verzija. Jedini bag koji nisam uspeo da rešim je da mi ne prikazuje imena korisnika ako je korisnički broj manji od 11 cifara. Predlog je da se promeni build.prop fajl, ali meni nije rešilo problem. Premostio sam ovo uz pomoć Trucaller aplikacije koja pretražuje imenik na netu, i prikazuje imena. Korisna je jer prikazuje imena i za nepoznate brojeve.
Poslednji update B143 je doneo podršku za 43 različita jezika, kao i odličnu Swype tastaturu.

Tema na ruskom 4pda forumu. Može lepo da se prati uz pomoć google translate.
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=542372

Iako stalno izlaze novi modeli, mislim da uz svoj kvalitet i trenutnu cenu (oko 135 eur) Honor 3C i dalje predstavlja odličan izbor za one kojima octa-core nije prioritet, a koji traže dobro izbalansiran hardver, i solidan kvalitet izrade. Zvaničan kitkat stiže ubrzo, i to je još jedan dodatni plus.
 
Ovde se vidi Honor 3C uz Galaxy S3, i Xiaomi Hongmi
WP_20140410_001 (Custom).jpg

WP_20140407_003 (Large).jpg

WP_20140410_002 (Custom).jpg

WP_20140407_004 (Large).jpg

WP_20140407_005 (Large).jpg
 
Predlog: isključi Google Location reporting. Imaćeš za oko 10-15% bolju bateriju.
 
Isključen je, Vojkan mi je to predložio odavno. Nisu snimci najsvežiji, mislim da nisu toliko bitni da bih pravio nove za opis. Tu su čisto radi nekog osnovnog pregleda, svako koristi telefon drugačije, pa samim tim ima i različitu potrošnju.
 
lep opis, sigurno će značiti onima koji traže tako nešto. meni sigurno bi. uvek znači kad iz prve ruke čitaš i posle imaš kolegu na forumu sa istim modelom...
za ove pare deluje super telefon, 2 gb rama je retkost u toj klasi ako se ne varam? znam da ovde kod nas ti treba bar još jedno 50ak €.
 
Nazad
Vrh Dno