Šta je novo?

Posle zamene rutera, ne radi DLNA (HG531)

ACR

Slavan
Učlanjen(a)
06.11.2008
Poruke
8
Poena
301
Zdravo svima,

imam ADSL preko Telekoma, danas su mi zbog problema sa starim (LA520s) izvršili zamenu i dobio sam HG531 V1.
Međutim, više mi ne radi DLNA, pa ne mogu da strimujem sa računara na Smart TV!
Internet pristup inače radi sa TV-a (može, napr. da se gleda Youtube).
Sa računara se sada ne vidi TV kao DLNA klijent, i obrnuto, sa TV-a se ne vidi DLNA server na računaru.

U odnosu na default podešavanja sa kojima je došao ruter, urađeno je sledeće:

- LAN2 i LAN3 prebačeni sa IPTV na Internet virtualno kolo - to su uradili ljudi iz Telekoma na moj zahtev;
verifikovano je da ovo radi, pošto imam desktop, laptop i TV i sa svih radi načelni pristup Internetu.

- Uključio sam WLAN pošto sam razumeo da je to neophodno - radi po 802.11g standardu, verifikovano sa mobilnog telefona.

- Verifikovao sam da li je enable-ovan IGMP - jeste, IGMPv3 (druga opcija u meniju je IGMPv1/2).

Da li iko ima neku ideju, ili se suočio sa sličnim problemom?
 
Update: iz nekoga razloga DLNA radi ako TV prikačim preko wireless, kad vratim na wired, ponovo neće?

U oba slučaja radi ping na TV, radi Internet sa TV-a... :wall:
 
Vidi ukljuci UPnP u firewall-u (verovatno je u firewall-u) pa probaj. Ako imas negde opciju da ukljucis IGMP proxy onda ukljuci.
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima,

imam ADSL preko Telekoma, danas su mi zbog problema sa starim (LA520s) izvršili zamenu i dobio sam HG531 V1.
Međutim, više mi ne radi DLNA, pa ne mogu da strimujem sa računara na Smart TV!
Internet pristup inače radi sa TV-a (može, napr. da se gleda Youtube).
Sa računara se sada ne vidi TV kao DLNA klijent, i obrnuto, sa TV-a se ne vidi DLNA server na računaru.

U odnosu na default podešavanja sa kojima je došao ruter, urađeno je sledeće:

- LAN2 i LAN3 prebačeni sa IPTV na Internet virtualno kolo - to su uradili ljudi iz Telekoma na moj zahtev;
verifikovano je da ovo radi, pošto imam desktop, laptop i TV i sa svih radi načelni pristup Internetu.

- Uključio sam WLAN pošto sam razumeo da je to neophodno - radi po 802.11g standardu, verifikovano sa mobilnog telefona.

- Verifikovao sam da li je enable-ovan IGMP - jeste, IGMPv3 (druga opcija u meniju je IGMPv1/2).

Da li iko ima neku ideju, ili se suočio sa sličnim problemom?

Isti ruter, isti problem.Na žalost niko ne zna ovo da reši.Totalna enigma je ovaj hg531 v1 :test:
 
Isti ruter, isti problem.Na žalost niko ne zna ovo da reši.Totalna enigma je ovaj hg531 v1 :test:
Jel neko podesio DLNA mrezu preko HG531 v1? Ja sam menjao po nesto sa admin pristupom, uglavnom oko IGMP opcija i vidi mi Wirelles konekciju ali preko LANa nema pomoci. Tako mi jedino vidi PLEX server koji je naravno na mrezi, ali PC ne vidi kroz WMP ili Nero home media 4. Takodje na PCju ne nalazim TV u Homegroup....ima li neko ideju? Da napomenem da sam proveravao ESET, WMP, i WIN7 podesavanja nekoliko puta. Na HG520c je sve radilo ali sam na zalost morao da ga menjam. Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno