Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Ne verujem da je do TV-a. Ja imam SBB kablovsku (osnovni SD paket) i pre jedno mesec dana SBB je omogucio nekih 15 digitalnih kanala besplatno, ali evo tih kanala malo ima, malo nema. Juce ih nije bilo ceo dan, danas se pojavili i tako......
 
Uzeo bih 42LB5610 ili 42LB5500 preko KP-a. Smart mi ne treba, planiram da spojim sa kompom preko HDMI, puštam 1080p filmove i serije, strimujem sport i peglam PES. Nisam siguran da li će biti laga u igri, zbog rasporeda u sobi biće mi potrebno 7-10 metara HDMI kabla. Takođe ne znam kakva su ograničenja HDMI kabla što se tiče protoka, puštao bih one mkv 1080p ripove. Hvala za pomoć na prvoj poruci.
 
Minimalan je lag, a takodje neces imati problema sa protokom na HDMI kablu...
 
Minimalan je lag, a takodje neces imati problema sa protokom na HDMI kablu...

Hvala. Muči me još crna boja u mračnim uslovima, vidim da ima nekih recenzija gde se ljudi žale na to, pa još uvek vagam između ova dva LG-a i Samsunga 40H5000.
 
Sve to izgleda korektno i dobro. Ako previše čitaš razne recenzije, u kojima uglavnom traže dlaku u jajete, nikad televizor kupiti nećeš.
 
Ljudi, planiram da uzmem tv, e sad, u uzi izbor su usli:

Lg 42LB630V i Samsung 40H6200, oba su slicna, samo je LG malo veci...sta je bolji izbor? :)
 
Prednosti za Samsung 40H6200 su što je 3D i nešto bolji kontrast, a prednosti Lg 42LB630V su veći ekran, bolji ugao gledanja i ugrađen T2 tuner.
 
Jel moze neko 100% da potvrdi da 42LB5610 nema, a 42LB5500 ima DVB-T2 tjuner? Uzeo bih onaj koji ga ima.
 
42LB5610 100% nema DVB-T2 tuner.Svi modeli koji imaju na kraju slovo V sigurno imaju, npr 42LB561V
 
Zanimljivo je da neko kaze da LB5500 ima T2, a neko kaze da nema. Iako na kutiji ne pise da ima, ljudi tvrde da ima :) Ludilo...

Anyway, jel neko probao ovaj: 42LB630? Sta mislite o njemu (on kao ima T2).

Hvala.
 
Hvala na odgovor dijabolik. Sad smo barem utvrdili da oba nemaju T2.

A ja sam se nalozio na 42LB650V. Video sam na ovoj temi da ga imaju par korisnika. Sta mislite o ovom modelu - nije mi bio bitan Smart i 3D, ali DVB-T2 mi je bitan. Ipak ovaj model kombinuje sve to.
 
Pozdrav nedavno sam kupio LG 42LB5610 i sve je super ali imam jedan problem .Ja imam IKOM kablovsku televiziju i kad odem u pretragu tv registruje oko 89 digitalnih i oko 60 analognih kanala .Digitalni kanali su savršeni.Međutim neznam kako da koristim i jedne i druge to jest da ih podesim da idu svi digitalni koje želim a onih kojih nema digitalnih da idu analogni.Imam opciju da pustim sve digitalne ili sve analogne, izborom KABL ili ANTENA .U uputsvu koje sam dobio uz Tv ni reči nema o tome.Dakle da bi gledao neki analogni (kojeg nema kao digitalni) ja moram da uđem u meni pa sa opcije kabl pređem na antenu i tada se pojavljuju svi analogni.Ako neko zna kako se koristi smart mobile link i dali ovaj model ima pristup internetu bio bih zahvalan da i to pročitam.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Mozes jedino na kom je broju koji kanal pa tako, daljinskim . Digitalni kanali su ti poredjani od strane distributera ne mozes ih dodatno slagati...
 
Možda se nismo razumeli dakle ja mogu digitalne kanale da postavim u željenom rasporedu recimo rts 1 na broj jedan rts dva na broj dva i td to nije problem isto to mogu da uradim i sa analognim kanalima,ali ono što ne mogu je da imam izor da mi na jednom mestu stoje i digitalni i analogni kanali jer problem je što ikom ne daje sve kanale digitalne i ako gledam na digitalnom izboru rts 1 a da bi pogledao recimo pink premium koji mi se nudi kao analogni moram da uđem u podešavanje i da sa kabl pređem na antena dali to može da se pojednostavi
hvala
 
Rekoh ti malopre, preko brojeva na daljinskom samo tako moze. Ako je pink premium na 33 onda utipkas to i u slucaju da imas i neki digitalni kanal na 33 onda biras koji od ta 2 u meniju gore. Znaci stusnes strelicu na dole i to je to.
 
Nažalost nemože tako sad sam probao recimo na 21 kanalu u analognom modu je pimk moovi ali dok sam u digitalnom režimu kad ukucam 21 dajemi opciju samo digitalnih programa koji su pod 21 211 i td
činimi se da nemože da meša digitalne i analogne nažalost.
 
Nažalost nemože tako sad sam probao recimo na 21 kanalu u analognom modu je pimk moovi ali dok sam u digitalnom režimu kad ukucam 21 dajemi opciju samo digitalnih programa koji su pod 21 211 i td
činimi se da nemože da meša digitalne i analogne nažalost.
Moj ima webOS pa je mozda drugacije.
 
Pozdrav nedavno sam kupio LG 42LB5610 i sve je super ali imam jedan problem .Ja imam IKOM kablovsku televiziju i kad odem u pretragu tv registruje oko 89 digitalnih i oko 60 analognih kanala .Digitalni kanali su savršeni.Međutim neznam kako da koristim i jedne i druge to jest da ih podesim da idu svi digitalni koje želim a onih kojih nema digitalnih da idu analogni.Imam opciju da pustim sve digitalne ili sve analogne, izborom KABL ili ANTENA .U uputsvu koje sam dobio uz Tv ni reči nema o tome.Dakle da bi gledao neki analogni (kojeg nema kao digitalni) ja moram da uđem u meni pa sa opcije kabl pređem na antenu i tada se pojavljuju svi analogni.Ako neko zna kako se koristi smart mobile link i dali ovaj model ima pristup internetu bio bih zahvalan da i to pročitam.
Hvala.
Ne mozes nikao da ih poredjas zajedno. Posledica analognog i digitalnog tunera. Ili guras samo analogiju ili digitaliju.
 
Izleda da ne može.Mada moram da priznam da sam iznenađen jer kod sina u sobi imam Vox 32 ful hd sa digitalnim tjunerom c i najnormalnije slaže ređa dtv i atv kanale jedan za drugim kojim god redom nebitno.
Ok
Dali neko može da mi kaže dali ovaj model što sam pazario ima opciju da se sa android telefona upravlja kao sa daljinskim
hvala
 
Uredu ali dali neko zna da mi odgovori dali model LG 42LB5610 ima mogućnost da se sa njim upravlja preko android telefona i kako.Na kutiji piše nešto poput Smart mobile link.
Hvala
 
Bilo koji TV koji ima mrežnu kartu može da iskoristi android uređaj kao daljinac
 
Vidi ovako. Ako ti tv ima wifi onda mozes. Ako nema i onda mozes ako imas G2 ili neki LG telefon koji ima u sebi IR senzor.
 
@Goja sećam se da je ranije negde pisalo da možeš da poređaš kanale kako ti hoćeš ne mislim samo na redosled nego i na izvor a to se radi valjda tako što se nekako eksportuje lista kanala (verovatno u csv formatu) zatim se na računaru kanali poređaju pa se vrate nazad na TV a kako e to ćeš morati ti da potražiš.

Mene interesuje kako se na 50LB671v nalazi (gde mogu da vidim) MAC adresu. Probao sam bežično da se povežem na kućnu mrežu, ukucao lozinku za pristup, ali neće (kaže pomrsile mu se žice). :d
 
@Goja sećam se da je ranije negde pisalo da možeš da poređaš kanale kako ti hoćeš ne mislim samo na redosled nego i na izvor a to se radi valjda tako što se nekako eksportuje lista kanala (verovatno u csv formatu) zatim se na računaru kanali poređaju pa se vrate nazad na TV a kako e to ćeš morati ti da potražiš.

Mene interesuje kako se na 50LB671v nalazi (gde mogu da vidim) MAC adresu. Probao sam bežično da se povežem na kućnu mrežu, ukucao lozinku za pristup, ali neće (kaže pomrsile mu se žice). :d

Da li si zadovoljan sa lb671v?Da li je dobra slika?Kakva je slika kod gledanja fudbalske utakmice?Kako se bori sa SD kanalima?
 
Hvala svima na odgovorima.
Jasno mi je da telefoni koji imaju IR mogu da služe kao daljinac jasno mi je da tv koji ima wi moeže da fercera sa androidom ali mene zanima za ovaj model koji sam pazario LG 42LB5610 šta znači oznaka Smart mobile link .
Negde na nekom stranom sajtu sam pročitao (kolko moj engleski dozvoljava) da je za prvi put potrebno povezati telefon sa tv pomoću nekog kabla pa zbog uparivanja pa posle sve kao radi al nisam siguran.Na nekom sajtu sam takođe pročitao da ovaj model ima internet koneciju sa telefonom al mi uopšte nije jasno kako i na koji način.Kad menjam kanale na gornjem delu ekrana gde se pojavljuje koji je kanal i šta je trenutno u toku u gornjem desnom uglu ima oznaka wi i kao mali telefon koji je precrtan.?????Molim nekog ko ima iskustva da mi odgovori.A što se digitalnih i analognih kanala tiče ponavljam da na VOX tv oni nisu u svađi i da se mogu poređati kako god želite.
Hvala još jednom svima
 
Nazad
Vrh Dno