Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Moj TV je LG 49LB550v

Da li može preko nekih od ovih 5 horizontalnih činčeva?

Pogledajte prilog 167879

Nisam mogao da nađem na netu zašta koji služi .

Ne znam kako nisi našao nigde? Jesi li pogledao njihov zvanični sajt i preuzeo uputstvo? Tu ti na stranici 22 piše sve u ulazima/izlazima i koliko ja vidim imaš mogućnost za dva audio izlaza - preko skart-a o čemu su ti ljudi već govorili i preko optičkog izlaza. Ono ostalo su ti (komponentni) ulazi i nisu horizontalni nego su vertikalni.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam u pogrešnom pravcu. Išao sam na neke review, umesto na zvaničan sajt. Za horizontalu je moj previd :D Da li preko komponentnih ulaza može da se radi i izlaz ? Ja nemam na pojačalu optički ulaz .... ali imam na CD u. Šta misliš, da li bi preko CD a moglo ?
 
ako je to sto zoves cd neka mini linija,trebalo bi da radi
 
Koliko vam traju baterije u Magic Remote upravljacu ?

Kod mene je posle 3 meseca počela da iskače poruka da baterije treba zameniti... Ako je to tako, možda vredi razmisliti o punjivim baterijama...
 
meni prva tura tako oko tri meseca, druga sad već sedam meseci drži
 
Da li neko zna koji je kod, za daljilnki IPTV za TV LG 49LB550v ?
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je neko pitao a i ne mogu da nađem... Koji klijent prikazuje SRT titlove kroz PLEX server sadržaj? Smart Share opcija ne prikazuje i "subtitle" opcija nije dostupna, zatamnjena je, za DLNA sadržaj a PLEX klijent kojeg sam instalirao neće da radi jer piše da treba da platim pretplatu na MyPlex.

Imam LB650V seriju.
 
Koliko vam traju baterije u Magic Remote upravljacu ?

Kod mene je posle 3 meseca počela da iskače poruka da baterije treba zameniti... Ako je to tako, možda vredi razmisliti o punjivim baterijama...
Na uputstvu i piše da magic remote troši brže baterije nego standardni daljinski.
Ja lično koristim punjive eneloop baterije i traju po 6 meseci sigurno.
 
Ne znam da li je neko pitao a i ne mogu da nađem... Koji klijent prikazuje SRT titlove kroz PLEX server sadržaj? Smart Share opcija ne prikazuje i "subtitle" opcija nije dostupna, zatamnjena je, za DLNA sadržaj a PLEX klijent kojeg sam instalirao neće da radi jer piše da treba da platim pretplatu na MyPlex.

Imam LB650V seriju.

Mislim da sem plexa nema više nijedan klijent na LG storu. Probaj mezzmo server, meni sa njim titlovi rade perfektno (treba da se isključi burn sub to file I extract sub I transkoding). Rade titlovi koji su u istom folderu (čak i ako ima više titlova može da se menja),titlovi zapakovani u .mkv kontejner I sve radi preko smart share.
 
Ne znam da li je neko pitao a i ne mogu da nađem... Koji klijent prikazuje SRT titlove kroz PLEX server sadržaj? Smart Share opcija ne prikazuje i "subtitle" opcija nije dostupna, zatamnjena je, za DLNA sadržaj a PLEX klijent kojeg sam instalirao neće da radi jer piše da treba da platim pretplatu na MyPlex.

Imam LB650V seriju.

Probaj Nero mediahome 4. Meni radi savršeno. Ta aplikacija je nekada dolazila za LG proizvodima i ja je koristim odavno, prvo sa LG BD plejerima, a sad i sa televizorom.

http://www.nero.com/eng/lg-nmh4-essentials.html
 
@masamunea, Predrag
Hvala probaću... ali ideja mi nije bila da menjam server pošto već imam Plex server koji radi par godina na ostalim TV u kući (takođe LG), na tabletima... Pogotovu što svi klijenti prikazuju Medija informacije i sl. informativne stvari sa Plex servera koje znače mojoj porodici kada samostalno traže sadržaje.

Neverovatno mi je da svuda prikazuje titlove (stari LG sa MediaConnect, Apple TV, Android client, MAC client) osim na ovom TV-u.
 
Ma da i mene to nervira (LB671V) ili kao kod mene - prikazuje deo titla. Kao da ga odseče. Ako nađeš rešenje piši.
 
A evo vam i uputstva kako se radi update softvera za LG sa USB fleš memorije - u prilogu.
 

Prilozi

  • Uputstvo_za_nadogradnju_softvera%28Serbia%29.pdf
    737 KB · Pregleda: 106
kakav je dvb-t2 resiver na LG TV(recimo 42LB550v)tj osetljivost i mogu li obicnom antenom pratiti ove nase digitalne zemaljske.

i ako sam dobro video gore pomenuti ima IPS panel?
 
Osetljivost odlicna. Uporedjujem ga sa Horizons A115 (za koji kao kazu da ima dobru osetljivost) i ovaj LG integrisani DVB-T2 tjuner je bolji 100 puta. Kod mene je uvek bio problem signal i koristili smo mrezastu antenu sa pojacavacem a sada sa obicnom Loga 3 hvata bez problema.

Generalno LG za LB seriju za nas region ne pise da ima IPS panel e sad negde moze da zaluta.
Najsigurnije je ako na kutiji ima zalepljena nalepnica sa IPS logom onda je to to, moze da se vidi i ako je u serijskom broju sesto slovo W ali to je ipak info od pre 4 godine pa je pitanje da li je to i dalje aktuelno.
 
Nema veze gde se proizvodi vec za koje trziste je namenjen tj u kojoj zemlji se kupi. Isti model se razlikuje od trzista do trzista. Ja sam prosle godine uporedjivao ako u Svajcarskoj kupujes 42LB650V dobijes TV sa IPS panelom za 400evra dok isti TV u Srbiji nema IPS panel ali zato kosta 500 evra.
 
Jel neko kupio lb650 seriju a da mu pise IPS na kutiji? Koji su paneli koji idu kod nas
 
Nema veze gde se proizvodi vec za koje trziste je namenjen tj u kojoj zemlji se kupi. Isti model se razlikuje od trzista do trzista. Ja sam prosle godine uporedjivao ako u Svajcarskoj kupujes 42LB650V dobijes TV sa IPS panelom za 400evra dok isti TV u Srbiji nema IPS panel ali zato kosta 500 evra.

za nase tržiste se i ne prave samo je pitanje odakle ce nasi strucnjaci uvesti!!!

uzima se u madjarskoj. posto kod madjara na sajtu nema oznaka IPS onda gledas kod ceha koji ih prodaju madjarima. cisto sumnjam da cesi za madjare stavljaju druge panele nego sa čehe :-devil-:

ali kad vidimo prenecemo utiske :guitar:
 
LG televizori u Srbiji su proizvedeni u Poljskoj ustvari pise da su sklopljeni u Poljskoj a delovi su iz Azije. Otkud tebi to za Cesku nemam pojma. Kada kazem nase trziste nisam mislio na Srbiju vec trziste gde je centrala "LG Electronics Magyar KFT" u Budimpesti i oni pokrivaju trziste za Madjarsku, Srbiju, Hrvatsku, BiH i jos neke okolne zemlje.

Na ovom forumu za televizore pratim teme od novembra i samo dvojica su prijavili da im na kutiji od TV-a ima onaj IPS logo i obojica imaju iste televizore LB671V. Mislim da je jedan od njih napisao da je kupio u TC Usce samo ne znam u kojoj tacno prodavnici. Ajde danas cu da nadjem taj post da okacim ovde.
 
Evo nasao sam, poruke su od 25.12.2014:
LJudi bio sam danas u uscu i tamo je bio decko lg predstavnik i kaze da u sve televizore ide IPS panel, i onda sam ga smarao i pokazao mi na kutiji, i stvarno pise da je IPS.


Tamo sto sam video par modela u kutijama su imali IPS, sad stvarno vise sta mazu i lazu covek ne moze da provali, znaci samo citanje sa kutije je nesto sto moze da bude neka sigurnost. Eto na kraju ovaj koji sam slikao je cale kupio sebi. Lomio se izmedju samsunga 40h6400 i ovog, i u radnji je gledao pola sata sve, i rekao da mu ovaj ima lepsu sliku, da mu deluje kvalitetnije po izradi ( sa cime se i ja slazem) i eto prelomio je i uzeo. Ja sam mu sve forume iscitao i naginjao malo na samsung i eto prelomio je ipak da uzme LG. DSE efekat sam jedva malo primetio ,ide hokej celo vece na SK, jedino sto ima u sva cetiri coska blago zatamljenje koje sam ja uspeo da vidim. To je za sada sve sto mogu da napisem jer nisam stigao bas da se ja igram sa njim
 
LG televizori u Srbiji su proizvedeni u Poljskoj ustvari pise da su sklopljeni u Poljskoj a delovi su iz Azije. Otkud tebi to za Cesku nemam pojma. Kada kazem nase trziste nisam mislio na Srbiju vec trziste gde je centrala "LG Electronics Magyar KFT" u Budimpesti i oni pokrivaju trziste za Madjarsku, Srbiju, Hrvatsku, BiH i jos neke okolne zemlje.

Na ovom forumu za televizore pratim teme od novembra i samo dvojica su prijavili da im na kutiji od TV-a ima onaj IPS logo i obojica imaju iste televizore LB671V. Mislim da je jedan od njih napisao da je kupio u TC Usce samo ne znam u kojoj tacno prodavnici. Ajde danas cu da nadjem taj post da okacim ovde.

pa na poljskom sajtu nema oznaka koji je IPS koji nije cak nema pola modela koji se prodaju kod nas

na mom 47LM660s pise made in Czech Republic

mozda i vise ne rade ko ce ih pohvatati ali sigurno ne prave samo za cehe sa IPS

ako kupim provericu pa cu ostaviti info :D
 
Pa evo npr 42LB650V za poljsko trziste je IPS: http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-42LB650V
Dok za LB5610 ne pise da ima IPS.

Pitaj korisnika @fruit23 u kojoj prodavnici u Uscu je kupio TV pa najbolje tamo da kupis a ako kupujes od svercera onda sam cuo da ima neko ko "uvozi" iz Nemacke ili iz Slovacke pa kupi od njih samo ne znam kakvi su sa garancijom posto LG Srbija priznaje garanciju samo ako je garancija izdata od "LG Electronics Magyar KFT" a vec sam napisao da oni pored Madjarske pokrivaju i ovaj nas region.
 
Zna li neko šta je novo u ovoj novoj verziji softvera 04.45.04. ?
Ima li neke bitne razlike u odnosu na prethodnu verziju?
 
Ništa vidljivo
 
Zna li neko šta je novo u ovoj novoj verziji softvera 04.45.04. ?
Ima li neke bitne razlike u odnosu na prethodnu verziju?

Ubačen screensaver u podešavanja, sam pušta sledeći fajl kad gledaš nešto, čini mi se da je prebacivanje iz aplikacije u aplikaciju dosta brže i više nema onog "out of memory", titlovi izgledaju puno bolje, možda ima još... E sad za "out of memory" se ljudi i dalje žale, al kod mene se od početka aprila nije pojavljivalo.
 
nekad je bilo lako odes u prodavnicu i kazes ovaj mi se TV svidja a danas :
nakon nedelju dana nekakve pretrage po netu mislim da sam izabrao TV i to je LG 42LB650v. mislim da najvise nudi u cenovnom rangu do 450E (kod madjara), ima neko ovaj TV, zadovoljan ili ne??? razmislljam mozda bih jos sutra narucio...
 
Nazad
Vrh Dno