Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Ne znam iz koje je teme, ostala mi slika, valjda je i dalje tako.
 

Prilozi

  • garancija LG.JPG
    garancija LG.JPG
    130.9 KB · Pregleda: 261
Konkretno, koji LG model je bolji, LB650v ili LB671v u pogledu kvaliteta slike ako zanemarimo 3D i neke za sliku nebitne funkcionalnosti?
 
@yugo
Kad se lb serija pojavaila kod nas u prodaji, pitao sam LG promotera koji je "gostovao" u jednoj maloprodaji , da li ima nekog poboljsanja u hardveru (CPU, RAM) u odnosu na la seriju posto je evidentno da mnoge smart funkcije rade sporo zbog jadnog hardvera i covek rece nema jedino sto je webos optimizovaniji u odnosu na os prethodne generacije televizora. To mi je prilicno cudno i sad koliko je verovati ne znam, ali sam ubrzo kupio lb650v i kada ga uporedim sa la660s deluje neznatno bolje ali i dalje nije to to, nikako.


Elem, sad nesto sto mene muci. Do skoro je ikom davao sve digitalne kanale iz osnovne ponude za dzabe, nisam koristio analogne kanale uopste, no pre par meseci ukidose sve filmske kanale. Nije mi mnogo smetalo no posto keva uglavnom samo to i gleda, nadjoh na analognoj tih desetak sto postoje. I skoro primetih sledece, kada se uvece TV ugasi na analognom kanalu, kada ga ujutro upalim normalno isti se odmah pojavi i mogu saltati sve analogne kanale ali ne mogu dobiti nijedan digitalni kanal, na svakom izlazi da nema signala. Ostavim tv na digitalnom kanalu , kojeg eto kao nema, ugasim, upalim i naravno eto tog istog kanala i svih ostalih digitalnih. E sad ako prebacim opet na analogni neki ( koji naravno rade ) , ugasim tv i posle minut, par minuta ga ponovo upalim , onda digitalni kanali rade iako sam ugasio tv dok sam bio na analognom. Sad koliki je period, odnosno koliko dugo tv treba da bude iskljucen, a da je poslednji gledani bio analogni kanal, da po paljenju rade samo analogni ne i digitalni kanali , nisam uspeo da uhvatim, evidentno duze od nekoliko minuta. Ovo se desava samo na lb650v a na la660s ne, testirano vise puta. Da li jos neko ima ovakav problem sa lb650v ili nekim drugim webos tv-om, nije da mi mnogo smeta i necu da saljem na servis zbog ovog, ali iritira malo.
 
Poslednja izmena:
Ako misliš da uzmeš 650v + dodatno magic remote onda bolje odmah uzmi 671v. Mislim da je još jedina razlika oko lokalnog zatamnjivanja...

Pitanje, jel neko radio update na 671v? Na njemu je sada 3.23.38 a na sajtu kod nas ima 4.30.16. Jel ovo vredi unapredjivati ili ne? Čudno je što TV kaže da nema novijeg firmware-a...
 
Kod mene je 04.32.20 još od pre dva meseca
 
Može pomoć, drugari :)

znam da nije tema za ovaj topik ali me zanima da li 3D film mogu da gledam direktno sa USB fleš memorije ili moram da ga snimim negde na Tv (42'' LG lb650v). Ako je film u 3D formatu da li ja treba i na upravljaču da prebacim na 3D ili ...

Da li znate gde mogu da se nadju 3D filmovi da nisu ogromni fajlovi od preko 10Gb ili to tako mora da bude. Molim vas da mi na PM posaljete neke linkove ako znate jer preko googla ja ne mogu da pronadjem ništa ili ne tražim kako treba, potpuni sam noob što se tiče ovoga.
 
Moze sa flash-a. TV bi sam trebalo da prepozna 3D film, ali ako slucajno ne prepozna onda 3D dugme radi posao. :)
 
Ah, pojavila su mi se dva zaglavljena piksela. Jeste da je to na 47' ekranu i da se sa udaljenosti sa koje gledam TV ni ne primećuje, ali kada stanem ispred njega, vide se, pa me nervira. :(

Šta činiti? Važi li garancija na 2 mrtva piksela (kupljen kod nas u Merkatoru), da probam sa onim programima što odglavljuju piksele ili nešto treće? Mada ne bih da ga masiram, da ne skršim ostale oko njega. :(
 
Konkretno, koji LG model je bolji, LB650v ili LB671v u pogledu kvaliteta slike ako zanemarimo 3D i neke za sliku nebitne funkcionalnosti?
Sličnu dilemu sam imao pre nekoliko meseci kad sam se dvoumio između lb671 i la690s.odlučio sm se za 690s iz dva razloga tj mane koje ima lb671:
1.lb671 ekran ima izraženu refleksiju pa kad je sunčano u sobi imaćeš muke da normalno gledaš tv;
2. U ćoškovima ekrana je stalno prisutno neko zatamnjenje i to je baš primetno. O ovom problemu ima i video na youtube.
Moja preporuka ti je da uzmeš lb 650.
 
Za refleksiju ne mogu da ti kažem jer sada nije baš nešto sunčano ali nisam primetio ništa posebno. Što se tiče zatamjenja u uglovima ekrana, ja ga nisam primetio.

Elem, kako se ulazi u hotelski meni na WebOS Tv-u? Fora sa držanjem dugmeta "settings" dok se ne izgubi meni i potom se otkuca se 1105 ne pali...kod mene se meni ne sklanja sa ekrana dok držim pritisnut "settings".

Ima nešto na turskom na klipu ispod ali ovo kod mene ne pali ili nisam dobro razumeo. Zanimljiva mi je ova mogućnost da se lista kanala može editovati spoljnim programom ( http://sourceforge.net/projects/chansort/ ) ali za to mi treba ta lista koja se dobija preko hotelskog menija

 
Kako ste podesili sliku na TV-u? Meni na TV-u je svetla slika odlicna ali kada idu mracne scene onda je dosta los kontrast i skoro sve je crno kako u Standard modu tako i u Cinema modu. Ja sam nesto cackao, podesavao i sada je bolje ali voleo bih neko da prepise njegove parametre na TV-u kako je podesavao.

Sto vise informacije to bolje. Backlight, Contrast, Brightness, Sharpness, Colour, Tint, Gamma ???
 
skinuo sam neki film da probam 3D misleći da je film u 3D-u ali slika kada gledam na kompu je podeljena na dva dela u čemu je fazon možda to tako i treba da bude? Da li će tv sam da prepozna da je to 3D pa nekako spoji te dve slike u jednu ali mutnu ili šta već, ja ovde ljudi ništa ne kontam niti mi je jasno.
 
Poslednja izmena:
skinuo sam neki film da probam 3D misleći da je film u 3D-u ali slika kada gledam na kompu je podeljena na dva dela u čemu je fazon možda to tako i treba da bude? Da li će tv sam da prepozna da je to 3D pa nekako spoji te dve slike u jednu ali mutnu ili šta već, ja ovde ljudi ništa ne kontam niti mi je jasno.

Tako i treba. Pusti film, stisni 3D taster na daljinskom izaberi SBS ili OU ( kakav si vec film skinuo, mada sam primetio da tv sam prepozna sbs uglavnom, il je sbs bese prva opcija pa zato, nisam sad pri tv-u, ti samo samo potvrdi izbor ), stavi cvike i to je to.
 
Poslednja izmena:
Na koji način se sortiraju kanali na lg 42lb650v?

ja sam proveo sate zezajuci se jer nisam kontao da ja sve programe sabijam na isti kanal. Moraš da uskladiš kanale tako da mesto na kojem želiš da bude sačuvan program u odnosu na maesto na kojem se on nalazi nakon urađene pretrage. Kažu ljudi ima i lakši način ali ako znaš kako. Nije mi jasno zašto za imenovanje programa na raspolaganju imaš samo 4 karaktera?
 
Poslednja izmena:
@dusan92
Brzo podesavanje -> Kanali -> Alatke za upravljanje kanalima -> Premesti
Sortiranje digitalnih je lako, a analognih kanala je potpuni uzas i nelogicno. Kod digitalnih ako hocu kanal sa npr. 100 da premestim na 10, on lepo prebaci na 10, ako je tu nesto bilo odlazi na 100, ostali kanali se ne menjaju. I ides redom kojim hoces i smestas koji gde hoces. Kod analognih uzevsi navedeni primer, cak i ako nista nije bilo na 10, sve ono sto je ispod 10 se pomeri za jedno mesto , odnosno +1. Stoga kod analognih kanala moj ti je predlog , da se ne bi poremetilo ono sto si vec podesio, da premestanje krenes tako sto ces ono sto hoces na 1 stavis na 1, ono sto hoces na 2 na 2 i tako redom, ako ides, 1, 5, 20, 13, 34 itd, onda ce ti se uvek poremetiti na gorepomenut nacin i trajace vecno dok sve ne namestis gde zelis.

@TosaNS
moze 5 karaktera ali slazem se da je malo i nelogicno
 
Poslednja izmena:
Imam sledeci problem, nmg da povesem webOS remote sa tv-om, takodje nece ni preko Quick remote, u pitanju je LG G2, i sigurno nije do telefona... Sta bi mogao da pokusam ne radi mi se restart TV-a...
 
Imaš posebnu remote aplikaciju za webOS
 
Upravo o toj aplikaciji govorim pokusao sa 2 telefona i nece... A donedavno je radilo...
 
Sad nešto gledam i baš sam u dilemi, da li model lg42lb5610 ima wifi? Bio sam ubedjen da sam nailazio na specifikacije da ima, sad nešto gledam nigde ne mogu da nadjem?! Mozda sam pomesao neke modele ali bas sam u rebusu.
 
Al sam ja prso :D Nego, konkretno šta to znači? I na koji način se može povezati desktop računar sa tv-om radi interneta? Da li preko android telefona mogu isto tako dobiti internet vezu na tv?
 
Treba mi mala pomoc, razmisljam da uzmem lg 47 lb671v ili sony kdl 48w605b. S obzirom da mi 3d nije toliko bitan pre bih uzeo sony, cena im je tu negde ( preko kp uzimam). E sad par pitanja i nedoumica, ovaj lg ima 5 god garancije i to bi mi bio veliki plus ali je pitanje kako kod nas da ostvarim tu garanciju tj hoce li mi praviti problema jer tv nije kupljen kod nas ( znam da lg daje internacionalnu garanciju) posto je 5 god u pitanju, jel se neko raspitivao o ovome? I druga stvar lg vs sony, smart mi nije nesto preterano bitan ali je pozeljan, 3d totalno nebitan, sta uzeti?
 
Da li je moguće pustiti 3d titlove preko usb flesa, lepo radi srt ali sub, sup i itx nece. Takođe sam probao preko serviio i tu nece. Preimenujem titlove da budu istog naziva kao i film i nista. Kada cekiram enable build-in subtitles i dalje se nista ne desava. U slučaju da iz padajuce liste odaberem always za lepljenje titlova nece ni da pokrene film, iskoči da je pukla veza. Da li neko ima resenje, meni je ponestalo ideja?
 
Al sam ja prso :D Nego, konkretno šta to znači? I na koji način se može povezati desktop računar sa tv-om radi interneta? Da li preko android telefona mogu isto tako dobiti internet vezu na tv?

Konkretno znači da imaš ethernet port na TV-u pa ga poveži na ruter ili switch, kako je već situacija kod tebe. Upravljanje preko android telefona ide bez problema i putem ethernet kabla. Kod mene na 671v ne koristim Wifi, povezan TV putem ethetnet porta i sve šljaka.
 
Hvala, pitao sam zbog toga što ovaj lg42lb5610 model nema lan, a komp mator, nema port za HDMI, ne bih voleo da uzmem ovaj tv a da ne mogu nikako da ga povežem na net. Za svaki slučaj počeo sam da kuvam ženu za 650v pa nek ide život :) 80-90e razlike u ceni.
 
Nego, da se nadovezem na prethodni moj post, koja je razlika osim u ceni između 42lb650v i 42lb630v,ako je razlika u 3d, uzeo bih ovaj 630v definitivno umesto lb5610.
 
Nazad
Vrh Dno