Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Ja imam od pre par dana 42LB650V-ZN i ne razumem se u sva ta cepidlačenja, kupite TV i gledajte umesto što samo podešavate i mudrujete o panelima, crna boja ovo-ono. Kanali koje dobijam preko kablovske su takvi, kakvi su, HD sadržaj samo u obliku filmova sa računara pa i tu kvalitet zavisi od izdanja. Ja sam zadovoljan svime osim što nemam eksterne titlove preko DLNA servera ali mi je povezan na HTPC pa prevazilazim taj problem.

Sve u svemu je bolji od prethodnog 37LH5000 koji je crk'o posle 6,5 godina rada :)
 
Ubačen screensaver u podešavanja, sam pušta sledeći fajl kad gledaš nešto, čini mi se da je prebacivanje iz aplikacije u aplikaciju dosta brže i više nema onog "out of memory", titlovi izgledaju puno bolje, možda ima još... E sad za "out of memory" se ljudi i dalje žale, al kod mene se od početka aprila nije pojavljivalo.

Hvala na informacijama. Instaliraću danas preko USB-a.

Nego, da nisu možda, slučajno, ubacili i HEVC .H265 kodek u media player ili flash player u web pretraživač?
 
I ja ću danas ubaciti preko usb, nego, koja je razlika između ponuđene opcije za apdejt na samom tv-u i ove vrste koja se skida sa sajta pa na usb? Jel to zato što je ovo nadogradnja softvera, a na tv-u može samo apdjet tog istog softera?
 
Ista stvar, jedino što ota ne dolazi za sve regione u isto vreme a preko usb-a možeš da ažuriraš čim se pojavi za prvi region.
 
uzeo sam 42LB550V
na kutiji nema oznaku ISP panela. 3 prodavaca tvrde da je ISP panel (naravno oni ih prodaju).
Papirno uputstvo od kilo. ceski, poljski, srpski i jos 20 jezika tako da verovatno isti proizvod prodaju u svim zemljama.
Neka se po serijskom broju znalo koji je panel nisam siguran da li je to i sad moguce naci negde na netu.

iskreno za te pare odlican TV

PS
Ono sto me je iznerviralo sto i moj tv (47LM660s) reaguje na njegov daljinski pa sam se zezao malo sa pali gasi i sl. dok sam proveravao i namestao tv :D Ako nekom ko ima LM tv fali daljinski moze kupiti ovaj koji izgleda dosta neozbilnjije od LM-ovog ;)
 
Ja imam od pre par dana 42LB650V-ZN i ne razumem se u sva ta cepidlačenja, kupite TV i gledajte umesto što samo podešavate i mudrujete o panelima, crna boja ovo-ono. Kanali koje dobijam preko kablovske su takvi, kakvi su, HD sadržaj samo u obliku filmova sa računara pa i tu kvalitet zavisi od izdanja. Ja sam zadovoljan svime osim što nemam eksterne titlove preko DLNA servera ali mi je povezan na HTPC pa prevazilazim taj problem.

Sve u svemu je bolji od prethodnog 37LH5000 koji je crk'o posle 6,5 godina rada :)

Da li neko zna model/proizvodjaca kod kojeg je resen ovaj problem?
Ja sam resio da zamenim Philips smart samo iz razloga da ne vidi titlove preko dlna, a sada se neprijatno iznenadjejem i sa LG-jem.
Da li je tako i kod samsunga?

Pozdrav
 
@kartingdriver
probaj program 'Universal Media Server'..rade titlovi odlicno na Smart Tv Philips.....
 
Ja neznam kako nemate titlove preko DLNA ja na LG LB650v preko Servio imam regularno titl koj vucem sa kompa zajedno sa filmom samo mora da je isti naziv i u istom folderu.
 
Da, ali meni nije resenje da instaliram ums na racunar, vec da koristim filmove sa NAS-a koji svejedno radi non-stop
U tome je trik. Da li imas neku ideju?

Pozdrav
 
Ja imam od pre par dana 42LB650V-ZN

i ja sam uzeio isti, stigo prekjuce, od Madjara za 420e, nigde nisam nasao oznaku IPS :( , tv za sada radi ok, jedino sto mi malo smeta je da nisam nasao nikakva podesavanja za titlove u smislu kad sa fleske pustim film na kojoj se nalaze i tilovi u srt, txt formatu ne mogu nikako da ih podesavam tipa velicina, boja, delej i sl... :(
 
to i ne moze koliko ja znam tj na moja dva LG (lm660s i lb550v) sigurno nema podesavanja titlova ali meni su OK ovakvi kakvi vec jesu :)
 
i ja sam uzeio isti, stigo prekjuce, od Madjara za 420e, nigde nisam nasao oznaku IPS :( , tv za sada radi ok, jedino sto mi malo smeta je da nisam nasao nikakva podesavanja za titlove u smislu kad sa fleske pustim film na kojoj se nalaze i tilovi u srt, txt formatu ne mogu nikako da ih podesavam tipa velicina, boja, delej i sl... :(

Stisneš na dole kad pustiš film, zatim desno na strelicu i tu imaš title i audio. Ideš na title, ok i imaš mogućnost promene boje, veličine, pozicije, pomeranje napred-nazad.

Za nas ne znam, al dlna i titlovi rade najnormalnije. Probao serviio I mezzmo.
 
Stisneš na dole kad pustiš film, zatim desno na strelicu i tu imaš title i audio. Ideš na title, ok i imaš mogućnost promene boje, veličine, pozicije, pomeranje napred-nazad.

Za nas ne znam, al dlna i titlovi rade najnormalnije. Probao serviio I mezzmo.

hvala covek, nov sam sa ovom igrackom tako da ce mi trebati verovatno jos par ovakvih pojasnjenja ....
 
Za nas ne znam, al dlna i titlovi rade najnormalnije. Probao serviio I mezzmo.

Ja sam probao i serviio i mezzmo i plex i njihov smartshare (koji se još pokazao kao najbolji) ali jok, neće da prikaže titlove ili neće kako treba. Nekad prikaže deo rečenice, nekad deo reči i sl. Ne verujem da je to do servera (koji se instalira na PC-u) nego je do player-a koji se nalazi u samom TV-u. Doduše nisam probao sad posle novog ažuriranja softvera, ali ne verujem da su popravili. Pored toga kod ovog LG-a ne možeš da pišeš onima koji rade na razvoju i otklanjanju bagova - developerima LG-a, nego pišeš ovim našim lokalcima, koji nekad nemaju pojma šta im pričaš, eto to je problem. Pa onda nemamo kome da se žalimo za te titlove preko mreže.
 
Stvarno neznam sta da ti kazem ja imam LG 47LB650V i instaliran Serviio i nemam ama bas nikakvih problema sve vucem sa kompa bezicnim putem cak sam i titl. povecao i promenio u zutu boju. Jedino ponavljam treba da je titl istog naziva kao film i da je u istom folderu.
 
Druže nema potrebe da ponavljaš. Sve sam to isprobao, čak sam mislio i da je do dužine naslova pa sam skraćivao i naziv filma i titla i ne vredi. Nešto ne valja sa playerom TV-a.
 
presto sam odavno da koristim smartshare ali se secam da kada god sam imao problem sa titlovima da sam ga resavao tako sto filmu i titlu skratim naziv!!! recimo 01.avi i 01.srt i onda proradi bez problema. probaj pa javi. misli da je problem bio u space ili specijanim znakovima ali meni je skracivanje stedelo zivce.

PS
i da vodi racuna da ako titl ima ekstenziju srt to ne znaci obavezno i da je sacuvan u tom formatu. u tom slucaju najbolje da ga nekim programom za titlove otvoris i sacuvas bas kao srt
 
Poslednja izmena:
Ja sam probao i serviio i mezzmo i plex i njihov smartshare (koji se još pokazao kao najbolji) ali jok, neće da prikaže titlove ili neće kako treba. Nekad prikaže deo rečenice, nekad deo reči i sl. Ne verujem da je to do servera (koji se instalira na PC-u) nego je do player-a koji se nalazi u samom TV-u. Doduše nisam probao sad posle novog ažuriranja softvera, ali ne verujem da su popravili. Pored toga kod ovog LG-a ne možeš da pišeš onima koji rade na razvoju i otklanjanju bagova - developerima LG-a, nego pišeš ovim našim lokalcima, koji nekad nemaju pojma šta im pričaš, eto to je problem. Pa onda nemamo kome da se žalimo za te titlove preko mreže.
probaj Universal Media Server,mora da radi..javi ako zapne....
 
@ZAP pa ja sve vreme i pričam da sam to sve probao :sceptic:

@6pack Hvala na skretanju pažnje na UMS imao sam ga u vidu ranije i "skinuo" ga još 19. aprila, ali pošto u zadnje vreme zbog tog problema sa titlovima sve filmove puštam preko Apacerovog MMHD plejera, onda nisam ni probao UMS. Sad kad ga ti pomenu, instalirao ga i prijatno sam se iznenadio. Pustio je iz prve subtitl. Naravno kao externi i istog je naziva kao i film. Nema veze dužina niti karakteri u nazivu, radi sve. Jedino što ne prikazuje dobro č i đ, ali verovatno treba podesiti kodnu stranu, to ću videti kasnije, sigurno u naprednim opcijama negde. Sad mi krivo što sam za plex (android) platio, ali možda će biti tu nešto kompatibilno. Ovaj Universal Media Server je super! i još je besplatan a probao sam ga preko wireless-a nadam se samo da neće pući veza tokom reprodukcije filma. Ostaje da se vidi ...
 
imas u UMS i podesavanje za titlove,rade sva nasa slova,mozes da promenis i boju i velicinu titla....kod mene je odavno Zuta boja.....
 
Da namestio sam sve to i što se tiče toga to je u redu. Međutim izgleda da sam se previše brzo obradovao, jer je zauzeće CPU 93-96% i RAM-a >4.6GB preveliko. Pored toga reprodukcija ide prvih par minuta kako treba, a onda se slika zamrzne i dalje neće. Pokušao sam da rešim to prebacivanjem sa Wirelessa na UTP kabl, ali ne vredi. Isprobavao sam da menjam neke opcije (Default renderer when automatic detection fails - tu sam stavio LG LCD TV 2014 ) i (de)čekiram sve i svašta, (GPU acceleration) ali bez rezultata. Pored toga primetio sam da na svakih 2-3 sec. u zaglavlju prozora programa - tamo gde piše verzija, povremeno se pojavi "Not Responding" - što znači da se zabaguje i verovatno zbog toga i toliko zauzeće CPU. Šta mu je? Ili šta treba da se uradi da ta reprodukcija ide kako treba?
 
Možda je već bila tema ali da proverim da li je moguće gledati filmove preko popcorn time na TV-u sa sve prevodom? da li je moguće instalirati tu aplikaciju ili šta već na Tv pa tako gledati ili je moguće preko tableta pa nekako preko wifi-ja poslati sliku i prevod na tv? Ako ništa onda ću sa HDMI kabelom povezati komp i Tv.
 
Poslednja izmena:
Ma bre hdmi i uzivaj. Uvek ce ti nesto praviti problem. Comp+hdmi+tv dobitna kombinacija. Ja sam probusio zid iz dnevne u sobu samo zbog ovog :)
 
Strimovao sam na LG lb650V. Lako se podesi, za veoma kratko vreme moze da se pusti sadrzaj. Jedini problem je sto je dolazilo do pucanja konekcije. Pogledao sam mozda 4,5 filmova, a konekcija je pukla na 2,3. E sad koji je razlog pucanja, mrzelo me da cackam, smor je premotavanje nakon pucanja, pa sam odustao od toga u zadnje vreme. Kada ne bi dolazilo do pucanja konekcije svakako bi koristio ovaj nacin za gledanje filmova. Inace, radili su prevodi, sve normalno.

Imas nesto malo o ovome u ovoj temi.
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?349056-strimovanje-popcorn-a
 
Jel ste nasli negde podatak za input lag na 42 i 47lb650v?

I jos jedno pitanje, koliko dobro funkcionise local dimming na 670v? Jel pravi razliku?

Hvala
 
Poslednja izmena:
Imam 32LB650V, i nikako ne mogu da uradim upgrade, verzija FW je 4.41, a izasla je nova verzija....kada uradim check update, izbaci poruku da nema update-a. Skinuo sam fajl sa sajta, ali ne znam kako se update-uje sa usb...Probao sam da napravim LG_DTV folder i tu raspakujem taj apk fajl, ali ni to ne vidi, tj kada ubacim USB ne prikaze da ima update.
 
Nazad
Vrh Dno