Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Drago mi je da si bar deo problema resio. Koliko znam mozes da snimas samo digitalne kanale. Na tv koji je bio kod mene kad na nekom digitalnom kanalu stisnem OK pojavi se ikonica za snimanje (valjda je za to) u donjem levom cosku. Ali nisam probao kako to radi.
 
Kakva folija na ekranu?
Mislim da ekran LCD televizora mozda moze da ima neku "najlonsku" i sl. foliju da stiti ekran od grebanja dok je u kutiji i dok se ne montira kuci ali nakon toga bi sve zastitne folije trebalo skinuti.
JAsno se vidi da "nesto je zalepljeno" na ekran, da mu tu nije trajno mesto i sve takve stvari treba skinuti... mislim da li se "odvaja" po rubovima folija, ima li "usi", ima li mjehurica zraka ispod te folije...?
Kakve veze zastitna folija u spoljnjem delu ekrana ima sa 3D na televizoru...?
Licno mislim da gresi @avatar ili te zeza, a ti ako nisi siguran idi do prodavnice pa vidi i pitaj prodavca jel toj foliji tu mesto trajno...
Slika u 3D se formira malo drugacije a ne jednom spoljnom folijom nalepljenoj na erkan!

Evo uputstvo na engleskom: http://www.lg.com/uk/support-product/lg-42LB650V#

Dobio sam odgovor od korisničke podrške sa LG sajta, kažu da je to folija koja omogućuje gledanje 3D sadržaja. Ako se odlepi ćao 3D. Tako da je avatar2 bio u pravu. Znači nikako ne skidati foliju! Koja je nalepljena na ekran, a izgleda kao folija kada kupite nov mobilni, samo je ova mnogo bolje zalepljena.

A hteo bih i da postavim pitanje o 3D subtitlovima, ali nisam našao odgovarajuću sekciju na ovom forumu i ne znam da li da uopšte i pitam ovde ili na nekom drugom forumu. Neće da mi pušta 3D subtitlove, mislim kada ih i ubacim razdvojeni su. Probao sam i sa mkvmerge, ali nešto ne radim dobro.
 
Poslednja izmena:
Zapao mi za oko jedan ovakav TV u WWinu, 32" za 36000. Kod "madjara" je 220e.
U WWinu dobijam NoMatterWhat garanciju na 1god.

Da li se isplati?
 
Procitao temu, ali nisam nasao nigde neko uporedjenje između 42LB671V vs 42LB650v, pa me interesuje koja je razlika u kvalitetu slike, 3d itd (sem u izgledu i što uz 42LB471V ide magični daljinski).
 
Pa neko je u temi kacio sliku sa kompletnim poredjedjem svih modela pa pogledaj malo. Ovako ne verujem da iko ima oba modela pa da ti moze reci u praksi poredjenje.
 
Zapao mi za oko jedan ovakav TV u WWinu, 32" za 36000. Kod "madjara" je 220e.
U WWinu dobijam NoMatterWhat garanciju na 1god.

Da li se isplati?

Vidi ovako ja sam uzeo preko oglasa od Mađara LG 42 ,doneli mi kući pustili u rad meni na srpskom uputstvo na srpskom plus gratis nosač za zid + hdmi kabla i dobiosam račun i garanciju na dve godine doduše na mađarskom jeziku za koju se ovi naši mađari kunu da priznaje neki veliki servis na Novom Beogradu imam zapisano.Sve to za 320 evra što mu dođe oko 36000 dinara upravo kolko košta 32 inc u win winu ,razlika je ogromna.Ja na to gledam ovako ako radi u startu valjda će raditi dve godine mislim želim jeb.. Dal sam pogrešio neznam vreme će pokazati dakle šta bi ja uradio na tvom mestu jasno ti je a ti moraš sam da odlućiš.
 
Drago mi je da si bar deo problema resio. Koliko znam mozes da snimas samo digitalne kanale. Na tv koji je bio kod mene kad na nekom digitalnom kanalu stisnem OK pojavi se ikonica za snimanje (valjda je za to) u donjem levom cosku. Ali nisam probao kako to radi.

Kod mene kad pritisnem ok ne izlazi ništa slično.Ja imam dugme rec al kad pritisnem kaže mi da treba da postavim usb da bi pokrenuo vremensku mašinu.
Hvala na trudu.
 
Izvini sto nisam naglasio ali postoje modeli sa ugradjenim hdd-om u sebi ali su retki. Tako da ukoliko zelis da snimas moras imati usb flash u tv-u.
 
Drugari,
vidim da kažete kako Serviio radi odlično na LB seriji.
Ja sam instalirao Serviio na računaru,ubacio folder sa filmovima u LIBRARY ali TV ga ne vidi ,naravno WiFi mi je uključen i povezan sa TV-om. Šta treba da se podesi kako bi mi TV prepoznao Serviio. Ako može i neka slika kako se to podešava i kako izgleda. Ja imam LA seriju i kod nje radi savršeno,ali drugar ima LB seriju i ne umem da podesim.
Da napomenem da je Windows XP u pitanju.Molim za pomoć
 
Poslednja izmena:
Po tom pitanju ne bi trebalo da ima nikakve razlike između LA i LB serije niti bilo kakvog drugačijeg podešavanja.
 
Pa ja kad uključim Serviio na LA seriji automatski se pojavi u ULAZNA LISTA pored svih uredjaja koji su mi uštekani u TV-u. Ili u SmartShare - Povezani uredjaji
A na LB seriji ne mogu da ga nadjem. Ne znam gde je ikonica Servii-a
 
Poslednja izmena:
Nekad hoće da se zaglupi. Stavi na PC opciju da se Servio diže sa Windowsom, resetuj PC pa vidi da li će se pojaviti ikonica tamo gde treba.
 
Da P307 sve sam svatio i kod mene su dtv svi već imenovani i evo gulim prste i imenujem ove atv sve si extremno dobro obljasni alal vera i baš si se potrudio hvala još jednom aj vidi da mi nacrtaš kako da snimam program i imaš piće :)

Sad mi je glavni problem kako da nateram tv da snimi neki program pa ako ima neko rešenje bio bi zahvalan

LCD moze da snima samo digitalne kanale.
Mora se formatirati externi hdd ili dovoljno brza fleska i dovoljno velika fleska...
Brzina fleske pri snimanju preko 12 ili 15Mb/s cini mi se, a velicina ili je 32 ili 64Gb najmanja ne secam se...
Ja sam se igrao s tim jednom sa externim hdd od 250GB i snimao je odlicno.
Naravno lcd mora imati opciju da moze snimati.

Moras prvo u taj neki njegov format formatirati hdd dok je nakacen na lcd i posle toga moze snimanje ali neces ni za sta grugo moci koristiti taj hdd (flash) dok mu ponovo ne ukines tu "cudnu" particiju i formatiras ga u "normalni" format kao sto je ntfs, fat ...

Davno bilo ne secam se bas kako je sve do u detalje islo.
 
Poslednja izmena:
LCD moze da snima samo digitalne kanale.
Mora se formatirati externi hdd ili dovoljno brza fleska i dovoljno velika fleska...
Brzina fleske pri snimanju preko 12 ili 15Mb/s cini mi se, a velicina ili je 32 ili 64Gb najmanja ne secam se...
Ja sam se igrao s tim jednom sa externim hdd od 250GB i snimao je odlicno.
Naravno lcd mora imati opciju da moze snimati.

Moras prvo u taj neki njegov format formatirati hdd dok je nakacen na lcd i posle toga moze snimanje ali neces ni za sta grugo moci koristiti taj hdd (flash) dok mu ponovo ne ukines tu "cudnu" particiju i formatiras ga u "normalni" format kao sto je ntfs, fat ...

Davno bilo ne secam se bas kako je sve do u detalje islo.

Nebi rekao da je tako.U uputstvu poše da Tv podržava usb i hdd u fat ili ntfs formatu što su standardni formati.I da je najbolje da usb ne pređe 32 g a hdd 1 tera .Kad se usb ili hdd ubace u u port tv ,tv te pita dali želiš da započneš snimanje ako kažeš da onda on (tv) odradi posebno formatiranje i krene sa snimanjem.Takav snimak je vezan za ploču tv što znači da može da se reprodukuje isključivo samo na tom tv čak ni na istom takvom tv recimo kod komšije nemože da se pregleda.Ako nedaj bože rikne ploča na tv i ploča se zameni nikad više i nigde se prethodni snimci nemogu pogledati.Takav nači snimanja se zove PVR recimo private video recording kao zaštita autorskih prava šio mi ga .....
Meni se dogodilo da sam uspeo da aktiviram snimanje al sam odmah odustao a kasnije nisam uspeo i nesećam se tačno šta sam uradio.Juče sam zvao kol centar LG i u pomalo komičnom razgovoru iz trećeg zvanja mi je rečeno da vratim sve na fabričko podešavanje a ako neće ni onda da se javim servisu.
Da znam da može da snima samo digitalne programe.
Odustajem od snimanja mada sam siguran da kad bi ga resetovao da bi ta funkcija snimanja proradila al netrebami a toliko sam učukao naziva kanala na atv da me mrzi da ih posle reseta sve učukavam ponovo.
Tebi i ostalim forumašima veliko hvala na pokazanom trudu i želji da mi se pomogne ako budem imao priliku nekim savetom i mišljenjem svakako ću uzvratiti.
Hvala
 
Fat i ntfs za citanje filmova i serija, slika, muzike, tvojih video snimaka i ostalog materijala koji hoces da gledas na lcd-tv ali formatira ili sta god vec da uradi kad hoces da snimis sa tv na taj hdd/flash.
Ja imam usb3.0 flesku od 64GB na kojoj su filmovi i serije koje hocu gledati na tv, tako da moze se koristiti i veci od 32GB.
Za vece hdd ne znam, ja sam najvise externi hdd usb3.0 od 1TB kacio za moj LCD.
Hdd nisam vec neko vreme kacio za lcd ali kad sam onomad hdd prikacio i snimio na njega nesto, na kompu mu nisam nista mogao uraditi izuzev da ukinem particiju i iznova formatiram taj hdd, tako da ne bih rekao da je ostao fat odnosno ntfs koji je bio pre snimanja.
 
Poslednja izmena:
Fat i ntfs za citanje filmova i serija, slika, muzike, tvojih video snimaka i ostalog materijala koji hoces da gledas na lcd-tv ali formatira ili sta god vec da uradi kad hoces da snimis sa tv na taj hdd/flash.
Ja imam usb3.0 flesku od 64GB na kojoj su filmovi i serije koje hocu gledati na tv, tako da moze se koristiti i veci od 32GB.
Za vece hdd ne znam, ja sam najvise externi hdd usb3.0 od 1TB kacio za moj LCD.
Hdd nisam vec neko vreme kacio za lcd ali kad sam onomad hdd prikacio i snimio na njega nesto, na kompu mu nisam nista mogao uraditi izuzev da ukinem particiju i iznova formatiram taj hdd, tako da ne bih rekao da je ostao fat odnosno ntfs koji je bio pre snimanja.

Da upravu si ali me možda nisi dobro razumeo tv sam formatira hdd ili usb a ne ti to je poenta tvoj usb ili hdd treba da bude fat ili ntfc tv zatim formatira skrembkuje i taj snimak može da se gleda samo na tom tv to je takozvano PVR snimanje.
 
@Goja Postoji fazon na LG televizorima da sacuvas listu kanala (mislim sa svim nazivima) na usb kao poseban fajl i u slucaju reseta samo ga ponovo ucitas. Bese to ovako: dok je tv upaljen/ukljucen stisnuti i drzati MENU/HOME dugme dok se ne pojavi menu i dalje drzati dok ne nestane, kad nestane pustis i ukucas 1105 i stisnes OK. Neces videti sta ukucavas tako da se ne brini. Ako to funkcionise trebalo bi da iskoci prozor na kojem postoji opcija TV Link Loader. Kad je selektujes dobijes tri opcije da ucitas na usb, da iscitas sa usb-a i ... Probaj nista ne kosta. Postoji i program za komp kojim mozes da manipulises tom listom pa cak i da imena kanala imaju i vise slova od 5.
 
Obradovan gore napisanim, odma sam pokusao na LG LCD 32LW5590 i radi...
Samo da naglasim treba stisnuti HOME dugme, samo njega samoga, ne home i q.menu (sto sam ja u pocetku radio, BUDAAAALA). :D

Da napomenem da fleska MORA biti formatirana u FAT32, ne sme biti u ntfs, inace nece moci poslati na flesku listu.

Onda sam ga bocno u komp i "gle cuda" fleska ima samo 16MB ... ne vidim nista na njoj...
Jedino sam mogao da joj uradim format (tih 16MB) i pustim ja da odradi i zabaguje win7 u formatu i prekinem mu rad programa i izvucem flesku i vratim flesku i GLE SADA CUDA komp vidi flesku i svih njenih 8BG i vidi listu tv programa... tako da znate da za ovo koristite samo manje fleseve i nevazne, neki od 1-2GB...
To je LG nesto svoje petljao, ko zna sta ali je bitno da sad fleska opet radi i da se moze snimiti lista tv programa...

E da, kojim se programom manipulise podatcima u ovoj listi?

Lazaboj tebi MNOOOOGO hvala.
ŽIVIO!
 
Molim ali ja sam samo preneo sta su drugi nasli. Mislim da se program zove TllEdit. Da se nadovezem, fajl koji skidate zove se nesto tipa xxLW_xx999999.tll tako je nesto bilo za moj tv. Najlakse je njega cini mi se da je on i prvi ponudjen. Kao sto kolega P307 rece flash mora biti FAT32.
 
Hmm baš korisno moraću večeras - sutra da probam pa javljam
hvala
 
Koje formate subtitlova podržava ova LB serija (konkretno 50LB671v)? Na računaru imam plex server i kada pronađem film, bilo mkv bilo mp4, u istom folderu i istog naziva je i prevod - subtitl, neće da ga pusti. Probao sam prvo sa srt, pa sa smi fajlovima, ali ih ne prepoznaje. Probao sam i sa mkvmerge da ubacim prevod u mkv kontejner, ali opet ga ne vidi tj. ne pušta. Pre toga sam srt konvertovao sa 3D subtitlerom u razne formate i vobsub i sup, ali TV je tvrdoglav.

Kako da mi pusti prevod ako je film na računaru? Ne pričam o povezivanju sa HDMI kablom, jer ga to onda pušta plejer sa računara, a ja bih hteo da ga pusti TV sa mreže.
 
I ja imam isti problem prilikom pustanja filmova sa NAS D-Link DNS-320L. U pitanju je 42LB650V.
U nekom uputstvu procitah da je bitno da se titlovi i video fajl zovu isto. Ali ne fercera.
Kada pustim film sa externog HDD-a preko USB sve radi normalno.

Tako da nije u pitanju format titlova, a inace pustaju sve ove standardne tipa srt, sub i slicno.
 
Poslednja izmena:
Treba podesiti kodni raspored titlova u meniju za tilove na tv-U I ONDA FNKCIONIŠE
 
U situaciji kada TV ne vidi titl taj meni za podešavanje kodnog rasporeda ni ne postoji ( disable-ovan je ), tako da ne vidim kako na taj način može rešiti problem.

Ja sam imao isti problem sa PLEX-om pa sam instalirao serviio i sa njim sve radi iz prve. Kao što si rekao, staviš naziv titla i filma da budu isti i TV vidi sve iz prvog. Sa Plex-om sam probao sve i svašta, i radio imenovanje kao što piše na site-u međutim ništa. Serviio je rešio sve probleme.

Pozdrav,
 
Sada mi je uspelo, ali delimično. Naime ne vidim 3D titlove bez obzira šta radio. Ove ostale može, mislim idu srt titlovi i sa 3D filmovima, ali nemaju dubinu koju bi trebali.

Dakle ovako: Morate na računaru imati instaliran i podešen Plex media server (zadnji bolje skinite sa Plex sajta, nego sa LG sajta), zatim skinite i instalirajte Smartshare sa LG sajta (link vam je pod DLNA tekstom "Preuzimanje softvera za računare sa Windows operativnim sistemom". I Smartshare morate podesiti tako što ćete dodeliti foldere koje šerujete. To bi vam bilo to ukratko. Naravno kao što je prethodno rečeno naziv filma i prevoda moraju biti isti.
 
Prodadoh 47LA660s prijatelju i za 150e doplate stize mi novi 47LB730v. Sta mislite da li je vredelo 150e doplate ?
 
Svi ste kupili LG,a o samsung ni reč.Pročitah ceo thread, default je 42lb650v, to svi kupujete.Opet, ne razumem, uz 100evra doplate ,kod Madjara, moze da se kupi 47''.
Treca stvar, vec videh dva thread-a, zale se da im ploča crkla na LG modelima.

Sačekaću praznike i uzimam Samsung 48H6200.
Ima i taj famozni,besplatni, DVB-T2/C tuner.

Da li neko ima ovu seriju, bez obzira na dijagonalu.Ono što razmisljam je aktivni 3D.Ranije sam nešto više čitao o razlici izmedju pasivnog vs aktivni, skapirao da je pasivni bolji,praktičniji..i to me odbija od Samsung-a.
Šta još Samsung nema,što LG ima u ovoj klasi?
 
Svi ste kupili LG,a o samsung ni reč.Pročitah ceo thread, default je 42lb650v, to svi kupujete.Opet, ne razumem, uz 100evra doplate ,kod Madjara, moze da se kupi 47''.
Treca stvar, vec videh dva thread-a, zale se da im ploča crkla na LG modelima.

Sačekaću praznike i uzimam Samsung 48H6200.
Ima i taj famozni,besplatni, DVB-T2/C tuner.

Da li neko ima ovu seriju, bez obzira na dijagonalu.Ono što razmisljam je aktivni 3D.Ranije sam nešto više čitao o razlici izmedju pasivnog vs aktivni, skapirao da je pasivni bolji,praktičniji..i to me odbija od Samsung-a.
Šta još Samsung nema,što LG ima u ovoj klasi?

Pre svega ovo je tema o LG LB seriji tv.zato se i nepiše o samsungu.
Kod Mađara za 100 evra više može svašta da se kupi i veće i možda bolje.Ja sam se za 42 odlučio zbog veličine sobe i razdaljine sa koje gledam mada sad ispada da sam uzeo i 47 nebi bilo loše al bi to bila zaista gornja granica.
Mislim da je prednost kod LG u odnosu na Samsug što je bolji odnos cene i kvaliteta .Kod samsunga se malo plaća i i ime koje po meni neopravdano.
Prijatelj je kupio panasonik 3d aktivan sve u fulu 49 zatim ono kurable blu rei i td napakaovao sve dao gomilu para i pogledao slovima i brojem jedan 3 d film i kaže ****** !!! jeb.. više negleda jer i nema šta .
Sad proceni sam.
pozzz
 
Svi ste kupili LG,a o samsung ni reč.Pročitah ceo thread, default je 42lb650v, to svi kupujete.Opet, ne razumem, uz 100evra doplate ,kod Madjara, moze da se kupi 47''.
Treca stvar, vec videh dva thread-a, zale se da im ploča crkla na LG modelima.

Sačekaću praznike i uzimam Samsung 48H6200.
Ima i taj famozni,besplatni, DVB-T2/C tuner.

Da li neko ima ovu seriju, bez obzira na dijagonalu.Ono što razmisljam je aktivni 3D.Ranije sam nešto više čitao o razlici izmedju pasivnog vs aktivni, skapirao da je pasivni bolji,praktičniji..i to me odbija od Samsung-a.
Šta još Samsung nema,što LG ima u ovoj klasi?

Samsung 48H6200 nema t2 tjuner,ove godine bilo koji model samsunga u srednjoj klasi nema t2.Ima lg,sony,panasonic
 
Poslednja izmena:
Da se ja pitam, al' ne pitam se na zalost, ja bi ZABRANIO prodaju LCD tv u zemlji svrbijici ako nemaju DVB-T2 i DVB-C tuner u sebi, dakle oba tjunera za T2 i za C... ovako nam (vam) hohstapleri uvaljuju uredjaje koje necete moci koristiti za manje od godinu dana bez da kupujete stb i imate jos jedan daljinski (gori) od onog sto imate uz tv...
Navali narode, kupuj, bacaj pare, bitno je "da se sija" a kako ce da radi "sutra" to i nije danas bitno, o tome ce te "prekosutra" misliti kad ostanete bez tv signala...
Sve vam takva ponuda dobavljaca govori, kakvi su kao ljudi, kao trgovci, koliko misle na kupce i tako im trebate odgovoriti BOJKOTOM njihove robe, proizvoda, tv uredjaja koji nemaju DVB-T2 i DVB-C tjuner u sebi.
Danas stanujete u kuci i koristicete "sutra" dvb-t2 digitalni kompresovani signal, a vec "prekosutra" mozete preseliti u stan ili "zakosutra" dobiti u toj istoj kuci kablovsku tv pa ce vam trebati i DVB-C.
Nemaju odgovarajuce tuner-e, nemojte im kupovati tv. Ne budite g l u p a c i !
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno