Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

To nije tacno, svi se pozivaju na hdteleviziju i iznose dezinformacije zbog ovog videa na YT: https://www.youtube.com/watch?v=Du0gGiNQlZE
Gde se kaze "Direct LED backlight behind high-contrast VA panel from AUO/Innolux - definitely not IPS panel as specified on manufacturer's website". To sto su napisali da 39LB5610 ima VA panel a ne IPS ne znaci da sve ostale dijagonale imaju IPS vec da konkretno ovaj model od 39inca nema IPS. I ne moze da se gleda LG sajt za Svajcarsku a da se uporedjuje TV kupljen u Hrvatskoj/Srbiji zato sto su to iako modeli sa istim oznakama potpuno razliciti uredjaji, u nasem slucaju za ovaj region se nigde na LG sajtu ne spominje da ima IPS. Za Srbiju za LG UB seriju svuda pise da ima IPS dok za nijedan iz LB serije ne stoji da ima IPS za razliku od Zapadnih zemalja (Skandinavija, svapske zemlje, Spanija, Slovacka, Francuska itd) gde za svaki iz LB serije pise da ima IPS.

Edit:
Hrvatska 39LB5610: http://www.lg.com/hr/televizori/lg-39LB5610-led-tv
Srbija 39LB5610: http://www.lg.com/rs/televizori/lg-39LB5610-led-tv
Nigde se ne spominje da ima IPS panel

Svajcarska 39LB5610: http://www.lg.com/ch_de/tv/lg-39LB5610
Francuska 39LB5610: http://www.lg.com/fr/televiseurs/lg-39LB5610-tv-led
Austrija 39LB5610: http://www.lg.com/at/tv/lg-39LB5610
Pise da ima IPS. Pise i za Nmeacku i za skandinavske zemlje samo sto oni nemaju 5610 vec 39LB561v

neki i dalje kuckaju, pritiskaju i ko zna sta jos ne nebili se ubedili na im je IPS displej... :d
 
Smoriste više sa tim pitanjem o IPS panelu. Gledajte televizor, oputite se i uživajte.

Smatram da je to vrlo dobar predlog. :)

Nego nisam dugo "pratio casove" pa bi da priupitam... koja je razlika izmedju IPS i VA?
IPS ima bolje uglove gredanja (za neki stepen, sto i nije neka razlika u odnosu na VA koliko videh), VA ima (ako sam dobro shvatio) bolju crnu pre svega ali je sporiji od IPS pa moze doci do "pohave duhova" i sta je jos razlika izmedju ovih panela?
Da li je neko zaista video "duhove" na VA gledajuci tv i filmove ili se oni javljaju (mogu da se jave) samo u igricama, za one koji ga koriste kao komp monitor ili uz x-box i playstation?
Zasto je navodno bolje imati IPS panel, da li je stvarno bolje imati IPS i koliko je bolje imati IPS panel?
Kakva je razlika u boljama izmedju IPS i VA panela (izuzev crne, to sam shvatio)?
Da li ima jos nekih dobrih stvari VA panel i koliko su zaista lose one "lose" strane?
Da li je "ostrija" slika na IPS panelima u odnosu na VA?
Sta je sa TN panelima u tv, jesu li to izbacili, barem za ove kvalitetnije uredjaje?
 
Poslednja izmena:
Ažuriranje sustava webos 1.0 (ovo sam našao, na 1,57 se vidi tablica,pokušao sam prevesti sa poljskog)
https://www.youtube.com/watch?v=a1EVFBoabOg

POBOLJŠANJE PERFORMANSI

————————-punjenje menija—–ulazi postavki—aplikacije—–

webos 1.0-----------20s------------27s--------40s
(2014)
webos 1.0 —————–13s——————-17s————26s
(ažuriran)

Ovaj video ti pokazuje novi TV, modeli za 2015, kod njih je stavljen WebOS 2.0 koji jeste brži. Prikazan je i novi magic remote (izgleda mi baš dobro, taman kako treba, i num pad i scroll wheel).

Da li će WebOS 2.0 ići na TV 2014 je i dalje veliko pitanje, prvo su rekli da neće a sada se pojavljuju neke vesti da će se možda to ipak desiti. Kada, kako i na kojim serijama televizora - to niko ne zna...
 
Da li je neko zaista video "duhove" na VA gledajuci tv i filmove ili se oni javljaju (mogu da se jave) samo u igricama, za one koji ga koriste kao komp monitor ili uz x-box i playstation?

Video ja gledajuci tenis na sport klubu (idu sve teniske loptice jedna za drugom). Kasnije provalim da se ovo desava samo kad je tenis u pitanju i kada nije hd kanal.
 
Poslednja izmena:
Jel se meni to pricinjava ili im se "pokvario" ovaj fajl. Pokusavao sinoc, pokusavam danas, preuzmem fajl regularno ali ne mogu uci u arhivu, neispravna. Preuzeo par puta ali ne vredi, pokusao sa vise browsera, kao i dearhivera. ( imam LB650V ali isti je fajl ). Preuzeo za la660s, radi sve iz prve.
 
Poslednja izmena:
Не знам. Ја сам 04.45.04 преузео још 25. априла и ажурирао без проблема.
 
Poslednja izmena:
Niko da mi kaze kakav je odziv panela, ali ne na televiziji, nego kad se pusti neka 60fps igra, jedino tu se to vidi na pravi način...
 
Ta prva verzija je pokvarila veliki broj matičnih ploča u Rusija (valjda su ploče drugačije nego na evropskim, azijskim i ozi modelima), tako da je povučena i vraćena nakon ispravke.
Hvala na odgovoru. Je l' moze preko nekog serijskog broja da se vidi koju plocu imam?

Imam i ja ovu verziju iz aprila. Radi brze nego ona iz februara.
 
Niko da mi kaze kakav je odziv panela, ali ne na televiziji, nego kad se pusti neka 60fps igra, jedino tu se to vidi na pravi način...

krastavac Ivane, izgleda da ovde niko ne igra igrice na TV-u. Verovatno bi ti se do sada javili. Možda se i javi kasnije ...
 
Jel se meni to pricinjava ili im se "pokvario" ovaj fajl. Pokusavao sinoc, pokusavam danas, preuzmem fajl regularno ali ne mogu uci u arhivu, neispravna. Preuzeo par puta ali ne vredi, pokusao sa vise browsera, kao i dearhivera. ( imam LB650V ali isti je fajl ). Preuzeo za la660s, radi sve iz prve.

I meni, nakon preuzimanja, prijavljuje oštećenu arhivu, a takođe imam model 42LB650V. Šta je rešenje? Preuzeti arhivu za model LA660s i njom ažurirati firmver? LB650V i LA660s su do to mere kompatibilni?
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima.
Da priupitam i ja ...
Izbor se uglavno sveo na LG 42LB650V ili Samsung UE-40H6400AK. Cena je slicna...
Koji je bolji od ta dva po vasem misljen?
Zasto?

1. Da li LG 42LB650V ima podrsku za DTS zvuk?
2. Kakav daljinski dolazi uz njega?
3. Ako je magicni, da li se moze dokupiti obicni i zna li se posto je?
4. Panel zavisi od kojecega ali moze biti VA ili IPS?
5. Je li ovo LED ili je EDGE LED televizor?
6. Ima ugradjen WiFi u sebi i ne treba usb dongle?

7. Sta ima LG a Samsung nema i obrnuto?

8. Kakav je daljinski uz Samsung UE-40H6400AK i da li ima ili se moze dokupiti obicni daljinski?
9. Kakve su naocale za 3d i koliko ih ima? One sa baterijom i teske ili su nekakve druge?
10. Koja vrsta 3D tehnologije je u njemu? Da li se i po cemu se razlikuje od one u LG televizorima?
11. Umara li oci kad se gleda, kao sto je umarala pre 3-4 godine na Samsung tv (ili u bioskopima, Usce, Delta grad)?
12. Ima ugradjen WiFi u sebi i ne treba usb dongle?
13. Je li ovo LED ili je EDGE LED televizor?

14. Treba li mi LG 42LB671V ili LG 42LB731V jer su osetno skuplji (u nasim radnjama)?
15. Da li oni DTS podrzavaju?
16. Koji su daljinski uz njih?

17. Ima li neko nesto jos o ova 4 modela da mi sugerise, predlozi, kaze, svaki savet i dobronamerna rec su dobrodosli...

18. Neki od ova 4 tv gore navedena, a kupljena preko madjara da li ce imati dvb-t2 u sebi?
19. Imaju li sada "madjari" nekih problema, s obzirom da su ih poceli "hvatati"?
20. Ako sam dobro shvatio, LG tv iz madjarske ima garanciju i u nasem servisu, a Samsung nema?

Hvala svima
 
Poslednja izmena:
Odlična su oba modela specifikacije možeš naći na netu. Kao korisnik lg modela za koji se interesuješ mogu reći sve pozitivno bez ijedne jedine zamerke tv uzet iz Mađarske.
 
@P307
Evo ja cu jednu zamerku za 42lb650v, to jest dve. Ovaj model ima malo sporiji odziv, znaci kliknes na daljinskom nesto, oseti se da mu treba vremena da to uradi. E sad s obzirom da koristim sbb-ov digitalni risiver, od onoga ne postoji nista sporije, pa mi ovo ne predstavlja problem. I jos jedina zamerka mu je refleksija, znaci ako ti tv gleda u prozor, imaces malo problema u toku suncanih dana, cisto dok se ne naviknes. :D

1. da
2. obicni
3. moze ima i na oglasima ili sa alija 20-40e (zavisi od modela)
4. za panel svasta pricaju, imas na prethodnim stranama sa nekog ruskog sajta oznake, pa tu mozes kao da vidis koji je u pitanju za dati tv. Uzeo sam tv u rodi, na kutiji nema natpisa ips, po onom ruskom sa oznakama kao ima, ne opterecujem se time. Zadovoljavajuci su i uglovi gledanja i kvalitet crne boje. Ako je u prostoriji u kojoj gledas tv ukljucen mali izvor svetlosti tj. bitno da nije mrkli mrak, kvalitet crne je dobar.

6. Ima ugradjen wifi

7. mozda samsung ima magic remote, proveri. Takodje nisam siguran za mikro kontrolu crne boje.

9. ovo je za lb650v, pasivan 3d, nema baterije u naocarima, 2kom.
10. aktivana/pasivna tehnologija (baterije ima, nema), taj 3d ti verovatno nije ni bitan, ja na to ne bih obracao paznju.
11. mene ubijaju oci na lg, doduse i u bioskopu nisam u stanju da pogledam 3D film, na svakome zaplacem :D citao sam nesto o ovome, uglavnom kazu da 30% populacije ima problem sa gledanjem 3d sadrzaja.

14.15.16. Mislim da ti ne treba, eventualno ako je malo skuplji, cisto zbog magicnog daljinca.

18. lg koji u oznaci na kraju ima slovo V bi trebalo da ima dvb-t2, al ovo jos proveri
20. PIN computers iz NS, priznaje valjda garanciju na tv iz Madjarske, koji imaju oznaku KFT, na sve sem panela. Nazovi, proveri.

Ja sam generalno zadovoljan ovim tv. ;)

PS. Mozda da sacekas da izadju novi modeli? Slabije pratim trziste, prethodnih godina su otprilike u ovo vreme izlazili novi modeli. Ako se dobro secam.
 
Poslednja izmena:
I meni, nakon preuzimanja, prijavljuje oštećenu arhivu, a takođe imam model 42LB650V. Šta je rešenje? Preuzeti arhivu za model LA660s i njom ažurirati firmver? LB650V i LA660s su do to mere kompatibilni?

Ne, ne, ne, nikako nisu isti. Nisam na to mislio. Nego imam i jedan i drugi tv, pa sam preuzeo fw i za la660 i sa njim nisam imao problema. Inace na stranici za preuzimanje, kad dobijes link, kliknes ispod na "Prikazi jos" i vidis ceo spisak za koje televizore je taj update. Naravno koji god od xy desetina televizora sa tog spiska da imas svi gadjaju taj jedan te isti neispravan fajl na serveru.
Zalio sam se vec njihovoj podrsci, kazu znaju, rade vec sredice itd
 
Poslednja izmena:
@ banezi23 hvala na odgovoru.

Sta je KFT, gde se ta oznaka nalazi, je li to za LG ili Samsung, da li neki od ova dva moze se servisirati u garantnom roku ovde kod nas ako je dovezen iz Madjarske?

Znam da LCD sporije menjaju kanale ali koji od ova dva (LG 42LB650V, Samsung UE-40H6400AK) brze/sporije menja kanale?
Koliko je to menjanje kanala sad sporo na LG 42LB650V, nije sporije nego modeli pre 2-3g sto su izasli?
Ima li i jedan LCD tv bilo kog proizvodjaca da barem priblizno brzo menja kanale kao dobri CRT tv?

Ima li neko od vas ovaj samsung?

Kad izlaze/dolaze novi modeli LG i Samsunga i koje bi im trebale biti oznake?
Na zalost oni ce biti osetno skuplji pa samim tim i mnogo nezanimljiviji...

Setih se na vreme da pitam i da li se u LG-u moze menjati velicina, font i boja prevoda?
Prevoda sto ide sa nekim tv kanalom ali i prevoda sto ide uz film iz USB-a (meni licno vaznije)?
Ne volim beli prevod vec mi je drazi zuti, da se razlikuje znacajnije od bele/svetle podloge?
Da li se moze ubaciti crno podpolje u prevod?
Ima li jos neka finesa u vezi prevoda a za koju ja nisam cuo?
 
Poslednja izmena:
LG Srbija je valjda deo LG KFT Magyar. Tako da priznaju garanciju na TV, koji na nalepnici na kutiji ima oznaku KFT magyar. Ta nalepnica bi trebala da ide na sve LG televizore koji su proizvedeni ili sklepaniu u Madjarskoj. Zvrcnes PIN da budes siguran, posto je bila prica da garancija ne vazi za panel. U tom slucaju tv mora da se nosi nazad za Madjarsku.

Ovaj LG nije samo spor dok menja kanale, vec je to vise generalno (oseti se i prilokom setnje kroz meni...). Nisam imao dodira sa ovogodisnjim samsungom 6400, tako da ne mogu da ih uporedim. Ali generalno mislim da ne mozes ocekivati neku veliku brzinu prilikom promene kanala.

Sto se tice novih modela, evo ti u attachu LG line up za 2015, LF su oznake za Full hd modele.
Lagano izumiru full hd modeli i polako se ide na ultra hd i OLED. Sad vidim i da sve manje ima 42'' i da se pojavljuju 40'' i 43''.
 

Prilozi

  • LG-2015-lineup_tv.jpg
    LG-2015-lineup_tv.jpg
    446 KB · Pregleda: 283
Poslednja izmena:
Ne, ne, ne, nikako nisu isti. Nisam na to mislio. Nego imam i jedan i drugi tv, pa sam preuzeo fw i za la660 i sa njim nisam imao problema. Inace na stranici za preuzimanje, kad dobijes link, kliknes ispod na "Prikazi jos" i vidis ceo spisak za koje televizore je taj update. Naravno koji god od xy desetina televizora sa tog spiska da imas svi gadjaju taj jedan te isti neispravan fajl na serveru.
Zalio sam se vec njihovoj podrsci, kazu znaju, rade vec sredice itd

Hvala, kolega dsb ;). Valjda će uskoro ovi iz LG-ja da srede stvar.
 
Uzeh 42LB561v i prezadovoljan sam.Do sada sam gledao film, slika mi je super, zvuk odlican za tv, prejednostavan za koriscenje.
Testirao sam ono snimanje na hdd, radi bez problema, samo je minimum 10 sekundi.Radi ok, sto se kanala tice, onakvi su kako kds ptt to dozvoljava.


Za one koje zanima dalja tehnikalija, matrica je CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA, dakle rodom sa Tajvana.
 
Jel neko uspeo snimljen materijal na hdd ili USB da konvertuje ili edit? Treba dosta crtaća i pesmica da zrelim za klinca.
 
Pre 20 dana sam kupio LG 42LB620v slika: ( http://media.technicmarket.rs/2014/09/LG-42LB620V2.jpg )

Imam par pitanja.

Posto nije SMART u pitanju, pa me zanima kako doticni da napravim SMART-om? pc, mini pc itd... ???

Igrice me ne zanimaju, hocu samo da spojim tv na internet I da ima gugl hrom i sl. Takodje bi hteo da zakacim bezicnu tastaturu I mis.

Koja je najbolja opcija? (nema LAN ulaz. Ima samo 1 x USB, 2 x HDMI - MHL)

Inace imam SBB kablovsku, preko koje hvatam svega par digi kanala, I 3 - 4 radio stanice (nemam d3 I sl. pakete)

I interesuje me, sta bi dobio kad bi DVB-T2 spojio sa UHF antenom? tj koje su tacne prednosti - rezultati.

PS Kako da koristim `LG vremensku masinu` ? ubacim Verbatim USB - flesh, kad stisnem na REC izbaci mi da treba isti da utaknem, sto znac I da ga ne prepoznaje.
 
Poslednja izmena:
1.Neki android usb mini pc,toga bar ima koliko hoćeš.
2.Pošto nema lan a ni wifi onda teško ako nije wifi ready a ako je ready kupi usb wifi karticu.Miš i tastatura će raditi bez problema ali ako nemaš net ne vidim svrhu istih.
3.Kada bi ga spojio sa antenom dobio bi zemaljske digitalne kanale,ništa posebno i vredno mučenja sa antenom ako već imaš kablovsku.
4.Snimanje nisam probao,verovatno je problem do fleša,formatiranje,ne prepoznaje usb 3.0 flešku i slično...
 
Fleška ili HDD mora imati više od 40GB da bi koristio funkciju "Time machine".
 
Poslednja izmena:
Koliko se sećam da je u uputstvu pisalo da USB Flash diskovi ne mogu da se koriste za Time machine...
 
Pre 20 dana sam kupio LG 42LB620v slika: ( http://media.technicmarket.rs/2014/09/LG-42LB620V2.jpg )

Imam par pitanja.

Posto nije SMART u pitanju, pa me zanima kako doticni da napravim SMART-om? pc, mini pc itd... ???

Igrice me ne zanimaju, hocu samo da spojim tv na internet I da ima gugl hrom i sl. Takodje bi hteo da zakacim bezicnu tastaturu I mis.

Koja je najbolja opcija? (nema LAN ulaz. Ima samo 1 x USB, 2 x HDMI - MHL)

Inace imam SBB kablovsku, preko koje hvatam svega par digi kanala, I 3 - 4 radio stanice (nemam d3 I sl. pakete)

I interesuje me, sta bi dobio kad bi DVB-T2 spojio sa UHF antenom? tj koje su tacne prednosti - rezultati.

PS Kako da koristim `LG vremensku masinu` ? ubacim Verbatim USB - flesh, kad stisnem na REC izbaci mi da treba isti da utaknem, sto znac I da ga ne prepoznaje.

Ne bih da te bedačim, ali trebao si pre kupovine da se raspitaš malo ovde koji model kupiti, jer za iste pare (ne pričam za Mađare), imao si 630v u fulu sa sve smartom, doduše bez 3d-a. Ovako si uzeo golaća za kojeg opet treba kinta za nadogradnju.
 
Nazad
Vrh Dno